صفحه اصلی > مد و زندگی : همه چیز در مورد لمینت و ژلیش ناخن

همه چیز در مورد لمینت و ژلیش ناخن

لمینت و ژلیش ناخن

وقتی به ناخن‌های ژلیش شده فکر می‌کنیم، آن‌ها را پوشیده با تکه‌هایی از پلاستیک رنگی در نظر می‌گیریم که روی ناخن طبیعی قرار گرفته‌اند تا آن را بلندتر کنند. اگرچه اغلب این امر باعث می‌شود تا ناخن‌های شما بیش از آن که طبیعی جلوه کنند، غیرطبیعی‌تر به نظر برسند! لمینت و ژلیش ناخن همچنین به عنوان یکی راه‌های تقویت ناخن به حساب می‌آیند. روکش نازک ژلیش به ناخن ظاهر صاف و طبیعی می‌بخشد، اما طول آن را افزایش نمی‌دهد. این روکش‌ها معمولاً به ناخن‌های طبیعی بلند اضافه می‌شوند، اما می‌توان آن را به ناخن‌های کوتاه نیز اضافه کرد و مطمئن بود که لاک زیرین برای چند هفته بدون آسیب حفظ خواهد شد.

لمینت و ژلیش ناخن همچنین از ناخن محافظت کرده و به محکم نگه‌داشتن آن نیز کمک می‌کند. بسیاری از علاقه‌مندان به مانیکور به دلیل اینکه لمینت و ژلیش ناخن بسیار نازک‌تر است، طرف‌دار ظاهر طبیعی‌تر آن هستند. بیایید در ادامه نگاهی به دلایل مختلفی که باعث می‌شوند لمینت و ژلیش ناخن را انتخاب کنیم نگاهی بیندازیم.

ژلیش و لمینت ناخن کوتاه

وقتی صحبت از طول ناخن می‌شود، عوامل زیادی وجود دارد که وضعیت ناخن و علل عدم رشد کافی ناخن را تعیین می‌کنند. این عوامل می‌توانند ناشی از عدم رشد واقعی ناخن‌ها به دلیل شکافتن یا جویدن آن‌ها باشد؛ یعنی عادتی که باید آن را ترک کنید! به همین دلیل استفاده از لمینت و ژلیش ناخن راه خوبی برای ترک این عادت و به‌ طور کلی راه مناسبی برای جلوگیری از شکستن ناخن‌ها خواهد بود.

لمینت و ژلیش ناخن بلند

 وقتی ناخن‌هایمان رشد می‌کنند، به مرور زمان به نقطه‌ای می‌رسند که ممکن است شروع به شکافتن یا شکستن کنند. در این زمان داشتن لمینت و ژلیش ناخن می‌تواند ناخن را محکم نگه داشته و از هرگونه مشکل شکستن آن جلوگیری کند. همچنین اگر به طور طبیعی ناخن‌های بلندی دارید، لمینت و ژلیش ناخن انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود تا ناخن‌هایتان طبیعی‌تری به نظر برسند و موادی که روی آن‌ها را کاور می‌کند، سبب حفظ آن‌ها شوند.

لمینت و ژلیش ناخن بلند
لمینت و ژلیش ناخن بلند

ژلیش و لمینت ناخن و دلایل انجام آن

همان‌طور که در بالا گفته شد، دلایل مختلفی وجود دارد که افراد انجام لمینت و ژلیش ناخن را انتخاب می‌کنند. این روش‌ها نه تنها به تقویت ناخن‌های طبیعی کمک می‌کنند، بلکه با جلوگیری از شکستن ناخن‌های بلند، آن‌ها را برای طولانی مدت حفظ خواهند کرد. این موضوع باعث می‌شود که بتوانید ناخن‌های یکنواخت و یکدست داشته باشید، بدون اینکه ناخن‌های شما به دلیل شکستن یا شکافتن آن‌ها، کوتاه‌تر شوند.

یکی دیگر از دلایلی که این روش گزینه خوبی برای افراد بوده و به آن‌ها پیشنهاد می‌شود این واقعیت است که لاک ناخن را بدون خرد شدن و در زمانی حدودی (اغلب دو هفته)، در جای خود کاملا سالم نگه می‌دارد؛ طوری که در هر بار قدم زدن در بیرون از خانه، به نظر می‌رسد که شما به ‌تازگی ناخن‌های خود را ژلیش کرده‌اید.

تفاوت کاشت ناخن با ژلیش ناخن

کاشت ناخن یا ژلیش ناخن؟ انتخاب شما چیست؟ این مسئله همیشه به ترجیح افراد مختلف بستگی داشته و به دلیل ماهیت متفاوت بین این دو نوع روش، بهتر است که مزایای هر یک را برای خود در نظر بگیرید. کاشت ناخن بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند ناخن‌هایشان، مصنوعی و بلندتر از ناخن‌های طبیعی‌شان به نظر برسد. در مقابل نیز لمینت ناخن به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند ظاهر طبیعی‌تری داشته باشند؛ چرا که این روش مستقیماً روی شکل و اندازه ناخن طبیعی شما و بدون هیچ‌گونه افزایش طول اضافی انجام خواهد شد.

دوام لمینت و ژلیش ناخن

در رابطه با دوام ژلیش ناخن می‌توان گفت که اگر از ناخن‌های خود به درستی مراقبت کنید، حدود دو هفته دوام خواهند داشت و اگر قصد دارید آن‌ها را تا حدود ۳ ماه نگه دارید، رفتن به سالن زیبایی برای ترمیم کردن ناخن به این معنی است که مدت ‌زمان ماندگاری آن‌ها را با توجه به‌ اندازه کاشت ناخن می‌توانید افزایش دهید. در واقع لمینت و ژلیش ناخن از آنجایی که روکش نازک ژلیش پس از دو هفته شروع به کنده شدن می‌کند، نیاز به تغییر دوهفته‌ای دارد.


آیا با طراحی ناخن سه بعدی آشنایی دارید؟ جزئیات آن را در این مقاله بخوانید.

طراحی ناخن سه بعدی

طراحی ناخن سه بعدی؛ آشنایی با بعد تازه‌ای از هنر!

طراحی ناخن سه بعدی آینده آرایش ناخن است. آینده‌ای که زیبا و شکوه دستان شما را به همراه خواهد داشت. نگاهی به مطلب زیر بیندازید و شما هم دست‌به‌کار شوید.


راهکارهایی برای تقویت ناخن

درحالی‌که رژیم غذایی و سبک زندگی عامل مهمی در تقویت ناخن‌ها هستند، اما در مدت کوتاهی نیز می‌توانید با داشتن ژلیش ناخن از آن‌ها مراقبت کنید. همچنین اگر واقعاً تصمیم دارید که ناخن‌هایتان رشد کرده و بلند شوند، لمینت و ژلیش ناخن یک راه خوب برای تقویت ناخن‌هایتان است که باعث می‌شوند در زمانی که ناخن‌ها به ‌اندازه‌ای خاص رسیدند، شکسته نشوند. به طور کلی می‌توان گفت لمینت ناخن به طور جادویی آن‌ها را قوی‌تر نمی‌کنند؛ آن‌ها تنها به ناخن کمک می‌کنند تا یک لایه ضخامت بیشتری پیدا کرده و استحکام بیشتری داشته باشند تا از شکستگی جلوگیری کنند.

دلایل منع استفاده از ژلیش و لمینت ناخن

تنها دلیل عدم استفاده از این روش‌ها این است که فرد با رشد ناخن‌های خود مشکل داشته باشد. شما می‌توانید روی ناخن‌های کوتاه یک لمینت و ژلیش ناخن داشته باشید، آن‌ها را به طور طبیعی رشد دهید و طول یکنواخت آن‌ها را مشاهده کنید. پس در صورتی که با هر یک از این موارد مشکل دارید بهتر است که ناخن‌های کوتاه‌ خود را انتخاب کنید و یا کاشت ناخن انجام دهید.

عوارض لمینت و ژلیش ناخن

اکثر افرادی که لمینت و ژلیش ناخن دارند، می‌دانند که داشتن ناخن‌های مصنوعی ممکن است جنبه‌های منفی نیز به دنبال داشته باشد. اگرچه موقتی است، اما دیدن ناخن‌های خود در وضعیت بدتری نسبت به آنچه قبلاً بوده‌اند می‌تواند آزاردهنده باشد؛ با وجودی که می‌دانیم ناخن‌ها به حالت عادی بازخواهند گشت! اگر در طول این فرایند از ناخن‌های خود مراقبت کنید، می‌توانید از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری کنید. این مراقبت‌ها شامل تمیز کردن کامل ناخن‌ها و خشک کردن آن‌ها جهت اطمینان از ین موضوع است که ناخن‌ها عاری از هرگونه باکتری شوند. چرا که این امر رشد قارچی را که می‌تواند منجر به عفونت شود، متوقف خواهد کرد.

موارد دیگری که در صورت داشتن طولانی‌مدت لمینت و ژلیش ممکن است رخ دهد، خشک شدن و شکننده شدن ناخن‌ها پس از برداشتن آن‌ها است. همچنین به دلیل استفاده بیش از حد از بافر و سایر موارد آن، ناخن می‌تواند نازک شود. اما باید گفت که با گذشت زمان ناخن‌های شما به حالت عادی برمی‌گردند و فقط باید به یاد داشته باشید که از آن‌ها به‌خوبی مراقبت کنید و هر چند وقت یک‌بار به آن‌ها اجازه نفس کشیدن بدهید.

لاک ناخن مناسب برای ژلیش و لمینت ناخن

لمینت و ژلیش ناخن به دلیل عدم نیاز به انتخاب سبک خاصی از ناخن کاشت، بسیار متنوع هستند. شما می‌توانید هر طرحی را که دوست دارید، به همراه لاک ناخن معمولی یا ژل، روی ناخن خود داشته باشید و سپس سطح لاک را با پوشش نازکی از ژلیش بپوشانید.

مراحل لمینت و ژلیش ناخن
مراحل لمینت و ژلیش ناخن

آماده‌سازی ناخن برای لمینت و ژلیش

درحالی‌که برای کاشت ناخن به آمادگی زیادی نیاز نیست، اما ممکن است لازم باشد قبل از رفتن به سالن از وضعیت ناخن‌های خود مطمئن شوید. ناخن‌های طبیعی هرگز به طور یکنواخت رشد نمی‌کنند و اگر هم این اتفاق بیفتد، بسیار نادر خواهد بود. دلیل این موضوع شکستن ناخن‌ها در زمان‌های عجیب و غریب و این موضوع که افراد هرگز ناخن‌هایشان را به همان اندازه نمی‌توانند تمیز کنند، می‌تواند باشد. اگر می‌خواهید روی ناخن‌های بلندتان ژلیش شود، مطمئن شوید که ناخن‌ها وضعیت مناسبی دارند و همگی بلند هستند؛ نه فقط تعداد کمی از آن‌ها! چرا که ناخن کار نمی‌تواند سایز ناخن را افزایش دهد یا پودر و ناخنی را اضافه کند. همچنین لازم است مطمئن شوید که ناخن‌ها شکننده و ضعیف نباشند و همیشه با ناخن‌های سالم به سالن بروید. دقت کنید که لازم است اگر ناخن‌های سالمی ندارید، ابتدا آن‌ها را درمان کنید.

هزینه و مراحل لمینت ناخن و ژلیش

فرایند انجام لمینت و ژلیش ناخن احتمالاً به همان اندازه زمان می‌برد که کاشت ناخن به طول می‌انجامد؛ بنابراین اگر نگوییم قیمتی مشابه، اما قیمت یکسان می‌تواند توضیح خوبی برای درک هزینه‌ها باشد. زیرا درحالی‌ که در این روش ناخن‌های کاشت و پودر دریافت نخواهید کرد، اما زمان زیادی برای شکل دادن به هر ناخن صرف می‌شود تا یکنواخت و برای مرحله بعدی آماده شوند.

مزایا و معایب لمینت و ژلیش ناخن

اگر تصمیم به انجام لمینت و ژلیش و یا کاشت ناخن دارید، شاید خواندن این قسمت بتواند به شما کمک کند تا تصمیم خود را به قطعیت برسانید.

 مزایای این روش می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ظاهر طبیعی؛
 • ضخامت کمتر؛
 • عدم نیاز به استفاده از پودر برای ناخن‌های بلند؛
 • تقویت ناخن‌های طبیعی؛
 • افزایش و دوام رنگ لاک ناخن.

 و از جمله معایب آن نیز می‌توان موارد زیر را مثال زد:

 • امکان آزاد شدن لبه‌های آزاد ناخن از ژلیش؛
 • امکان بیشتر شکستن نسبت به کاشت؛
 • عدم امکان استفاده از پودر ناخن برای ناخن‌های کوتاه.

برای تقویت ناخن‌ها بعد از لمینت و ژلیش کافیست فقط کلیک کنید:

کرم ترمیم کننده ناخن

مزایا و معایب کاشت ناخن

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که کاشت ناخن را انتخاب کرده‌اید، این قسمت برای شماست تا بتوانید با مزایا و معایب کاشت ناخن بیشتر آشنا شوید و تصمیم خود را برای انجام کاشت ناخن قطعی کنید.

مزایای کاشت ناخن:

 • امکان افزایش طول ناخن؛
 • عدم از بین رفتن پودر؛
 • بدون نیاز به لاک ناخن و ترمیم هر روزه‌ آن.

 معایب کاشت ناخن:

 • گاهی اوقات غیرطبیعی به نظر می‌رسد؛
 • سنگین‌تر بودن نسبت به ژلیش و لمینت.

داشتن ناخن هایی زیبا و طبیعی

دلایل و اهداف مختلفی برای افراد وجود دارد که انتخاب کنند که ژلیش و لمینت ناخن برای آن‌ها انتخاب مناسب‌تری است یا کاشت ناخن! این موضوع حتی کمی سلیقه‌ای هم خواهد بود! افرادی که اساساً آدم‌های ساده‌تری هستند و خواهان ناخن‌هایی کوتاه، ساده و طبیعی هستند، معمولاً لمینت و ژلیش ناخن را انتخاب می‌کنند. اما افرادی که علاقه به ناخن‌های بلند‌تری داشته و دوست دارند طرح‌های خاصی را امتحان کنند، معمولاً کاشت ناخن برای آن‌ها گزینه مناسب‌تری خواهد بود. ما در این مطلب از لیامگ به بررسی لمینت و ژلیش، مزایا و معایب آن و مراحل انجام ژلیش پرداختیم.

همچنین در سایت لیاتیم، بهترین و باکیفیت‌ترین کرم تقویت ناخن را موجود کردیم که به ترمیم، تقویت و استحکام ناخن‌های شما خواهد کرد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید