صفحه اصلی > مد و زندگی : آموزش جلوگیری از ماسیدن کانسیلر زیر چشم به همراه نکات کلیدی!

آموزش جلوگیری از ماسیدن کانسیلر زیر چشم به همراه نکات کلیدی!

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر

با بالا رفتن سن، هوای ناسالم،‌کمبود ویتامین D و گاهی ارث، زیر چشم‌ها دچار تیرگی و خط‌هایی می‌شود که برای هیچکس خوشحال‌کننده نیست. خواب کافی و آب می‌تواند تا حدودی این روند را کاهش دهد ولی درمان اصلی نیست. برای پوشاندن این خط‌ها و تیرگی‌ها، استفاده از کانسیلر بهترین انتخاب حال حاضر است. اما بعد از چند ساعت این خط‌ها از بین کانسیلر نمایان می‌شود و اوقات آدم را تلخ می‌کند. گاهی هم کانسیلر جذب پوست می‌شود و گودی زیر چشم کم کم دوباره خودش را نشان می‌دهد. با رعایت و یاد گرفتن چند ترفند ساده می‌توانید مانع ماسیدن و ریختن کانسیلر شوید. جلوگیری از ماسیدن کانسیلر و استفاده از کانسیلر مناسب، راز شما را برای همیشه در خود مخفی نگه می‌دارد!

چگونه مانع چروک شدن کانسیلر زیر چشم شویم؟

در دنیا آرایش، کانسیلر زیر چشم یک کار ضروری است. وقتی یک محصول جدید مقدس را کشف می‌کنید، هیجان‌زده می‌شوید. اما گاهی کافی است خودتان را یک نگاه در آینه ببینید، تا متوجه چین و چروک و بی‌حالی صورتتان شوید و یکباره هیجانتان از بین می‌رود. برای دستیابی به زیر چشمی بدون چین و چروک که همیشه روی فرش قرمز می‌بینیم، چه چیزی لازم است؟ جادو؟ ظاهر بدون چروک که در افراد مشهور می‌بینید، جادوگری نیست. مدل‌ها و هنرپیشه‌ها تیمی از آرایشگران و دستیاران نورپردازی دارند تا چین و چروک‌ها را از بین ببرند، چه از طریق آرایش، چه نورپردازی یا حتی ادیت عکس.

چند ترفند حرفه‌ای وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای شبیه‌سازی ظاهر بی‌عیب و نقص چهره‌های سرشناس استفاده کنید. شما می‌توانید چین و چروک را به حداقل برسانید، اما از آنجایی که ما در حال حرکت و تنفس هستیم، همیشه نمی‌توان به طور کامل از آن جلوگیری کرد. همانقدر که یک چین شما را آزار می‌دهد، معمولاً چیزی نیست که چند ضربه زدن با یک بیوتی بلندر مرطوب یا یک انگشت نتواند آن را برطرف کند. اکنون که انتظارات خود را به سطح واقعی رساندید، نکات بسیار ساده اما مفید را برای جلوگیری از ماسیدن کانسیلر برایتان آماده کرده‌ایم.

جلوگیری از تجمع کانسیلر زیر چشم
جلوگیری از تجمع کانسیلر زیر چشم

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | با پودر فیکس، چین‌خوردگی زیر چشم را به حداقل برسانید

 استفاده از پودر روی کانسیلر ظاهر شما را زیبا می‌کند و چین و چروک را در طول روز به حداقل می‌رساند. این در صورتی است که زیاده‌روی نکنید … پودر‌ها اساساً حاوی ذرات منعکس‌کننده نور هستند که برای روشن کردن زیر چشم‌های کدر و تیره عالی هستند. اما استفاده بیش از حد از آن‌ها می‌توانند بیش از حد بازتابنده به نظر برسند. برای بهترین نتیجه، با یک برس سایه پودری کوچک و کرکی آن را استفاده کنید. پودر فیکس مناسب چشم از اهمیت بالایی برخوردار است.

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | کانسیلر خود را به صورت استراتژیک قرار دهید

وقتی نوبت به کانسیلر می‌رسد، نقطه‌ای را بین مقدار زیاد محصول و ناکافی بودن آن پیدا کنید. شما می‌خواهید آن‌قدر استفاده کنید که کل ناحیه را بپوشاند و بتوانید بدون ایجاد لکه‌دار شدن، آن را با هم مخلوط کنید. اما نمی‌خواهید آن را روی ناحیه ظریف چشم نیز بزنید. محل قرار دادن کانسیلر بسیار مهم است. شما تمایل دارید که بیشترین پوشش را در تاریکی اطراف قسمت مثلث در گوشه داخلی چشم داشته باشید، بنابراین روی آن تمرکز کنید. پوست اطراف آن ناحیه صاف‌تر است، بنابراین کمتر چین خورده می‌شود. بخش اعظم محصول را در این ناحیه تیره‌تر بمالید و آن را به سمت استخوان اوربیتال خود مخلوط کنید تا پایانی باشکوه داشته باشید.

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | یک فرمول سبک‌وزن را انتخاب کنید

بافت کانسیلر شما بر میزان چروک شدن آن تأثیر می‌گذارد. کانسیلرهای خشک بیشتر چروک می‌شوند زیرا انعطاف کمتری دارند و می‌توانند به چین‌های پوست شما بچسبند. بهتر است بیشتر به سراغ کانسیلر‌های سبک و کرمی بروید.


کانسیلرهای تراست حاوی ضدآفتاب هستند و در سه رنگ و برای تناژهای مختلف پوستی تولید می‌شوند. برای آشنایی کامل با این محصول، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید.

کانسیلر تراست

پوستی شفاف و یکدست با کانسیلر تراست!

پوست زیر چشم بسیار حساس است و بافت نازکی دارد. مراقبت از آن و از بین بردن تیرگی آن بسیار مهم است. با استفاده از کانسیلر تراست می‌توانید این مشکل را حل کنید.


جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | پایانی درخشان را با کرم دور چشم آماده کنید

یک نکته کمتر شناخته شده برای کانسیلرهای بدون چین و چروک این است که ناحیه زیر چشم را با کرم دور چشمی که به راحتی جذب می‌شود آماده کنید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولاً از کرم دور چشم در طول روز صرف‌نظر می‌کنید تا از لکه‌دار شدن یا ریزش آرایش چشم خود جلوگیری کنید، بهتر است بدانید که ترفند این است چند دقیقه بعد از استفاده از کرم دور چشم و قبل از استفاده از کانسیلر صبر کنید. کرم دور چشم باعث می‌شود تا پوست اطراف چشم آماده کانسیلر شود.

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | از کانسیلر زدن در نزدیکی مژه‌ها خودداری کنید

برای داشتن پوشش زیاد، نیازی به زدن کانسیلر روی مژه‌های خود ندارید. درست همان‌طور که باید لبه‌های کانسیلر خود را به سمت استخوان اوربیت ترکیب کنید تا محو شدن یکپارچه شود، همین کار را در جهت دیگر انجام دهید. به‌جای اینکه محصول را مستقیماً در امتداد خط قرار دهید، آن را به سمت خط مژه خود مخلوط کنید. اگر کانسیلر را خیلی به مژه‌های پایین نزدیک کنید، می‌تواند در آن ناحیه جمع شود و چین بخورد؛ بنابراین اگر خیلی به خط مژه نزدیک شدید، می‌توانید با فرو بردن یک پنبه‌ در کمی پاک‌کننده آرایش آن را پاک کنید.

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | ابزارهای مناسب برای زیر چشم را انتخاب کنید

ابزاری که برای استفاده از کانسیلر زیر چشم خود استفاده می‌کنید خیلی اهمیت دارد. برای آرایش طبیعی، محصول را فقط در جایی که به آن نیاز دارید استفاده کنید تا به طور طبیعی به نظر برسید. ترفند مناسب این است که از یک برس مصنوعی کوچک و نوک‌تیز استفاده کنید تا کانسیلر را فقط در مناطقی که سایه می‌بینید بزنید، سپس با نوک انگشت خود آن را در جای مناسب قرار دهید. گرمای پوست شما محصول را ذوب کرده و با پوست ترکیب می‌شود و آن را شبیه پوست واقعی می‌کند. حتماً از انگشت حلقه خود استفاده کنید تا از کشیدن پوست ظریف اطراف چشم خودداری کرده باشید. کانسیلر متناسب با رنگ پوست به شما کمک می‌کند تا آرایش شما طبیعی‌تر به نظر برسد.

ابزار مناسب استفاده از کانسیلر
ابزار مناسب استفاده از کانسیلر

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | برای از بین بردن محصول اضافی، از کاغذ بلاتینگ استفاده کنید

به یاد دارید زمانی که یاد گرفتید رژ لب خود را روی یک تکه دستمال بکشید تا محصول اضافی از بین برود؟ همین مفهوم را برای کانسیلر بدون چین و چروک و ماندگار تمام روز به کار ببرید. نحوه کار به این صورت است که پس از اینکه کانسیلر خود را به طور استراتژیک با برس مناسب استفاده کردید، به‌آرامی یک ورق کاغذ لکه را روی ناحیه زیر چشم فشار دهید. این کار واقعاً روغن اضافی را از بین می‌برد و فقط رنگ‌دانه‌ها را پشت سر می‌گذارد که سایش طولانی‌مدت خواهد ماند. چه چیزی برای شما باقی خواهد ماند؟ مقدار کامل پوشش. چه چیزی برای شما باقی نخواهد ماند؟ محصول اضافی که در خطوط و چروک‌های شما جمع می‌شود.

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | پودر فیکس را در آغوش بگیرید

ما در مورد یک نسخه ساده برای آرایش روزمره صحبت می‌کنیم. به‌جای پوشاندن ناحیه با یک لایه ضخیم پودری، یک تمیز کردن سبک را انتخاب کنید. برس سفت کننده با پودر سبک آماده داشته باشید. کانسیلر خود را با نوک انگشتان خود لمس کنید و مطمئن شوید که خطوط چین قابل‌مشاهده‌ای وجود ندارد. سپس، روی ناحیه‌ای که پنهان کرده‌اید، به سرعت و به‌آرامی مقداری پودر سبک بزنید. اجازه دهید پودر دو تا سه دقیقه بماند. سپس به‌آرامی تمام پودرهای باقیمانده را که داخل آن قرار نگرفته است، تمیز کنید تا زمانی که ظاهر صاف و تمیز شود.

جلوگیری از ماسیدن کانسیلر | کانسیلر را به‌آرامی زیر چشم بزنید

 به‌جای شروع با یک پوشش ضخیم کانسیلر، آن را همان‌طور که نیاز دارید بسازید. کانسیلر را در لایه‌های نازک کار کنید تا به پایانی واقعی برسید و فقط به اندازه‌ای که لازم است اعمال کنید. به این ترتیب، در نهایت به یکباره مقدار زیادی محصول را اعمال نمی‌کنید که به معنای چروک شدن و خط افتادن اجتناب‌ناپذیر است، به‌خصوص اگر از یک فرمول سنگین استفاده می‌کنید.


تنها یک کلیک تا خداحافظی با گودگی و تیرگی زیر چشم فاصله دارید.

کانسیلرهای تراست

چشمانی گیرا و نافذ داشته باشید!

سفید و یکدست بودن زیر چشم، تأثیر مستقیم با زیبایی چشمان شما دارد. کاهش یا دیده نشدن خطوط زیر چشم می‌تواند سن شما را تا حدودی کمتر نشان دهد. در واقع صاف و روشن بودن زیر چشم از اهمیت بسیاری برخوردار است. پس استفاده از کانسیلر یک اصل محسوب می‌شود در آرایش امروزی. اما بهتر است حواسمان به کیفیت کانسیلر هم باشد تا در بلندمدت دچار مشکل نشوید. چرا که لوازم آرایش بی‌کیفیت می‌تواند آسیب‌های جدی به پوست وارد کند. ما در این مطلب از لیامگ به بررسی جلوگیری از ماسیدن کانسیلر پرداختیم. اگر به زیر چشم و پوست خود اهمیت می‌دهید، همین حالا با مراجعه به وب‌سایت لیاتیم برای خرید محصولات بسیار باکیفیت عجله کنید و دست به کار شوید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید