صفحه اصلی > مراقبت از مو : براشینگ مو؛ هر آن چیزی که باید بدانید!

براشینگ مو؛ هر آن چیزی که باید بدانید!

براشینگ مو

اگر کسی موی وز یا فری دارد که حتی بهترین سرم ضد وز هم نمی‌تواند آن را صاف کند یا حتی مراجعه به سالن‌های آرایشی هم نمی‌تواند راه به‌جایی ببرد، چه باید کرد؟ درحالی که بافت طبیعی مو بسیار دوست داشتنی است اما حالت خاصی برای مو وجود دارد که فقط یک حرفه‌ای می‌تواند آن را به شما بدهد. اما این به این معناست که باید خودتان دست از تلاش کردن بکشید؟ اگر شما به دنبال براشینگ مو هستید، جای درستی آمده‌اید. در این مطلب از لیامگ قرار است انواع نکات، ترفندها و محصولات موردنیاز برای داشتن بهترین براشینگ مو ممکن را به شما آموزش دهیم. می‌توانید به این مطلب به عنوان آموزش براشینگ مو نگاه کنید. همراهمان باشید و با ما قدم‌به‌قدم پیش بروید.

مزایای براشینگ مو چیست؟

هرچقدر بگویید عاشق این هستید که موی شما هوا بخورد و خودش خشک شود هرگز نمی‌توانید مطمئن شوید که بعد از خشک‌شدن قرار است به چه شکلی دربیاید و هر روز این موضوع می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد. گاهی اوقات فرهای طبیعی موی شما می‌تواند ساحلی و بافت‌دار شود و گاهی اوقات می‌تواند صاف و لخت شود. یکی از مزایای اصلی براشینگ مو این است که وقتی آن را به‌درستی انجام دهید می‌توانید مطمئن باشید که موی نرم و بدون وزی خواهید داشت. نه‌تنها آن بلکه به شما کمک می‌کند تا برای هر مدل مویی که می‌خواهید آماده شوید.

چرا موی شما بعد از سشوار کشیدن مو وز است؟

آیا تا به حال براشینگ مو انجام داده‌اید و دیده‌اید که به‌جای ابریشمی و نرم شدن مویتان، همه چیز به هم ریخته و تارهای موی شما نامنظم ایستاده‌اند؟ اساساً، مو به خاطر کمبود رطوبت وز می‌شود پس کلید داشتن موی صاف و بدون وز، آبرسانی مو است. اگر تارهای موی شما خشک است مطمئن شوید هفته‌ای یکی بار از ماسک مو برای آبرسانی و تغذیه موی خود استفاده می‌کنید. همچنین می‌توانید از نرم‌کننده استفاده کنید تا رطوبت در موی شما برای مدت‌زمان بیشتری باقی بماند.

وز شدن مو بعد از براشینگ مو همچنین می‌تواند به خاطر خشک‌کردن مو با حوله پنبه‌ای باشد. این متریال می‌تواند باعث شکستگی شود و موی شما را مستعد وز شدن و آسیب کند. در عوض، به‌آرامی موی خود را با حوله‌ای که از میکرو فیبر درست شده خشک کنید. اگر حوله میکرو فیبر ندارید می‌توانید از یک تیشرت قدیمی برای گرفتن آب اضافی پیش از براشینگ مو استفاده کنید.

چطور بعد از براشینگ مو از شر وز بودن مو خلاص شویم؟

اگر بعد از براشینگ مو خود همچنان با وز بودن مو درگیر هستید، چند کار هست که می‌توانید برای صاف شدن مو انجام دهید. می‌توانید از سرم یا روغن موی ضد وز استفاده کنید. این روغن می‌تواند تارهای موی شما را نرم کند بدون این که سنگینی اضافه‌ای به موی شما اضافه کند. اگر هنوز موی شما وز است می‌توانید یک مسواک و اسپری مو بردارید. اسپری مو را به مسواک بزنید و به‌آرامی آن را روی تارهای وز بکشید. اگر جواب داد می‌توانید مسواک را داخل کیفتان بگذارید و از این ترفند برای کنترل برخی از تارهای موی خود استفاده کنید.

براشینگ مو و درمان وز بودن مو
براشینگ مو و درمان وز بودن مو

آیا می‌توان پیش از براشینگ مو از روغن مو استفاده کرد؟

بله! درواقع استفاده از روغن مو پیش از براشینگ مو قدم مهمی برای هرکسی است که موی پرپشت یا فر دارد. از این جهت که به نرمی و تغذیه تارهای مو پیش از گرما کمک می‌کند.

آیا براشینگ مو به صورت روزانه مشکلی ندارد؟

درست مثل لذت بردن از شیرینی، حالت دادن مو با گرما هم باید به شکلی متعادل انجام شود. حتی اگر از محافظ گرمایی استفاده می‌کنید هم براشینگ مو به صورت روزانه می‌تواند باید آسیب زدن به مو شود. این‌طوری به مرور موی شما خشک و آسیب دیده خواهد شد. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم بگذارید تارهای موی شما هوا بخورد و خشک شود و در طول هفته بین هر بار براشینگ مو به موی خود استراحت دهید.

روش‌های درست برای براشینگ مو

هر نوع مو نیازمند روش‌های براشینگ مو خاص خودش است. شما همچنین می‌توانید روی براشینگ موی کوتاه هم حساب کنید اما باید روشش را به خوبی بلد باشید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. در ادامه برخی نکات اساسی و ترفند مهم را پیش از آموزش نحوه براشینگ مو برایتان خواهیم گفت:

اول؛ ابزار مناسب را انتخاب کنید!

همه سشوارها مثل هم نیستند. استفاده از یک سشوار باکیفیت برای سالم نگه داشتن سلامت و ظاهر مو ضروری است. برای پیدا کردن بهترین سشوار مو پیشنهاد می‌کنیم که در اینترنت جستجو کنید و محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و نظرات افرادی که محصول را خریداری کرده‌اند را مطالعه کنید و دست آخر خرید را انجام دهید.

وقتی صحبت براشینگ مو مطرح می‌شود، یک ابزار دیگر وجود دارد که به‌اندازه سشوار مهم است: شانه موی سرتان. باید شانه‌تان را بسته به نتیجه‌ای که می‌خواهید بگیرید و نوع موی خود، انتخاب کنید. اگر می‌خواهید پروسه براشینگ مو سریع‌تر انجام شود سراغ شانه تهویه دار بروید. اگر می‌خواهید موی شما درست مشابه وقتی شود که در سالن آرایش می‌روید سراغ شانه گرد بروید.

استفاده از سشوار باکیفیت
استفاده از سشوار باکیفیت

دوم؛ اتصالات را فراموش نکنید!

میدانید که اتصالات نازل یا صاف که همراه سشوار هستند، مهم‌اند؟ ممکن است برخی از این اتصالات مدت‌ها داخل دراور شما مانده باشد اما وقتی می‌خواهید براشینگ مو را انجام دهید، بودن آنها مهم است. نه‌تنها اتصالات به شما در دست‌یافتن به موی نرم و ابریشمی کمک می‌کند بلکه هوایی که از سشوار بیرون می‌آید را به خوبی کنترل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا گرمای زیاد از حد به تار موی خود نزنید.

سوم؛ همیشه از محافظ گرما استفاده کنید!

مهم نیست چه نوع مویی دارید، باید همیشه برای صاف کردن موی خود از یک محافظ گرمایی استفاده کنید. این محافظ‌ها تا دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت را کنترل می‌کنند و جلوی شکستگی مو و همچنین از بین رفتن اثر براشینگ مو را می‌گیرند.

به محض این که از محافظ گرمایی بر روی تارهای موی خود استفاده کردید از یک شانه با دندانه پهن برای باز کردن گره‌های مو استفاده کنید و مطمئن شوید این محصول به خوبی در سرتاسر موی شما پخش شده است.


در مقاله زیر برای شما ۳۸ مدل موی دخترانه برخی سلبریتی‌ها را آورده‌ایم؛ اگر دنبال ایده برای مدل موهایتان هستید، آن را از دست ندهید.

مدل موی ساده دخترانه

۳۸ مدل موی ساده باز دخترانه به سبک سلبریتی‌ها

سلبریتی‌ها در هر جشن و رویدادی که حضور دارند با یک مدل مو ساده دخترانه جدید، تمام شات‌های دوربین‌ها را دراختیار گرفته و به سوژه‌های داغ خبری بدل می‌شوند.


چهارم؛ براشینگ مو خود را با هوای سرد به اتمام برسانید!

میدانید که دکمه سرد روی سشوار شما وجود دارد، نه؟ وقت آن است که دست از نادیده گرفتنش بردارید. نه‌تنها براشینگ موی خود را با زدن آن دکمه به اتمام برسانید بلکه این کار به طولانی شدن ماندگاری اثر کمک می‌کند و همچنین کوتیکول‌های موی شما را می‌بندد و جلوی وز شدن مو را می‌گیرد.

چه زمانی سراغ براشینگ مو بروید و چه زمانی نروید؟

  • اگر می‌خواهید حجمی اضافه به موی خود بدهید
  • اگر می‌خواهید اثرگذاری سرم یا پماد یا ماسک مو را بیشتر کنید
  • اگر می‌خواهید از شر وز بودن مو خلاص شوید

نباید سراغ براشینگ مو بروید اگر:

  • موی شما بسیار نازک است
  • اگر می‌خواهید پروسه خشک‌کردن مو را سرعت ببخشید
زمان براشینگ
زمان براشینگ

نحوه براشینگ مو

اول؛ همان‌طور که حالت می‌دهید، خشک کنید!

خشک‌کردن مو به تنهایی بی‌معنی است اگر به دنبال حالت دادن به موی خود نباشید. اگر می‌خواهید به موی خود حالت دهید باید آن را به سمت بالا بدهید.

بسته به مدلی که می‌خواهید می‌توانید سشوار را حرکت دهید و با شانه به موی خود حالت دهید. اول از همه سراغ ریشه بروید. درست مثل وقتی که قرار است یک محصول را روی موی خود استفاده کنید، این همان جایی است که به شما در حالت دادن به مو کمک می‌کند.

دوم؛ از محافظ گرما در موی تمیز خود استفاده کنید!

برای محافظت از موی خود در برابر گرمای براشینگ مو، باید آن را با اسپری محافظ گرما یا کرم آن بپوشانید. این کار رطوبت را داخل مو حفظ می‌کند درحالی که کوتیکول مو را نرم نگه می‌دارد. سپس شما می‌توانید به سادگی براشینگ مو را انجام دهید بدون این که نیاز به استفاده از مرطوب‌کننده داشته باشید.

همچنین این نکته را در ذهن داشته باشید که براشینگ مو را تنها بر روی موی تمیز انجام دهید درست مثل نقاشی که می‌خواهد نقاشی خود را روی بوم سفید بکشد. تنها این زمان است که می‌توانید به نتیجه دلخواهتان برسید.

سوم؛ از یک سشوار قوی با قدرت ۱۸۰۰ وات استفاده کنید!

سشواری با قدرت ۱۸۰۰ وات بردارید تا مطمئن شوید چیزی که می‌خواهید به دست می‌آید. کار کردن با سشواری ضعیف‌تر از ۱۲۰۰ وات بسیار دشوار است. هرچه قدرت بیشتر باشد امکان کنترل دمای شما بیشتر است.

چهارم؛ وقتی می‌توانید، دما را پایین بیاورید!

باد به موی شما آسیب نمی‌زند مگر این که گرمای زیادی داشته باشد. دکمه کوچکی وجود دارد که برای باد سرد است. اگر آن را فشار دهید، باد گرم متوقف شده و باد سرد بیرون می‌آید. هدف اصلی این دکمه علاوه بر این که جایگزین گران قیمتی برای پنکه در تابستان است، نگه داشتن حالت مو در همان شکلی است که می‌خواهید.

استفاده از سشوار با دمای پایین
استفاده از سشوار با دمای پایین

پنجم؛ سشوار را تکان دهید و فاصله را حفظ کنید!

هنگام براشینگ مو باید سشوار را در فاصله ۱۵ سانتی‌متری موی خود نگاه دارید. در غیر این صورت موی خود را می‌سوزانید به‌جای این که خشکش کنید. این‌طوری آسیبی دائمی به موی خود می‌رسانید. به خاطر داشته باشید که باید سشوار را مدام تکان دهید تا باد به‌اندازه‌ای یکسان پخش شود.

براشینگ مو؛ روشی برای حالت دادن به مو!

در این مطلب از لیامگ با براشینگ مو و چند و چون انجام آن آشنا شدید. از مزایای براشینگ برایتان نوشتیم و از اینکه روش انجام درست این پروسه به چه صورتی است. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره انواع روش‌های حالت دادن به مو آشنا شوید کافی است سری به لیامگ بزنید و باقی مطالب ما را بخوانید. همچنین اگر به دنبال محصولاتی برای مراقبت از موی خود هستید تنها کافی است از طریق فروشگاه اینترنتی لیاتیم اقدام کرده و محصول مورد نظر خودتان را پیدا کنید و سفارش دهید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید