صفحه اصلی > محصولات آرایشی و مراقبت از پوست : راه پاک کردن ریمل ضد آب را می‌دانید؟

راه پاک کردن ریمل ضد آب را می‌دانید؟

اگر به دنبال راهکارهای عملی و ساده برای پاک کردن ریمل ضد آب از روی مژه‌های خود هستید، راه را درست آمده‌اید!

چگونگی پاک کردن آرایش چشم همیشه جز دغدغه‌های اصلی و چالش‌برانگیز همه خانم‌ها بوده و هست. به‌خصوص ریمل‌های ضدآب که همونطور که از اسم‌شان پیداست، در برابر نفوذ آب مقاوم هستند و بعد از شستن عادی و معول صورت و چشم، به راحتی پاک نمی‌شوند. با وجود اینکه هه خانم‌ها دنبال لوازم آرایشی هستند که به آسانی پاک نشود، نقطه منفی ریمل‌های ضدآب هم این است که به‌سادگی و بدون کمک از روش‌ها و پاک‌کننده‌های ساده و معمولی پاک نمی‌شوند.

نحوه پاک کردن کامل ریمل ضد آب داستان مفصلی دارد. فرمولاسیون به‌کار رفته برای تولید این ریمل‌ها، مقاوم در برابر آب و تعریق است. به‌همین‌خاطر پاک کردن این ریمل‌ها از روی مژه‌ مستلزم به‌کارگیری متدها و مواد خاصی است. ما شما را با انواع روش و موادی آشنا خواهیم کرد که پاک کردن ریمل ضد آب را ساده می‌کنند.

چگونه ریمل ضد آب را بدون آسیب رساندن به مژه‌ها پاک کنیم؟

برای پاک کردن ریمل ضدآب بدون آسیب رسیدن به مژه‌ها و پوست حساس دور چشم می‌توانید ۵ راه ساده ولی مؤثر زیر را با ما امتحان کنید:

  • استفاده از پاک‌کننده‌های مخصوص آرایش چشم؛
  • پاکسازی ریمل ضد آب به کمک شستشوی ساده دو مرحله‌ای؛
  • استفاده از روغن‌هایی اعم از روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن بادام؛
  • استفاده از شامپو بچه؛
  • استفاده از لوسیون معمولی یا کرم.

💡در ادامه چگونگی انجام هر روش را بررسی کرده‌ایم.

چگونگی پاک کردن ریمل ضد آب
چگونگی پاک کردن ریمل ضد آب

انواع روش پاک کردن ریمل ضد آب

روش شماره ۱: استفاده از پاک‌کننده مخصوص آرایش چشم (Eye Makeup Remover)

شرکت‌های سازنده، ریمل‌ها را با استفاده از موم‌ها و سیلیکون‌های اضافه‌شده ضد آب می‌کنند؛ همان موادی که ریمل را در برابر آب، اشک و عرق مقاوم می‌کند. افزودن این مواد باعث می‌شود که ریمل‌ها ماندگاری فوق‌العاده‌ای داشته باشند. در این بین، پاک‌کننده‌های مخصوصی به‌طور خاص برای لوازم آرایشی ضد آب طراحی و ساخته شده‌اند که به‌راحتی می‌توانند ریمل‌های ضد آب را از روی پوست شما پاک کنند.

این پاک‌کننده‌های مخصوص، حاوی ترکیباتی هستند که علاوه‌بر تغذیه و تقویت مژه‌ها، مواد آرایشی ضد آب را به‌سرعت و بدون بر جای گذاشتن کوچک‌ترین اثر، پاک می‌کنند. روش استفاده از این پاک‌کننده‌ها ساده است. یک پد پنبه‌ای، دستمال مرطوب یا حوله تمیز بردارید. پاک‌کننده مخصوص لوازم آرایشی ضد آب را بر روی آن بمالید. سپس به کمک آن به‌آرامی چشمان خود را با حرکت دایره‌ای ماساژ دهید تا کاملاً تمیز شوند.

⛔ فراموش نکنید که حرکات باید آهسته و پیوسته باشند تا مژه‌ها کنده نشده و آسیب نبینند. هرچه مایع پاک‌کننده بیشتر و حرکات آهسته‌تر باشد، فرآیند پاک کردن ریمل ضد آب مؤثرتر خواهد بود.

 استفاده از پاک‌کننده مخصوص آرایش چشم برای پاک کردن ریمل ضد آب
استفاده از پاک‌کننده مخصوص آرایش چشم برای پاک کردن ریمل ضد آب

روش شماره ۲: استفاده از روغن‌‌های طبیعی برای پاک کردن ریمل ضد آب

پاک کردن ریمل با استفاده از روغن راهکاری قدیمی اما مؤثر است. روغن‌های مختلفی وجود دارند که به شما در پاک کردن ریمل ضد آب روی چشمانتان کمک می‌کنند. نحوه پاک کردن آرایش چشم به کمک روغن به این صورت است که روغن را در حالت مایع به مژه‌های چشمان بسته خود مالیده و پس از گذشت چند ثانیه، به‌آرامی آن‌ها را زیر آب گرم ماساژ می‌دهید تا ریمل ضدآب از روی مژه‌ها شسته و پاک شود.

به‌آرامی، بدون مالش یا کشیدن، به سمت نوک مژه‌ها مواد آرایشی و روغن را پاک کنید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که فرمول ریمل شکسته و اثری از آن روی مژه‌هایتان باقی نماند.

⛔ روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن بادام را همه ما در خانه‌های خود داریم. این روغن‌ها در حالت عادی به شکل مایع یا جامد هستند. اگر روغن شما به شکل جامد است، آن را بین دستان خود ماساژ دهید تا مایع شود. سپس به مقدار کافی یکی از این روغن‌ها را به کمک پد پنبه‌ای یا حوله بر روی مژه‌های خود ماساژ دهید و سپس، آن‌ها را زیر آب گرم با صابون بشویید. این روغن‌ها طبیعی بوده و علاوه‌بر داشتن خواص آنتی باکتریال، هیچ‌گونه مواد و ترکیبات شیمیایی در خود ندارند. بنابراین، جای کمترین نگرانی در مورد استفاده از این روغن‌ها بر روی چشم و مژه وجود ندارد. این روغن‌ها، منافذ پوست را مسدود نکرده و سلول‌های پوستی اطراف چشم شما را تغذیه می‌کنند.

استفاده از روغن‌‌های طبیعی برای پاک کردن ریمل ضد آب
استفاده از روغن‌‌های طبیعی برای پاک کردن ریمل ضد آب

روش شماره ۳: استفاده از شامپو بچه (Baby Shampoo)

یکی دیگر از انواع روش پاک کردن ریمل ضدآب که ساده، مؤثر و اقتصادی هم هست، استفاده از شامپو بچه خواهد بود. شامپو بچه نیز همانند روغن بادام و روغن زیتون در اکثر خانه‌ها وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. شامپو بچه برای استفاده نوزادان و کودکان خردسال فرمول‌بندی می‌شود؛ بنابراین، به اندازه کافی ملایم بوده و می‌توان از آن در نواحی دور چشم مانند پاک کردن ریمل ضد آب استفاده کرد.

برای پاک کردن ریمل ضد آب به کمک شامپو بچه، مقداری شامپو بچه را بر روی یک حوله تمیز یا پد پنبه‌ای بمالید و زمانی که چشمانتان بسته است، آن را روی مژه‌هایتان بگذارید. مژه‌ها به سمت نوک مژه با حوله بکشید تا مواد آرایشی و ریمل ضد آب از روی مژه‌ها پاک شود. ترکیبات شامپو بچه بدون سولفات و مواد شیمیایی قدرتمند فرموله می‌شود و برای چشم و مژه‌ها، کمترین آسیب و حساسیتی ایجاد نمی‌کند.

استفاده از شامپو بچه برای پاک کردن ریمل ضد آب
استفاده از شامپو بچه برای پاک کردن ریمل ضد آب

روش شماره ۴: پاک کردن ریمل ضد آب با شستشوی دو مرحله‌ای (Double Cleanse)

یک راه و روش پاک کردن ریمل ضدآب ساده، شستن و پاک کردن ریمل به کمک شستشوی دو مرحله‌ای است. شستشوی دو مرحله‌ای به کمک آب و دو ماده پاک‌کننده مختلف، بهترین و ساده‌ترین راه برای اطمینان از تمیز شدن کامل مژه‌ها و پاک شدن ریمل ضد آب از روی چشمانتان است.

شستشوی دو مرحله‌ای برای پاک کردن ریمل ضد آب، همچنین رطوبت پوست را بالاتر برده و آن را جوان‌تر نگه می‌دارد. برای اینکه این روش مؤثرتر واقع شود، بهتر است از دو پاک‌کننده مختلف برای پاک کردن ریمل استفاده کنید.

💡 از آنجایی که هدف، از بین بردن ریمل‌های سرسخت با ترکیبات ضدآب است، اگر برای شستشوی اولیه خود یک پاک‌کننده روغنی را انتخاب کرده‌اید، برای شستشوی مرحله دوم، یک پاک‌کننده تسکین‌دهنده و آبرسان را برای درمان پوست و بازگرداندن تعادل و رطوبت به پوست، انتخاب کنید.

 پاک کردن ریمل ضد آب با شستشوی دو مرحله‌ای
پاک کردن ریمل ضد آب با شستشوی دو مرحله‌ای

روش شماره ۵: استفاده از یک کرم یا لوسیون معمولی

در انتهای بحث نحوه پاک کردن آرایش چشم، به استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های معمولی می‌رسیم. اگر استفاده از پاک‌کننده‌های معمولی به پاک کردن ریمل شما کمک نمی‌کند، وقت آن رسیده است که یک کرم را امتحان کنید.

کلد کریم یا کرم سرد اصطلاحی است که برای نوع خاصی از کرم‌ها استفاده می‌شود. امولسیونی از آب و اسیدهای چرب ضروری برای پوست، مانند موم زنبور عسل که خاصیت آبرسانی و مرطوب‌کنندگی بالایی داشته و برای پوست‌های خشک و خیلی خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این امولسیون در بالم‌های لب و ماسک‌های صورت آبرسان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک لایه نازک از یک کرم سرد را روی صورت خشک و پلک‌های خود بمالید و به‌آرامی با یک پارچه شستشوی نرم، آن را ماساژ دهید. پس از گذشت چند ثانیه آن را پاک کنید. باقی‌مانده کرم را با آب سرد از روی چشمان خود بشویید. این کرم‌ها در اکثر داروخانه‌ها قابل تهیه هستند.


درباره انواع ریمل چه می‌دانید؟ آیا کاربرد انواع ریمل را می‌دانید؟ این مقاله برای شما است:

درباره انواع ریمل چه می‌دانید؟

ریمل چیست؟ ریمل یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در آرایش است که جلوه‌ای خاص به چشم‌ها می‌بخشد؛ در این مقاله با این محصول بیشتر آشنا شوید.


سخن پایانی

در این مقاله شما را با رو‌ش‌های مؤثری برای پاک کردن ریمل ضد آب آشنا کردیم. اگر از ریمل‌های ضد آب استفاده می‌کنید و برای پاک کردن ریمل ضد آب خود با چالش‌های جدی مواجه هستید، بدون آسیب زدن به چشم‌ها و مژه‌های خود، راهکارهای گفته شده در این مقاله را امتحان کنید.

در صورتی که پوست اطراف چشم‌هایتان در اثر استفاده از روش‌های نادرست پاک‌کنندگی ریمل آسیب دیده، ما برای شما پیشنهادی داریم. برای کمک به آبرسانی پوست دور چشم و بازگرداندن سلامت پوستتان می‌توانید از کرم دور چشم تراست استفاده کنید. این محصول در وبسایت لیاتیم موجود و قابل مشاهده است.

در صورتی که تمایل به بررسی بیشتر این محصول دارید به وبسایت لیاتیم مراجعه کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید