صفحه اصلی > مراقبت از پوست : روتین پوستی فرانسوی علت زیبایی پوست زنان فرانسوی

روتین پوستی فرانسوی علت زیبایی پوست زنان فرانسوی

آیا دوست دارید به روتین پوستی فرانسوی رو آورید و آن را در برنامه‌ی خود قرار دهید؟ در اینجا به معرفی دقیق روند مراقبت از پوست فرانسوی پرداخته‌ایم. زنان فرانسوی برای داشتن پوستی سالم، روتین مراقبت از پوست خود را بسیار جدی می‌گیرند؛ نه برای داشتن پوستی سالم تنها در زمان حال، بلکه برای داشتن پوستی شاداب و سالم برای تمام عمر خود…

راز زیبایی زنان فرانسوی داشتن یک کمد پر از محصولات مختلف مراقبت از پوست نیست. آن‌ها حتی خود را سرگرم جدیدترین یا بزرگ‌ترین تبلیغات مربوط به محصولات مراقبت از پوست نمی‌کنند؛ در عوض، فرانسوی‌ها همیشه به دنبال محصولات زیبایی باکیفیت و شاید هم گران قیمت هستند. آن‌ها به جای اینکه هر هفته روال مراقبت از پوست خود را تغییر دهند، از آن چیزی که می‌دانند برای پوستشان فایده داشته، به صورت طولانی مدت استفاده می‌کنند. روتین مراقبت از پوست آن‌ها معمولاً از نسلی به نسل بعد منتقل می‌شود؛ این موضوع می‌تواند به نوعی پاسخ این سوال باشد که چرا دختران فرانسوی مراقبت از پوست خود را از سنین پایین جدی می‌گیرند.

راز زیبایی زنان فرانسوی چیست؟

راز زیبایی زنان فرانسوی داشتن روتین پوستی فرانسوی به جای استفاده از انواع محصولات مراقبت از پوست است. آن‌ها از محصولات با کیفیتی استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، با داشتن یک آرایش ملایم و مختص خود، زیبایی خود را تا چند برابر افزایش می‌دهند. زنان فرانسوی برای داشتن زیبایی خود تلاش زیادی کرده‌اند؛ آن‌ها زیبایی خود را با داشتن پوستی سالم چندین برابر کرده و جذابیت خود را به گوش دنیا رسانده‌اند.

روتین مراقبت از پوست به سبک زنان فرانسوی

برای ایجاد یک روتین پوستی فرانسوی مناسب، احتمالاً تصور می‌کنید که اولین قدم داشتن تعداد بسیار زیادی انواع محصولات مراقبت پوستی است که باید تمام روز خود را درگیر آن‌ها باشید! بسیاری از مواد فعال، پتانسیل مقابله با یکدیگر و یا تحریک پوست را دارند. در مواردی نیز ممکن است به درستی جذب نشده و باعث مسدود شدن منافذ یا ایجاد جوش شوند. به همین دلایل است که استفاده از محصولات متفاوت در این روتین مراقبت از پوست توصیه نشده است. از دیگر دلایل منع استفاده از محصولات مختلف، ایجاد قرمزی، پوسته پوسته شدن، خارش پوست و حساسیت به نور خورشید است.

روتین مراقبت از پوست فرانسوی می‌تواند برای انواع پوست مفید باشد؛ به ویژه برای پوست‌های حساس یا مستعد برخی از مشکلات. فلسفه روتین پوستی فرانسه این است که تا جایی که امکان دارد مراقبت از پوست را فقط به محصولاتی کاهش دهیم که واقعاً نتیجه‌بخش خواهند بود. پایبندی به رویکرد مینیمالیستی جدید، نه تنها زمان تلف شده شما را به حداقل می‌رساند، بلکه پوست شما را نیز کنترل کرده و شاداب و سلامت نگه می‌دارد.

روتین پوستی فرانسوی
روتین پوستی فرانسوی

چطور یک روتین پوستی فرانسوی داشته باشیم؟

برای انتخاب محصولات مورد نیاز در روند روتین پوستی فرانسوی، این قسمت به شما کمک زیادی خواهد کرد. ما در این قسمت محصولاتی را آورده‌ایم که در کنار هم می‌توانند بهترین نتیجه را به شما نشان دهند. در صورت تمایل نیز می‌توانید سرم و لایه بردار را به این روتین اضافه کنید.

روتین پوست فرانسوی می‌تواند با این چهار محصول، پوست شما را به طور معجزه آسایی محافظت کند. این محصولات معجزه‌گر عبارتند از:

۱) پاک کننده

پاکسازی پوست می‌تواند یک مرحله مهم در روتین پوست فرانسوی باشد. این مورد یکی از دلایلی است که باعث شده تا توصیه‌های زیادی به استفاده از پاک کننده در این روتین پوستی داشته باشیم؛ چه پوست شما چرب باشد، چه خشک و چه مختلط. زنان فرانسوی اغلب از یک پاک کننده با بافتی کرمی برای از بین بردن آرایش خود، آلودگی، ذرات و.. روی پوستشان استفاده می‌کنند. آن‌ها اغلب در موقع انتخاب پاک کننده پوستی خود، از انتخاب مدل‌های صابونی و فومی با سورفکتانت‌ها، که پوست را خشک کرده و از بین می‌برند اجتناب می‌کنند. همچنین افرادی که دوست ندارند لایه‌ چرب روی پوستشان بماند نیز از میسلارها استفاده می‌‌کنند.

۲) تونر

در روتین پوستی فرانسوی، تونر یک مرحله کامل کننده و مهم مراقبت پوستی است. معروف‌ترین و پرمصرف‌ترین تونرهایی که خانم‌های فرانسوی استفاده می‌کنند نوع گل رز آن است. این تونر به آب رز نیز معروف بوده و قرن‌هاست که به عنوان نوعی روش درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده حاوی مواد مغذی بوده و به کاهش التهاب و تسکین پوست کمک زیادی می‌کند. پاکسازی پوست با استفاده از تونر به کمک یک پد، در صبح یا بعد از ظهر انجام می‌شود.

۳) کرم چشم

حرکات مکرر پلک و عوامل محیطی باعث ایجاد چین و چروک‌های زودرس در اطراف چشم شما خواهند شد. در واقع، به دلیل ظریف بودن پوست اطراف چشم، خطوط ریز و پنجه کلاغی می‌توانند قبل از اینکه در دیگر قسمت‌های صورت به وجود آیند، در اطراف ناحیه چشم تشکیل شوند. خوشبختانه، تعداد زیادی کرم دور چشم ساخته و تولید شده‌اند که چین و چروک‌ها را صاف و تیرگی اطراف چشم را نیز کم می‌کنند.

۴) مرطوب کننده

زنان فرانسوی می‌دانند که مرطوب کردن پوست مرحله‌ای برای رسیدن به پوستی حجیم و درخشان است. این مرحله به پوست شما اجازه می‌دهد تا ذخیره طبیعی هیدراتاسیون و رطوبت پوستتان، که ممکن است به دلایل مختلفی کم شده باشد را دوباره افزایش دهید. مرطوب کننده‌ها سدی قوی هستند که پوست را حفظ کرده و مانع از دست دادن آب آن می‌شوند. علاوه بر این، احتمالاً مهمترین گام در روتین مراقبت از پوست فرانسوی برای جلوگیری از پیری پوست این مرحله است. با افزایش سن، از دست دادن رطوبت می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک‌های عمیق و حتی خطوط ریز که می‌توانند ما را بسیار مسن‌تر جلوه دهند، شود.


دوست دارید در کنار روتین پوستی فرانسوی با ترفندهای آرایش فرانسوی نیز آشنا شوید؟ مقاله زیر از لیامگ به معرفی این ترفند زیبایی پرداخته است:

ترفندهای آرایش فرانسوی

ترفندهای آرایش فرانسوی و رسیدن به ظاهری جذاب

راز زیبایی خانم‌های فرانسوی چیست؟ آرایش فرانسوی یک آرایش ساده در عین حال جذاب است اما چطور می‌توان به این ظاهر رسید؟


به جز موارد گفته شده که جز روتین اصلی محسوب می‌شوند، می‌توانید از لایه بردار و سرم هم استفاده کنید:

۵) لایه بردار

حتی اگر لایه برداری برای پاک کردن سلول‌های مرده پوست، باز کردن منافذ پوست و صاف کردن بافت پوست مهم باشد، لایه برداری روزانه، روش روتین فرانسوی نیست. در واقع، زنان فرانسوی ترجیح می‌دهند به طور متوسط ​​یک بار در ماه از یک اسکراب ملایم استفاده کنند یا برای پاکسازی عمیق‌تر به متخصص پوست مراجعه کنند. زنان فرانسوی با پوست خود بسیار ملایم هستند، زیرا نگران هستند تا مبادا با لایه‌برداری‌های سنگین باعث تحریک و آسیب به پوست خود شوند. اگر بیشتر از مقدار مجاز پوست خود را لایه برداری می‌کنید، این موضوع می‌تواند به سد محافظ پوست شما آسیب برساند و رطوبت را به راحتی کاهش دهد. همچنین می‌تواند باعث قرمزی پوست، التهاب و حتی جوش شود.

۶) سرم

سرم‌ها روغن‌های رقیقی هستند که مقدار متمرکزی از مواد فعال را ارائه و رطوبت پوست را حفظ می‌کنند. این پایه روغنی مانع از نفود مواد به عمق پوست شده و در عین حال از پوست شما در برابر تأثیرات محیطی محافظت می‌کند. استفاده از سرم پوست می‌تواند علاوه بر از بین بردن چین و چروک‌ها، به جوانسازی و آبرسانی پوست نیز کمک کنند. سرم نیز باید براساس نوع پوست هر فردی به صورت اختصاصی انتخاب و مصرف شود. سرم‌های پوستی در انواع مختلف سرم آبرسان، سرم ضد چروک، سرم ضد چروک دور چشم و… وجود دارند.


اگر نگران چروک‌های دور چشم خود هستید، سرم ضد چروک دور چشم تراست گزینه‌ مناسبی برای شماست:


ترفندهای آرایشی زنان فرانسوی

در رابطه با روتین مراقبت پوستی دختران فرانسوی لازم است که بگوییم این روتین با استفاده منظم از ضد آفتاب مناسب، آرایش کمتر و هیدراته ماندن پوست به طور مداوم، موثرتر خواهد بود.

شاید به نظر می‌رسد که رسیدگی و انجام روتین پوستی فرانسوی به زمان بسیار زیادی نیاز دارد. اما اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، انجام این روتین حداکثر پنج دقیقه طول می‌کشد. ممکن است گاهی اوقات خیلی خسته، خیلی تنبل یا حتی خیلی شلوغ باشید. اما تصور داشتن پوستی سلامت و درخشان، ناخوداگاه شما را به پایبند ماندن به این روتین پوستی دعوت می‌کند.

از شما دعوت می‌کنیم برای آشنایی با هر یک از محصولات مورد نیاز در این روتین پوستی، به فروشگاه اینترنتی لیاتیم مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی محصولاتی از جمله میسلار واتر تراست، کرم دور چشم تراست، انواع کرم‌های آبرسان پوست تراست و سایر محصولات را مشاهده کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۵/۵ - (۸ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید