صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : طرز صحیح استفاده از سرم ضدچروک

طرز صحیح استفاده از سرم ضدچروک

استفاده از سرم ضدچروک

سرم‌های ضدچروک مایعات غنی از آنتی‌اکسیدان هستند که حاوی پپتیدها و مواد تقویت‌کننده کلاژن هستند که به سفت و جوان نگه‌داشتن پوست شما کمک می‌کند. استفاده از سرم ضدچروک خطوط چین و چروک را کاهش داده و روند پیری پوست را به تاخیر می‌اندازد.

اگر سعی می‌کنید روتین روزانه پاک‌سازی صورت خود را بهبود ببخشید، ممکن است در مورد نحوه استفاده از سرم ضدچروک فکر کنیدیک سرم ضدچروک مناسب، سرمی است که باعث کاهش چین‌وچروک می‌شود و پپتیدها، آنتی‌اکسیدان‌ها، مواد ضدچروک و ضدالتهاب را وارد لایه‌های پوست می‌کند تا ظاهر خطوط و چین‌وچروک‌ها را کاهش دهد. پوست آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند، قرمزی را کاهش می‌دهد، رطوبت را افزایش داده و از پوست شما در برابر آسیب‌های مضر آفتاب محافظت می‌کند.

خوشبختانه، ما درک می‌کنیم که اگر قبلاً از این محصول استفاده نکرده‌اید، ممکن است گیج‌کننده باشد، بنابراین ما این راهنمای گام‌به‌گام را گردآوری کرده‌ایم تا به زیبایی پوست شما کمک کنیم!

۷ مرحله برای استفاده مناسب از سرم ضدچروک

۱. دستان خود را بشویید.

به مواد پاک‌کننده موجود در شوینده‌ها یا پاک‌کننده‌های صورت خود اتکا نکنید. مهم است که قبل از لمس صورت یا هر محصول دیگری که روی پوست ظریف صورت خود قرار می‌دهید، دستان خود را با آب و صابون کاملاً بشویید.

۲. فقط از مقدار کمی سرم استفاده کنید.

بر خلاف لوسیون‌ها و پاک‌کننده‌ها، کمی سرم ضدچروک می‌تواند در طولانی‌مدت اثرگذار باشد. شما فقط به یک ابزاری بزرگ نیاز دارید که یک‌لایه بسیار نازک از محصول را روی صورت شما قرار دهد. در استفاده از سرم ضدچروک، منظور پوشاندن پوست شما مانند ماسک نیست. بلکه لایه باید آن‌قدر نازک باشد که مستقیماً جذب پوست شما شود.

۳. سرم را گرم کنید.

ممکن است بخواهید مقدار کمی سرم را در کف دست خود قرار دهید و آنها را به هم بمالید تا مایع گرم شود، اما ازآنجاکه برای انجام کار به سرم زیادی احتیاج ندارید، ممکن است قرار دادن سرم در انگشت میانی خود کمتر باعث هدررفت سرم شود. از اینجا، شما به‌سادگی می‌توانید انگشتان وسط و اشاره خود را به انگشت شست خود بمالید تا نتیجه گرم‌شدن مطلوب ایجاد شود.

نحوه استفاده از سرم ضدچروک
نحوه استفاده از سرم ضدچروک

۴. سرم را با حرکت روبه‌بالا بمالید.

شما می‌خواهید سرم خود را به سمت بالا اعمال کنید، در حرکتی خلاف جاذبه. با استفاده از حرکات بلند و روبه‌بالا، سرم را به‌آرامی روی صورت خود ماساژ دهید.

۵. سرم را روی صورت و گردن خود بمالید.

بسیاری از افراد هنگام انجام رژیم‌های زیبایی خود از ناحیه گردن غافل می‌شوند، اما گردن به‌اندازه پوست صورت شما نیاز به توجه دارد، زیرا به همان اندازه ظریف و مستعد علائم پیری است. ویتامین‌های A، B و C، علاوه بر ترکیبات تشدیدکننده پپتید و تقویت‌کننده کلاژن، به سفت شدن پوست شکننده صورت و گردن کمک می‌کند و به جلوگیری از چین‌وچروک و ازبین‌رفتن آن کمک می‌کند.

۶. اجازه دهید سرم ضدچروک به طور کامل جذب شود.

برای خشک‌شدن صورت نیازی به حوله نیست، زیرا نباید مقدار اضافی سرم روی صورت شما باقی بماند. این محصول برای جذب مستقیم به پوست فرموله شده است، بنابراین شما فقط باید چند دقیقه به آن زمان دهید تا اثر کند. با اجازه دادن به پوست برای جذب سرم ضدچروک در زمان خود، به محافظت از خود در برابر رادیکال‌های آزاد مضر و آسیب‌های اساسی که علائم اولیه پیری را افزایش می‌دهد، کمک خواهید کرد.

۷. از مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید.

بسته به زمان استفاده از آن در شبانه‌روز، ممکن است از محصولات متفاوتی قبل و بعد از استفاده از سرم ضدچروک استفاده نمایید. ممکن است بعد از آن بخواهید در صبح از کرم ضدآفتاب استفاده کنید که به جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش که ممکن است در طول روز با آن برخورد کنید، کمک می‌کند. پس از استفاده از کرم ضدآفتاب، به سراغ مرطوب‌کننده آبرسان روزانه بروید که به شبنمی شدن پوست شما در طول روز کمک می‌کند.

استفاده از مرطوب کننده بعد از سرم ضدچروک
استفاده از مرطوب کننده بعد از سرم ضدچروک

شب‌ها، آماده‌سازی‌های هنگام خواب باید حاوی یک کرم شب فوق‌العاده بعد از جذب سرم ضدچروک در پوست شما باشد. هنگام خواب، یک کرم شب فوق‌العاده باید قدرت آبرسانی خود را افزایش دهد، و هنگامی که صبح جلوی آینه می‌روید، ظاهری شاداب و زیبا خواهید داشت.

زمان استفاده از سرم ضدچروک در روتین مراقبت از پوست

دو بار در روز سرم ضدچروک خود را یکبار در صبح و یکبار در شب بمالید. در هر دو بار، مطمئن شوید که قبل از استفاده از سرم، پوست‌تان کاملاً تمیز است؛ تا مطمئن شوید که به طور مطلوب در پوست شما جذب می‌شود. همیشه قبل از استفاده از آرایش صبح، سرم خود را بمالید تا عناصر ضدچروک را در طول روز تقویت کنید. شب‌ها، درحالی‌که پوست شما در حال استراحت است، این محصول با خوشحالی شروع به کار می‌کند و با چین‌وچروک، خطوط و علائم پیری که در طول روز تحمل کرده‌اید مبارزه می‌کند.

نحوه عملکرد سرم‌های ضدچروک

کرم‌ها و لوسیون‌ها مدت‌هاست که برای مراقبت از صورت به درمان می‌پردازند. ما هر روز صبح مرطوب‌کننده را روی پوست ظریف صورت خود قرار می‌دهیم و این نوید را می‌دهیم که آب‌رسانی به جلوگیری از علائم مزاحم پیری کمک می‌کند. تنها مسئله این است که تعداد کمی از مواد موجود در کرم‌ها و لوسیون‌ها به‌اندازه کافی سبک هستند تا به پوست ظریف صورت ما نفوذ کنند، بنابراین اکثر آنها روی بیرونی‌ترین لایه باقی می‌مانند. اینجا جایی است که سرم‌ها دست‌به‌کار می شوند.

سرم های ضدچروک مایعاتی ریزمولکول هستند و بنابراین می توانند سریعتر و راحت تر به لایه های مختلف پوست نفوذ کنند. مزایای اصلی سرم ها این است که سبک ترین فرمول را ارائه می دهند و موثرترین نتایج را ارائه می دهند. پیشرفت در ترکیبات سرم ها به تولیدکنندگان اجازه می دهد مشتقات گیاهی مایع و غلیظی ایجاد کنند که در مبارزه با پیری پوست در مقایسه با بسیاری از کرم های موجود در بازار موثرتر اند. آن‌ها سبک‌تر هستند، احتمالاً به دلیل کمبود پرکننده هایی که بسیاری از کرم ها دارند، بنابراین برای پیری و پوست‌های حساس مناسب تر است.


برای آشنایی بیشتر با محصولات ضدچروک و اثرگذاری آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله “با کرم ضدچروک، ردپای پیری را پاک کنید!” را مطالعه نمایید.

کرم ضدچروک

با کرم ضدچروک، ردپای پیری را پاک کنید!

پیری از آن چیزهایی است که فکر نکنیم کسی از آن خوشش بیاید! برای مبارزه با پیری، استفاده از کرم ضدچروک بسیار مؤثر است. راه و روشش را اینجا بخوانید!


استفاده از سرم ضدچروک بر پایه پپتیدها

پوست جوان، صاف و بدون چین و چروک به نظر می رسد(به دلیل مازاد کلاژن، پروتئینی که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد و باعث می شود جوان به نظر برسیم). با افزایش سن،پوست ما نیز کلاژن خود را از دست می دهد و خطوط چین و چروک روی پوست ظاهر می شوند. با شروع تجزیه رشته های طولانی اسیدهای آمینه که در کلاژن ظاهر می شوند، زنجیره‌های کوچکتری به نام پپتیدها ایجاد می شوند که به بدن ما نشان دهند احتیاج است کلاژن بیشتری ساخته شود.

پپتیدهای موجود در سرم های ضد چروک سعی می کنند این عملکرد طبیعی را تقلید کنند تا صورت ما را در ایجاد کلاژن بیشتر فریب دهند. پپتیدهای خاصی وجود دارد که در مراقبت از پوست مورد تمجید قرار می گیرند و به طور خاص مناطق مختلف را مورد هدف قرار می دهند. ماتریکسیل به عنوان یکی از موثرترین مواد در نظر گرفته می شود؛ زیرا به سطوح پایین تر پوست می رسد و نه تنها آن‌ها را ترغیب به تولید کلاژن بیشتر می کند، بلکه به افزایش الاستین هم کمک می کند، که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شما می شود.

همچنین هیالورونیک اسید که باعث از بین بردن چین و چروک پوست و یا کاهش ظاهر آن‌ها می شود. آرژیرلین یک پپتید دیگر است که به رفع تنش در صورت کمک می کند و بنابراین چین و چروک ها را به حداقل می رساند. این اغلب با بوتاکس مقایسه می شود، فقط نیازی به تزریق ندارد. Eyeliss و Regu Age پپتیدهایی هستند که به کاهش پف و بادکردگی کمک می کنند و ناحیه چشم را هدف قرار می دهند.

تاثیر پپتیدها در سرم ضدچروک
تاثیر پپتیدها در سرم ضدچروک

استفاده از سرم ضدچروک بر پایه کلاژن

سوزن ها را کنار بگذارید و کلاژن را به روش هوشمندتری جایگزین کنید.

کلاژن بلوک سازنده پوست ما است که به آن خاصیت ارتجاعی و استحکام می بخشد و به ما در حفظ ظاهر جوان کمک می کند. افزایش سن به طور طبیعی باعث کاهش تولید کلاژن می شود، اما عوامل خارجی مانند سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تغذیه نامناسب نیز باعث کاهش تولید میزان کلاژن می شوند.

با تجزیه کلاژن، پوست ما شروع به چروک شدن می کند. بنابراین منطقی است که هدف استفاده از سرم ضدچروک، افزایش میزان کلاژن پوست ما باشد. این سرم ها که حاوی مشتقات کلاژن هستند به طور کلی ادعا می کنند که پوستی بدون چین و چروک و صاف ارائه می دهند. به گفته تعدادی از دانشمندان، باید مراقب سرم هایی باشید که ادعا می کنند حاوی کلاژن هستند.

مولکول پروتئین موجود در کلاژن برای عبور از منافذ بسیار بزرگ است، بنابراین حتی اگر محصول واقعا کلاژن در خود داشته باشد، بعید است که پوست ما از آن بهره ببرد. مانند کرم‌هایی که دارای مواد بسیار غلیظ برای نفوذ به پوست هستند، کلاژن موجود در این محصولات فقط تا زمانی که آن را بشویید روی صورت شما می‌نشیند. اگر می خواهید کلاژن اضافه کنید، باید این کار را از طریق تزریق انجام دهید که برای حفظ نتیجه باید هر چند ماه یکبار تکرار شود.

استفاده از سرم ضدچروک بر پایه ویتامین C

ویتامین C به دلایلی که بدن شما آن را دوست دارد، یک عنصر محبوب در سرم‌های ضدچروک است. این یک آنتی اکسیدان است که به پوست در برابر رادیکال های آزاد( که به پروتئین ها و DNA حمله می کنند)، کمک می کند و در نهایت منجر به تجزیه کلاژن می شود. همچنین از پوست ما در برابر اشعه ماوراء بنفش (که می تواند باعث ایجاد کک و مک و لکه‌های قهوه‌ای و تغییر رنگ در پوست ظریف صورت شود) محافظت می کند.

تنها چیزی که باید در مورد ویتامین C مراقب باشید، حساسیت پوست است. سرم ها حاوی مواد فعال در غلظت های بالا هستند، به همین دلیل بسیار موثر هستند. اما این امر همچنین امکان واکنش نامطلوب را ایجاد می کند. با هر محصول جدید، همیشه ایده خوبی است که قبل از استفاده روی کل پوست، آن روی قسمت کوچکی از صورت تست کنید.

نکته دیگری که باید در سرم ضدچروک بر پایه ویتامین C بدانید و مراقب باشید این است که ویتامین C فعال به صورت میکرو کپسول یا به شکل دیگر تثبیت شده است. از آنجا که ویتامین C به طور طبیعی وجود دارد، پایدارترین ماده نیست، به این معنی که عمر مفید قابل توجهی ندارد. اگر در فرمولاسیون به درستی حفظ نشده باشد، به احتمال زیاد اثربخشی خود را به سرعت از دست می دهد. برخی از تولید کنندگان سرم های خود را در بطری های شیشه ای کهربایی قرار می دهند تا از مواد در برابر نور محافظت کند.

کلام آخر!

همه ما به مرور ممکن است دچار چین و چروک روی پوست صورت، گردن و بدنمان شویم. در ابتدا باید بدانیم که از این تغییر در پوستمان نترسیم و خجالت‌زده نشویم. در قدم بعدی به دنبال یک محصول مناسب برای جلوگیری از تسریع روند پیری در پوستمان و مراقبت از آن باشیم. استفاده از سرم ضدچروک یکی از بهترین گزینه‌ها برای رسیدگی به پوست و مراقبت از آن در برابر عواملی‌ست که سبب بروز چروک روی پوستمان می‌شوند. با استفاده از این محصول پوستی جوان و زیبا به خود هدیه دهید.

برای آشنایی با محصولات بیشتری جهت مراقبت از پوست و موی خود، به شما پیشنهاد می‌کنیم از فروشگاه لیاتیم دیدن کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید