صفحه اصلی > مد و زندگی : هرچه باید درباره ریمو کاشت ناخن بدانید و نمی‌دانید!

هرچه باید درباره ریمو کاشت ناخن بدانید و نمی‌دانید!

ریمو کاشت ناخن

بیایید اول از همه ببینیم کاشت ناخن چیست؟ کاشت ناخن یعنی ناخن‌هایی مصنوعی روی کوتیکول (پوست انتهای ناخن) متصل می‌شوند تا ظاهری از یک ناخن مانیکور شده ارائه کنند. درحالی‌که وقتی از آنها استفاده می‌کنید جذاب به نظر می‌رسند، ریمو کاشت ناخن از طرف دیگر می‌تواند حسابی آزاردهنده باشد. ریمو نادرست ناخن باعث نازک شدن ناخن‌ها یا شکافتن آنها می‌شود. همچنین شما قطعاً دلتان نمی‌خواهد که موقع برداشتن ناخن کاشته شده‌تان، به ناخن طبیعی خودتان آسیب بزنید، نه؟ خب، نگران نباشید. ما در این مطلب از لیامگ قرار است روش‌های ریمو کاشت ناخن در خانه را برایتان بنویسیم.

ساز و کار ناخن کاشته شده چیست؟

ناخن کاشته شده به طور کلی از اکریلیک، برق ژل یا دیگر مواد سخت ساخته شده و روی انگشتان شما چسبانده می‌شود. آنها با استفاده از چسبی که به وسیله هوا فعال می‌شود، عمل می‌کنند و همه کاری که نیاز دارید این است که ناخن خود را فشار دهید. مطمئن باشید حتماً از یک برند خریداری کنید که همه ناخن‌ها نسبتی با یکدیگر داشته باشند. لایه بالایی کاغذی را جدا کرده و سپس به آرامی ناخن مصنوعی را روی ناخن طبیعی خود فشار دهید تا صدای کلیک را بشنوید.

بهتر است از سوهان ناخن برای عقب راندن کوتیکول‌ها و تمیز کردن پوست دور ناخن طبیعی خود پیش از کاشت ناخن استفاده کنید. نکته مثبت این ناخن‌های مصنوعی این است که می‌توانید آنها را به سادگی بردارید. همچنین از آنجایی که بسیار نازک هستند به راحتی می‌توانید آنها را جدا کنید.

این ناخن‌ها از رزین پلاستیکی مخصوصی ساخته شده‌اند که چسباندن و جدا کردن آن را ساده کرده است. پس وقتی لازم به حذف کاشت ناخن به دلایلی داشتید، مثلاً حسابی کثیف شده بود کافی است روش‌های که در ادامه آمده را دنبال کنید و به راحتی از پس این کار بربیایید.

روش‌های ریمو کاشت ناخن

اول؛ استفاده از توپ پنبه‌ای

یکی از سخت‌ترین کارها برای حذف کاشت ناخن در خانه این است که مطمئن شوید پوشش زیر آن کاملاً خیس شده تا بتوانید آن را از ناخن طبیعی جدا کنید. یکی از ترفندهایی که برای انجام این کار دارید این است که یک‌سوم توپ پنبه‌ای را ببرید و آن را داخل استون بگذارید و سپس آن را دور هر ناخن قرار دهید و سپس دور آن را فویل نازک بپیچید. نوک تیز آن انگشتان شما را از دردسر یا هر مشکلی دور نگه می‌دارد و استون نیز در حین انجام کارهای روزانه‌تان، جادوی خود را انجام می‌دهد.

دوم؛ استفاده از ریمو چسب ناخن

چسب موجود بر روی ناخن طبیعی خود را با پنبه آغشته به استون تمیز کنید. چسب نواری روی قسمت‌های چسبناک قرار دهید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس نوار را بردارید و ناخن را داخل استون ببرید تا باقیمانده چسب از بین برود. این روش بسیار آسان و مناسب است. با این حال اگر به‌درستی انجامش ندهید می‌تواند به ناخن شما آسیبی جدی بزند.

استفاده از ریمو چسب ناخن
استفاده از ریمو چسب ناخن

سوم؛ استفاده از ناخن‌گیر

این روش ریمو کاشت ناخن شاید احمقانه به نظر برسد اما اگر ناخن شما خیلی کلفت نباشد، جواب می‌دهد. هرچقدر که می‌توانید چسب‌ها را از بین ببرید و سپس از سوهان ناخن برای از بین بردن باقیمانده آن استفاده کنید. سپس درنهایت با یک پنبه الکلی باقیمانده چسب را از بین ببرید.

چهارم؛ صاف کردن ناخن

این سریع‌ترین روش برای ریمو کاشت ناخن است اما مراقب باشید که به ناخن‌هایتان آسیب نزنید. در حین انجام پولیش ناخن، از یک سوهان ناخن استفاده کنید و آن را به آرامی روی لایه بالایی ناخن طبیعی خود بکشید تا چسب اضافی باقیمانده را از بین ببرید و باعث شوید تا سطحی همسان پیدا کند.


تا داشتن ناخن‌هایی محکم و زیبا، تنها یک کلیک فاصله دارید.

پنجم؛ استفاده از مته ناخن

مهم نیست چقدر خوب مانیکور انجام می‌دهید تقریباً غیرممکن است که بتوانید ریمو کاشت ناخن را بدون این که با ناخن‌گیر یا قیچی به خودتان آسیب بزنید، انجام دهید. اگر قرار است این کار را بکنید، بهتر است سراغ مته ناخن بروید که امن است و کار با آن نیز تا حد زیادی ساده می‌باشد؟ روش انجامش به مراتب راحت‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید.

ششم؛ استفاده از روغن زیتون

روغن زیتون برای از بین بردن باقیمانده چسب از روی ناخن طبیعی شما بدون ملتهب کردن انگشتان یا پوستتان بسیار مناسب است. مقداری پنبه را به روغن زیتون آغشته کنید و از آن برای پاک‌سازی هر ناخن استفاده کنید. بگذارید ۱۰ دقیقه روغن زیتون روی ناخن شما بماند. سپس ناخن مصنوعی خود را بکشید. این‌طوری خیلی راحت ناخن شما بدون این که آسیبی به ناخن طبیعی‌تان بزند، از جا کنده می‌شود.

استفاده از روغن زیتون
استفاده از روغن زیتون

هفتم؛ استفاده از خلال دندان

از یک موچین استفاده کنید تا لبه ناخن مصنوعی را بالا بیاورید. سپس به آرامی آنها را با استفاده از خلال دندان به بالا فشار دهید. وقتی کارتان انجام شد از یک پد الکلی برای از بین بردن باقیمانده چسب موجود بر روی ناخن استفاده کنید. این هم روشی مؤثر در ریمو کاشت ناخن به حساب می‌آید که می‌توانید از آن بهره ببرید.

هشتم؛ استفاده از آب و صابون

کاسه‌ای را با آب گرم پر کنید و مقداری صابون مایع به آن اضافه کنید. هر ناخن مصنوعی خود را برای مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه داخل آب صابونی بگذارید. سپس ناخن مصنوعی را با دقت بردارید و به همراه آن باقیمانده چسب را هم بردارید. درنهایت با آب صابونی باقیمانده‌های اضافی را بشویید و ناخن خود را تمیز کنید.


اگر به دنبال ناخن‌هایی مرتب و زیبا هستید، مقاله زیر را از دست ندهید.

مدل ناخن

۷ مدل ناخن برای دستیابی به انگشتانی زیبا!

داشتن ناخن‌هایی آراسته، در زیبایی ظاهری شما تاثیر زیادی دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با مدل ناخن‌هایی زیبا که شایسته انگشتانتان هستند، آشنا کنیم.


نهم؛ استفاده از جوش شیرین

کمی آب و جوش شیرین را باهم ترکیب کنید تا به شکل کرمی ضخیم دربیاید. این کرم را روی خلال دندان و سپس روی ناخن مصنوعی خود بگذارید. بگذارید ۵ دقیقه بماند. شما این کار را می‌کنید که کرم به خورد باقیمانده چسب برود. سپس برای ریمو کاشت ناخن هرکدام از ناخن‌های مصنوعی را به همراه باقیمانده چسب بردارید. ناخن مصنوعی خود را با آب و صابون بشویید تا باقیمانده را به طور کامل از بین ببرد.

دهم؛ رفتن سراغ سالن آرایشی

اگر مطمئن نیستید که می‌توانید در خانه به‌درستی ناخن خود را بردارید، به یک سالن آرایشی نزدیک خانه‌تان مراجعه کنید و کار را به یک حرفه‌ای بسپارید. آنها در کاری که قرار است برایتان انجام دهند حسابی باتجربه هستند و به شما اطمینان می‌دهیم که این کار را به خوبی انجام خواهند داد.

مراجعه به سالن آرایشی
مراجعه به سالن آرایشی

ریمو کاشت ناخن؛ بالاخره هر زیبایی روز پایانش فرا می‌رسد!

در این مطلب از لیامگ به بررسی نحوه ریمو کاشت ناخن پرداختیم. سعی کردیم راهکارهایی که ارائه می‌کنیم تا حد زیادی کاربردی باشند که تمامی افراد در خانه نیز بتوانند این کارها را انجام دهند. حالا این که با کدام روش راحت‌تر هستید، دیگر تصمیم شماست. ما در مجموعه لیاتیم، انواع محصولات آرایشی، بهداشتی و مراقبتی را برای شما ارائه می‌کنیم تا خیالتان از بابت سلامت پوست و مویتان راحت باشد و زیبایی صورتتان را به سادگی چند برابر کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید