صفحه اصلی > مراقبت از مو : اکسیژن تراپی مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

اکسیژن تراپی مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

اکسیژن تراپی مو

موهای شما به دلیل استرس و آب‌وهوای نامناسب روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود. گاهی هم عوامل ژنتیکی می‌توانند ضعیف شدن مو را تسریع ببخشند. موها نیاز به ویتامین، اکسیژن و تغذیه دارند. نکاتی است که با دانستن و رعایت کردن آن‌ها، در سریع‌ترین حالت ممکن موهای سالمی خواهید داشت. اکسیژن تراپی مو از آن دسته از روش‌هایی است که زنان و مردان با مشکلات مختلف مو، همه به آن علاقه‌مند هستند. چرا که بیشتر آسیب‌های مو را در زمانی مشخص، برطرف می‌کند.

اما این روش چگونه انجام می‌شود؟ چه مزایایی دارد؟ امکان دارد آسیبی به موها وارد کند؟ چه کسانی نمی‌توانند از اکسیژن تراپی مو استفاده کنند؟ این مقاله از لیامگ به تمامی این سؤالات پاسخ می‌دهد. پس آن را از دست ندهید.

تعریف اکسیژن درمانی مو

اکثر خانم‌ها با سال‌ها دکلره و رنگ کردن، موهایشان به‌شدت آسیب دیده و ضعیف است. آقایان هم که به دلیل ارث یا استرس، با ریزش مو دست‌وپنجه نرم می‌کنند. حالا سؤال اینجاست که آیا این مشکلات قابل‌حل هستند؟ بله! با اکسیژن تراپی می‌توان بیشتر آسیب‌های مو را ترمیم کرد. اکسیژن تراپی معمولاً در سالن‌های آرایشی و اسپا انجام می‌شود. موهای شما را در یک محفظه پوشیده می‌گذارند و با بخار آب، موها را آبرسانی می‌کنند. به دلیل گرمای بالا در آن محفظه، منافذ به طور کامل باز و پوست سر کاملاً آب‌رسانی می‌شود. در طول این درمان، تمام آلودگی‌های کف سر از بین می‌روند. برای جلوگیری از ریزش مو و تحریک پوست سر برای رشد مجدد موها می‌توانید روی این روش درمانی حساب کنید.

فواید اکسیژن تراپی مو

اکسیژن تراپی در درمان اکثر مشکلات مو مؤثر است. در ادامه به چند نمونه از آن مشکلات می‌پردازیم.

۱. خداحافظی با ریزش مو

اکسیژن تراپی باعث می‌شود تا خون گردش بهتری داشته باشد و سلول‌های رشد مو تحریک شوند. سلول‌های پاپیلا نیاز به تغذیه شدن و مقداری اکسیژن دارند. در کسانی که ریزش مو دارند، راه اکسیژن‌رسانی به این سلول‌ها بسته است و به همین دلیل، موها شروع به ریختن می‌کنند. به کمک اکسیژن تراپی، این سلول‌ها به اکسیژن موردنظر خود می‌رسند. بعد از آن، جریان خون بهبود پیدا می‌کند و باعث تحریک و رشد مو می‌شود.

فواید اکسیژن تراپی مو
فواید اکسیژن تراپی مو

۲. ترمیم آسیب مو با اکسیژن تراپی

این روش کمک می‌کند تا اکسیژن به‌اندازه کافی به سلول‌های پوست سر برسد. در واقع باعث می‌شود تا موهای جدیدی که رشد می‌کند، ضخیم و قوی‌تر از دفعه قبل باشد. به‌علاوه اینکه موهای ضعیف و شکننده را هم احیا می‌کند. اکسیژن تراپی مو، پوست سر را کاملاً پاک‌سازی می‌کند و سلامت کف سر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

۳. درمان شوره سر با اکسیژن تراپی

پوست سر خشک موجب شوره سر می‌شود. گاهی افراد با داشتن پوست چرب هم دچار شوره می‌شوند. اکسیژن تراپی با آبرسانی و مرطوب کردن پوست سر، از شوره جلوگیری و یا آن را درمان می‌کند. اکسیژن تراپی باعث تولید چربی مفید برای پوست سر می‌شود که برای حفظ سلامت مو ضروری است.

۴. رشد مجدد مو با اکسیژن تراپی

اگر مشکلات ریزش شما کامل برطرف شود، مرحله بعدی رشد مجدد مو است. همانطور که بالاتر گفتیم، اکسیژن تراپی باعث بهبود گردش خون در کف سر می‌شود. گردش خون بالا هم که یعنی تحریک سلول‌های پوستی برای رشد و تقویت فولیکول موها.

دیگر مزایای اکسیژن درمانی مو

فواید اکسیژن تراپی به این موارد ختم نمی‌شود. این روش درمانی مزایای دیگری هم دارد که در این قسمت تعدادی از آن‌ها را عنوان می‌کنیم.

 • از بین بردن مشکلات قارچی در پوست سر
 • هیدراته شدن پوست سر و جلوگیری از خشکی و سوزش
 • خداحافظی با گره مو
 • حالت دهنده بسیار عالی
 • از بین رفتن خارش پوست سر

بد نیست نکاتی هم درباره اوزون تراپی مو و فرق آن با اکسیژن تراپی بدانید.

اوزون تراپی مو - لیامگ

آیا اوزون تراپی مو واقعا مفید است؟

اوزون تراپی مو در درمان شوره سر، موخوره، خشکی و ریزش مو موثر است. اوزون تراپی اگر به دست متخصص انجام نشود، می‌تواند با معایبی هم همراه باشد.


معایب اکسیژن تراپی مو

تمام روش‌های مرسوم در دنیا، در کنار فواید بسیاری که دارند، دارای عوارضی هم هستند.

طولانی بودن درمان

اکسیژن درمانی مو ممکن است از چند جلسه تا یک سال هم طول بکشد. درمان موهای شما به چند نکته بستگی دارد؛ بیماری‌های دیگری که به آن مبتلا هستید، نوع مشکل موهای شما، عوامل محیطی و سبک زندگی. مراقبت کردن از موها در بین جلسات هم بسیار حائز اهمیت است.

موقتی بودن تأثیر اکسیژن تراپی مو

خانم‌ها و آقایان، می‌توانند با چندین جلسه مشکلات موهای خود را حل کنند. اما امکان دارد بر اثر یک استرس جدید یا نقل‌مکان، آن مشکلات دوباره خودشان را نشان دهند.

احتمال بروز مشکلات پوستی

پوست شما امکان دارد در طی درمان با اکسیژن تراپی، کمی قرمز یا متورم شود که بسیار طبیعی است. بعد از چند ساعت این عوارض خودبه‌خود از بین می‌رود و جایی برای نگرانی وجود ندارد. این قرمزی یا متورم شدن پوست به دلیل اکسیژن‌رسانی به وجود می‌آید و امری طبیعی است. پوست امکان دارد برای مدت کمی حساسیت نشان دهد اما سریع برطرف می‌شود.

اکسیژن تراپی مو برای چه کسانی مناسب نیست؟

بهتر است قبل از اکسیژن تراپی، با یک پزشک مشورت کنید و از بیماری‌های دیگری که شاید به آن مبتلا هستید، باخبر شوید. امکان دارد آلرژی، مشکلات قلبی یا تنفسی، فشارخون بالا و یا عفونت کار دستتان دهد. اگر باردار هستید یا به یکی از این بیماری‌ها دچارید، اول با یک پزشک مشورت کنید تا خیالتان از هر بابت راحت باشد.

هزینه اکسیژن تراپی مو

هزینه اکسیژن تراپی مو بسته به مکان و تعداد جلساتی که شما نیاز دارید متغیر است. نوع مشکلات موی شما، مقدار و عمق آسیب، سن و هزاران نکته دیگر در تعیین هزینه اکسیژن تراپی مؤثر است. حجم و ضخامت موها هم می‌تواند بر زیاد و یا کم شدن آن تأثیر بگذارد.

نکات مهم راجع‌به اکسیژن تراپی مو

قبل و بعد از اکسیژن تراپی نکات زیر را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از درمان بگیرید.

 • قبل از شروع اکسیژن تراپی، کف سر باید تمیز باشد.
 • این درمان را فقط در سالن‌های معتبر انجام دهید.
 • اکسیژن تراپی مو محدودیت سنی ندارد.
 • این نوع درمان را معمولاً هر ماه طی تعداد جلسات مشخص انجام می‌دهند.
 • هر جلسه تراپی بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می‌کشد
 • بلافاصله بعد از اکسیژن تراپی از سرم هیالورونیک اسید استفاده کنید.

استفاده از پک رویش مجدد موی سر، تأثیر اکسیژن تراپی را چند برابر می‌کند.


طرز انجام اکسیژن تراپی مو

اکسیژن درمانی مو توسط دو دستگاه مایکرومیست و تفنگ‌های نانو استیم انجام می‌شود. هر دو دستگاه، نتایج تقریباً یکسانی را ایجاد می‌کنند. اکسیژن تراپی در سالن‌ها معمولاً با یکی از دو دستگاه زیر انجام می‌شود.

دستگاه مایکرومیست

مایکرومیست، شبیه به دستگاه‌های سشوار قدیمی مو است که معمولاً باید موها را به صورت جمع شده درون این دستگاه قرار داد. داخل دستگاه بسیار گرم است و این گرما باعث باز شدن منافذ پوست سر می‌شود. در نتیجه، ذرات بخار‌ آب به‌سرعت جذب کف سر می‌شوند. این دستگاه ذرات آب را به ذرات بسیار کوچک نانو تبدیل کرده و به صورت بخار، جذب پوست می‌کند.

 دستگاه تفنگ نانو استیم

داخل دستگاه تفنگ نانو استیم، آب مقطر می‌ریزند. این دستگاه دانه‌های آب را خرد می‌کند و از این طریق، ذرات آب به راحتی از روزنه‌های پوست کف سر وارد می‌شوند. این دستگاه دستی است و شما با آن می‌توانید انواع ویتامین‌ها را به سر بپاشید.

کلام آخر!

ما در این مطلب از لیامگ به بررسی اکسیژن تراپی مو، مزایا و معایب آن پرداختیم. اکسیژن تراپی از آن دسته درمان‌هایی است که بدون مواد شیمیایی و وارد کردن کوچک‌ترین آسیبی، موها را به‌سلامت خود باز می‌گرداند. شما طی چندین جلسه، به هدف خود می‌رسید و موهایی مانند ابریشم خواهید داشت. اکسیژن تراپی نیاز به مراقبت دارد. اکثر محصولات مراقبت از  مو در فروشگاه لیاتیم بدون سولفات و پارابن هستند، گردش خون را بالا می‌برند و فولیکول موها را تقویت می‌کنند. شما می‌توانید بعد از اکسیژن تراپی از آن‌ها استفاده کنید تا نتیجه بهتری از درمان بگیرید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید