صفحه اصلی > مد و زندگی : ترفندهای آرایش فرانسوی و رسیدن به ظاهری جذاب

ترفندهای آرایش فرانسوی و رسیدن به ظاهری جذاب

ترفندهای آرایش فرانسوی

آرایش فرانسوی در بین علاقمندان به آرایش و زیبایی بسیار محبوب است. زیرا یک ظاهر بی‌عیب و نقص را در نهایت زیبایی ایجاد می‌کند. زنان پاریسی هنگام آرایش کردن به دنبال یک تغییر ظاهر دگرگون کننده نیستند که با چهره‌ی طبیعی آنها تفاوت زیادی داشته باشد. در عوض، آنها سعی می‌کنند که با یک آرایش ساده ظاهر طبیعی خود را کمی بهتر کنند.

یک خانم فرانسوی همیشه سراغ یک آرایش سریع و مینیمال می‌رود که در عین حال خیره‌کننده باشد. آنها سعی می‌کنند عیوب صورت خود را با آغوش باز بپذیرند و با یک آرایش ساده نظرها را به خود جلب کنند. حاضرید این نوع آرایش را امتحان کنید و با یک صورت نچرال زیباتر به نظر برسید؟

در ادامه ابتدا مراحل انجام آرایش فرانسوی را با هم مرور می‌کنیم. سپس نکات مراقبت از پوست ضروری را نام می‌بریم و توضیح می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

مراحل آرایش فرانسوی به چه ترتیبی است؟

وقتی صحبت از چگونگی آرایش فرانسوی می‌شود، همه چیز درباره‌ی رسیدن به یک فرم متعادل است. مثلا یک رژلب پر رنگ و لعاب با آرایش چشم نچرال ست می‌شود و یک آرایش چشم اسموکی و تیره با رژلب نود (رنگ طبیعی) زیباییش را نشان می‌دهد.

فرانسوی‌ها ظاهر کلاسیک را ترجیح می‌دهند و هدف آنها رسیدن به یک ظاهر سالم و درخشان است. به همین دلیل است که آرایش‌های غلیظ و ماسیده در میان آنها به چشم نمی‌خورد. پس اگر طرفدار آرایش ساده هستید، این شما و این هم ترفندهای رسیدن به یک آرایش فرانسوی!

آنچه برای آرایش کردن نیاز دارید:

  • بالم لب
  • فر مژه
  • خط چشم قهوه‌ای
  • ریمل
  • کانسیلر
  • هایلایتر

مرحله اول: همه چیز به آماده‌سازی بستگی دارد

قبل از اینکه آرایش صورت خود را شروع کنید، صورتتان را با یک تونر کاملا تمیز کنید. سپس مقداری کرم مرطوب کننده و بالم لب استفاده کنید تا پوست صورت شما آبرسانی شودو شاداب به نظر برسد.

اگر پوست خشکی دارید می‌توانید از تونر مخصوص پوست نرمال تا خشک تراست استفاده کنید. در غیر این صورت تونر پوست مختلط تا چرب به کارتان می‌آید.

انواع تونرهای تراست
انواع تونرهای تراست

مرحله دوم: مژه‌ها را حالت دهید

مژه‌های بلند و پرپشت، ظاهری جذاب به چهره‌ی نچرال شما می‌دهد. به کمک یک فر مژه، به مژهای خود حالت دهیدو سپس با یک خط چشم قهوه‌ای متالیک، سعی کنید فاصله‌ی بین مژه‌ها را پر کنید تا پرپشت به نظر برسند. در آخر هم مقداری ریمل به مژه‌های بالا و پایین بزنید.

مرحله سوم: مرتب کردن ابروها

با هر ابزاری که برای برس زدن ابرو دارید، آنها را برس بکشید تا ظاهری مرتب و تمیز پیدا کنند. توجه داشته باشید که ابروها نقش مهمی در آراستگی ظاهر شما دارند.

مرحله چهارم: از کانسیلر استفاده کنید

انتخاب رنگ کانسیلر مهم است. از کانسیلری استفاده کنید که بیش‌ترین همخوانی را با رنگ پوست شما دارد. از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی زیر چشم، لکه‌های کوچک و قسمت‌های قرمز استفاده کنید. به آرامی آن را روی پوست پخش کنید تا به ظاهری نچرال و بدون نقص برسید. آرایش فرانسوی بسیار مینیمال است پس نیازی نیست با براش آرایشی مقدار زیادی کانسیلر بزنید. به سادگی با نوک انگشتان خود کانسیلر را پخش کنید.


کانسیلرهای تراست در ۳ طیف رنگ مختلف

کانسیلرهای تراست

مرحله پنجم: پوست خود را درخشان کنید

با یک هایلایتر که رنگ و درخششی مینیمال و ساده دارد، صورت خود را زیباتر نشان دهید. از هایلایتر می‌توانید روی گونه‌ها، بینی، گوشه‌ی داخلی چشم‌ها و بالای قسمت مثلثی لب استفاده کنید. و تمام!

تفاوت آرایش فرانسوی و آمریکایی چیست؟

آرایش آمریکایی تمرکز خود را بیشتر در بی‌نقص نشان دادن صورت گذاشته است اما آرایش فرانسوی ظاهر ساده را می‌پسندد. آمریکایی‌ها بیشتر به دنبال راه‌حل‌ها سریع و فوری برای رسیدن به یک ظاهر جذاب هستند اما فرانسوی‌ها زیبایی را یک سرمایه‌ می‌دانند که باید به صورت بلند مدت حفظ شود. آنها معمولا از جوانی شروع به استفاده از محصولات مراقبت از پوست می‌کنند. همچنین، قبل از بیرون رفتن از خانه، زمان زیادی را صرف آرایش نمی‌کنند. در نهایت ظاهر آنها در بیرون از خانه بیشتر ظریف با وقار است تا پرزرق و برق.

تفاوت آرایش فرانسوی و آمریکایی
تفاوت آرایش فرانسوی و آمریکایی

اصولا زنان فرانسوی طرفدار نچرال بودن در آرایش کردن هستند. حتی برای آراستن موها هم سختگیری زیادی ندارند. مثلا یک خانم فرانسوی صبحش را با سشوار کشیدن‌های طولانی شروع نمی‌کند آن هم فقط به این دلیل که با موهایی ژولیده از خواب بیدار شده است. تنها به مرتب کردن آن بسنده می‌کند.

نکته‌های مراقبت از زیبایی فرانسوی‌ها چیست؟

در ادامه فهرستی از ترفندهایی که فرانسوی‌ها برای رسیدن به یک ظاهر شیک و زیبا دارند را با هم مرور می‌کنیم.

مراقبت از پوست حرف اول را می‌زند

برای فرانسوی‌ها، داشتن یک رژیم زیبایی برای رسیدن به پوستی سالم و شفاف حیاتی است. به عقیده‌ی آنها قبل از آرایش کردن باید پوست خوبی داشته باشیم پس اول تمرکز خود را بر یک روتین پوست مناسب می‌گذارند. همچنین استفاده از ضدآفتاب را جدی می‌گیرند. و همه‌ی این‌ها را از سنین خیلی کم شروع می‌کنند.


با روتین پوست خشک و روتین پوست چرب بیشتر آشنا شویم.

روتین پوست خشک

با روتین پوست خشک؛ نگران زبری پوستتان نباشید!

پوست خشک می‌تواند باعث آسیب‌های زیادی به پوست شود. راه‌حل مقابله با آن داشتن روتین پوست خشک و رعایت آن است. اینجا به شما برنامه‌ای کامل ارائه خواهیم کرد.

روتین پوست چرب

روتین پوست چرب؛ برای آن‌هایی که از پوست چرب کلافه شده‌اند!

پوست چرب از انواع پوست است که سر و کله زدن با آن می‌تواند سخت باشد اما راه کنار آمدن با آن داشتن روتین پوست چرب مناسب است. با ما همراه باشید.


سادگی مهم است

فرانسوی‌ها پول زیاد بابت لوازم آرایشی هزینه نمی‌کنند. در عوض محصولات آرایشی و مراقبت از پوستی را تهیه می‌کنند که برایشان کارایی داشته باشد. مثلا هیچ‌وقت برای خرید چندین نوع مختلف کرم‌پودر یا پالت‌های بزرگ و چند رنگ کانتور هزینه نمی‌کنند.

رژلب قرمز را فراموش نکنید

رژلب‌های قرمز پررنگ، نقش مهمی در آرایش فرانسوی دارند. البته معمولا خانم‌ها با این رنگ رژلب، خیلی کم آرایش می‌کنند یا اصلا آرایش نمی‌کنند.

رژلب قرمز در آرایش فرانسوی
رژلب قرمز در آرایش فرانسوی

کانتور کردن را کنار بگذارید

کانتور در روتین آرایش فرانسوی جایی ندارد. آنها دوست دارند اجازه دهند خطوط طبیعی صورت و پوست خودشان را نشان دهند؛ حتی اگر دارای چین و چروک و خطوط ظریف باشند. پس کانتور بی کانتور!

هدف بی‌نقص شدن نیست

این بی‌اعتنایی به بی‌نقص شدن است که زنان فرانسوی را جذاب می‌کند. آنها عاشق به رخ کشیدن ویژگی‌های منحصر به فردشان مثل کک‌و‌مک هستند. بنابراین هیچ‌وقت با آرایش غلیظ و موهایی که دقیق براشینگ شده باشید بیرون نمی‌روند. مراقبت از پوست همیشه برای آنها حرف اول را می‌زند و فقط دوست دارند با ظاهر طبیعی خود را آراسته کنند. نظر شما راجع به این رویکرد از آرایش صورت چیست؟

به یاد داشته باشید که محصولات مراقبت از پوست مثل شوینده‌ها، کرم‌ها، سرم‌ها و روغن‌ها را می‌توانید به سادگی از فروشگاه اینترنتی لیاتیم تهیه کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید