صفحه اصلی > مد و زندگی : آموزش رژ لب زدن و استفاده از رژ لب قرمز

آموزش رژ لب زدن و استفاده از رژ لب قرمز

آموزش رژ لب زدن

رژ لب قرمز بدون شک بسیار زیباست و ظاهری جذاب از شما به نمایش می‌گذارد. از گذشته تاکنون چیزی را نمی‌شود داخل لوازم آرایش پیدا کرد که توان جایگزین شدن با رژ لب را داشته باشد. یک خرده از آن اگر روی لبتان قرار بگیرد، کافی است تا حسابی دلبری کنید. حتی ریحانا و تیلور سوئیفت هم نمیتوانند دست از خواندن درباره رژ لب قرمز بردارند. اگر به قدرت رژ لب قرمز باور دارید، باید نحوه عالی رژ لب زدن را بلد باشید. در این مطلب از لیامگ قرار است با هم به آموزش رژ لب زدن بپردازیم و ببینید تا اینجای کار چه چیزهایی اشتباه پیش می‌رفته است.

آموزش رژ لب زدن | ترفندهای رژ لب زدن

پیش از این که آموزش رژ لب زدن را شروع کنیم بیایید برخی نکات و ترفند را که کمک می‌کند تا به بهترین شکل لب خود را آرایش کنیم، در نظر داشته باشید:

 1. پیدا کردن بهترین رژ قرمز، اولین مسئله مهم است. آیا می‌دانستید که رنگ قرمز در تنالیته های مختلفی عرضه می‌شود. برای مثال، قرمز واقعی، سرخ آبی و قرمز با تن نارنجی. می‌توانید با سایه‌های مختلف امتحان کنید و قرمز مورد نظرتان را پیدا کنید.
 2. مسئله بعدی پیدا کردن راحت‌ترین مدل رژ لب است که با آن کارتان سریع راه می‌افتد. این به خودتان برمی‌گردد. می‌توانید از رژ لب مایع، مات، براق و کرمی استفاده کنید.
 3. پیش از شروع، با استفاده از یک اسکراب لب یا یک مسواک قدیمی به‌آرامی روی لب خود بکشید تا لایه‌برداری انجام دهید. این کار همچنین به افزایش ماندگاری رژ نیز کمک می‌کند.
 4. استفاده از بالم لب مغذی یا پرایمر برای مرطوب‌سازی لب را پیش از استفاده از رژ لب فراموش نکنید.
 5. اگر می‌خواهید جلوی بیرون زدن رژ لب براق خود را بگیرید، از یک مداد لب استفاده کنید و مرزها را با آن مشخص نمایید.
 6. اگر تازه‌کار هستید، توصیه می‌کنیم از سایه‌ای مثل سایه روسی استفاده کنید. رنگ آن لحنی بین سرد و گرم دارد و باعث می‌شود تا رژ لب قرمز به هر پوستی بیاید.
ترفندهای استفاده از رژ لب
ترفندهای استفاده از رژ لب

آموزش رژ لب زدن | ابزار لازم برای رژ لب زدن

در ادامه برخی ابزار مهم برای رژ لب زدن را باهم مرور خواهیم کرد:

 • بالم لب
 • رژ لب قرمز
 • خط لب مدادی
 • برس لب
 • کانسیلر
 • کرم‌پودر
 • دستمال کاغذی

آموزش رژ لب زدن | مرحله‌به‌مرحله آموزش رژ لب زدن

برای یادگیری رژ لب زدن، مراحل زیر را با دقت دنبال کنید:

آماده سازی لب

استفاده از بالم لب تغذیه کننده پیش از شروع آرایش به پوست شما این امکان را می‌دهد تا تمام مواد مغذی را به‌خوبی جذب کند. اگر لب شما خشکی زده یا زخم باشد، به‌آرامی با استفاده از پارچه‌ای خیس پوست مرده را از روی لب خود، لایه‌برداری کنید.


با مطالعه مقاله زیر، با ۴۰ ترفند آرایشی جذاب آشنا شوید.

ترفند آرایشی

۴۰ ترفند آرایشی جالب | از خط چشم تا خط لب

به کمک چند ترفند آرایشی، دیگر نیازی نیست ساعت‌ها پای آینه وقت بگذرانید و در کمترین زمان می‌توانید جذابیت و زیبایی چهره‌تان را با آرایش چندین برابر کنید.


بالم لب را پاک کنید

مستقیماً رژ لب خود را بعد از آماده سازی لب، نزنید. در عوض، از یک دستمال کاغذی برای پاک کردن بالم استفاده کنید. سپس لایه ملایمی از کرم‌پودر را روی لب بزنید و سپس با استفاده از برس آن را پخش کنید.

رژ لب بزنید

رژ لب را پیش از خط لب بزنید. این کار را با استفاده از برس لب انجام دهید تا به‌خوبی بتوانید روی آن تسلط داشته باشید.

حالا وقت مداد لب است

از مداد لبی استفاده کنید که رنگ آن به رنگ رژ لب قرمز شما بیاید و بتواند حاشیه و مرزها را به طور مشخص و کاملاً متقارن با لب‌هایتان نشان دهد. همچنین می‌توانید از مداد برای به‌آرامی کشیدن بر روی لب استفاده کنید تا کامل‌تر و پرتر به نظر برسد.

استفاده از مداد لب
استفاده از مداد لب

نکته حرفه‌ای:

از خط لبی که روشن‌تر از رژ لب شماست استفاده نکنید مگر این که می‌خواهید لب شما کوچک‌تر به نظر برسد. همچنین از خط لبی استفاده نکنید که خیلی تیره‌تر از لب شما باشد مگر این که می‌خواهید ظاهری شبیه به کولی‌ها پیدا کنید.

چربی روی لب را بگیرید

یک دستمال کاغذی بردارید و آن را روی لب‌هایتان قرار دهید تا هرگونه چربی اضافی را جذب کنید و سپس لایه دیگری رژ لب بزنید. این کار باعث می‌شود که مدت‌زمان ماندگاری رژ شما بیشتر شود.

پاک‌سازی کنید

از یک برس زاویه‌دار با کمی کانسیلر برای پاک‌سازی و تمیزکاری اطراف لب‌هایتان استفاده کنید. شما از برس به عنوان ابزاری برای تمیز درآوردن استفاده می‌کنید. درنهایت، برس را بردارید و آن را به کرم‌پودر یا سایر کرم‌های پوشاننده آغشته کنید. پوست اطراف لب را به آن آغشته کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا هرگونه چربی اضافی در آن ناحیه را جذب کنید و جلوی بیرون زدن رژ لب را بگیرید.

چک کنید روی دندان شما رژ نباشد

هنگام زدن رژ لب قرمز، اکثر ما بررسی نمی‌کنیم لکه‌ای از آن روی دندان ما باشد یا نه. مطمئن شوید که این مرحله را پیش از این که از خانه بیرون بروید، یادتان نرفته باشد.

و تمام!

پاکسازی رژ لب از روی دندان‌ها
پاکسازی رژ لب از روی دندان‌ها

به همین سادگی است!

خانم‌ها، اگر تازه دارید از رژ لب استفاده می‌کنید، از استفاده از رنگ قرمز به خاطر برجستگی بیش از حدش، نترسید. اعتماد به نفس داشته باشید. رژ لب قرمز نه‌تنها به‌خوبی با لباس مشکی شما برای بیرون رفتن و مهمانی متناسب است بلکه با یک جفت جین و سویی شرت در یک بعدازظهر شنبه نیز به‌خوبی می‌آید.

برای خرید رژ لب مناسب کلی امکان پیش روی شماست. اما نکته مهم اینجاست که سعی کنید سراغ محصولاتی بروید که برای پوست شما مناسب است و درعین‌حال در مواد مؤثره تشکیل‌دهنده این محصولات چیزی استفاده نشده که برای پوست ظریف و زیبای لب شما مخرب و مضر باشد. این مطلب از لیامگ را اختصاص دادیم به آموزش رژ لب زدن، امیدواریم حسابی به کارتان بیاید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۸/۵ - (۳۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید