صفحه اصلی > مراقبت از مو : همه راه‌ها را برای رویش مجدد مو باز کنید!

همه راه‌ها را برای رویش مجدد مو باز کنید!

رویش مجدد مو

پرپشت شدن مو نسبت مستقیمی با خوب شدن حال شما دارد. دیدن از بین رفتن موی پرپشت شما به حد کافی ناراحت‌کننده است چه رسد به این که هیچ امیدی هم نتوانید به رویش مجدد مو داشته باشید. از آنجایی که عدم رویش مجدد مو و نداشتن حق انتخاب برای مدل دادن به موهایتان می‌تواند روی اعتماد به نفستان نیز تأثیر به سزایی بگذارد، تصمیم گرفته‌ایم در این مطلب به این موضوع بپردازیم که چطور می‌توانید کاری کنید که باعث رویش مجدد مو و پرپشت شدن موهایتان شود. این مطلب را تا انتها دنبال کنید و نکاتی که برایتان نوشته‌ایم را رعایت کنید تا به وضعیت ایده آل خود برسید.

روش‌هایی برای رویش مجدد مو | شناسایی ریشه مشکلات

اولین کاری که باید بکنید این است که ببینید دلیل عدم پرپشت شدن موهایتان چیست. دلایل بسیاری برای عدم رشد مو در زنان وجود دارد. این موارد شامل آلوپسی آندروژنتیک (کم‌پشت شدن ژنتیکی)، آلوپسی کششی ناشی از تنگ بستن مو، آلوپسی التهابی (که از انواع اصلی آن لیکن پلانوپیلاریس است و آلوپسی فیبروزینگ فرونتال) و همچنین آلوپسی آرئاتا (نوعی از ریزش موی خود ایمنی که در آن فولیکول‌های مو به اشتباه توسط سلول‌های ایمنی بدن مورد حمله قرار می‌گیرند) می‌شود.

داشتن یک شرح حال و معاینه دقیق و همچنین مراجعه به متخصص پوست می‌تواند به شما برای تعیین علت ریزش موهایتان کمک کند.

صفات ارثی و تغییرات هورمون‌های هر دو به طور طبیعی می‌توانند باعث از بین رفتن مو شوند اما معمولاً توسط پزشک می‌توانید شرایط را تحت کنترل بگیرید. اگر متوجه شده‌اید که مادر یا دیگر بستگانتان موهای کم‌پشتی دارند یا سابقه ریزش مو در آن‌ها وجود دارد، حتماً متخصص پوستتان را در جریان بگذارید. رشد مجدد موهای ریخته شده ارثی، کار دشواری نیست و نیاز به زمان و حوصله شما دارد.

اگر اخیراً زایمان کرده‌اید، خبر خوب برای شما این است که قرار است به طور موقت درگیر ضعیف شدن تارهای مویتان باشید. معمولاً ۶ تا ۹ ماه بعد از زایمان، بیشتر زن ها موهایشان را از دست می‌دهند. اگرچه این موضوع کاملاً طبیعی است، اما به هیچ عنوان نمی‌گوییم سراغ درمان آن نروید. یکی از راه‌حل‌های موجود برای جلوگیری از ریزش مو یا کمک به رویش مجدد مو، این است که حتی بعد از زایمانتان هم، ویتامین‌هایی که مصرف می‌کردید را بخورید تا به قوی‌تر شدن و پرپشت شدن مو کمک کنید.

روش‌هایی برای رویش مجدد مو | حذف اکستنشن های نیمه دائمی مو

کشیدن یا سنگین کردن موهایتان می‌تواند یکی دیگر از دلایل کم‌پشت شدن یا ریزش موهایتان باشد. مواد افزودنی موجود در پروسه اکستنشن مو، می‌تواند برای مو ضرر داشته باشد و همچنین می‌تواند دلیل مهمی برای کم‌پشتی مو باشد. معمولاً پیشنهاد می‌کنیم که موهای جلوی سرتان را به هیچ وجه اکستنشن نکنید چرا که ناحیه بسیار ظریفی است و اگر به طور صحیح این کار انجام نشود می‌تواند منجر به ریزش دائمی موهایتان بشود.

بیشتر سعی کنید سراغ قسمت‌های عقبی سر بروید و جلوی سرتان را راحت بگذارید اما مطمئن شوید بین هر باری که این کار را انجام می‌دهید، مدت زمانی طولانی استراحت می‌گذارید که موهایتان امکانی برای استراحت و بهبود شرایط خود داشته باشند.

حذف اکستنشن برای کمک به رویش مجدد مو
حذف اکستنشن برای کمک به رویش مجدد مو

روش‌هایی برای رویش مجدد مو | راحت گذاشتن مو

شاید شما جزو آن دسته از افرادی نباشید که موهایشان را اکستنشن می‌کنند اما ممکن است موهایتان به خاطر دم‌اسبی بستن، دچار شکستگی شود. شاید دم‌اسبی کردن مو آن هم محکم اگر محکم‌تر باشد، زیباتر به نظر برسد اما باعث شکستگی و همچنین آسیب‌دیدگی مو از ناحیه ریشه و پوست سر می‌شود. راه‌حل جلوگیری از ریزش مو بر اثر کشش عدم استفاده از مدل موهای دم‌اسبی مانند، است. سعی کنید اگر می‌خواهیددم‌اسبی ببندید، آن را کمی شل ببندید تا هیچ تنشی وجود نداشته باشد.

روش‌هایی برای رویش مجدد مو | ماساژ منظم پوست سر

درحالی که رفتن سراغ برخی گزینه‌هامی‌تواند گران باشد یا نیاز به کمک یک متخصص پوست داشته باشد، یک روش وجود دارد که می‌تواند باعث رویش مجدد مو و پرپشت شدن مو شود. در بیشتر موارد، بهترین دارو برای رویش مجدد موی سر، ماساژ پوست سر است چرا که می‌تواند این پروسه را تحریک کند. اگرچه موهایی که پشت سر رشد می‌کنند، خیلی پرپشت نمی‌شوند اما ماساژ پوست سر می‌تواند به شما کمک کند تا آن نواحی را هم پرپشت کنید. البته این را هم بگوییم که در آدم‌های مختلف، متفاوت جواب می‌دهد ولی ارزش امتحان کردن را دارد. ماساژ پوست سر باعث گردش خون شده و درنتیجه باعث رشد موهای جدید می‌شود.

حتماً به هنگام ماساژ پوست سرتان از قسمت پهن انگشتانتان استفاده کنید و با ناخنتان روی سطوح حساس پوستتان نکشید. انگشتانتان را به آرامی حرکت دهید و سعی کنید از الگویی دورانی پیروی کنید. روزانه چند دقیقه این کار را انجام دهید. به هیچ عنوان پوست سرتان را محکم فشار ندهید.

روش‌هایی برای پرپشت شدن مو | استفاده از روغن‌های مغذی

پیدا کردن بهترین روغن برای رویش مجدد مو کار سختی نیست. بسیار مهم است که در کنار ماساژ دادن پوست سر از محصولات سالمی که می‌توانند به پرپشت شدن موهایتان کمک کنند، استفاده کنید. فقط مطمئن شوید از هر محصولی که ممکن است شیمیایی باشد و آسیبی به پوست سرتان بزند، دوری کنید. بهترین روغن برای پرپشت شدن مو، روغن درخت جای است چرا که به از هم باز کردن فولیکول‌های مو و تغذیه ریشه‌ها کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم چند قطره روغن درخت چای را با هر روغن دیگری مثل نارگیل، جوجوبا یا بادام میکس کرده و استفاده کنید. بهتر است هنگام ماساژ از این روغن‌ها استفاده کنید و دست آخر آن را بشویید. این‌طوری علاوه بر تغذیه و رشد موهای جدید، شاهد نرم شدن موهایتان نیز خواهید بود.

استفاده از روغن‌های مغذی برای پرپشت شدن مو
استفاده از روغن‌های مغذی برای پرپشت شدن مو

روش‌هایی برای پرپشت شدن مو | استفاده از درمان‌هایPRP

PRPدرمان‌های غیرتهاجمی تزریقی است که از خون خود شخص استفاده می‌کند. نمونه خونی از شما گرفته می‌شود و سپس برای ۱۰ دقیقه در سانتریفیوژ قرار می‌گیرد. درحالی که داخل سانتریفیوژ است، تیوب‌ها به سرعت می‌چرخند و پلاسما از گلبول‌های قرمز خون جدا می‌شوند. پلاسمای جدا شده حاوی پلاسمای غنی از پلاکت است که سپس به پوست سر تزریق می‌شود. این کار به تحریک رویش مجدد مو کمک می‌کند. درحالی که درمان گرانی هم هست اما ارزشش را دارد.


برای آشنایی بیشتر با راه‌کارهایی که به شما هنگام ریزش مو کمک می‌کنند، مقاله زیر را از دست ندهید.

ریزش مو

ریزش مو؛ پدیده‌ای آشنا اما ناشناخته

ریزش مو یکی از آن مشکلاتی است که جدای از کاهش اعتماد به نفس در افراد می‌تواند هشداری برای بیماری‌های جدی باشد. اما سؤال این است که چه باید کرد؟


روش‌هایی برای پرپشت شدن مو | کاشت مو

تاکنون درباره کاشت مو شنیده‌اید، نه؟ خب، چنین چیزی واقعیت دارد. این را هم احتمالاً میدانید. از آنجایی که فولیکول‌های مو، ارگان‌هایی زنده به حساب می‌آیندمی‌شودآن‌ها را از بخش‌های دیگر بدن برداشت و به بخش‌های دیگر، پیوند زد. کاشت مو، تکنیکی است در جراحی که فولیکول‌های مو از بخشی از بدن فرد برداشته می‌شود که به آن بخش ناحیه اهدا گفته می‌شود و سپس به بخش بی‌مو که ناحیه دریافت‌کننده نامیده می‌شود، پیوند زده خواهد شد. این تکنیک در درجه اول برای درمان کچلی مردان استفاده می‌شد اما می‌تواند به افراد در پر کردن بافت های زخمی نیز کمک بکند.


تا رویش دوباره موها و داشتن مویی زیبا و پرپشت، تنها یک کلیک فاصله دارید.


کاشت مو همچنین می‌تواند به زن هایی که مشکل کم‌پشتی مو دارند هم کمک کند. این کار تفاوت چشمگیری می‌تواند ایجاد کند و تراکم مو را افزایش دهد و مزیت‌های آرایشی بسیار زیادی دارد. البته این را هم بگوییم که همه زن ها کاندیداهای مناسبی برای کاشت مو نیستند چرا که بسیاری از آن‌ها موی کافی برای اهدا ندارند. حتماً پیش از تصمیم‌گیری نهایی با پزشک متخصص مشورت کنید و سپس سراغ گزینه کاشت مو بروید.

روش‌هایی برای پرپشت شدن مو |مصرف مکمل‌ها

شنیده‌اید که میگویند شما همان چیزی هستید که مصرف می‌کنید؟ تغییرات خارجی می‌توانند از رژیم غذایی و ویتامین‌هایی که مصرف می‌کنید بیایند و باعث تغییراتی داخلی شوند. با مصرف ۳ ماهه ویتامین‌هایی برای پرپشت شدن موهایتان می‌توانید شاهد تفاوتی چشمگیری در رویش مجدد مو باشید. اگر به دنبال تغییرات زیادی هستید، بهترین راه برای رسیدن به این تغییرات استفاده از داروهای مشخصی است که توسط پزشک برایتان نوشته می‌شوند. همچنین می‌توانید از ماسک مو برای پرپشت شدن مو نیز استفاده کنید.

مصرف مکمل‌ها برای کمک به رویش مجدد مو
مصرف مکمل‌ها برای کمک به رویش مجدد مو

روش‌هایی برای پرپشت شدن مو |رژیم غذایی سالم را فراموش نکنید!

چه دارد تغییراتی در موهایتان ایجاد می‌شود چه نه، روزانه باید از مولتی‌ویتامین‌ها در رژیم غذایی‌تان استفاده کنید. همچنین باید در رژیم غذایی‌تان از میوه تازه، سبزیجات، غلات، پروتئین و مقدار زیادی آب استفاده کنید. اگر کمبود ویتامینی دارید، حتماً باید سعی کنید که آن را به خوبی جبران نمایید.

شیپورها به دست؛ به‌زودی همه راه‌ها برای رویش مجدد مو، باز خواهد شد!

وقتی مسئله رویش مجدد مو مطرح می‌شود به خاطر داشته باشید هیچ درمانی یک شبه جواب نمی‌دهد و باید مسیری را برای رسیدن به وضعیت مطلوبتان طی کنید. علاوه بر همه این‌ها، باید صبور باشید. حسابی وقت بگذارید و سپس وقتش که برسد، ثمره تمام این صبر کردن‌ها را خواهید دید. به ما اعتماد کنید و اگر تمایل به خرید لوازم آرایشی بهداشتی تراست دارید، کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید. آنجا، همه چیز برای مراقبت از موهایتان پیدا می‌شود. کمی حوصله کنید و سؤالی هم اگر بود، ما درخدمتیم!

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید