صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : ماسک اسکراب صورت | معجزه‌ پاکسازی و لایه‌برداری پوست

ماسک اسکراب صورت | معجزه‌ پاکسازی و لایه‌برداری پوست

ماسک اسکراب

لایه‌برداری صورت بخش همیشگی روتین مراقبت پوستی و زیبایی بسیاری از افراد است. پوست انسان وسیع‌ترین، مهم‌ترین و حساس‌ترین عضو بدن است که مراقبت از آن از اهمیت زیادی برخوردار است. شست‌وشو و پاک کردن آرایش به صورت مدوام، آن را پاکیزه نگه می‌دارد ولی با این حال، هر از گاهی پوست نیاز به پاک‌سازی عمیق‌تری دارد. یک اسکراب صورت، سلول‌های مرده و آلودگی‌های انباشته شده بر روی پوست را که سبب بسته شدن منافذ، کدر شدن و خستگی پوست می‌شود، پاک‌سازی می‌کند. چه چیزی از این بهتر که پاک‌سازی صورت، باعث بهبود عملکرد محصولات پوستی دیگر مانند مرطوب‌کننده، ماسک وسرم نیز بشود.

ما در این بخش به بررسی تردیدهای رایج مشتریان در هنگام خرید انواع ماسک اسکراب پرداخته‌ایم. اگر شما قصد خرید اسکراب صورت و یا تعویض اسکراب حال حاضرتان را دارید، این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود؛ چون در آن به هر آنچه که شما باید درباره اسکراب‌های صورت بدانید، اشاره کرده‌ایم.

اسکراب پوست صورت چیست؟

یک اسکراب یا لایه‌بردار صورت، سلول‌های مرده را از خارجی‌ترین بخش پوست جدا می‌کند. به همین سادگی! معمولاً این سلول‌های مرده به صورت طبیعی از پوست جدا می‌شوند ولی گاهی اوقات بخاطر آرایش مداوم، تعرق، قرار گرفتن در معرض آفتاب و آلودگی هوا پوست، خشک و خشن و کدر می‌شود.

ماسک اسکراب صورت / پوست چیست؟

ماسک اسکراب صورت علاوه بر پاک‌سازی عمیق صورت به صورت محتاطانه و جداسازی سلول‌های مرده از آن، ناخالصی‌های انباشته شده در پوست را هم از بین می‌برد. استفاده مکرر از اسکراب سبب تحریک بازسازی پوست، شفافیت آن و درمان لکه‌های پوستی می‌شود. به همین خاطر لایه‌برداری پوست به صورت منظم، باید بخشی از روتین مراقبت پوستی شما باشد.

نحوه انجام اسکراب پوست چگونه است؟

لایه‌برداری مکانیکی شامل کشیدن دانه‌های سخت به صورت سطحی و نرم بر روی پوست، بمنظور لایه‌برداری سلول‌های مرده و جدا کردن ناخالصی‌ها از آن است. شاید یک لایه بردار شیمیایی همان عملکرد اسکراب مکانیکی را داشته باشد ولی شامل مواد سازنده شیمیایی مانند بی.اچ.آ (بتا هیدروکسی اسیدها)، آ.اچ.آ (آلفا هیدروکسی اسیدها) یا اسید گلیکولیک می‌باشد.

همان‌طور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، پوست به صورت طبیعی سلول‌های خود را تجدید می‌کند اما همیشه قادر به از بین بردن سلول‌های مرده به صورت کامل و موثر نمی‌باشد. اسکراب این عملکرد طبیعی پوست را تحریک می‌کند و باعث موثرتر شدن آن می‌شود. به صورت خلاصه، اسکراب‌ سبب پاک‌سازی عمیق پوست می‌شود، کاری که صابون‌های لایه‌بردار قادر به انجام آن نیستند.

انواع اسکراب‌ پوست کدام‌اند؟

احتمالاً از خواندن قسمت‌های قبل متوجه این موضوع شده‌اید که حداقل دو نوع اسکراب وجود دارد: مکانیکی و شیمیایی. در این مقاله ما فقط به بررسی اسکراب‌های مکانیکی پرداخته‌ایم ولی بد نیست بدانید که انواع دیگری از اسکراب‌ها نیز وجود دارد که مکملی بسیار عالی برای اسکراب‌های مکانیکی هستند.

اسکراب صورت
اسکراب صورت

در جدول زیر ما به تحلیل بیشتر این دو اسکراب پرداخته‌ایم:

اسکراب مکانیکی صورتمشخصات
سطحیمناسب برای انواع پوست‌ها به خصوص پوست‌های حساس. ترکیبات آن براساس موم و روغن‌های گیاهی (مانند جوجوبا) است که از پوست لایه‌برداری می‌کند.
عمیقمناسب برای انواع پوست‌ها مخصوصاً پوست‌های چرب. ساخته شده از دانه‌ها خرد شده هسته میوه‌ها، مواد معدنی، پلی‌اتیلن‌ها و موادی که تخریب نمی‌شوند. مناسب برای یک لایه برداری عمیق. از استفاده در نواحی حساس مانند دور چشم اجتناب کنید.
اسکراب شیمیایی صورتمشخصات
آ.اچ.آ، بی.اچ.آ و گیلیکولیک اسیدمناسب پوست‌هایی که حساس نیستند و به این نوع مواد عادت دارند. با تحریک کلاژن سازی پوست، از ایجاد چروک جلوگیری می‌کند. استفاده از آن در زمستان و به همراه مقدار زیادی ضد‌آفتاب توصیه می‌شود.
 آنزیمیمناسب انواع پوست‌ها، هرچند بیشتر برای استفاده از مناطق حساس پوستی مناسب‌تر هستند. این نوع اسکراب پوست را تحریک نمی‌کند و یک پاک‌سازی عمیق اما ملایم را، ارائه می‌دهد.

چرا استفاده از ماسک اسکراب؟

سلول‌های سطح پوست در نواحی دیگر بدن هم مانند صورت هر ۲۸ روز یک‌بار، جایگزین می‌شوند. هرچند که انجام این عمل به صورت منظم، غیرممکن است. المان‌های زیادی مانند عادت‌ها، رژیم غذایی و سن بر این امر تاثیرگذارند. اسکراب صورت به کامل شدن این روند و به دست آوردن یک نتیجه مطلوب، کمک می‌کند.

در مورد جزئیات استفاده از اسکراب در قسمت‌های بعد به صورت مفصل، صحبت خواهیم کرد. اما به‌طور کلی، هرکسی به حداقل یک‌‌بار لایه‌برداری در طول هفته نیاز دارد. طبق گفته متخصصین پوست، لایه‌برداری به بهبود ظاهر پوست کمک کرده و اثربخشی درمان‌های دیگر را نیز بیشتر می‌کند. این به خودی‌خود یک دلیل بی‌نظیر دیگر برای افزودن اسکراب صورت به روتین مراقبت پوستی شماست.

از دیگر فواید اسکراب صورت می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تقویت بازسازی سلول: با افزایش سن، روند انجام این پروسه طبیعی نیز آهسته‌تر می‌شود و اسکراب کمک زیادی به افزایش سرعت آن می‌کند.
 • بهبود گردش جریان خون: ماساژی که در حین استفاده از اسکراب به صورت خود می‌دهیم به بهبودی گردش جریان خون در صورت کمک می‌کند.
 • درخشان کردن صورت: تناژ و رنگ صورت را بهبود می‌دهد.
 • پاک کردن ناخالصی‌ها: منافذ صورت را از ناخالصی‌ها پاک کرده و آکنه را درمان می‌کند.

نحوه استفاده از ماسک اسکراب به چه صورت است؟

طرز استفاده از اسکراب صورت بسیار آسان است ولی توجه به چند نکته در مورد مراقبت پوست، مهم است.

 روش استفاده از یک لایه‌برداری شیمیایی با استفاده از اسکراب شیمیایی، مانند استفاده از مرطوب‌کننده، به صورت حرکت‌های دورانی از بالا تا پایین صورت است. در هنگام استفاده از اسکراب چند نکته مهم وجود دارد که باید رعایت شود:

 1. صورت خود را با صابونی که همیشه از آن استفاده می‌کنید، تمیز کنید.
 2. مقدار مناسبی از اسکراب را بر برخی نواحی صورت مانند پیشانی، چانه و گونه‌ها بزنید.
 3. اسکراب را با ملایمت و به آرامی بر روی پوست به صورت دورانی ماساژ دهید. با فشار دست زیاد این کار را انجام ندهید و سعی کنید از زدن این محصول به نواحی حساس صورت مانند دور چشم، اجتناب کنید.
 4. با مقدار زیادی آب تمیز صورت خود را شستشو دهید تا هیچ اثری از اسکراب بر روی آن نماند. سپس از مرطوب‌کننده و یا هر کرم معمولی دیگری استفاده کنید.

چند بار استفاده از ماسک اسکراب توصیه می‌شود؟

مدت زمان ماندن اسکراب روی صورت و این‌که چند بار در هفته از آن استفاده کنیم سوال‌های مهمی هستند که جواب آن‌ها کاملاً واضح است: هر روز و به مدت طولانی نه! تعداد دفعاتی که شما باید از اسکراب در طول هفته استفاده کنید از یک بار در هفته (برای پوست‌های حساس) شروع می‌شود تا سه بار در هفته. همه این موارد به نوع محصول، قوی و ضعیف بودن آن و نوع پوست شما بستگی دارد.

جدول زیر اطلاعات بیشتری در این رابطه به شما می‌دهد:

نوع پوستتعداد دفعات استفاده
پوست خشکپوست‌های خشک باید یک یا دو بار در هفته با اسکرابی ملایم و ضعیف‌تر، لایه‌برداری شوند. اگر دفعات بیشتری این کار را انجام دهید امکان دارد پوست‌تان خراش بردارد.
پوست بسیار حساسبسته به واکنش پوست‌تان به اسکراب، هر هفته و یا هر دو هفته یک‌بار، استفاده شود.
پوست‌های چرب مستعد آکنهباید حداقل هفته یک‌بار این کار را انجام دهید. ولی احتمالاً به ۲ و ۳ بار در هفته نیاز پیدا خواهید کرد.
طرز استفاده از ماسک اسکراب
طرز استفاده از ماسک اسکراب

اسکراب پوست صورت چه عوارضی دارد؟

یکی از رایج‌ترین اشتباهات در هنگام مصرف اسکراب‌های صورت، استفاده بیش از اندازه و به صورت خشن بر روی پوست است. اگر متوجه قرمزی و یا تورم بر روی پوست خود شدید باید مدت کوتاهی استفاده از اسکراب را کنار بگذارید و یا از محصولات ملایم‎تر استفاده کنید. و اگر متوجه اثرات نامطلوب آن شدید، می‌توانید از اسکراب‌هایی حاوی مرطوب‌کننده، استفاده کنید.

یک لایه‌بردار نامرغوب باعث قرمزی، پوسته پوسته شدن و جوش زدن پوست صورت می‌شود، که حالت آخر از همه بدتر است. بسیار مهم است که دستورالعمل های محصول را دنبال کنید و در صورت مشاهده اثرات نامطلوب ذکر شده در بالا ، بلافاصله استفاده از محصول را متوقف کنید.

آیا در اثر استفاده از اسکراب، پوست جوش می‌زند؟

با این‌که اسکراب‌های صورت برای بهبود آکنه و جوش‌های سرسیاه طراحی شده‌اند، ولی با این‌حال استفاده بیش از حد از این محصولات می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد و سبب جوش زدن صورت‌تان شود. اگر شما برای اولین بار است که از لایه‌بردار استفاده می‌کنید، شاید متوجه جوش‌های کوچک جدیدی که بعد از چند روز ناپدید می‌شوند، شده باشید. نگران نباشید، این موضوع کاملاً طبیعی و بخشی از پروسه لایه‌برداری عمیق پوست است.

اگر پوست‌تان بعد استفاده از لایه‌بردار دچار آکنه شد، باید مدتی از استفاده از آن اجتناب کنید و یا آن را با یک اسکراب ضعیف‌تر با ذرات کوچک‌تر و یا اسکرابی که شامل نرم‌کننده است، تعویض کنید. در نظر داشته باشید که جوش‌های ایجاد شده در چانه و فک ممکن است منشا هورمونی داشته و الزاماً ربطی به روتین مراقبت پوستی شما ندارد.

لایه‌برداری در شب بهتر است یا روز؟

اگر شما از ۱۰ پزشک متخصص پوست درباره این‌که لایه‌برداری در روز بهتر است یا شب سوال کنید؛ به یک نتیجه برابر می‌رسید. استفاده از اسکراب در شب و روز، هر کدام مزایای مختص به خود را دارند. در هر صورت، زمانی که مشغول تصمیم‌گیری این موضوع هستید که چه زمانی برای استفاده از اسکراب مناسب‌تر است، بر انتخاب محصولی تمرکز کنید که بتوانید، در بهترین زمان در طول روز از آن استفاده کنید. اگر صبح از لایه‌بردار استفاده می‌کنید، برای جلوگیری از ایجاد زخم‌های کوچک بر پوست‌تان، توصیه می‌شود از اسکراب‌های ملایم‌تر و دارای ذرات کوچک تا متوسط استفاده کنید تا مانع استفاده از ضد آفتاب‌تان نشود.

در هنگام شب شما می‌توانید از محصولاتی با دانه‌های بزرگتر که پوست را برای جذب بهتر دیگر محصولات مراقبت پوستی آماده می‌کند، استفاده کنید. همچنین پوست شما یک شب کامل در پیش دارد تا قبل از مواجهه با آسیب‌های خورشید و سایر عناصر طبیعی مانند باد ، باران یا برف ، بهبود یابد. به صورت ایده‌آل سعی کنید اسکرابی را به روتین زیبایی خود اضافه کنید که استفاده از آن برای‌تان آسان و در دسترس باشد.


به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با طرز استفاده از ماسک اسکراب و همچنین مزایای بی‌نظیر ماسک اسکراب تراست، مقالات زیر را مطالعه نمایید.

ماسک لایه بردار اسکراب تراست

هدیه ماسک لایه بردار اسکراب تراست به شما؛ پوستی زیبا و روشن!

تیرگی و لک‌های پوستی مشکلاتی غیر قابل حل نیستند. استفاده از ماسک لایه بردار اسکراب تراست به راحتی این مشکل را حل می‌کند. برای آگاهی مطلب پایین را بخوانید.

استفاده از ماسک اسکراب

طرز استفاده از ماسک اسکراب | تجربه حس بی‌نظیر جوانی

برای استفاده از ماسک اسکراب، آن را روی نواحی مختلف پوست صورت همچون پیشانی، چانه و گونه‌ها قرار داده و به‌آرامی آن را یک الی دو دقیقه ماساژ دهید.


نکات مهم در هنگام خرید ماسک اسکراب کدام‌اند؟ 

اسکراب‎‌های متنوعی در بازار از رنج قیمت پایین تا بسیار بالا وجود دارد. حقیقت این است که قیمت یک محصول، ضامن کیفیت آن نیست. پس بهتر است بعد از بررسی همه موارد کلیدی، قیمت در نظر گرفته شود. برای این که بتوانید بهترین اسکراب صورت را خریداری کنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • نوع پوست
 • نوع اسکراب صورت
 • اندازه ذرات موجود در اسکراب
 • جنس ذرات موجود در آن
 • مواد تشکیل دهنده

نوع پوست

انتخاب یک اسکراب صورت متناسب با نوع پوست‌‌تان، مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین مسئله‌ای است که باید در نظر داشته‌ باشید. همه افراد به یک روتین مراقبت پوستی مشترک، نیاز ندارند، به همین علت شما باید به دنبال محصولی متناسب با نیاز خود باشید. ارزیابی پوست‌تان به شما اجازه شناخت این که چه نوع ماسک اسکراب صورتی و با چه تراکمی مناسب پوست شماست را، می‌دهد.

نوع پوستمشخصات
نرمالپوست‌های نرمال تقریباً می‌توانند هفته‌ایی ۱ یا ۲ بار از اسکراب استفاده کنند.
خشکاستفاده از اسکراب‌های چرب و همراه با مرطوب‌کننده (مانند روغن جوجوبا)، برای پوست‌های خشک مناسب‌تر هستند.
مختلطپوست‌های مختلط نیازمند رطوبت (مانند پوست خشک)، و همچنین پاک‌سازی عمیق (مانند پوست چرب) هستند.
چربپوست‌های چرب باید از اسکراب‌‌های چرب دوری کنند و به جای آن باید از محصولات طبیعی و نشاط‌بخشی که پاک‌سازی عمیق روی پوست انجام داده و منافذ پرشده و جوش‌های سرسیاه را از صورت پاک می‌‎کند، استفاده کنند. معمولاً پوست‌های چرب از اسکراب صورت برای جوش و آکنه استفاده می‌کنند.
حساسکسانی که پوست‌ حساسی دارند، باید اسکراب‌هایی با دانه‌های نرم‌تر را انتخاب کنند. این محصولات باید با مرطوب‌کننده ترکیب شوند و در فضاهای محدودتری استفاده شوند.
جوش زدن در اثر اسکراب صورت
جوش زدن در اثر اسکراب صورت

انواع ماسک‌های اسکراب‌

همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم، ۲ نوع اسکراب وجود دارد: مکانیکی و شیمیایی. هر کدام از آن‌ها انواع متفاوتی دارند. مانند: اسیدی، آنزیمی، نرم یا خشن. هیچ‌یک از انواع اسکراب‌‌ها بر دیگری برتری ندارند و هر کدام ویژگی و کاربرد مخصوص به خود را دارند. متناسب بودن هر محصول با پوست، انحصاراً به خود شخص و نوع پوستش بستگی دارد.

اندازه ذرات موجود در ماسک‌های اسکراب

اسکراب‌هایی که در بازار وجود دارند، با توجه به این‌که چه درمانی را ارائه می‌دهند، ذراتی با اندازه‌های متفاوت دارند. اسکراب‌هایی با دانه‌های ریز، مناسب پوست‌های حساس و استفاده روزانه هستند. اسکراب‌های دانه درشت‌ و سخت‌تر را نباید بیش از یک بار در هفته استفاده کرد. دانه‌‎های بزرگ‌تر پاک‌سازی عمیق‌تری را انجام می‌دهد که گاهی اوقات همین امر برای پوست، می‌تواند عملی تهاجمی باشد. پس مراقب این نوع لایه‌بردارها باشید.

هنگام خرید یک اسکراب صورت شما باید دو المان مهم نوع پوست و هدف‌تان از خرید این محصول را در نظر داشته باشید تا بتوانید یک لایه‌بردار با اندازه مناسب ذرات برای خود تهیه کنید. در زمان تصمیم‌گیری در مورد اندازه و سختی ذرات، نوع پوست خود را در نظر داشته باشید. اگر دچار شک و تردید شدید، می‌توانید محصولی با ذرات کوچک‌تری را انتخاب کنید و بعد از امتحان اولین محصول خود، به تدریج از اسکراب‌های با ذرات بزرگ‌تر استفاده کنید.

جنس ذرات اسکراب

جنس ذرات لایه‌بردار که در اسکراب‌های صورت از آن‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند پلاستیکی و یا طبیعی (مانند هسته میوه‌ها) باشد. این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا سیستم فیلتراسیون شهرها قادر به جلوگیری از ورود این ذرات به طبیعت نیستند. در نتیجه اگر از اسکراب‌ها صورتی که در ساختار خود از ذرات ریز پلاستیکی دارند، استفاده می‌کنید، در خاطر داشته باشید که پس از استفاده، دانه‌های ریز پلاستیکی این نوع لایه بردارها در فاضلاب و پس از آن درون رودخانه و دریا ریخته می‌شوند. همان جایی که زنجیره غذایی حیوانات شروع می‌شود.

امروزه، وجود ذرات ریز پلاستیکی در طبیعت، یکی از بزرگترین مشکلات محیط زیستی در جهان محسوب می‌شود. در نظر گرفتن این نکته در هنگام خرید اسکراب از اهمیت زیادی برخوردار است. مواد اولیه استفاده شده در محصولات آرایشی و بهداشتی که شما خریداری می‌کنید، بر محیط زیست و انباشته شدن ذرات ریز پلاستیکی در طبیعت، تاثیر به سزایی دارند. در بازار، اسکراب‌های زیادی با ساختار طبیعی و تجزیه‌پذیر وجود دارد.   

مواد تشکیل‌دهنده اسکراب‌ها

سعی کنید همیشه با دقت، فهرست مواد تشکیل دهنده هر محصول و لوازم بهداشتی که خریداری می‌کنید را مطالعه کنید. ذرات لایه‌بردار در اسکراب‌های مکانیکی، می‌توانند گرفته شده از عناصر طبیعی باشند که این اسکراب‌ها بهترین نوع لایه‌بردار هستند. مواد تشکیل‌دهنده ذرات این نوع اسکراب‌ها معمولاً شامل هسته، دانه، موم، مواد معدنی و یا ریز بلورهای هلو و یا زردآلو هستند.

در نظر داشته باشید مطلوب بودن کرمی که در اسکراب‌ها استفاده می‌شود هم از اهمیت زیادی برخوردار است. لازم است ترکیب محصول را بررسی کنید تا مشخص شود آیا کرم آن صابونی، مرطوب‌کننده و یا خنثی است. توصیه کلی ما به شما این است که اسکراب صورتی را انتخاب کنید که تا حد ممکن از مواد طبیعی ساخته شده باشد مانند مواد گیاهی و ارگانیگ.

اگر پوست بسیار حساسی دارید، از انتخاب اسکراب‌هایی که در ساختارشان، رایحه و عطر خاصی وجود دارد، اجتناب کنید.

ماسک لایه‌بردار پوست تراست حاوی دانه‌های اسکراب

ما برای لایه‌برداری همراه با درخشندگی و روشن‌کنندگی پوست‌تان، یک محصول فوق‌العاده را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

ماسک لایه‌بردار پوست تراست حاوی دانه‌های اسکراب
ماسک لایه‌بردار پوست تراست حاوی دانه‌های اسکراب

ماسک اسکراب تراست با لایه‌برداری و پاکسازی پوست (ازبین‌بردن سلول‌های مرده پوست)، منافذ آن را به کمک ترکیبات اسکراب تمیز می‌کند. این ماسک با تحریک ساخت سلول‌های جدید، ضمن استحکام‌بخشی و بازسازی پوست به ایجاد سلول‌های تازه روی سطح پوست نیز کمک می‌نماید. همچنین در بهبود الاستیسیته و شفافیت پوست، ازبین‌بردن تیرگی ناشی از اسکارهای آکنه و سایر مشکلات پوستی، انتقال سلول‌های پوستی جدید به سطح پوست و روشن‌تر کردن آن نقش مهمی را ایفا می‌کند. ویژگی‌های فوق‌العاده این ماسک صورت، به ترمیم و تقویت سطح شادابی و جوان‌کنندگی پوست ختم نمی‌شود و با مصرف آن جلوی تاثیرات رادیکال‌های آزاد ناشی از پرتوهای مضر خورشید، بروز التهاب‌های پوست و چین‌وچروک روی آن هم گرفته می‌شود.

ماسک لایه بردار پوست حاوی دانه های اسکراب

خلاصه آنچه گفته شد!

لایه‌برداری صورت یک پروسه مهم زیبایی است که باید بخشی از روتین مراقبت پوستی همه باشد. زمانی که شما از یک ماسک اسکراب صورت استفاده می‌کنید، محصول باید متناسب با نوع پوست شما باشد تا از گرفتن نتیجه عکس جلوگیری شود. مزایای استفاده از یک اسکراب خوب بی‌نهایت است و بعد از استفاده منظم از آن صورت از هرگونه ناخالصی پاک می‌شود. با استفاده درست از اسکراب، به تحریک بازسازی سلول‌های صورت و به بهبود سلامت کلی آن کمک کرده‌اید.

امیدواریم که این مقاله بمنظور پیدا کردن اسکراب مناسب، برایتان مفید واقع شده‌ باشد. همان‌طور که قبل‌تر به شما توضیح دادیم همه پوست‌ها قادر به استفاده از یک اسکراب نیستند و در نظر گرفتن نوع پوست خود و نیازهای آن، قبل از خرید اسکراب بسیار حیاتی و مهم است. اگر درباره‌ ماسک لایه‌بردار صورت تراست حاوی دانه‌های اسکراب هم سوالی دارید، در بخش نظرات از ما بپرسید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

 1. سلام وقت بخیر
  من ماسک لایه بردار اسکراب تراست رو بعد از مشاوره خریداری کردم،اما الان توی توضیحات سایتتون دیدم ک اگر صورت جوش داره نباید از این محصول استفاده کرد.
  صورت منم اکثر اوقات حداقل ۱ دونه جوش رو داره
  حالا باید چیکار کنم؟
  ممنونم🙏

  1. سلام دوست عزیز وقتتون بخیر باشه.
   اسکراب رو در صورتی نمیتونین استفاده کنین که پوست صورتتون جوش ملتهب و باز داشته باشه.
   در غیر این صورت اسکراب با لایه برداری پوست صورت باعث میشه چربی‌های اضافه زودتر خارج بشن و جوش‌های صورتتون بهبود پیدا کنن.

دیدگاهتان را بنویسید