یک مانیکور خوب چیزی بیشتر از سوهان زدن ناخن و پوشاندن آن با لاک ناخن است. یک‌جورهایی می‌شود گفت تشریفاتی کامل دارد – دقیقاً همان‌طور که از صورت خود مراقبت می‌کنید باید با ناخن خود برخورد کنید. لزوماً نیازی به رفتن سراغ یک ناخن کار حرفه‌ای نیست که بخواهید ناخنی زیبا داشته باشید. خودتان می‌توانید مانیکور خانگی را انجام دهید. در این مطلب از لیامگ قرار است شما را با طی کردن مراحلی ساده به انجام مانیکور خانگی تشویق کنیم و بگوییم به‌هیچ‌عنوان کار سختی در پیش ندارید. همراهمان باشید.

مرحله اول؛ ابزار مانیکور در خانه را مهیا کنید!

قبل از این که مانیکور خانگی را شروع کنید، تمام ابزار مورد نیاز برای انجام این کار را آماده کنید که بتوانید بهترین مانیکور را انجام دهید. در ادامه فهرست ابزار مورد نیاز برایتان را آورده‌ایم:

 • لاک‌پاک‌کن
 • ناخن‌گیر
 • پد پنبه‌ای
 • سوهان ناخن
 • فشار دهنده کوتیکول
 • پاک‌کننده کوتیکول
 • مرطوب کننده دست
 • پوشش پایه ناخن
 • لاک مورد نظرتان
 • پوشش بالایی ناخن

مرحله دوم؛ تمام لاک ناخن خود را پاک کنید!

برای شروع، پاک کردن لاک بهترین و مهم‌ترین مرحله است. از یک لاک‌پاک‌کن بدون استون و پد پنبه‌ای برای پاک کردن لاک ناخن خود استفاده کنید و به آرامی روی ناخن خود بکشید تا پاک شود.

پاک کردن لاک ناخن
پاک کردن لاک ناخن

لاک‌پاک‌کن بدون استون پوست دور ناخن شما را خشک نمی‌کند. لاک‌پاک‌کن حاوی استون سریع‌تر عمل می‌کند اما می‌تواند به ناخن‌های شما آسیب برساند. اگر از لاک‌پاک‌کن بیش از یک‌بار در ماه استفاده می‌کنید، بهتر است از نوع بدون استون آن استفاده کنید.

مرحله سوم؛ از ناخن‌گیر استفاده کنید.

از ناخن‌گیر برای کوتاه‌کردن ناخن‌هایتان استفاده کنید. حواستان باشد که خیلی کوتاه نکنید. سپس با استفاده از سوهان به آن شکل دهید. اگر می‌خواهید ساده باشد، ناخن‌های مربعی شکل با حاشیه گرد یا ناخن‌های گرد می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

هنگام سوهان کشیدن ناخن، آرام این کار را انجام دهید و به‌هیچ‌عنوان سوهان را محکم عقب و جلو نبرید. به‌هیچ‌عنوان ناخن خود را حسابی کوتاه نکنید. صرفاً با سوهان خطوط اطراف ناخن را گرد کنید. از سوهان ناخن برای نرم کردن نوک ناخن خود استفاده کنید. با این حال خیلی هم ناخن خود را نرم نکنید چرا که آن وقت لاک به‌خوبی روی آن قرار نخواهد گرفت.


تا داشتن ناخن‌هایی محکم و زیبا تنها یک کلیک فاصله دارید.


مرحله چهارم؛ ناخن و دست خود را خیس کنید.

این آرامش‌بخش‌ترین بخش مانیکور خانگی است. یک کاسه بزرگ بیاورید و آن را با آب گرم پر کنید. شامپو بچه یا یک پاک‌کننده ملایم داخل آن بریزید و سپس دستان خود را برای نهایتاً ۳ دقیقه داخل آن قرار دهید.

خیس کردن کوتیکول‌ها به نرم شدنشان کمک می‌کند. کثیفی و همچنین سلول‌های مرده پوست نیز جدا می‌شوند. از یک برس ناخن ملایم برای تمیزکردن ناخن و پوست اطراف آن استفاده کنید تا آلودگی‌ها و کثیفی‌ها به طور کامل پاک شوند. فراموش نکنید که زیر ناخن‌هایتان را هم تمیز کنید. از خیساندن زیاد ناخن خود پرهیز کنید چرا که می‌تواند به آن آسیب بزند.

مرحله پنجم؛ از کرم کوتیکول استفاده کنید و کوتیکول‌هایتان را آماده سازید.

دست و ناخن خود را خشک کنید و با کرم کوتیکول روی ناخن خود را ماساژ دهید. سپس از یک فشار دهنده کوتیکول استفاده کنید و به آرامی کوتیکول‌هایتان را به عقب برانید. این کار را با فشار زیاد انجام ندهید چرا که می‌تواند خیلی فاصله بگیرد و به ناخن شما آسیب برساند. همچنین این کار می‌تواند احتمال عفونی شدن را زیاد کند.

استفاده از کرم ناخن
استفاده از کرم ناخن

به محض این که کوتیکول‌هایتان تمیز شد، کرم اضافی را از روی ناخن خود پاک کنید. اگر از کرم کوتیکول استفاده نمیکنید می‌توانید کمی پاک‌کننده کوتیکول را برای پاکسازی آن بزنید.

مرحله ششم؛ حالا وقت استفاده از مرطوب کننده دست است.

دست خود را با یک مرطوب کننده دست ماساژ دهید. از کرمی غنی و کلفت برای مرطوب‌سازی زیاد استفاده کنید. به طور خاص تمرکز خود را بگذارید روی انگشتان و همچنین نواحی اطراف ناخن. اگر می‌خواهید، می‌توانید دست خود را به مدت ۳۰ ثانیه پیش از استفاده از مرطوب کننده داخل آب گرم بگذارید.

مرحله هفتم؛ ناخن خود را با لاک زدن آماده کنید!

لاک ناخن به دستتان نمی‌چسبد اگر زیادی آن را مرطوب کرده باشید. پس باید آن را پاک کنید. از یک پد پنبه‌ای استفاده کنید و کمی لاک‌پاک‌کن بزنید تا ناخن شما تمیز شود.


اگر مشتاق هستید تا با ترفندهای یک پدیکور خانگی آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

پدیکور خانگی آسان

چند ترفند ساده برای انجام یک پدیکور خانگی

شاید فکر کنید که پدیکور یک کار تجملی است و ضرورتی ندارد. اما با ابزار خیلی ساده می‌توان پدیکور خانگی باکیفیت انجام داد. ببینید و تعریف کنید!


مرحله هشتم؛ از پوشش پایه استفاده کنید!

از یک لاک ناخن بی‌رنگ به عنوان پوشش پایه استفاده کنید. حتی می‌توانید از لاک ناخن سفید به عنوان پوشش پایه استفاده کنید تا باعث شود لاک‌رنگی‌تان بهتر دیده شود. این کار جلوی بی‌رنگ و رو ماندن لاک ناخن شما را خواهد گرفت. همچنین پوشش پایه به ناخن شما کمک می‌کند تا مدت زمان طولانی‌تری لاک را نگه دارد.

مرحله نهم؛ لاک بزنید!

به محض این که پوشش پایه خشک شد، می‌توانید لاک ناخن موردعلاقه‌تان را روی آن بزنید. پیش از این کار، لاک را بین دستتان حسابی بچرخانید. آن را تکان ندهید چرا که باعث ایجاد حباب هوا داخل آن می‌شوید و آن وقت چسبیدن لاک به ناخن شما حسابی سخت خواهد شد.

خطوط عمودی بزنید و از اول ناخن به نوک ناخن خود بیایید. پیش از این که لایه دیگری روی آن بزنید، بگذارید لایه قبلی خشک شود.

لاک زدن
لاک زدن

مرحله دهم؛ با یک لاک بی‌رنگ، کار مانیکور خانگی را به اتمام برسانید!

به محض این که لاک ناخن شما خشک شد، کار را با زدن یک لایه دیگر لاک ناخن بی‌رنگ، تمام کنید. این به عنوان محافظی است که جلوی از بین رفتن لاک شما را خواهد گرفت. علاوه بر این، اگر هر کار هنری ای روی ناخن خود کرده باشید، پوشش بالایی از آن محافظت خواهد کرد.

برای اتمام مانیکور خانگی، مجدداً از مرطوب کننده بر روی دست و ناخن‌هایتان استفاده کنید. مرطوب نگه داشتن آن باعث می‌شود تا سالم به نظر برسد.

خیلی راحت بود، نه؟ اما برخی نکات وجود دارد که باید حسابی حواستان باشد که انجامشان ندهید! خصوص وقتی خودتان در خانه مشغول انجام مانیکور خانگی هستید.

نبایدهای مانیکور خانگی چیست؟

 • برش ناخن: از بریدن ناخن یا به اصطلاح کوتاه‌کردن آن در صورتی که حسابی کوتاه است، پرهیز کنید. اگر ناخن بلندی دارید، آن را نصف کنید و سپس آن را به هر شکلی که می‌خواهید سوهان بزنید. حسابی کوتاه‌کردن ناخن می‌تواند آن را از ریخت بیندازد.
 • کوتیکول‌هایتان را کوتاه نکنید: همه ما پوست کوتیکول داریم. لازم نیست آن را به طور کامل کوتاه کنید. صرفاً آن را به عقب برانید. اگر فکر می‌کنید کلی پوست کوتیکول دارید، سعی کنید هر روز در هنگام حمام آن را به عقب برانید. چرا که هنگام حمام کردن کوتیکول‌ها حسابی نرم می‌شوند و باعث می‌شود راحت‌تر این کار را بکنید.
 • از سوهان زدن ناخن به شکل A پرهیز کنید: این کار باعث می‌شود پوست ناخن شما کنده شود. ناخن خود را صرفاً در یک جهت سوهان بزنید. بهترین کار این است که از یک گوشه شروع کنید و به گوشه دیگر برسید.
 • ناخن خود را حسابی تمیز کنید: پیش از لاک ناخن زدن، مطمئن شوید که ناخن شما از هرگونه مرطوب کننده، آب یا آلودگی و کثیفی تمیز است. از یک لاک‌پاک‌کن بدون استون برای تمیزکردن ناخن خود استفاده کنید.
 • نوک ناخن خود را فراموش نکنید: اگر به‌خوبی لاک نزده باشید بعد از چند روز پوسته‌پوسته می‌شود. بهترین را برای جلوگیری از این اتفاق این است که پوشش بالایی را بزنید. هنگام لاک زدن پوشش بالایی، انگشتان خود را بچرخانید تا بتوانید به‌خوبی اطراف ناخن را ببینید. نوک ناخن خود را به‌هیچ‌عنوان فراموش نکنید.
نبایدهای مانیکور خانگی
نبایدهای مانیکور خانگی

به همین راحتی با مانیکور خانگی کلی پول پس‌انداز کنید!

وقتی تکنیک مناسب را بدانید و ابزار مانیکور را داشته باشید، مانیکور خانگی کار بسیار ساده‌ای است. این کار کلی پول برایتان حفظ می‌کند. در این مطلب از لیامگ به معرفی راه‌هایی ساده برای انجام مانیکور خانگی پرداختیم. کار بسیار ساده‌ای در پیش دارید. صرفاً کافی است سلیقه به خرج دهید و کمی حوصله! به سادگی ناخن‌های زیبایی خواهید داشت.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۳.۹/۵ - (۱۰ امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید