صفحه اصلی > مد و زندگی : نکات آرایش صورت آن هم وقتی مشغول آموزش در فضای مجازی هستید!

نکات آرایش صورت آن هم وقتی مشغول آموزش در فضای مجازی هستید!

نکات آرایش صورت

همه ما این شرایط را تجربه کرده‌ایم: صورتمان را آرایش کنیم، آماده شویم برای این که با اعتماد به نفس در کلاس های مجازی شرکت کنیم. اما ناگهان ممکن است هیچ چیز آن طوری که فکر می‌کردیم پیش نرود. وقتی در مقابل دوربین وبکم یا تلفن همراهمان قرار می‌گیریم متوجه زوایایی زویم که تا پیش از آن اصلا نمی‌دانستیم وجود داشته باشد. احتمالا شما هم دچار این شرایط بوده اید، نه؟ دلیلش این است که با نکات آرایش صورت آشنا نبوده اید. درواقع فوت و فن آرایش صورت را نمی‌دانستید.

به طور کلی وقتی تماس ویدئویی برقرار می‌کنیم انگار داریم از داخل کاسه ای فلزی صورتمان را می‌بینیم. همه چیز خیلی با واقعیت چهره‌مان فرق دارد. لک های صورت بیشتر دیده می‌شوند و هیچکس از چنین موضوعی خوشحال نمی‌شود. در این مطلب از لیامگ قرار است برایتان آموزش صفر تا صد آرایش صورت را داشته باشیم. اما این همه ماجرا نیست. در ادامه حتی قرار است به نکات قبل از آرایش صورت نیز بپردازیم. تمام مسائلی که در ادامه درباره اش خواهیم نوشت، می‌توانند به شما در داشتن صورتی زیبا موثر باشند.

نکات آرایش صورت | به فضای اطرافتان برسید!

این نکته را شاید بتوان به عنوان یکی از نکات آرایشی کوتاه در نظر گرفت. اولین قدم برای قرار گرفتن در مقابل دوربین کلاس مجازی یا تماس ویدئویی این است که پس زمینه زیبایی داشته باشید. این موضوع باعث می‌شود که تمام تمرکز افراد در طول تماس روی زوایای مختلف صورتتان نباشد و به پشت سرتان نیز نگاهی بکنند. نقاشی یا چیدمان زیبایی در اتاق خوابتان دارید؟ بهترین جا برای برقراری تماس همانجاست. پس زمینه می‌تواند حواس پرتی ای نسبت به هرگونه عیب و ایرادی که دوست ندارید شخص مقابلتان متوجه آن شود، باشد. این‌طوری می‌توانیم به شما اطمینان بدهیم که طرف مقابلتان به هیچ عنوان متوجهش هم نخواهد شد.

نکات آرایش صورت | حواستان به نورپردازی باشد!

انتخاب نورپردازی درست، بسیار مهم است. هرچه روشن‌تر، بهتر. شما باید از نور کمی که باعث ایجاد سایه می‌شود پرهیز کنید. به عبارت دیگر، شما نمیخواهید طوری به نظر برسید که انگار شخصیتی در یک فیلم ترسناک کم هزینه هستید. خودتان را صرفا در برابر نوری که از پنجره می‌آید یا نورپردازی پشت سرتان قرار ندهید چرا که باعث ایجاد سایه های ترسناک می‌شود و به صورت موقتی حتی می‌تواند دید مخاطبتان را هم تار کند. دوربین خود را در سطح چشمانتان نگه دارید و نور مناسب خود را پیدا کنید.

نورپردازی در تماس تصویری
نورپردازی در تماس تصویری

نکات آرایش صورت | نور حلقه‌ای حسابی به کارتان می‌آید!

درحالی‌که شاید خیلی مقرون به صرفه نباشد که برای برقراری یک تماس ویدئویی بخواهید روی خرید نور حلقه‌ای سرمایه‌گذاری کنید اما باید بگوییم که اگر دارید کسب و کاری خانگی راه می‌اندازید و قرار است به طور منظم از خودتان ویدئو ضبط کنید، این نور می‌تواند به کارتان بیاید. نورپردازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مربوط به برقرار تماس ویدئویی یا شرکت در کلاسی مجازی است. یک نور حلقه‌ای کوچک نیز می‌تواند به خوبی کار کند و تمام نواقص صورتتان را از بین ببرد. درعین‌حال هنگام گرفتن سلفی نیز تا حد زیادی کارآمد خواهد بود.

نکات آرایش صورت | طرف خوب صورتتان را پیدا کنید!

زاویه، نکته بسیار مهمی است. همه ما یک طرف صورتمان بهتر از طرف دیگر است. آن طرفی را که همیشه در سلفی سراغش می‌روید، انتخاب کنید. این موضوع به طور خاص وقتی دارید با تلفن همراهتان تماس ویدئویی برقرار می‌کنید، به کارتان می‌آید چرا که به این امکان را می‌دهد تا به‌سادگی زاویه مورد نظرتان را تنظیم کنید. اما حتی اگر پشت کامپیوتر نشسته‌اید، سرتان را به شکلی قرار دهید که حالتی زاویه‌دار نسبت به دوربین داشته باشد. بهترین راه برای پیدا کردن طرف خوب صورتتان، گرفتن سلفی‌های زیاد است.

نکات آرایش صورت | به مژه‌هایتان برسید!

تصویر شما خیلی هنگام برقراری تماس ویدئویی واضح نیست پس لازم است کاری کنید تا مژه‌هایتان به چشم بیاید. حجم دادن، بهترین راهکار است. فرمول ایده‌آل این است که به مژه‌هایتان برسید و کاری کنید که پرپشت دیده شوند. استفاده از ریمل بهترین اقدام است. شانه مژه نیز باعث می‌شود که مژه‌هایتان از هم باز شوند و بلند به نظر برسند. مژه شما کمک می‌کند تا ظاهرتان از پشت تصویری نسبتاً تار، زیبا به نظر برسد.

اهمیت به مژه‌ ها
اهمیت به مژه‌ ها

نکات آرایش صورت | حواستان به سرخ شدن صورتتان باشد!

از یک کرم بر روی گونه‌هایتان استفاده کنید که درخشندگی طبیعی و سالمی به صورتتان ببخشد. چهره شما از پشت این تماس‌ها بی‌روح به نظر می‌رسد. بهترین کار این است که از یک کرم صورتی ملایم استفاده کنید. می‌توانید آن را روی انگشتان دستتان بگذارید و سپس به آرامی روی گونه‌تان بمالید. این‌طوری خیلی هم برجسته و پررنگ نخواهد شد. این کار به صورت شما ظاهری تازه و باطراوت می‌دهد. محصولات کرمی بهترین گزینه برای جلوگیری از دلقک مانند شدن صورتتان هستند.

نکات آرایش صورت | سراغ ماتیک نئونی نروید!

به هیچ عنوان از ماتیک صورتی و نارنجی نئونی استفاده نکنید. اگر میخواهید چهره تان طبیعی به نظر برسد می‌توانید صرفا از یک برق لب استفاده کنید. اگر رنگ برایتان مطرح است می‌توانید سراغ رنگ صورتی ملایم بروید که به همه می‌آید. هرچه رنگ لب شما طبیعی و ظریفتر باشد، چهره شما زیباتر به نظر خواهد رسید.


برای آشنایی و یادگیری ترفندهایی که شما را به یک آرایش روزانه و سبک می‌رسانند، مقاله زیر را از دست ندهید.

آرایش روزانه

از سیر تا پیاز آرایش روزانه و فراتر از آن!

برای داشتن ظاهری طبیعی که مختص کارهای روزانه‌تان باشد و کسی هم متوجه آرایش کردنتان نشود، استفاده از آرایش روزانه بهترین راه‌حل است.


نکات آرایش صورت | از کانسیلر استفاده کنید!

آخرین چیزی که ممکن است دلتان بخواهد این است که آرایشی سنگین داشته باشید و آن وقت تماس ویدئویی برقرار کنید. در عوض می‌توانید از یک کانسیلر بهره ببرید. استفاده از کانسیلر می‌تواند حتی تیره‌ترین لک های صورت را به همراه لک ها و زخم های دیگر از بین ببرد. همچنین می‌توانید با استفاده از انگشتان خود کانسیلر را روی صورتتان پخش کنید. این‌طوری به هیچ عنوان سنگین و غلیظ به نظر نخواهد رسید. پیشنهاد می‌کنیم کانسیلر را صرفا روی قسمت‌هایی از صورتتان استفاده کنید که واقعا به آن نیاز دارد!

استفاده از کانسیلر قبل از تماس تصویری
استفاده از کانسیلر قبل از تماس تصویری

نکات آرایش صورت | روی یک ویژگی تمرکز کنید!

بیایید واقع بین باشیم. چند نفر از ما حوصله این را دارد که پیش از شرکت در یک کلاس مجازی یا برقراری تماس ویدئویی، آرایش کامل بکند؟ اگر وقت زیادی ندارید بهتر است روی یک یا دو ویژگی حسابی کار کنید. می‌توانید پوست خود را آبرسانی کنید تا درخشنده تر بنظر برسد و به مژه های خود برسید از فرمژه استفاده کنید تا چشم هایتان بهتر و زیباتر دیده شوند.

نکات آرایش صورت | خودتان باشید!

شاید شعاری به نظر برسد اما بیایید روراست باشیم. هیچ چیزی بیشتر از خودمان بودن باعث نمیشود تا احساس خوبی داشته باشیم. از منطقه امن خود خارج شوید و خودتان را با آرایش غلیظ اذیت نکنید. در عوض در تمام مدت تماس تصویری سعی کنید چهره واقعی خودتان را نشان دهید. درنهایت این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که شما برای خودتان آرایش می‌کنید نه برای نظر دیگران. اگر این موضوع خوشحالتان می‌کند و با آن راحت هستید، همان کار را بکنید. توصیه ما به شما این است همیشه علاقه و ترجیح خود را در اولویت قرار دهید.

شما زیبا هستید؛ کافی است خودتان را باور کنید!

در این مطلب از لیامگ به بررسی نکات آرایش صورت پرداختیم. درعین‌حال سعی کردیم مراحل آرایش صورت با تصویر و در برابر تماس‌های ویدئویی را برایتان آموزش دهیم. حالا این تصمیم شماست که کدام یکی از مراحلی که برایتان گفتیم را رعایت کنید. اگر نیاز به خرید محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب برای پوست صورت خود دارید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، توصیه ما به شما این است که سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما دیدن کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۸/۵ - (۱۰۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید