صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : نحوه استفاده از شامپو روغن آرگان چگونه است؟

نحوه استفاده از شامپو روغن آرگان چگونه است؟

استفاده از شامپو روغن آرگان

شاید خواندن این مقاله خیلی به مزاج‌تان خوش نیاید و با خود بگویید من به این سن که رسیده‌ام خودم بهتر میدانم چطور باید موهای سرم را با شامپو شستشو دهم و واقعاً نیازی به یک راهنمای آموزشی ندارم؛ اما واقعیتش را بخواهید شستشوی غیراصولی موی سر با شامپو در صدر فهرست عوامل تاثیرگذار بر خارش و التهاب پوست سر و حتی ریزش مو قرار دارد!

پس اگر از داشتن موهای پرپشت و خوش‌حالت خود رضایت دارید و می‌خواهید همینطور سالم و سرحال نگهشان دارید، باید این مسئله را جدی بگیرید که شستشوی مو با شامپو روغن آرگان، فقط به معنای تمیز کردن موی سر نیست، یک تراپی واقعی است. درصورتی‌‌که برای شستشوی موی خود وقت نگذارید و آن را سرسری بگیرید، سلامت و شفافیتش هم از دست می‌رود؛ اما نگران نباشید، در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور می‌توان با رعایت یک سری نکات کاربردی، به بهترین شکل ممکن موی سرتان را با شامپو روغن آرگان شستشو دهید:

۱. موی سرتان را کاملاً خیس و مرطوب کنید.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که پیش از شامپو زدن، موی سرتان را به طور کامل با آب نمی‌شویید و مجبور می‌شوید دو سه بار شامپو بزنید، کاملاً در اشتباهید! ساقه موی سر برای اینکه حسابی تروتمیز شود، باید مرطوب باشد. بنابراین یک دقیقه وقت بگذارید و پیش از شستشو با شامپو روغن آرگان موی سر خود را در آب غوطه‌ور سازید.

۲. با آب گرم موهای خود را تمیز کنید.

برای تمیز کردن موی سرتان قبلِ شامپو زدن، از ولرم یا نیمه‌گرم بودن آب مطمئن شوید؛ چون آب داغ به پوست سر و ریشه‌ موهای‌تان آسیب می‌رساند. شستشو با آب گرم باعث می‌شود تا کوتیکول‌ها باز شوند و چربی‌ موی سر خارج شده و جا برای دریافت مواد مغذی شامپو روغن آرگان باز شود؛ بدین شکل شامپو عمیق‌تر در پوست سر نفوذ می‌کند و راحت‌تر می‌تواند آن را از آلودگی‌ها پاک نماید.

۳. استفاده از شامپو روغن آرگان به‌اندازه باشد.

معمولاً افراد بدون توجه به اندازه موی سرشان از شامپو استفاده می‌کنند؛ اگر برای شامپو روغن آرگان خود کلی هزینه کرده باشید و در هر بار استفاده مشت مشت از آن بریزید، سر ماه نشده مجبور می‌شوید، مجدداً یک شامپوی دیگر برای خودتان بخرید. اگر هم به اندازه شامپو نزنید، هیچ تاثیرگذاری‌ای نخواهد داشت و با شامپو نزدن برابری می‌کند.

به عنوان یک قانون کلی می‌توانید برای موهای خیلی کوتاه، به اندازه یک نصف سکه، برای موهای با سایز متوسط به اندازه یک سکه معمولی و برای موهای بلند، پرپشت و ضخیم، به اندازه دو سکه از شامپو برای استفاده روی دست‌تان بریزید. در ضمن، تحت هیچ‌ شرایطی هم برای شستشو کف دست‌تان را با شامپو روغن آرگان پر نکنید.

شیوه استفاده از شامپو روغن آرگان
شیوه استفاده از شامپو روغن آرگان

۴. موهای‌تان را با آب به طور کامل بشویید.

برای استفاده از شامپو روغن آرگان برای شستشوی موی سر، ابتدا کمی آن را با آب قاطی کنید و آن را روی تمام سطح پوست‌ سرتان پخش کنید. حین شستشو هم از ریشه شروع کرده، سپس پشت گردن و در نهایت نوک موهای‌تان را بشویید؛ با این کار از موی سرتان بهتر محافظت می‌کنید. در واقع نباید شامپو را از نوک موها به سوی ریشه شستشو دهید.

۵. شستشوی پوست سرتان را فراموش نکنید.

موقع شستشو نباید ریشه موها را فراموش کنید؛ چون اغلب خیلی چرب می‌شوند. نوک یا انتهای موی سر معمولاً خشک‌تر بوده و بعدِ شستشو با شامپو رطوبت‌شان بیشتر از دست می‌رود. پس برای پوست سرتان اهمیت بیشتری قائل شوید.

حتماً برای شستشو سه دقیقه وقت بگذارید تا خوب تروتمیز شود؛ فرقی نمی‌کند اندازه و نوع موی شما چه باشد. با این کار آلودگی و سبوم پوست سر از بین می‌رود؛ اگر کمتر از این برایش وقت بگذارید مانند این می‌ماند که بخواهید کف سالن خانه‌تان را هول هولکی و عجله عجله طی بکشید.

۶. با ملایمت موی سرتان را شستشو دهید.

موی سر شما وقتی خیس و مرطوب است، در آسیب‌پذیرترین وضعیت خود قرار دارد و اگر پوست موی خود را با ناخن بخارانید و در آن خراش ایجاد کنید یا با حرکات چرخشی موی سرتان را با شامپو روغن آرگان بشویید، باعث ایجاد آلودگی در پوست سر و تضعیف موها می‌شوید. بهتر است با حرکات بالا و پایین با نوک انگشت‌های دست، موی سر خود را با ملایمت و در کمال آرامش بشویید.

۷. دو بار شامپو نزنید.

تصور رایج و غلطی که در بین همه ما جاافتاده این است که باید در هر بار شستشو دو بار شامپو زد؛ علی‌الخصوص زمانی‌که می‌خواهیم از نرم‌کننده پس از شامپو روغن آرگان استفاده کنیم. با این کار چربی طبیعی موی سر از بین رفته و تاثیر معکوسی بر رشد موی شما می‌گذارد و به طور جدی به آن آسیب می‌رساند.

فقط یک استثناء وجود دارد؛ اگر پیش از استحمام و شستشوی موی سر، به خاطر استفاده از محصولات مراقبت از مو یا حالت‌دهنده‌های شیمیایی همچون ژل، واکس، تافت و… موی سرتان چرب شده، می‌شود بار اول شستشو را به از بین بردن چربی موی سر اختصاص داد.

۸. موی سرتان را به طور کامل آبکشی کنید.

اگر بخواهید به بهانه صرفه‌جویی در مصرف آب، سریع ماجرای دوش گرفتن‌تان را حل‌وفصل کنید و برای آبکشی زیاد وقت نگذارید، به مرور زمان پوست سرتان به شوره، خارش و حتی پوسته‌پوسته یا ورقه‌ورقه شدن دچار می‌شود.

نحوه استفاده از شامپو روغن آرگان
نحوه استفاده از شامپو روغن آرگان

در گام اول که کوتیکول‌ها را با آب داغ باز کرده بودید، اکنون وقت آن رسیده تا با آب سرد موهای خود را به طور کامل شستشو دهید و کوتیکول‌ها را ببندید تا رطوبت موی سرتان حفظ و به سلامت و شفافیت آن کمک شود.


مقاله زیر شما را با زیروبم شامپو روغن آرگان آشنا می‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

شامپو روغن آرگان

شامپو روغن آرگان | معجزه‌ای باورنکردنی برای موهایتان!

بمنظور آبرسانی، تقویت و جلوگیری از شکستگی مو و ترمیم موهای آسیب‌دیده و داشتن موهایی نرم و لطیف، می‌توان از شامپو روغن آرگان استفاده کرد.


۹. بعدِ استفاده از شامپو روغن آرگان با حوله موهای‌تان را خشک کنید.  

پس از شستشوی موی سرتان با شامپو روغن آرگان، آن را با حوله خشک کنید تا نم آن گرفته شده و سپس اجازه دهید با هوا خشک شود. این بهترین راه برای پیشگیری از آسیب رسیدن به موهای سر شما می‌باشد.

سخن پایانی درخصوص استفاده از شامپو روغن آرگان

شاید در نگاه اول استفاده از شامپو روغن آرگان خیلی کار سخت و دشواری به نظر نرسد، اما نکات کاربردی و جزئی‌ای در این میان وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه نکنید، به پوست سر و ساقه‌ موهای خود آسیب می‌رسانید و باعث خارش، التهاب و ریزش آن می‌شوید.

اگر در ارتباط با استفاده روزانه از شامپو روغن آرگان سوالی داشتید، در بخش نظرات سوال(های) خود را مطرح کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴/۵ - (۴ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

  1. سلام.چرا مو هام بعد شستن با این شامپو آرگان حالت چسپندگی و انگار روغن روش مونده داشت با اینکه درست هم آبکشی کردم همون جوری که بالا نوشتید؟

    1. دوست عزیز سلام ❤️
      این محصول به دلیل اینکه صرفا یک شوینده به حساب می‌آید نمی‌تواند باعث چنین اتفاقی شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم علت را در موارد دیگری بررسی کنید؛ برای مثال ممکن است پوست کف سر شما دارای چربی باشد که باعث این اتفاق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید