صفحه اصلی > مراقبت از پوست : همه چیز در مورد هایفوتراپی صورت!

همه چیز در مورد هایفوتراپی صورت!

هایفوتراپی صورت

این روزها بازار رسیدگی به پوست به‌شدت داغ است. اکثر خانم‌ها و آقایان، از پیری و چین‌وچروک پوست بیزار هستند. روند پیری بسیار منزجرکننده است و همه افراد دنبال راهی برای جلوگیری از این روند و یا درمان آن هستند. پیشنهاد ما هایفوتراپی صورت است. هایفوتراپی صورت مانند ادیت عکس و فوتوشاپ، معجزه‌ای را روی صورتتان رقم می‌زند. غبغب، چاقی و چربی صورت، پلک افتاده، چین‌وچروک و غیره همه و همه با هایفوتراپی غیرممکن نیست! با ما تا آخر این مطلب همراه باشید تا شاهد تأثیرات مثبت هایفوتراپی صورت بشوید. هایفوتراپی در چند ماه طی تعداد جلساتی که پزشک صلاح می‌داند انجام می‌شود و شما را به هدفتان نزدیک می‌کند. هایفوتراپی صورت در همه جای دنیا به‌شدت طرف‌دار دارد زیرا بدون جراحی و تزریق، به نتیجه مطلوب می‌رسید.

راهنمای نهایی برای درمان هایفوتراپی صورت

اگرچه همه افراد در طول زندگی خود لک یا آکنه را تجربه نمی‌کنند، اما همه افراد دچار افتادگی پوست خواهند شد؛ بنابراین، درک افتادگی صورت در درازمدت به شما کمک می‌کند تا متعجب نشوید. به دلیل افزایش تقاضا برای درمان افتادگی پوست، دستگاه‌ها و فناوری‌های زیادی ساخته شده است. تجربه تابت کرده که بسیاری از این دستگاه‌ها بیشتر بر اساس تبلیغات هستند تا واقعیت. ما مارک‌های مختلف درمان هایفو، مزایا، عوارض جانبی، تا هزینه هر درمان هایفو را درج کرده‌ایم. امیدواریم این مقاله بتواند به شما در تصمیم‌گیری برای درمان مناسب کمک کند!

تعریف هایفوتراپی صورت

هایفو مخفف سونوگرافی متمرکز با شدت بالا است و یک فناوری پزشکی پیشرفته است که از امواج صوتی متمرکز برای درمان مشکلات پزشکی و زیبایی در بافت‌ها استفاده می‌کند. هایفوتراپی صورت می‌تواند به لایه بیرونی پوست برای درمان بافت عمیق‌تر پوست نفوذ کند. این بدان معنی است که هایفو در بدن شما برش نمی‌دهد و یک درمان کاملاً غیرتهاجمی است. اولین درمان‌های هایفو برای درمان رشد تومور در بدن (خوش‌خیم و سرطانی) ایجاد شد. امروزه، هایفو به دلیل توانایی آن در سفت کردن لایه‌های مختلف پوست به صورت غیرتهاجمی، یک درمان زیبایی پزشکی محبوب است.

هایفوتراپی
هایفوتراپی

انواع هایفوتراپی صورت

۲ نوع هایفو وجود دارد، هایفو‌ماکرو متمرکز و هایفومیکرو متمرکز:

 • هایفو‌ماکرو متمرکز  معمولاً برای از بین بردن بافت‌های ناخواسته مانند چربی روی صورت یا بدن استفاده می‌شود.
 • هایفومیکرو متمرکز تنها به ستون‌های بسیار کوچک بافت‌های پوست آسیب می‌رساند یا حذف می‌کند و هدف اصلی آن انقباض لایه‌های هدف و تحریک کلاژن است.

بااین‌حال، برخی از برندها تنها دارای هر دو فناوری هستند، بنابراین کاربرد آن را محدود می‌کنند.

مزایای هایفوتراپی صورت

همان‌طور که در بالا ذکر شد، هایفو غیرتهاجمی است. می‌تواند پوست را در لایه‌های مختلف بدون آسیب رساندن به سطح سفت کند. نمونه‌ای از این قدرت هایفو در درمان افتادگی صورت است. افتادگی صورت می‌تواند در بسیاری از لایه‌ها، از رباط‌های نگهدارنده عمیق، تا رشته‌های شبکیه چشم در محفظه‌های چربی و پوست رخ دهد. یک اثر ناخواسته دلپذیر درمان هایفو این است که بیماران اغلب اظهار می‌کنند که رنگ چهره آنها بهبود می‌یابد و رنگ‌دانه‌های پوست واضح‌تر به نظر می‌رسد. این به این دلیل است که درمان فاکتورهای رشد را در لایه‌های عمیق‌تر پوست تحریک می‌کند و در نتیجه باعث رشد کلاژن و جوان‌سازی کلی پوست می‌شود.

طول درمان هایفوتراپی

مبدل‌های ویژه اولتراسوند، انرژی اولتراسوند را به یک نقطه کانونی کوچک هدایت می‌کنند که دمای بالا باعث انعقاد بافت می‌شود. مشابه تصویربرداری پزشکی، پرتو متمرکز انرژی اولتراسوند می‌تواند به طور بی‌ضرر از پوست عبور کند و به نقطه کانونی اجازه دهد تا بافت‌های عمیق‌تر مانند چربی یا لایه‌های ماهیچه‌ای را هدف قرار دهد، جایی که پروتئین در اطراف نقطه کانونی به بیش از ۶۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و تقریباً فوراً دناتوره می‌شوند. هایفو با هدف قرار دادن انرژی فراصوت بسیار متمرکز در اعماق مختلف در بافت‌های پوستی و زیرپوستی، باعث ایجاد نقاط انعقاد حرارتی گسسته و درعین‌حال صرفه‌جویی در بافت‌های غیر هدف مجاور می‌شود. سفت شدن اعماق مختلف باعث سفت شدن بافت‌های آویزان مختلف، از رباط‌های آویزان گرفته تا نواحی چربی آویزان، تا شلی و چین‌وچروک پوست می‌شود.

تفاوت هایفوتراپی صورت با سایر روش‌های غیر جراحی

مزیت اصلی درمان هایفو این است که “کور رنگ” است و می‌تواند بافت‌ها را در اعماق از پیش تعیین‌شده و مشخص، سفت کند. این صرف‌نظر از نوع پوست یا رنگ شما صادق است. حتی اگر درمان‌های زیبایی‌شناسی هایفو اثر فوری خفیفی دارند، نتایج بلندمدت در صورت استفاده مناسب،  قابل‌توجه است. سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی مقایسه کنید که بسیار به توانایی پوست هر فرد برای رسانایی الکتریسیته (امپدانس پوست) بستگی دارد. امپدانس پوست از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بسته به نوع لیزر مورداستفاده، سفت کردن پوست با لیزر می‌تواند به نوع پوست یا رنگ فرد بستگی داشته باشد.

مدت‌زمان رسیدن به نتیجه در هایفوتراپی صورت

برخی از نتایج بلندمدت که قابل‌توجه هستند عبارت‌اند از:

 • پوست سفت‌تر و افتادگی کمتر
 • خطوط صورت صاف‌تر
 • چین‌وچروک و منافذ کمتر
 • پوست روشن‌تر

اگر مشتاق هستید تا با دیگر راه‌های سفت شدن پوست آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

سفت شدن پوست صورت

۷ راهکار برای سفت شدن پوست صورت

سفت شدن پوست صورت یا داشتن صورتی جوان آرزوی بسیاری از افراد است. آیا می‌دانید چطور می‌توان به این آرزو رسید؟ با ما همراه شوید.


دوام هایفوتراپی صورت

نتایج دائمی نیستند، اگرچه می‌توانند سال‌ها باقی بمانند.

پوست شما پیر می‌شود و نیروی جاذبه پوست شما را به سمت پایین می‌کشد و در نهایت مزایای هایفو را معکوس می‌کند. بااین‌حال، کلاژن سنتز شده از بدن شما حتی پس از یک درمان، سال‌ها باقی می‌ماند. شما می‌توانید این نتایج را با انجام درمان‌های سالانه حفظ و بهبود بخشید.

ایمنی هایفوتراپی صورت

دستگاه‌های زیبایی‌شناسی هایفو، تجهیزات پزشکی محسوب می‌شوند و فقط باید در مراکز پزشکی دارای مجوز استفاده شوند. ممکن است از شنیدن این موضوع که مواردی با عوارض جانبی شدید منفی گاهی اوقات بهترین و مارک‌دارترین دستگاه‌ها را شامل می‌شود، تعجب کنید. این عوارض جانبی ناشی از استفاده نامناسب از دستگاه و تکنیک ضعیف است، بنابراین تجربه پزشک بسیار مهم است!

عوارض جانبی احتمالی هایفوتراپی

درحالی‌که هایفو ایمن در نظر گرفته می‌شود، خطرات و عوارض جانبی به ۲ دسته، مورد انتظار و غیرمنتظره دسته‌بندی می‌شود.

خطرات مورد انتظار عبارت‌اند از:

 • ناراحتی خفیف در طول درمان و بعد از آن. این بسیار رایج است.
 • تورم خفیف به‌خصوص پس از یک درمان تهاجمی.
 • به‌ندرت، کبودی خفیف ممکن است رخ دهد.
 • تحریک و قرمزی خفیف پوست بلافاصله پس از درمان ممکن است به‌خصوص در هنگام استفاده از مبدل‌های سطحی بیشتر (۱.۵ میلی‌متر یا ۲ میلی‌متر) رخ دهد که معمولاً پس از چند ساعت از بین می‌رود.

خطرات غیرمنتظره و عوارض جانبی نادر ممکن است در اثر تکنیک یا قرار دادن ضعیف رخ دهد:

 • نقش‌برجسته طرح‌دار یا تورم روی سطح پوست در اثر تماس ضعیف مبدل با پوست و تکنیک ضعیف.
 • ضعف عضلانی و بی‌حسی پوست همراه با آسیب عمده عصبی ناشی از درک ضعیف آناتومی مناسب و قرار دادن مبدل‌ها.
 • از دست دادن چربی و فرورفتگی صورت، معمولاً به دلیل درمان بیش از حد در عمق نامناسب.

هایفوتراپی مناسب همه نیست!

درحالی‌که معمولاً برای تقریباً همه افرادی که افتادگی صورت دارند مناسب است، برای کسانی که دارای افتادگی صورت بیش از حد هستند کمتر مناسب است. افتادگی بیش از حد صورت یا افرادی که پوست بسیار آسیب دیده دارند. هایفو لایه‌های پوست شما را تشویق می‌کند تا خود را ترمیم کنند و این روند برای ایجاد تفاوت بسیار کند یا ناکافی است.

گرفتن بهترین نتایج از هایفوتراپی صورت

دریافت یک مشاوره بالینی مجرب و دقیق برای تعیین مشکل شما و گزینه‌های مختلف درمانی بسیار مهم است. کلینیکی که گزینه‌های درمانی مختلفی دارد، به‌احتمال زیاد به شما نظر بی‌طرفانه‌ای در مورد اینکه هایفوتراپی صورت می‌تواند برای شما کار کند یا خیر را می‌دهد؛ بنابراین، باید مطمئن شوید:

 • شما دکتری را پیدا می‌کنید که صبور و آگاه در توضیح گزینه‌های مختلف است و می‌داند که چگونه به شما نه بگوید در مواقعی که ناامن یا غیرضروری است.
 • به دنبال فردی باتجربه با داشتن بسیاری از بیماران باشید.
 • موردهایی از قبل و بعد افرادی به شما نشان دهد.
 • برای مدیریت نگرانی‌های خود، در صورت لزوم، روی گزینه‌های درمانی دیگر باز باشید. اگر سردرد و سرفه دارید، داروی سرفه برای سردرد شما مفید نیست. به طور مشابه، ممکن است مشکلات زیبایی‌شناختی دیگری داشته باشید که هایفو برای آنها مناسب نیست، بنابراین اگر به دنبال راه‌حل پزشکی مناسب هستید، گزینه‌های مختلف درمانی را انتخاب کنید!
نتایج هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی راز جوانی پوست شما!

هایفوتراپی صورت هر آن چیزی که شما به دنبالش هستید است. تمام رازهای جوانی را در خود پنهان کرده و می‌تواند به سریع‌ترین حالت ممکن شما را به آرزویتان برساند. هایفوتراپی صورت چین‌وچروک، افتادگی پوست، افتادگی پلک و غبغب را به طور کامل از بین می‌برد. فقط کافی است به مراکز پزشکی مراجعه کنید و مشاوره شوید. اگر پزشک تایید کرد که هایفوتراپی برای شما مناسب است، سریعاً به انجام آن بپردازید. ما در این مطلب از لیامگ به بررسی هایفوتراپی صورت و مزایای آن پرداختیم. برای خرید محصولات با کیفیتی که شما را در این راه همراهی می‌کند، همین حالا اقدام کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید