صفحه اصلی > مد و زندگی : روش‌های ضخیم کردن ابرو؛ توصیه‌هایی برای همه!

روش‌های ضخیم کردن ابرو؛ توصیه‌هایی برای همه!

ضخیم کردن ابرو

زیبایی و فشن در اوایل دهه ۲۰۰۰ تجدید حیات کرده‌اند و ما به لطف روندهای آن دهه، پست‌های اینستای خود را آماده می‌کنیم و بر موج نوستالژی سوار می‌شویم. اما یک روند زیبایی وجود دارد که ما از این که به گذشته برنگشته بسیار خوشحالیم: ابروهای فوق‌العاده نازک! روزگاری که ابروهای نازک مدادی، استاندارد ابرو به حساب می‌آمدند گذشته است. امروزه، همه به دنبال ضخیم کردن ابرو و داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا هستند. با این حال دستیابی به چنین ابروهایی به آن شکلی که احتمالاً در اینستاگرام و این‌طرف و آن طرف می‌بینید، نیست. بین کندن مداوم ابرو با موچین تا مشخص‌کردن ابروی طبیعی‌تان با مداد، چیزهایی وجود دارد که می‌تواند مانع از رشد ابرویی شود که به شدت به آن دل بسته‌اید.

درست مثل هر فرایند رشد مو، رشد ابرو نیز نیاز به صبر و حوصله فراوان و کمی اعتماد و ایمان به آرایشگرتان دارد. اما پیش از این که مسیر خود را به سمت داشتن ابروی پرپشت بسازید و پیش بروید، باید انتظارات خود را مدیریت کنید. وقتی صحبت از ضخیم کردن ابرو به میان می‌آید، افراد موی متفاوتی دارند و میزان رشد مو و سرعت آن نیز مبتنی بر متغیرهای متفاوتی است. ژنتیک و استفاده مکرر از موچین، نخ کشیدن و موم زدن همگی می‌توانند بر نتایج دلخواهتان تأثیر داشته باشند.

اگر برای اصلاح ابرو آماده هستید، باید بگوییم که جای بسیار درستی آمده‌اید. ما اینجا قرار است توصیه‌های چند متخصص در حوزه ابرو را برایتان بازگو کنیم و ترفندهای تخصصی‌شان را برای ضخیم کردن ابرو و همچنین پرپشت شدن ابرو برایتان بنویسیم. همراهمان باشید که کلی کار داریم.

ضخیم کردن ابرو | صبور باشید

صبر، نعمتی است که باید حتماً در طول این پروسه آن را داشته باشید. شما قرار نیست یک‌شبه روش‌های ضخیم کردن ابرو را به کار بگیرید و صبح از خواب بیدار شوید و نتیجه ایده‌آل خود را به دست آورده باشید. حتی اگر چرخه رشد ابرو ۳۰ روزه باشد، احتمالاً متوجه تفاوت خاصی آن هم به سرعت نخواهید شد. استفاده زیاد از موچین یا نخ کشیدن می‌تواند باعث کند شدن سرعت رشد ابرو شود و این پروسه را طولانی‌تر کند. معمولاً ۶ ماه طول می‌کشد تا مو به طور کامل رشد کند. ممکن است در عرض ۶ هفته بعد از شروع پروسه، متوجه تغییر شوید اما این را بدانید که زمان می‌برد. پس اگر ابروی شما آن مدلی نیست که خیلی سریع رشد کند، به خودتان یادآوری کنید که صبر، بسیار مهم است. رم در عرض یک روز ساخته نشد، زیبایی و ضخیم کردن ابرو هم این‌طوری اتفاق نمی‌افتد.

چرخه رشد ابرو
چرخه رشد ابرو

ضخیم کردن ابرو | سراغ آرایشگری حرفه‌ای بروید

بله قطعاً خودتان می‌توانید به پرپشت شدن ابرویتان کمک کنید. برخی کارهای خانگی هست که می‌توانید آنها را انجام دهید یا از کندن ابرو با موچین، نخ کشیدن و … استفاده نکنید. اما با همه این حرف‌ها، داشتن آرایشگری حرفه‌ای در کنارتان، لازم خواهد شد. شما به سیستم حمایتی در این مسیر نیاز دارید و رفتن سراغ یک آرایشگر متخصص، بهترین کار است. پیدا کردن آرایشگری که اهداف شما را درک کند و بتواند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند، بسیار حیاتی است. آنها می‌توانند ابروی شما را به همان شکلی که می‌خواهید، دربیاورند. آنها همچنین به شما کمک می‌کنند تا صبور باشید و این پروسه طولانی را تحمل کنید.

به محض این که آرایشگر متخصص خود را پیدا کردید، مراجعه مستمر به او نیز بسیار مهم است. شما باید هر ۴ یا ۶ هفته به او مراجعه کنید به طوری که بتواند پروسه ضخیم کردن ابرو شما را زیر نظر داشته باشد. همچنین بسیار مهم است که به توصیه‌های آنها گوش کنید. بعد از مراجعه به آرایشگرتان، مهم‌ترین نکته دنبال کردن دستورالعمل‌هایی است که به او می‌دهید. از موم نگذاشتن و استفاده نکردن از موچین گرفته تا استفاده از روغن یا سرم ابرو برای کمک به رشد آن.

ضخیم کردن ابرو | از موچین، نخ، قیچی و چیزهای از این قبیل استفاده نکنید!

اگرچه ممکن است لازم باشد برخی تارهای ابرو که با فاصله درآمده‌اند را بکنید یا بخشی از ابرویتان که سریع‌تر از بخش‌های دیگر بلند می‌شود را کوتاه کنید اما توصیه می‌کنیم این کار را نکنید! این ابزارها را کنار بگذارید. از موچین، قیچی یا چیزهای دیگر استفاده نکنید. بگذارید ابروهایتان رشد کنند. اگر نیازی داشتید آن را با آرایشگر خود مطرح کنید. بسیار مهم است که آرایشگری پیدا کنید که از یکپارچگی رشد ابروی شما مراقبت کند. مراقبت کردن از ابرو یکی از ملزوماتی است که در این پروسه باید حواستان به آن باشد. اگرچه تمیز کردن ابرو مهم است اما در این فرایند سعی کنید کمی از ایده‌آل‌هایتان فاصله بگیرید تا به نتیجه مطلوب برسید.

ضخیم کردن ابرو | در تمام مراحل این پروسه، ابروی خود را بپذیرید!

تا به پایان این پروسه نرسید، ابروهای شما هرگز آن چیزی نمی‌شوند که می‌خواهید. شاید خوب به نظر نرسند اما این هم بخشی از این پروسه است. رشد کردن ابرو می‌تواند چیز ترسناکی باشد و بیشتر اوقات تکه‌تکه رخ می‌دهد. یک راه برای یکپارچه کردن بخش‌های مختلف ابرو با یکدیگر استفاده از مداد یا پودر ابرو است. حتی می‌توانید از یک هایلایتر ابرو استفاده کنید. بسیار مهم است که همیشه ابروی خود را حسابی پررنگ کنید. اگر مداد را خیلی محکم روی ابرو بکشید می‌تواند باعث ریزش ابرو و آسیب دائمی شود. بسیار مهم است که هنگام پر کردن ابرو، ملایم رفتار کنید.

مراحل ضخیم کردن ابرو
مراحل ضخیم کردن ابرو

ضخیم کردن ابرو | از روغن در روتین تمیز کردن ابرو استفاده کنید!

استفاده روزانه از روغن بر روی ابرو می‌تواند به افزایش رشد ابرو منجر شود. هم روغن رزماری و هم روغن کرچک توسط متخصصان برای رشد ابرو توصیه می‌شوند چرا که باعث نرمی، تغذیه و آبرسانی آن خواهند شد. استفاده از روغن به قوی شدن مو کمک می‌کند و جلوی آسیب‌دیدگی را می‌گیرد و پایه‌ای قوی برای رشد مجدد ابروها می‌سازد.

روغن کرچک بهترین روغن برای رشد ابرو است چرا که غنی از اسیدهای چرب و ویتامین ای است که برای تقویت رشد مو و ترمیم فولیکول‌های موی آسیب دیده بسیار مهم است. همچنین حاوی ریسینولئیک اسید، ترکیبی شیمیایی که به بهبود گردش خون کمک می‌کند، می‌باشد. افزایش گردش خون و تغذیه مو باعث می‌شود تا فولیکول‌های موی شما قوی شود و تارهای قوی‌تری رشد کنند. اگر آماده‌اید تا سراغ روغن زدن به ابروی خود بروید می‌توانید استفاده از روغن کرچک را به روتین مراقبت از موی خود اضافه کنید.

یکی دیگر از روغن‌هایی که شدیداً برای رشد مو توصیه می‌شود، روغن رزماری است. استفاده از آن به تعداد ۱ تا ۳ بار در روز می‌تواند به نتایج مطلوب شما را برساند. شاید برای همه جواب ندهد. در برخی شرایط، ریزش مو نیازمند بررسی تخصصی‌تر است.

پیش از استفاده از این دو روغن‌ها، بسیار مهم است که آن را روی یک قسمتی از پوست خود آزمایش کنید که مبادا نسبت به آن آلرژی نداشته باشید. ۲۴ ساعت صبر کنید و سپس از روغن استفاده کنید. به محض این که هیچ واکنشی نشان نداد، می‌توانید از آن استفاده کنید. بهترین کار این است که با استفاده از شانه مژه آن را روی ابروی خود پخش کنید. سعی کنید روغن کل ابروی شما را بپوشاند. پیشنهاد می‌کنیم حتماً در هنگام انجام روتین مراقبت از پوست خود در شب، از این روغن استفاده کنید.


اگر مشتاق هستید تا اطلاعاتی در مورد کرم ابرو و نحوه استفاده از آن کسب کنید، مقالات زیر را از دست ندهید.

کرم ابرو

کرم ابرو | عامل رشد طبیعی و همیشگی ابروهایمان

برای کنترل ریزش موی ابرو، افزایش ضخامت و پرپشتی آن و نیز آبرسانی و تقویت رشد مجدد ریشه ابرو می‌توانید به سراغ بهترین محصول مراقبتی بازار یعنی کرم ابرو رفت.

استفاده از کرم ابرو

نکات خواندنی درباره استفاده از کرم ابرو

برای استفاده از کرم ابرو دو بار در روز، صبح‌ها و شب‌ها، مقداری از کرم را برداشته و در مسیر رویش مو بکشید؛ پیش از آن ابروی‌تان را از هرگونه آلودگی تمیز کنید.

ضخیم کردن ابرو | ابروی خود را هر روز شانه بزنید.

شانه کردن ابرو چه با استفاده از روغن چه بدون آن باعث رشد ابروی جدید می‌شود. شانه کردن ابرو باعث افزایش گردش خون در فولیکول‌های مو می‌شود که بسیار مفید است. اما به این نکته توجه داشته باشید که خیلی محکم شانه نزنید چرا که می‌تواند باعث آسیب شود. محکم شانه زدن می‌تواند باعث آسیب به ابرو شود و کل پروسه کاری که می‌کنید را برعکس کند. ابروی خود را در مسیر رشد مو شانه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. به هیچ عنوان شانه را روی صورت خود فشار ندهید. به آرامی این کار را انجام دهید.

ضخیم کردن ابرو | ابروهای خود را لایه‌برداری کنید.

همان‌طور که گفتیم محکم برخورد کردن با مداد ابرو می‌تواند اوضاع را بدتر کند پس ممکن است همین موضوع باعث شود در انجام لایه بردار، تردید کنید. اما این کار برای پروسه رشد ابرو بسیار مفید است. این ناحیه همیشه در هنگام لایه‌برداری صورت نادیده گرفته می‌شود. ما با این کار سلول‌های مرده پوست پشت ابرو را از بین می‌برد. لایه‌برداری باید یک‌بار در هفته انجام شود. انجام این کار پوست مرده را از بین می‌برد و این امکان را به شما می‌دهد تا روغن به پوست و تار موی شما نفوذ کند. هرچه روغن بتواند عمیق‌تر برود، محیط بهتر و سالم‌تری برای رشد موی شما فراهم می‌کند.

لایه‌برداری ابرو
لایه‌برداری ابرو

ضخیم کردن ابرو | استفاده از سرم رشد ابرو

درمان‌های خانگی برای همه مناسب نیستند. گاهی اوقات شما نیاز به ابزار مناسب برای ضخیم کردن ابرو خود دارید. محصولاتی که در روتین مراقبت از پوست شما قرار بگیرند و به رشد ابروی شما کمک کنند. پیشنهاد ما به شما استفاده از سرم رشد ابرو است. آنها بسیار مناسب و مفید عمل می‌کنند. اگر دستورالعمل‌های گفته شده سرم رشد را به خوبی دنبال کنید می‌توانید از رشد دوباره ابروی خود شگفت زده شوید. اما به محض این که دست از استفاده از سرم ابرو بردارید، مجدداً رشد موی شما دچار اختلال خواهد شد.

ضخیم کردن ابرو | هر محصولی را استفاده نکنید!

موی ابرو و موی سر شما یکسان نیستند. این یعنی نباید از محصولات رشد مجدد موی سر بر روی ابروی خود استفاده کنید. شاید این محصول به شما کمک کند تا موی سرتان بلند شود اما می‌تواند برای ابروی شما حسابی ضرر داشته باشد. بیشتر محصولات رشد مو را نمی‌توانید در نواحی ابروی خود استفاده کنید. پوست اطراف چشم، ظریف است و مستعد حساسیت و واکنش بیشتری است. بهتر است از سرم‌های ابروی حاوی ویتامین، بیوتین و … استفاده کنید.

ضخیم کردن ابرو | مطمئن شوید، غذای سالم می‌خورید!

داشتن رژیم غذایی متعادل می‌تواند شما را در رسیدن به ابروی پرپشت همراهی کند. خوردن غذاهایی غنی از بیوتین، امگا ۳ و ویتامین‌های آ، ب، سی، د و ای می‌تواند سرعت رشد ابروی شما را بیشتر کند. غذای خوب بخورید و شاهد افزایش رشد ابروی خود باشید.


تا داشتن ابروهایی ضخیم و پرپشت، تنها یک کلیک فاصله دارید.

کرم ابرو تراست

ضخیم کردن ابرو؛ کاری ساده اما سخت!

در این مطلب از لیامگ به بررسی روش‌های ضخیم کردن ابرو پرداختیم. سعی کردیم توصیه‌های حرفه‌ای متخصصان این حوزه را برایتان فهرست کنیم تا بتوانید به سادگی به همان چیزی که می‌خواهید برسید. مراقبت از پوست و مو، از مهم‌ترین کارهایی است که باید در اولویت روزانه‌مان قرار دهیم. برای داشتن روتین مراقبت از پوست مناسب می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم زده و نگاهی به محصولات ما بیندازید. محصولات ما، کاملاً طبیعی است و می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که از هیچ ماده شیمیایی مضری در آن استفاده نشده است.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۳/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید