صفحه اصلی > محصولات آرایشی و مد و زندگی : چم‌وخم استفاده از هایلایتر صورت!

چم‌وخم استفاده از هایلایتر صورت!

هایلایتر صورت

توجه کرده‌اید که نور به چه زیبایی روی صورت بلاگرها و افراد معروف روی فرش قرمز پخش می‌شود؟ می‌دانستید که این زیبایی را تا حد زیادی مدیون هایلایتر صورت هستند؟ هایلایترها می‌توانند رگه‌های براق ظریفی را روی صورت ایجاد کنند و یا درخشش زیادی را به صورت بدهند. وقتی پوست کدر را براق کنید، چهره، جوان و شاداب به نظر می‌رسد.

اما زمانی که به فرق بین هایلایتر و رژگونه و کانتور و بقیه موارد فکر می‌کنیم، قضیه کمی پیچیده می‌شود. نکته مهم بعدی، نحوه استفاده از هایلایتر و ابزار مناسب برای زدن هایلایتر است. در واقع، استفاده از هایلایتر اصولی دارد که تنها با رعایت آن‌ها می‌توانید به آن درخشندگی بجا و جذاب برسید. اما لازم نیست نگران باشید؛ زیرا با این مقاله از لیامگ آمده‌ایم تا صفر تا صد استفاده از هایلایتر صورت را با شما به اشتراک بگذاریم تا شما هم مانند سلبریتی‌ها بدرخشید!

هایلایتر چیست؟

هایلایتر صورت یک محصول آرایشی است که نور را منعکس می‌کند. معمولاً از این محصول روی نقاط بالایی صورت و قسمت‌هایی استفاده می‌کنند که می‌خواهند برجسته‌تر شود. شما می‌توانید روی استخوان گونه، استخوان زیر ابرو، تیغه بینی و حتی خط بالای لب هایلایتر بزنید.

هایلایتر صورت معمولاً با میکا فرموله می‌شود. میکا یک ماده معدنی براق است که در گذشته، بیشتر از مناطق روستایی هند و با به‌کارگیری بچه‌های کار استخراج می‌شد. اما حالا خوشبختانه بعضی از برندها از میکای دست‌ساز در تولید هایلایتر صورت استفاده می‌کنند. برخی از برندهای بزرگ هم متعهد شده‌اند تا از به‌کارگیری بچه‌های کار جلوگیری کنند و به این ترتیب، زنجیره تأمین اخلاقی‌تری داشته باشند.

استفاده از هایلایتر
استفاده از هایلایتر

رژگونه بزنم یا هایلایتر؟

توجه داشته باشید که رژگونه یک تناژ رنگی را به صورت شما اضافه می‌کند و هدف آن، گلگون کردن چهره شماست. اما هایلایتر می‌تواند با برجسته کردن اجزای صورت، توجه‌ دیگران را به آن سمت جلب کند. اگرچه هایلایتر و رژگونه دو محصول متفاوت با کاربرد مختلف هستند ولی به عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند. اگر می‌خواهید چهره‌ای شاداب و درخشان داشته باشید اما از محصولات آرایشی زیادی استفاده نکنید، پیشنهاد می‌کنیم از یک رژگونه براق و شیمری کمک بگیرید.  در این صورت، هم رنگی به گونه‌ها می‌زنید و هم صورتتان نور را منعکس می‌کند.

فرق بین کانتور و هایلایتر صورت

اساساً کانتور و هایلایت کردن صورت متضاد هم هستند. زمانی که صورت را کانتور می‌کنید، یک رنگ تیره‌تر از پوست را به کار می‌برید تا حالت تورفتگی ایجاد نمایید (مثل خط زیر گونه، خط فک و روی شقیقه‌ها).

در مقابل،  هایلایتر از یک سایه شیمری و براق که روشن‌تر از رنگ پوست شماست استفاده می‌کند تا نور را بیشتر روی اجزای مورد نظر منعکس کرده و آن‌ها را برجسته‌تر نشان دهد. انعکاس نور و براق کردن پوست تنها کاربرد هایلایتر صورت نیستند؛ وقتی کل صورت را با یک کرمپودر یا زیرساز آرایش می‌پوشانید، زوایای آن از چشم پنهان می‌شود. هایلاتر در کنار کانتورینگ به زاویه سازی صورت نیز کمک می‌کند.

به کجا هایلایتر بزنم؟

به منظور آنکه درخشش صورت طبیعی‌تر به نظر برسد، بهتر است از هایلایتر در قسمت بالای صورت و نقاطی استفاده کنید که نور به‌طور طبیعی بیشترین برخورد را با آن قسمت‌ها دارد. این نواحی شامل موارد زیر می‌شود:

استخوان گونه

این قسمت رایج‌ترین ناحیه برای استفاده از هایلایتر صورت است. به منظور آنکه استخوان‌بندی صورت خود را زیباتر نشان دهید و چهره‌تان افتاده به نظر نرسد، یک لایه نازک از هایلایتر را به استخوان گونه بزنید. به آرامی آن را روبه‌بالا و تا شقیقه فید کنید؛ به‌طوری که نقطه شروع و پایان هایلایتر مشخص نباشد.

خط فک

کانتور کردن و زاویه‌سازی خط فک بدون هایلایت کردن کامل نمی‌شود. به فرم صورت و جایی که نور خورشید به‌طور طبیعی برخورد می‌کند، توجه داشته باشید. در نهایت، خط فک شما به طرز چشمگیری برجسته می‌شود و درخششی زیبا به خود می‌گیرد.


اشتباهات رایج آرایشی که شاید شما هم مرتکب می‌شوید. بخوانید و اجتناب کنید!

اشتباهات آریشی رایج

اشتباهات آرایشی شما که خودتان هم از آنها بی‌خبرید!

همه ما ممکن است هنگام آرایش کردن مرتکب اشتباهات آرایشی شویم. از بیرون زدن رژ تا ریمل لایه‌لایه. اصلاح آنها به زیبایی بیشتر ما کمک میکند.


استخوان ابرو

استخوان ابرو ناحیه‌ای نورگیر از صورت است که در استخوان‌بندی صورت نقش پررنگی دارد. با براق کردن زیر طاق ابرو، کاری می‌کنید که ابروها خوش حالت و روبه‌بالا دیده شوند.

خط بالای لب ( یا فرورفتگی بین لب و بینی)

منظور از خط بالای لب، بخش منحنی و فرورفته در بالای لب است. هایلایت کردن این ناحیه به لیفت کردن لب، پرتر نشان دادن و فرمدهی به آن کمک می‌کند.

امتداد تیغه بینی

اگر کانتور و هایلایتر را به درستی روی بینی استفاده کنید، در عرض چند دقیقه می‌توانید بینی خوش‌فرمی داشته باشید. در مرکز تیغه بینی، خط باریکی از هایلایتر و در اطراف آن، کانتور اعمال کنید. اگر نوک بینی‌تان افتاده است، کمی بالاتر از نوک اصلی، یک دایره بسیار کوچکی با هایلایتر ایجاد کنید. در این صورت، از خطای دید کمک می‌گیرید و بینی‌تان سربالاتر به نظر می‌رسد.

مرکز چانه

اگر چانه بلندی دارید و یا فرم صورتتان بیضی‌شکل است و می‌خواهید صورت گردتری داشته باشید، هایلایت کردن مرکز چانه یک تکنیک آرایشی است که کمک بزرگی به شما می‌کند. هایلایتر را در این ناحیه به خوبی بلِند کنید تا طبیعی به نظر برسد.

اگر مایلید کمی خلاقیت به خرج داده و از این نواحی فراتر بروید، هایلایت کردن گوشه داخلی چشم‌ها هم به جذابیت آن‌ها اضافه می‌کند.

شما می‌توانید روی هر ناحیه از صورت و بدن که می‌خواهید برجسته‌تر شود، هایلایتر بزنید. بله، بدن! هایلایتر فقط برای اجزای صورت کاربرد ندارد و شما می‌توانید در موقعیت‌های خاص، از آن برای افزایش جذابیت اندام بدن هم استفاده کنید. اگر لباس یقه‌باز می‌پوشید، می‌توانید با هایلایتر، استخوان شانه و ترقوه را زیباتر کنید. چنانچه لباستان آستین ندارد، کمی هایلایتر به جلوی بازوهایتان بزنید. اگر هم دامن کوتاه به تن می‌کنید، زدن کمی هایلایتر به مرکز ساق پاها، آن‌ها را کشیده و خیره‌کننده جلوه می‌دهد.

انواع هایلایتر صورت و نحوه استفاده از هر یک

مانند بیشتر محصولات آرایشی، هایلایتر انواع مختلفی دارد که بهتر است برای زیبایی و جذابیت بیشتر، آن‌ها و کاربردشان را بشناسید. این قسمت از مطلب را به انواع هایلایتر و طرز استفاده از آن‌ها اختصاص داده‌ایم.

استفاده غلط و افراطی از هایلایتر

هایلایتر پودری

اگر می‌خواهید درخشندگی ظریفی را به ظاهر همیشگی و روزانه خود اضافه کنید، هایلایتر پودری یک گزینه بسیار عالی است. بعد از این که کرمپودر یا زیرساز آرایش خود را مثل همیشه زدید، براش بادبزنی یا براش رژگونه را به کمی هایلایتر آغشته کنید و کمی آن را بتکانید تا پودر اضافی گرفته شود. سپس آن را با حرکات رفت‌وبرگشتی به استخوان بالای گونه، مرکز چانه، بینی و پیشانی بزنید.

نکته کلیدی هنگام استفاده از هایلایتر صورت این است که آن را به آرامی و به صورت لایه‌لایه بزنید تا با دقت بالاتری این کار را انجام دهید. در ضمن، اگر از پنکیک یا زیرساز پودری استفاده می‌کنید یا آرایش ملایمی انجام می‌دهید، بهتر است هایلایتر پودری بزنید. 

هایلایتر مایع

همان طور که هایلایتر پودری روی زیرساز پودری عملکرد بهتری دارد، هایلایتر مایع روی کرم بهتر می‌نشیند. بعد از زدن کرمپودر و موس و قبل از اینکه از هر پودری استفاده کنید، مستقیماً به سراغ هایلایتر مایع بروید. این نوع هایلایتر را به صورت نقطه‌ای به نواحی مورد نظر بزنید و سپس، با نوک انگشت یا براش کرمپودر، آن را بلِند کنید.

همچنین می‌توانید از یک اسفنج آرایشی کمک بگیرید. اگر مایلید کل صورتتان درخشان و براق شود، چند قطره از هایلایتر مایع را با کرمپودر مخلوط کنید.

هایلایتر کرِمی

قوانین استفاده از هایلایتر مایع را برای هایلایتر کرمی نیز اعمال کنید. با انگشت مقداری از هایلایتر را بردارید و به نواحی مورد نظر بزنید. برای آنکه ظاهر طبیعی‌تری پیدا کند، آن را با اسفنج یا همان براشی که برای پخش کردن کرمپودر استفاده کرده‌اید، بلِند کنید.

هایلایتر را قبل از رژگونه بزنم یا بعد از آن؟

اگر تمامی محصولاتی که استفاده می‌کنید پودری یا مایع هستند، هایلایتر را قبل از رژگونه بزنید. استفاده از رژگونه روی هایلایتر و بلِند کردن آن‌ها به خوبی باعث ایجاد یک ظاهر طبیعی و درخشان می‌شود. فرقی نمی‌کند که از چه نوع هایلایتری استفاده می‌کنید؛ فقط توجه داشته باشید محصولاتی که استفاده می‌کنید به خوبی روی هم بنشینند. در غیر این صورت، آرایشتان می‌ماسد و یکدست نخواهد بود.

کدام هایلایتر صورت برای من مناسب است؟

مانند سایه، کرمپودر، رژگونه یا هر محصول آرایشی دیگر، هایلایتر صورت هم با فرمولاسیون مختلفی عرضه می‌شود. می‌توانید هایلایتری را انتخاب کنید که درخشندگی ظریفی را روی صورتتان ایجاد کند و یا ظاهر براقی به چهره‌تان بدهد. به لحاظ رنگ هم هایلایتر صورت با تنوع رنگی بالایی وجود دارد.

هایلایترهای پودری، رنگدانه‌های بیشتری دارند و برای کسانی که پوستشان چرب است، مناسب‌ترند زیرا به چربی آن اضافه نمی‌کنند. اگر پوست خشک یا مختلطی دارید، هایلایترهای مایع و کرمی را انتخاب کنید.

براش مناسب برای زدن هایلایتر
براش مناسب برای زدن هایلایتر

هایلایتر صورت برای پوست روشن

انتخاب رنگ هایلایتر تا حد زیادی به ترجیح خودتان بستگی دارد. به‌طور کلی، تناژ سردتر در طیف نقره‌ای روی پوست‌های روشن مایل به صورتی جلوه طبیعی‌تری دارد.

هایلایتر صورت برای پوست متوسط

هایلایتر هلویی و صورتی روی تناژ پوستی متوسط زیباتر هستند. می‌توانید روی این رنگ‌ها سایه محوی از هایلایتر برنزی بزنید تا بازتابی از تلألو خورشید شود.

هایلایتر صورت برای پوست سبزه

اگر پوست سبزه‌ای دارید، هایلایتر مسی یا طلایی برای زاویه دادن به چهره‌تان بسیار مناسب هستند. اگر این رنگ هایلایتر را با یک رژگونه و برنزر زیبا استفاده کنید، همه چیز را برای یک پوست درخشان و خیره‌کننده دارید.

هایلایتر صورت برای یک آرایش کامل و بی‌نقص

در واقع، آرایش بدون استفاده از هایلایتر صورت کامل نمی‌شود. علاوه بر آن، استفاده از هایلایتر صورت یکی از ترندهای آرایشی است که طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در حالی که هایلایتر این قدرت را دارد که اجزای صورت را در نوری کاملاً متفاوت قرار دهد، اما استفاده اصولی از آن اهمیت بیشتری دارد. تلاش کردیم در این مقاله از لیامگ هر آنچه را که نیاز دارید درمورد هایلایتر صورت بدانید، در اختیارتان قرار دهیم. چنانچه این مطلب مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و ما را از نظرات خود مطلع کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید