صفحه اصلی > مد و زندگی : انواع و اقسام روش‌های فر کردن مو در خانه!

انواع و اقسام روش‌های فر کردن مو در خانه!

فر کردن مو در خانه

فر کردن مو در خانه همیشه تجربه‌ای بی‌نقص و راحت نیست. گاهی اوقات نمی‌شود برخی قسمت‌های مو که در پشت سر هستند را گرفت یا نمی‌شود به‌راحتی آن را فر کرد. مهم نیست از چه ابزاری استفاده می‌کنید (اتو مو، سشوار، بابلیس یا …) همیشه جزئیاتی در ارتباط با فر کردن مو وجود دارد که باید آنها را یاد بگیرید. امروزه ابزارهای زیادی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن شروع به فر کردن مو کرد. نکات بسیار زیادی برای یادگیری وجود دارد اما با تمرین و تکرار زیاد می‌توانید در این کار استاد شوید و یاد بگیرید هر مدل موی فری که می‌خواهید را به‌راحتی داشته باشید.

مزایای فر کردن مو در خانه بسیار زیاد است. یکی از مهم‌ترین‌هایش این است که شما قرار نیست هزینه زیادی بپردازید برای این که موی خود را فر کنید. دیگر این که زمان زیادی را صرف رفتن به آرایشگاه نخواهید کرد، به‌خصوص اگر عجله داشته باشید. اینها همه در شرایطی که شما پول و زمان کافی برای این کار نداشته باشید، به کارتان خواهد آمد. در این مطلب از لیامگ قرار نیست درباره فر کردن دائمی مو برایتان بنویسیم بلکه قرار است روش‌های فر کردن مو را باهم یاد بگیریم و ببینیم چطور می‌توانیم بی‌دردسر به مدل موی مورد نظرمان برسیم. همراهمان باشید.

انتخاب ابزار مناسب برای فر کردن مو

اولین مانعی که وجود دارد این است که از بابلیس استفاده کنیم یا از اتو مو. هر دوی آنها ویژگی‌هایی دارند. اتو مو، کلیپسی دارد که می‌تواند به انتهای مو متصل شود و به سادگی از طریق آن موی خود را فر کنید. این روش بسته به نوع فر کردن مو می‌تواند قدیمی یا از مد افتاده به نظر برسد. وقتی از بابلیس استفاده می‌کنید خیلی فرق می‌کند. بابلیس، کلیپسی ندارد و استفاده از آن برای خیلی‌ها ساده‌تر است. بابلیس گرم می‌شود و سپس موی شما دور آن می‌چرخد و آن را نگه می‌دارد. علاوه بر این می‌توانید از این ابزار برای داشتن مدل موی مواج نیز استفاده کنید. انتهای موی شما صاف‌تر می‌شود و فر ساحلی یا مواج به شما می‌دهد. پس اگر به دنبال داشتن موی مواج هستید توصیه ما به شما استفاده از بابلیس است.

انتخاب ابزار مناسب برای فر کردن مو
انتخاب ابزار مناسب برای فر کردن مو

این نکته را در نظر داشته باشید که اندازه لوله فر متفاوت است و این است که تعیین می‌کند فر شما چقدر سفت یا شل باشد. مطمئن نیستید چه چیزی نیاز دارید؟ نگران نباشید ما برای فر کردن مو در خانه، راهنمای انتخاب لوله مناسب داریم:

  • لوله ۱.۵ سانتی‌متری: قطر کوچک می‌تواند به شما در داشتن موی فری کمک کند که می‌خواهید طبیعی به نظر برسد. هرچه سایز لوله کوچک‌تر باشد، فر شما سفت‌تر می‌شود.
  • لوله ۳ سانتی‌متری: اگر قرار است از یک اتو مو یا بابلیس استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ لوله ۳ سانتی آن بروید. آن وقت می‌توانید بخش‌های بیشتری از مو را برای داشتن فر شل استفاده کنید و بخش‌های کوچک‌تر را هم فر سفت بکنید.
  • لوله ۳.۵ سانتی‌متری: اگر موی شما فر را خوب نگه می‌دارد می‌توانید از این لوله برای داشتن موی مواج شل استفاده کنید.
  • لوله ۴ سانتی متی: لوله بابلیس می‌تواند بزرگ‌تر هم باشد به‌خصوص برای موی بسیار بلند. این بستگی به الگو و اندازه فر دارد اما می‌توانید از این لوله نیز برای ظاهر مواج استفاده کنید.

برای فر کردن مو در خانه به چه چیزی نیاز دارید؟

در ادامه همه ابزاری که برای فر کردن مو در خانه به صورت حرفه‌ای نیاز دارید را فهرست کرده‌ایم:

  • بابلیس یا اتو مو: ابزاری ساخته شده از سرامیک و تورمالین که برای به حداقل رساندن آسیب گرمایی از آن استفاده می‌شود.
  • محافظ گرما: این محصولات مراقبت از مو محافظ ساقه موی شما در برابر آسیب‌هایی است که از ابزارهای گرمایی و حالت دهنده ممکن است ایجاد شود.
  • برس مو: از یک برس نرم استفاده کنید تا بتوانید به سادگی چه وقتی موی شما خشک است چه خیس موی شما را شانه بزند.
  • کلیپس مو: کلیپس می‌تواند بخش‌های مو را به سرعت از هم جدا کند و کاری کند رسیدن به هر قسمت، خصوصاً قسمت‌های سخت مو آسان شود.
  • اسپری مو: با استفاده از اسپری مو می‌توانید حالت موی خود را حفظ کنید بدون این که حرکت طبیعی، نرمی، بافت و درخشندگی موی خود را از بین ببرید.

روش‌های فر کردن مو در خانه

روش اول؛ فر روزانه همیشگی

این روش اساسی برای تازه‌کارها بسیار خوب است و به شما کمک می‌کند تا تکنیک‌های پیشرفته‌تر را یاد بگیرید.

مرحله اول، خشک‌کردن و باز کردن گره.

مطمئن شوید موی شما کاملاً خشک است چرا که فر کردن موی خیس می‌تواند باعث آسیب شود. سپس از برس برای باز کردن گره‌های مو استفاده کنید.

مرحله دوم، آماده‌کردن ابزار.

اتو موی خود را گرم کنید. از ۴۰۰ درجه فارنهایت استفاده کنید و سعی کنید با این دما جلوی آسیب رسیدن به موی خود را بگیرید.

فر کردن مو
فر کردن مو

مرحله سوم، بخش‌بندی و محافظت.

از پایین موی خود شروع کنید، از انگشتان خود برای جدا کردن مو به فاصله ۳ سانتی‌متر شروع کنید و روی آن اسپری محافظ مو بزنید.

مرحله چهارم، فر کردن مو در خانه را آغاز کنید.

اتو را عمودی بگیرید به صورتی که لوله آن به سمت پایین باشد و سپس کل تارهای مو را دور لوله بچرخانید. برای چند ثانیه نگه دارید و سپس آن را رها کنید و بگذارید خنک شود. سپس سراغ بخش بعدی بروید و این کار را برای بخش‌های دیگر مو تکرار کنید.

مرحله پنجم، برس زدن مو.

به محض این که کل مو را فر کردید، به آرامی آن را شانه کنید تا طبیعی‌تر شود و سپس با استفاده از اسپری مو آن را اسپری کنید تا حالت خود را حفظ کند.

روش دوم؛ مدل مواج ساده

این تکنیک به شما فر کلاسیکی می‌دهد که می‌توانید آن را بسته به بافت و ظاهر موی خود سفارشی‌سازی کنید. آن را شانه بزنید تا موج‌های پف‌دار داشته باشید، انگشتانتان را داخل مو کنید تا مواج ساحلی شود یا آن را با سنجاق ببندید.

مرحله اول، موی خود را آماده کنید.

با شانه زدن مو شروع کنید و ببینید هیچ گرهی در بین موی شما وجود نداشته باشد. سپس از اسپری محافظ مو استفاده کنید و مطمئن شوید که محصول شما مناسب برای موی خیس، خشک یا هردو باشد. اگر با موی خیس شروع می‌کنید، اول از همه سراغ سشوار نروید. بگذارید خودش خشک شود اینطوری بهتر می‌توانید موی خود را فر کنید.

مرحله دوم، موی خود را بخش‌بندی کنید.

بخش طبیعی موی خود را دنبال کنید و یک طرف گیس کنید. از طرف دیگر، مو هنوز آزاد است، بخشی افقی درست بالای گوش درست کنید و آن را روی نیمه بالایی مو کلیپس بزنید. سپس به صورت عمودی نیمه پایینی را به دو بخش تقسیم کنید و هرکدام را جلو یا عقب گیره بزنید.

مدل موی مواج ساده
مدل موی مواج ساده

مرحله سوم، فر کردن مو در خانه را شروع کنید.

یک تکه ۳ سانتی‌متری از مو را بگیرید. بابلیس را افقی نگه دارید و مو را دور آن بپیچید. بسته به میزان مویی که فر می‌کنید می‌توانید نوع مو و پرپشتی آن را در نظر بگیرید. اگر موی لخت و خوبی دارید، مقدار کمی بگیرید. اگر موی شما فر را به‌خوبی نگه می‌دارد می‌توانید بخش زیادتری از موی خود را بگیرید.

برای موی فر شل یا مواج، هر فر را با بابلیس به مدت ۵ تا ۸ ثانیه نگه دارید و بعد رها کنید.


برای آشنا شدن با چند ترفند حالت‌دهی مو، مقاله زیر را از دست ندهید.

حالت دهی مو

۹ نکته طلایی برای حالت دهی مو و مراقبت از آن!

حالت دهی مو یکی از آن کارهایی است که در زیبا به نظر رسیدن شما نقش اساسی دارد. با ما همراه باشید تا با چند نکته در این باره آشنا شوید.


مرحله چهارم، فرهای خود را کلیپس بزنید تا ماندگاری‌شان بیشتر شود.

برای فر سفت‌تر یا اگر موی شما به‌خوبی فر را نگه نمی‌دارد، موی فر را در دستانتان نگه دارید. برای این که حالت فر آن بیشتر بماند می‌توانید آن را گیره یا کلیپس بزنید.

مرحله پنجم، این پروسه را تا تمام شدن کل موی خود ادامه دهید.

مرحله ۳ و ۴ را برای تمام بخش‌های موی خود انجام دهید. برای داشتن ظاهری طبیعی، می‌توانید یک قسمت از موی فر را جلوی صورتتان بریزید و قسمت عقبی را هم همان جا نگه دارید.

مرحله ششم، فر خود را سفارشی کنید.

اکنون که تمام موی شما فر شد، ممکن است کمی بد به نظر برسد. نگران نباشید، برای مواج شدن، انگشتان خود را داخل موی خود بکنید. این بهترین کار برای داشتن موی مواج است.


برای آشنایی با یک ماسک مو فوق‌العاده که مخصوص موهای فر و مجعد شماست، کافیست تا روی لینک زیر کلیک کند.


مرحله هفتم، حالت موی خود را با محصولات ایجاد کنید.

یک کرم فر کننده آب‌رسان می‌تواند بهترین کمک‌حال شما باشد. برای آبرسانی و درخشندگی مو و همچنین جلوگیری از وز شدن مو می‌توانید از آن استفاده کنید. درنهایت از اسپری مو استفاده کنید و هر حالت و مدلی که می‌خواهید را به دست بیاورید.

روش سوم؛ فر سفت!

اگر موی مواج ساحلی یا فر شل را دوست ندارید این تکنیک را امتحان کنید تا فر سفتی داشته باشید.

مرحله اول، آماده‌کردن مو و بخش‌بندی آن.

موی خود را اسپری محافظ بزنید و سپس درست مثل روش اول، آن را بخش‌بندی کنید.

مرحله دوم، شانه زدن و چرخاندن.

یک بخش ۳ سانتی از موی خود را بردارید و اسپری مو به آن بزنید سپس با دستتان آن بخش را از ریشه تا نوک بچرخانید. آن را در همین حال نگه دارید و سپس حالت چرخانده شده مو را دور لوله بابلیس بچرخانید. برای این که فر شما شکل S مانند زیبایی به خود بگیرد باید فر را کمی طولانی‌تر به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید. سپس آن را رها کنید تا خنک شود.

فر سفت
فر سفت

مرحله سوم، این پروسه را در تمام موی خود ادامه دهید.

روی هر بخش از مو کار کنید و مرحله دوم را برای آن تکرار کنید.

مرحله چهارم، حالت دهید.

صبر کنید تا موی شما به طور کامل خنک شود و هر تکه شروع به بازشدن کند. سپس سر خود را تکان دهید و مو را بچرخانید تا حجم ایجاد شود. سپس از اسپری مو برای حالت دادن به موی خود استفاده کنید.

فر کردن مو در خانه؛ سخت یا آسان؟

در این مطلب از لیامگ به بررسی راهکارهایی برای فر کردن مو در خانه پرداختیم. سعی کردیم روش‌های آسانی برای انجام این کار را به شما معرفی کنیم. در عین حال از ابزار مناسب برای فر کردن حرف زدیم. حالا نوبت شماست. اگر محصولات مناسب برای حالت دادن به موی خود را ندارید، تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی لیاتیم شوید و اقدام به خرید محصولات مناسب برای فر کردن مو کنید. چند کلیک ساده، فاصله شما با فر شدن مویتان است.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید