نه، احتمالا هرگز از غلتک یشمی محبوبم دست نخواهم کشید اما وسایل مورد نیاز روتین پوستی دیگری وجود دارد که نمی‌شود به آن‌ها فکر نکرد؛ اسکراپر یشم. که با نام گواشا نیز شناخته می‌شود. این سطح مسطح کوچک یشم به خاطر توانایی‌اش در پاکسازی استخوان گونه، کم کردن پف زیر چشم و روشن ساختن پوست بسیار محبوب و معروف است.

اما گواشا واقعا چیسیت و چطور یک سنگ کوچک می‌تواند این همه مزایا برای زیبایی داشته باشد؟ در این مطلب ما سراغ چند متخصص پوست رفته‌ایم تا به طور خاص درباره یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز روتین پوستی یعنی گواشا برایتان بنویسیم. همراهمان باشید.

گواشا چیست؟

درحالی که اصطلاحات اسکراپر یشم یا گواشا ممکن است به گوش شما جدید باشد اما تکنیک فیشیال به قرن‌ها قبل برمی‌گردد. تکنیک اسکراپ پوست مبتنی بر تکنیک ترمیم کهنی است که به آن گواشا گفته می‌شود و اولین بار آن به طب چینی کلاسیک برمی‌گردد و در کتابی به نام شان هان لون که برای ۲۲۰ پیش از میلاد است از آن حرف زده می‌شود. «در اصل، افراد می‌خواهند «شا» – قرمزی- را به دست بیاورند تا پوست خود را برای ترمیم شدن، تحریک کنند. مطالعه سنت‌های چینی و ژاپنی باعث شده تا این تکنیک برای درمان‌های پوستی مورد استفاده قرار بگیرد.»

مشخصا، روش‌های انجام این درمان به شیوه‌های متفاوتی بوده اما در چین، برای مدت زمانی با استفاده از سکه این کار انجام می‌شده است.

گواشا در اصل یک درمان بدنی است که از آن زمان تاکنون دچار تغییراتی شده و امروزه با استفاده از تکنیک اسکراپ، به شکل ملایم‌تری از آن بر روی پوست استفاده می‌شود. گواشا روشی است که تخلیه لنفاوی را تقویت می‌کند و به از بین بردن نفخ ناشی از مایع بینابینی (مایع مبحوس شده در زیر پوست شما که باید توسط سیستم لنفاوی شما رها شود) کمک می‌کند.

گوآشا
گوآشا

مزایای استفاده از گواشا

درحالی که اسکراپ یشم مدرن این روزها کمتر حالت تهاجمی دارد اما با این حال هنوز خواص شگفت‌انگیز زیادی برای پوست دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

  • تحریک گردش خون
  • کمک به تولید کلاژن
  • نرم کردن خطوط و چین و چروک
  • کاهش پُف
  • کاهش تورم و التهاب
  • از بین بردن سر سیاه
  • محکم کردن موقتی پوست
  • روشن‌سازی پوست
  • شکل دادن عضله پوست
  • از بین بردن تنش‌های صورت

نحوه استفاده از گواشا

خب، چطور می‌توان از مزایای گواشا به عنوان یکی از وسایل مورد نیاز روتین پوستی، بهره برد؟ انواع و اقسام ابزار گواشا در بازار وجود دارد که همه‌شان برای فرد و یک هدف مشخص مناسب نیست. مبانی‌ای برای روش‌های مختلف پروسه گواشای پوستی وجود دارد. بهترین روش برای استفاده از گواشا این است که آن را به آرامی فشار دهید و ضربه‌هایی یک‌نواخت به پوست خود در جهت جریان غدد لنفاوی وارد کنید.

مزایای گواشا به عنوان یکی از وسایل مورد نیاز روتین پوستی اغلب بلافاصله بعد از اولین استفاده از آن خود را نشان می‌دهد.

می‌توانید ترکیب ضربه‌های کوتاه و بلند در سرتاسر نواحی مورد نیاز را امتحان کنید. غدد لنفاوی زیر سطح پوست واقع شده‌اند. یک ضربه ملایم مثل پر همه آن چیزی است که برای جریان پیدا کردن لنف در سرتاسر سیستم تخلیه بدن‌تان نیاز دارید. این پروسه جریان لنفاوی و تخلیه را تحریک کرده و با آزاد کردن مایع اضافی می‌تواند صورت و ظاهر شما را زیباتر سازد.

نحوه استفاده از گواشا
نحوه استفاده از گواشا

در خانه می‌توانید یک چهارم روغن صورت بردارید و سپس از مهم‌ترین وسایل مورد نیاز روتین پوستی یعنی گواشا بر روی صورت و گردن خود استفاده کنید. برای روزهایی که می‌خواهید صورت خود را ماساژ دهید یا لازم است خط پف کرده فک خود را از بین ببرید، این روش جواب می‌دهد. انجام این تکنیک به هیچ عنوان سخت نیست. می‌توانید سراغ ملکه این تکنیک در اینستاگرام بروید؛ بریتا بیوتی. ویدئوهای گواشای او نه تنها بسیار کاربردی است بلکه به شما نحوه استفاده از ابزار را آموزش می‌دهد و حسابی هم سحرآمیز است.

میزان استفاده از گواشا

درحالی که یک بار در هفته برای گواشا توصیه می‌شود اما میزان استفاده از آن بستگی به نوع پوست و تحمل آن دارد. به محض این که خودتان یک بار از این ابزار استفاده کنید متوجه خواهید شد چه میزان باید سراغش بروید. هدف شما باید به این گونه باشد که بخواهید ۲ تا ۳ بار در هفته از آن استفاده کنید. به محض این که به روتینی برای شما تبدیل شد، می‌توانید روزانه سراغ آن بروید.

گواشا در خانه یا آرایشگاه

برخلاف میکرونیدلینگ یا میکرودرم ابریژن که در آن رسیدن به نتیجه در خانه کار سخت‌تری نسبت به آرایشگاه است، متخصصانی که با آن‌ها صحبت کردیم، بارها و بارها درباره انجام گواشا در خانه گفته‌اند. با این حال، اگر در استفاده از گواشا مبتدی هستید، بهترین کار این است که اولین بارش را به کمک یک متخصص انجام دهید. همراه با تجربه درمان حرفه‌ای، زیبایی‌شناسی شما همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا تکنیک مناسبی را که باید برای رسیدن به بهترین نتیجه به کار بگیرید، پیدا کنید. یک گواشا خوب انتخاب کنید و هر روز صبح به مدت ۵ دقیقه از آن استفاده کنید. اول از همه یک روغن یا سرم به صورت خود بمالید و بعد سنگ را به آرامی به سمت بالای گردن بکشید و سپس به سمت خط مو حرکت کنید و روی استخوان گونه و فک را تمیز کنید.

این کار به تخلیه مایع به سمت پایین و افزایش گردش خون کمک می‌کند. کلمه کلیدی این است که به آرامی انجامش دهید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید.


علاوه‌بر گوآشا، وسایل دیگری هم هستند که در انجام یک روتین پوستی مناسب نقش اساسی دارند، برای آشنایی با دیگر وسایل موردنیاز در روتین پوستی، مقاله زیر را از دست ندهید.

وسایل روتین پوست

آیا انواع وسایل روتین پوست را می‌شناسید؟

علاوه بر محصولات مراقبت از پوست مدتی است استفاده از وسایل روتین پوست نیز محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. اینجا به طور مفصل درباره این وسایل برایتان نوشته‌ایم.


درنهایت، حرفه‌ای‌ها در مورد تکنیک‌های خاص و ظریف گواشا که می‌تواند در نواحی خاصی از صورت انجام شود، مهارت بیشتری دارند. به این ترتیب، روتین پوستی گواشا در آرایشگاه نتیجه چشمگیرتری به همراه خواهد داشت. انجام گواشا خانگی به صورت روزانه نیز راهی عالی برای افزایش و حفظ نتیجه است.

عوارض استفاده از گواشا

گواشا به عنوان یکی از بهترین وسایل مورد نیاز برای روتین پوستی به کسانی که جوش، آفتاب سوختگی یا مشکلات انعقاد خون دارند، توصیه نمی‌شود. همچنین به خاطر داشته باشید که پوست شما ممکن است برای چند لحظه بعد از انجام این فرایند صورتی یا قرمز شود. اگر به درستی از گواشا استفاده کنید، برای انواع پوست‌ها مناسب است. درست مثل همیشه اگر با مشکلی روبرو شدید، به سرعت سراغ متخصص پوست خود بروید.

نحوه انتخاب گواشا به عنوان وسایل مورد نیاز روتین پوستی

درحالی که نوع سنگ استفاده شده برای گواشا مهم نیست ولی شکل آن اهمیت زیادی دارد. پیدا کردن گواشایی که نرم و گرد باشد، بسیار مهم است. باید به راحتی بشود آن را گیر انداخت و امکان ضربه زدن یک‌نواخت بر روی پوست را به شما بدهد.

گوآشا در روتین پوستی
گوآشا در روتین پوستی

گواشا لبه‌های مختلفی دارد پس پیدا کردن لبه گرد که با زاویه صورت شما هماهنگ باشد، مهم است. اگر برایتان عجیب است، این مورد را به خاطر داشته باشید که وقتی ابزاری زوایای مختلفی دارد، انتخاب‌های مختلفی هم پیش پای شما قرار خواهد داد. تنوع کانتور به شما این امکان را خواهد داد تا از ابزار خود روی بخش‌های متنوعی از صورت‌تان مثل استخوان گونه و فک استفاده کنید.

جنس سنگ نیز از آن چیزهایی است که باید حواستان باشد. برخی سنگ‌ها خاصیت ضد میکروبی دارند که باعث می‌شود برای تکنیک‌های پوستی خود باشد. برخی درست مثل یشم به طور طبیعی خنک هستند که می‌توانند اثر گرم کننده گواشا بر روی پوست را خنثی کنند. درنهایت توصیه می‌شود که افرادی با پوست واکنش‌دهنده و حساس بهتر است سراغ سنگ کوارتز صورتی بروند چرا که اثر آرام‌کننده طبیعی دارد. ابزار سنگین‌تر به شما در رسیدن به بهترین نتایج کمک می‌کند و در عین حال به عمیق‌تر پیش رفتن نیز کمک بیشتری خواهد کرد.


تنها یک کلیک تا داشتن یک روغن ایده‌آل برای ماساژ پوست خود فاصله دارید.


وسایل مورد نیاز روتین پوستی خودتان را آماده کرده‌اید یا نه؟

در این مطلب از لیامگ به بررسی گواشا به عنوان ابزاری مناسب برای روتین پوستی پرداختیم. همه چیز را از تعریف گواشا تا تاریخچه‌ای کوتاه از آن و همچنین مزایا و نحوه استفاده از آن را بررسی کردیم. اگر به پوست صورت خود اهمیت می‌دهید، گزینه و تکنیک خوبی را انتخاب کرده‌اید. گواشا حال پوست شما را خوب می‌کند، پوست شما حال خودتان را. این یک سرمایه‌گذاری برد برد است.

همچنین شما می‌توانید برای آشنایی و با محصولات مراقبتی و آرایشی تراست و بهره‌مندی از آن‌ها، به وب‎سایت لیاتیم مراجعه کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید