صفحه اصلی > مد و زندگی و مراقبت از پوست : لیفت صورت و گردن | مزایا و انواع مختلف آن

لیفت صورت و گردن | مزایا و انواع مختلف آن

متأسفانه اثرات سن و جاذبه بر روی پوست ما بخشی طبیعی از روند زندگی است. اما خوشبختانه، گزینه‌های درمانی زیادی برای افرادی که دچار این تاثیرات می‌شوند وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌ها این علائم را کاهش داد. لیفت صورت می‌تواند اعتماد به نفس افرادی که نگران افتادگی پوست صورت هستند را افزایش دهد. این روش انتخابی چه با جراحی و چه با روش‌های غیرتهاجمی، به بیماران اجازه می‌دهد تا ظاهری جوان‌تر به دست آورند. اما باید دقت کرد که قبل از انتخاب این روش، به خصوص در انتخاب جراح زیبایی مناسب، موارد زیادی باید در نظر گرفته شود. اطلاعات موجود در این مقاله به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم ممکن را برای جوانسازی پوست خود بگیرید.

جراحی لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یک روش جراحی انتخابی است که منجر به کشیده و سفت شدن پوست صورت و گردن می‌شود. به طور طبیعی با افزایش سن، حجم و خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و چین و چروک‌ها ظاهر می‌شوند. در نتیجه این اتفاق، پوست ظاهری شل و افتاده به خود می‌گیرد. در بین تمامی نواحی بدن، صورت و گردن اصلی‌ترین مناطقی هستند که این عوارض ناخواسته در آن‌ها رخ می‌دهد.

اگر چه این اتفاق یک بخش طبیعی از افزایش سن برای همه است، اما بیشتر افراد تمایل دارند تا نسبت به علائم قابل مشاهده پیری در صورت و گردن خود آگاه باشند و در صورت بروز آن‌ها با مصرف محصولات مراقبتی و یا عمل لیفت این علائم را از بین ببرند. همین موضوع باعث می‌شود که هر ساله هزاران نفر در سراسر جهان به دنبال نوعی جراحی لیفت صورت باشند تا بتوانند با کشیدن پوست صورت خود جوانی را به پوست بازگردانند.

کدام نواحی را می‌توان به کمک لیفت درمان کرد؟

به طور کلی می‌توان صورت را به سه ناحیه دسته‌بندی کرد. این نواحی عبارتند از:

 • قسمت بالایی صورت: پیشانی، ابرو و چشم
 • وسط صورت: گونه‌ها، بینی و ناحیه بالای لب
 • پایین صورت: لب‌ها، چانه، خط فک و گردن

لیفت صورت مناسب چه افرادی است؟

در شرایطی که هر یک از موارد گفته شده در صورت مشاهده شوند، این روش مناسب فرد خواهد بود:

 • افتادگی ابرو و پلک
 • وجود چین و چروک‌های عمیق پوستی
 • افتادگی پوست
 • وجود خط خنده
جراحی لیفت صورت
جراحی لیفت صورت

انواع مختلف جراحی لیفت صورت

یک تصور غلط و رایج در مورد جراحی لیفت صورت این است که برای سفت کردن تمام نواحی صورت، یک روش کلی لازم است. اما واقعیت این است که اکثر روش‌ها به طور کلی نواحی میانی و پایینی صورت را درمان می‌کنند. این روش که معمولاً لیفت ابرو نیز نامیده می‌شود، روشی جداگانه است (اگرچه می توان آن را همراه با لیفت صورت میانی و پایینی نیز انجام داد.).

لیفت صورت معمولاً به وسیله چهار روش لیفت صورت مایع، لیفت صورت لیزری، مینی فیس لیفت و لیفت کامل صورت انجام می‌شود. ما در ادامه به طور مفصل به معرفی هر یک از این روش‌ها پرداخته‌ایم:

لیفت صورت مایع

زنان در اواخر دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی که بیشتر وزن دوران کودک خود را از دست داده‌اند، معمولاً صورت مثلث یا قلبی شکل دارند. در این بازه سنی گونه‌ها در جهت رو به بالا برجسته می‌شوند که مشخصه ظاهری جوانی است. اما با افزایش سن، اثرات گذر زمان و گرانش، جهت رو به بالا را معکوس کرده و پوست را به سمت پایین می‌کشاند. در این روش به کمک حداقل تهاجم، از پرکننده‌های دقیق که گاهی اوقات در ترکیب با نوروتوکسین‌ها، مانند بوتاکس و زئومین، همراه با پلاسمای غنی از پلاکت بدن شما، استفاده می‌شود، صورت را لیفت و کانتور کرده و ظاهر مثلثی صورت جوان را به فرد باز می‌گرداند.

ویژگی‌های اصلی:

 1. روش غیر تهاجمی
 2. بهبود سریع پس از انجام این روش (۳-۴ روز)
 3. بیشترین محبوبیت در گروه سنی ۳۰ و ۴۰ سال

لیفت صورت با لیزر

این نوع روش به منظور جوانسازی صورت و گردن بدون آسیب و کبودی که معمولاً با روش‌های جراحی سنتی همراه است، طراحی شده است. بسیاری از افراد، به ویژه آن‌هایی که تازه شروع به تجربه علائم اولیه پیری کرده‌اند، روش‌های کمتر تهاجمی، مانند این روش را انتخاب می‌کنند. جراح چندین نقطه دسترسی کوچک توسط گوش و چانه ایجاد می‌کند. سپس مایع بی‌حس کننده، به این نواحی تزریق می‌شود تا تابش اشعه لیزر، پوست و بافت زیرین آن را درمان کند. بافت چربی برداشته می‌شود و در نتیجه صورت ظاهر کانتوری بیشتری پیدا می‌کند. این عمل معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و می‌تواند با بی‌حسی موضعی نیز انجام شود.

ویژگی‌های اصلی:

 1. روش کم تهاجمی
 2. بهبودی سریع (معمولا کمتر از یک هفته)
 3. بیشترین محبوبیت در گروه سنی ۳۰ و ۴۰ سال


برای کمک به سفت شدن پوست، علاوه بر روش‌‌های تهاجمی می‌توان از روش‌های دیگری نیز استفاده کرد که در مقاله ۷ راهکار برای سفت شدن پوست، می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید:

سفت شدن پوست صورت

۷ راهکار برای سفت شدن پوست صورت

سفت شدن پوست صورت یا داشتن صورتی جوان آرزوی بسیاری از افراد است. آیا می‌دانید چطور می‌توان به این آرزو رسید؟ با ما همراه شوید.


مینی لیفت صورت

مردان و زنان با درجه خفیف افتادگی پوست، اغلب گزینه‌های خوبی برای انجام این روش که میزان تهاجمی بودن آن بسیار کم است هستند. این روش به جراح زیبایی اجازه می‌دهد تا بافت‌های صورت را با برش‌های کوتاهی که معمولاً در امتداد خط موی بالای هر گوش و یا در چین‌های طبیعی اطراف گوش قرار دارند، سفت کند. روش این جراحی به این صورت است که پوست اطراف گونه‌ها کشیده شده و سفت می‌شود تا خط فک دوباره مشخص و ظاهر افتاده پوست کاهش یابد. بسته به شرایط هر فرد ممکن است جراحی با استفاده از بی‌حسی موضعی یا عمومی همراه با آرامبخش انجام شود. این روش سبب می‌شود تا علائم اولیه پیری را قبل از اینکه بیش از حد مشخص شوند، برطرف کنید. این موضوع نیز سبب می‌شود که نیاز به جراحی گسترده تر برای چندین سال به تعویق افتد.

ویژگی‌های اصلی:

 1. میزان تهاجمی بودن کمتر نسبت به لیفت صورت کامل، همراه با برش‌های کوتاه‌تر
 2. قابل انجام با بی‌حسی موضعی
 3. بیشترین محبوبیت در گروه سنی ۴۰ و ۵۰ سال

لیفت کامل صورت

لیفت صورت کامل که اغلب به آن لیفت صورت سنتی نیز گفته می‌شود، علائم متوسط ​​تا پیشرفته پیری در اطراف صورت و گردن را برطرف می‌کند. این یک روش گسترده‌تر از مینی لیفت صورت با برش‌های طولانی و عمیق‌تر است؛ بنابراین زمان بهبودی بیشتری را برای بیماران نیاز دارد اما نتایج بسیار چشمگیرتری نیز نسبت به یک مینی لیفت صورت به همراه خواهد داشت. در طول این عمل، جراح برش‌هایی را درست در پشت خط مو ایجاد می‌کند که از نزدیکی شقیقه‌ها شروع شده و در اطراف جلوی گوش قرار می‌گیرد تا بافت‌های عمیق‌تر ناپدید شوند. به کمک این روش پوست اضافی برداشته شده، چین و چروک‌ها صاف و افتادگی پوست زیر چانه از بین می‌رود. در نهایت نیز ظاهری بسیار جوان‌تر به شما باز گردانده می‌شود.

ویژگی‌های اصلی:

 1. تاثیرگذار بر روی علائم متوسط ​​تا پیشرفته
 2. ارائه نتایج چشمگیر
 3. بیشترین محبوبیت در گروه سنی ۵۰ و ۶۰ سال

انتخاب پزشک مناسب برای انجام لیفت صورت

می‌توان گفت که مهمترین فاکتور در هنگام بررسی روش لیفت صورت، انتخاب جراح زیبایی مناسب است. تحقیقات خود را در مورد جراح، چگونگی عمل، تجربیات دیگر بیماران و… انجام دهید و نظرات آن‌ها را بخوانید. هنگام مشاوره با جراحان بالقوه، درباره تعداد روش‌هایی که آن‌ها انجام داده‌اند سوال بپرسید و بخواهید که در طول مشاوره، عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را به شما نشان دهند. مهمتر از همه، همیشه یک جراح زیبایی را انتخاب کنید که دارای گواهی بورد تخصصی پزشکان زیبایی باشد.


کرم ضد چروک تراست یک معجزه برای پوست شماست!

کرم ضدچروک صورت 30 تا 45 سال تراست


بهبودی و نتایج لیفت صورت چگونه است؟

در بیشتر موارد، روند بهبودی به طرز شگفت‌آوری سریع است و بسیاری از بیماران در حدود دو هفته حتی پس از آن به روتین فعالیت‌های عادی خود باز می‌گردند. برای انجام هر نوع فعالیت سنگین مانند ورزش نیز توصیه می‌شود چهار هفته صبر کنید. این بازه‌ زمانی برای کسانی که تحت یکی از انواع کمتر تهاجمی لیفت صورت قرار می‌گیرند، کوتاه‌تر خواهد بود. با این حال، بهبودی هر بیمار متفاوت است؛ بنابراین جراح شما آنچه را که باید با توجه به شرایط خود انتظار داشته باشید، برای شما توضیح خواهد داد.

یکی از نگرانی‌های اولیه بیماران در مورد این جراحی مدت زمانی است که طول می‌کشد تا صورت به حالت نرمال خود بازگردد. به هر حال، فیس لیفت صورت مانند سایر عمل‌های زیبایی که روی بدن انجام می‌شوند نیست که بتوان آن را با لباس پوشاند. کبودی و تورم بعد از عمل جراحی لیفت صورت بسیار رایج بوده و معمولاً حدود دو روز پس از جراحی به اوج خود می‌رسد و پس از آن، کبودی و تورم به تدریج شروع به کم شدن می‌کند. در طول دوران نقاهت، محافظت از صورت خود در برابر اثرات مضر خورشید به کمک کرم ضد آفتاب یا استفاده  از کلاه لبه‌دار، اهمیت زیادی دارد.

احتیاط‌‍‍‌های بعد از لیفت صورت

با این حال که به کمک هیچ روشی نمی‌توان جوانی را تا ابد به پوست بازگرداند و حفظ کرد، اما با رعایت برخی موارد می‌توان اثرات این روش را برای طولانی مدت حفظ کرد. این موارد عبارتند از حفظ وزن ایده‌آل، محافظت مداوم از پوست در برابر آفتاب و انتخاب یک روتین مراقبت از پوست سالم در خانه. این تلاش‌ها به شما کمک می‌کند تا ظاهر جدیدتان، به‌طور طبیعی همراه با شما پیر شود.

در نهایت می‌توان گفت که اگر در مورد اثرات پیری، از دست دادن قابلیت ارتجاعی و افتادگی پوست نگران هستید، فیس لیفت صورت گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. این روش هنگامی که توسط جراح مناسب انجام شود، می‌تواند یک روش ایمن و بسیار موثر برای بازگرداندن ظاهری جوان و بالا بردن سطح اعتماد به نفس فرد شود. در شرایطی هم که علائم شما شدید نیست، می‌توانید به کمک محصولات مراقبتی و درمانی پوست، نشانه‌های پیری و افتادگی پوست را کاهش دهید. برای آشنایی با این محصولات می‌توانید با مراجعه به وبسایت لیاتیم، اطلاعات لازم را دریافت کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید