صفحه اصلی > مراقبت از مو : تثبیت رنگ مو چیست: نکات طلایی که باید بدانید!

تثبیت رنگ مو چیست: نکات طلایی که باید بدانید!

تثبیت رنگ مو

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای پوشاندن ایرادهای رنگ مو، کلاه بگذارید، موهایتان را دم اسبی ببندید یا از رنگ موی مشکی استفاده کنید. باید بدانید که‌ این روش‌ها، دیگر قدیمی شده‌اند! در عوض، می‌توانید تثبیت رنگ مو را امتحان کنید.

در حالت ‌ایده ‌آل، بهتر است از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید؛ اما اگر زمان کافی ندارید، می‌توانید تونر‌ را امتحان کنید. تونرها انتخاب خوبی برای از بین بردن تن نارنجی و زردی ناخواسته روی مو‌های رنگ شده هستند. البته باید بدانید که انتخاب تونر و حجم مناسب برای تثبیت رنگ مو اهمیت زیادی دارد. نگران نباشید! ما در این مقاله می‌خواهیم همه نکات مهم در مورد تثبیت رنگ مو را به شما بگوییم. پس اگر شما هم به دانبال داشتن موهایی زیبا و درخشان هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

فرآیند ترمیم و تثبیت رنگ مو چیست؟

در فرآیند تثبیت رنگ مو می‌توانید از تونر‌ و شامپو‌ بنفش برای از بین بردن تن زردی و قرمزی مو استفاده کنید. معمولاً این فرآیند برای روشن کردن سایه تیره رنگ مو -یا برعکس- انجام می‌شود. جالب است بدانید که از این فرآیند برای از بین بردن برنجی رنگ موی بلوند هم می‌توان استفاده کرد.

وقتی متوجه شدید مشکل چیست، می‌توانید با احیا، پاک کردن یا خنثی کردن‌، رنگ موی خود را زیبا سازید. همانطور که گفتیم، از تونر‌ها می‌توانید برای خنثی کردن و از بین بردن تن برنجی و زردی مو استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر مو‌های بلوند شما، حالت برنجی پیدا کرده، می‌توانید رنگ آن را به خاکستری تغییر دهید. اما حواستان باشد که روشن کردن رنگ موی تیره،‌ زمان بیشتری طول می‌کشد. حال این سوال پیش می‌آید که فرآیند ترمیم و تثبیت رنگ مو چقدر طول می‌کشد؟

فرآیند ترمیم و تثبیت رنگ مو
فرآیند ترمیم و تثبیت رنگ مو

فرآیند تثبیت رنگ مو چقدر طول می‌کشد؟

این فرآیند شاید چند هفته، شاید هم چند ماه طول بکشد! اما همه چیز به خود شما بستگی دارد؛ به اینکه چه انتظاری از رنگ موهای خود دارید؟! بهتر است با یک آرایشگر حرفه‌ای مشورت کنید، چون فرآیند تثبیت و ترمیم رنگ مو می‌تواند به موهای شکننده آسیب بزند. استفاده از مواد شیمیایی قوی هم باید تحت نظارت یک آرایشگر باتجربه باشد. 

برای برخی از انواع مو، این فرآیند در ۲ تا ۳ جلسه تمام می‌شود. عوامل موثر در تعیین دوره زمانی این فرآیند عبارت‌اند از: نوع مو، بافت مو، مقاومت مو، وضعیت مو‌، ماندگاری رنگ موی فعلی و نوع تونر مورد استفاده.

حالا که می‌دانیم در فرآیند تثبیت و ترمیم رنگ مو چه اتفاقی می‌افتد و چقدر طول می‌کشد، بیایید به سراغ اصل مطلب برویم:

ترمیم و تثبیت رنگ‌های مختلف مو چطور انجام می‌شود؟

۱- چطور از شر تن زردی مو خلاص شویم؟

رنگ بلوند را همه دوست دارند؛ اما به مراقبت زیادی نیاز دارد. ایجاد تن زردی یکی از بزرگ‌ترین ایرادهایی است که رنگ بلوند دارد. این مشکل روزبه‌روز بدتر می‌شود، اگر آن را عادی تلقی کنید.

اما چطور می‌توان این مشکل را رفع کرد:

اگر چرخه رنگ‌ها را بشناسید، می‌دانید که رنگ بنفش متضاد زرد است. پس برای از بین بردن تن زردی، باید از تونر خاکستری بنفش استفاده کنید. این تونر می‌تواند رنگ‌های گرم را روشن کرده و رنگ خاکستری را روی موها پخش کند. ناگفته نماند که موها را درخشنده و براق می‌کند!

۲- چطور تناژ نارنجی را از روی مو بین ببریم؟

آیا وقتی به موهایتان نگاه می‌کنید،‌ رگه‌های نارنجی می‌بینید؟ خب، اگر آن را نادیده بگیرید، کم کم موهایتان نارنجی روشن خواهد شد. این مساله برای افرادی که موهای روشن دارند،‌ به یک کابوس تبدیل شده؛ اما نکران نباشید! با کمی مراقبت و تلاش می‌توانید تن نارنجی موهایتان را از بین ببرید.

اما چطور می‌توان این مشکل را رفع کرد:

شامپو آبی یا نرم‌کننده می‌تواند بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر رنگ برنجی مو باشد. این کار عمق رنگ را بیشتر کرده و تن قرمزی یا نارنجی را از بین می‌برد. محصولات با رنگ‌های سرد، بهترین انتخاب برای از بین بردن تن نارنجی هستند. از یک خنثی‌کننده براق هم استفاده کنید تا موهایتان درخشندگی خود را حفظ کند. همچنین با این کار، از خشک شدن مو هم جلوگیری می‌شود.

از بین بردن تناژ نارنجی مو
از بین بردن تناژ نارنجی مو

۳- چگونه از شر بلوند خاکستری خلاص شویم؟

آیا رنگ بلوند موهایتان از بین رفته است؟ آیا رنگ بلوند موهایتان، تناژ گرم خود را از دست داده است؟ هیچ استرس و نگرانی به خود راه ندهید، چرا که در این قسمت می‌خواهیم روش ترمیم و تثبیت رنگ موهای بلوند را به شما بگوییم.

اما چطور می‌توان این مشکل را رفع کرد:

بهترین گزینه برای از بین بردن تناژ سرد، افزایش گرمای آن است. رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد و نارنجی آفتابی به از بین بردن تناژ خاکستری کمک می‌کنند. از یک تونر با تناژ قرمز استفاده کنید. استفاده از یک تونر گرم روی قسمت‌های خاص یا کل مو‌ می‌تواند رنگ را به طور یکنواخت پخش کند.

۴- چطور از شر هایلایت‌های نواری رهایی یابیم؟

آیا هایلایت‌هایتان دیگر زیبایی سابق را ندارند؟ آیا هایلایت‌ها برجسته شده و تو ذوق می‌زنند؟ نگران نباشید! راه‌حلی برای این مشکل وجود دارد:

اما چطور می‌توان این مشکل را رفع کرد:

برای کم‌رنگ کردن هایلایت، باید از رنگ پایه مو‌هایتان استفاده کنید. این کار هایلایت‌ها را کمرنگ کرده و آن‌ها را با موها ترکیب می‌کند. برای رنگ پایه، سایه‌ای را انتخاب کنید که به رنگ موی طبیعی شما نزدیک بوده یا دو درجه روشن‌تر باشد. به عنوان مثال، اگر مو‌های خرمایی با هایلایت‌های بلوند روشن دارید، از رنگ قهوه‌ای متوسط یا روشن به عنوان رنگ پایه استفاده کنید. با این انتخاب،‌ رنگ موهای خود را طبیعی می‌کنید.

۵- ترمیم و تثبیت رنگ موی آمبره چطور انجام می‌شود؟

وقتی رنگ موی آمبره رویایی شما خراب می‌شود، همه چیز بد پیش می‌رود! راه‌حلی برایتان داریم تا بتوانید رنگ موی آمبره خود را زیبا سازید:

اما چطور می‌توان این مشکل را رفع کرد:

رنگ کردن موی آمبره با رنگ تیره می‌تواند دشوار باشد. اگر رنگ طبیعی مو‌هایتان، قهوه‌ای تیره است و با رنگ بلوند موهایتان را آمبره کرده‌اید، می‌توانید از نگ موی موقت با تناژ گرم استفاده کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید موهایتان را رنگ کنید، می‌توانید با استفاده از یک تونر، ترمیم موها را انجام دهید.

ترمیم و تثبیت رنگ موی آمبره
ترمیم و تثبیت رنگ موی آمبره

۶- چگونه رنگ موهای تیره را روشن کنیم؟

آیا موهایتان از آنچه می‌خواستید، تیره‌تر شده است؟ یا می‌خواهید مو‌های تیره خود را روشن کنید؟

چطور می‌توان این کار را انجام داد:

برای روشن کردن مو می‌توانید به سراغ دکلره بروید. فراموش نکنید که در یک جلسه، موهایتان فقط دو درجه روشن می‌شود. اگر مو‌هایتان را بلوند کردید و از تصورتان تیره‌تر شد، می‌توانید از شامپوی روشن‌کننده استفاده کنید. این مدل شامپوها تنها با سه بار شستشو، رنگ مو را روشن می‌کنند.

دکلره کردن مو و رنگ کردن آن با یک رنگ روشن می‌تواند نتیجه طولانی‌مدتی را به شما ارائه دهد.

۷- چطور موهای چند رنگ شده را ترمیم کنیم؟

آیا موهایتان چند رنگ شده و آن را دوست ندارید؟ راه‌حل زیر را امتحان کنید:

اما چطور می‌توان این مشکل را رفع کرد:

معمولاً وقتی مو‌های خود را در خانه رنگ می‌کنید، قسمت‌های روشن‌تر زودتر رنگ می‌گیرند. در نتیجه موها یکدست نمی‌شوند. ساده‌ترین روش رفع این مشکل، شستن مو‌ها با شامپوی روشن‌کننده است. سپس باید دوباره همان رنگ را روی موهای خو بگذارید؛ اما این بار خیلی زودتر موها را بشویید. سعی کنید آن را به طور یکنواخت روی قسمت‌هایی از مو که رنگ نگرفته‌اند و قسمت‌هایی که تیره‌تر هستند، بمالید. سپس یک رنگ موی تیره بخرید و کل مو‌های خود را با آن رنگ کنید.


اگر مشتاق هستید تا با چگونگی پاک کردن رنگ مو از پوست دست، گردن و پیشانی آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

پاک کردن رنگ مو از پوست

چگونگی پاک کردن رنگ مو از پوست دست و صورت

یک مشکل متداول هنگام رنگ کردن موها در خانه، چگونگی پاک کردن رنگ مو از پوست صورت و دست‌ها است. ما راهش را به شما می‌گوییم.


۸- چطور می‌توان رنگ موی کمرنگ شده را ترمیم کرد؟

آیا زیبای رنگ مو‌های شما خیلی زود محو می‌شود؟ آیا رنگ موهایتان کمرنگ شده و دیگر مانند سابق نیست؟ شما تنها نیستید! این رایج‌ترین مشکل مو‌های رنگ شده است!

اما چطور می‌توان این مشکل را رفع کرد:

تونر یک معجون جادویی است! تونر‌ها می‌توانند شادابی و درخشندگی مو‌های شما را بازگردانند. همچنین می‌توانید از شامپو‌های مناسب موی رنگ شده برای حفظ زیبایی رنگ مو‌هایتان استفاده کنید.

یکی از گزینه‌ها مناسب برای محافظت از رنگ مو، ترکیب مقداری از رنگ با نرم‌کننده است. برای این کار بهتر است از یک آرایشگر کمک بگیرید.

رنگ کردن مجدد مو می‌تواند نتیجه طولانی مدتی برای شما به ارمغان بیاورد.

هنگامی که ماجرا‌ی تغییر رنگ مو پیش می‌آید، ترمیم و تثبیت رنگ مو می‌تواند موهبت بزرگی باشد. با این حال، در این قسمت می‌خواهیم برخی اشتباهاتی را به شما معرفی کنیم که با اجتناب از آن‌ها می‌توانید طول عمر رنگ موهای خود را افزایش دهید.

ترمیم رنگ موی کمرنگ شده
ترمیم رنگ موی کمرنگ شده

هنگام رنگ کردن موهای خود در خانه از اشتباهات زیر دوری کنید

۱- موهایتان را در سینک نشویید

شستن مو‌ها در سینک آشپزخانه یا سرویس بهداشتی می‌تواند راهی سریع برای شستن رنگ مو باشد؛ اما شیر‌ سینک‌ فشار کافی برای آبکشی کامل رنگ مو را ندارد. پس بهتر است برای شستشوی کامل رنگ، به حمام بروید. اگر سینک آشپزخانه، وان حمام یا سرویس بهداشتی به رنگ مو آغشته شد، می‌توانید با استفاده از مقداری سفید‌کننده، این لک‌ها را از بین ببرید.

۲- توضیحات روی جعبه رنگ را به دقت بخوانید

ممکن است رنگ موهای شما، همان رنگ نشان داده شده روی جعبه از آب درنیاید! برای دستیابی به بهترین نتیجه می‌توانید در مورد رنگ مورد نظرتان بیشتر تحقیق کنید. اکثر برند‌ها در مورد مطابقت رنگ پوست و رنگ مو توضیحات زیادی داده‌اند. پس می‌توانید از این منابع استفاده کرده و بهترین رنگ را انتخاب کنید!

۳- تا خط رویش مو رنگ کنید

شاید رنگ مویی که انتخاب کرده‌اید،‌ خیلی زیبا باشد؛ اما روی گوش و پیشانی‌تان لکه شود. برای اجتناب از این مشکل، تنها تا خط رویش مو را رنگ کنید. همچنین می‌توانید ژل پترولیوم را روی گوش و پیشانی خود بمالید. علاوه بر این، لباس کهنه بپوشید و چند دستمال کاغذی در دست داشته باشید. اگر پوست‌تان لکه شد، با کرم پاک‌کننده آرایش، آن را تمیز کنید.

۴- به دنبال سایه مناسب باشید

پیدا کردن سایه مناسب باید اولویت شما باشد! شناختن تناژ گرم و سرد می‌تواند به شما در انتخاب سایه مناسب کمک کند. رنگ موی سرد می‌تواند برای خانم‌هایی با تناژ پوست گرم بسیار عالی باشد. همچنین خانم‌هایی با رنگ پوست سرد می‌توانند به سراغ رنگ‌های تیره مانند قرمز یا قهوه‌ای بروند. خانم‌هایی که پوست‌شان بین تناژ گرم و سرد قرار دارد، می‌توانند سایه گرم یا سرد را انتخاب کنند.

۵- مراقبت‌های بعدی

نگهداری از موهای رنگ شده، تأثیر بسزایی در ماندگاری رنگ دارد. بعد از رنگ کردن مو‌، آن را با آب داغ نشویید. این کار می‌تواند کوتیکول‌های مو را باز کرده و رنگ مو را کمرنگ کند. از آنجایی که رنگ کردن می‌تواند مو‌های شما را خشک کند، از ماسک نرم‌کننده برای مرطوب کردن و تغذیه آن استفاده کنید. این کار مو‌های شما را نرم و سالم نگه می‌دارد.

اشتباهات هنگام رنگ کردن مو
اشتباهات هنگام رنگ کردن مو

شامپو تخصصی تثبیت رنگ و ترمیم مو تراست

با استفاده از این شامپو، رنگ مو روی موها تثبیت شده و ماندگاری آن افزایش می‌یابد. همچنین این شامپو باعث افزایش ماندگاری کراتینه بر مو شده و از حالت پروازش تارهای مو جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، مصرف این شامپو سبب ترمیم تارهای آسیب‌دیده و رنگ شده مو شده و آن‌ها را ترمیم می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این شامپو یا سفارش آن، کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید.

سخن پایانی

بله، ترمیم و تثبیت رنگ مو به همین راحتی است! شما هم می‌توانید با این نکات و تکنیک‌ها، رنگ مو‌های شگفت‌انگیز و خود را به رخ افراد بکشید. از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید،‌از شما متشکریم. نظرات خود را با ما در میان بگذارید. به نظر شما کدام روش می‌تواند بهترین روش برای ترم رنگ مو باشد؟

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید