صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : پوستی جوان و زیبا؛ معجزه استفاده از سرم صورت!

پوستی جوان و زیبا؛ معجزه استفاده از سرم صورت!

سرم صورت

در این دوره و زمانه، سخت می‌توانید خانمی را پیدا کنید که روتین مراقبت از پوست یا روتین زیبایی نداشته باشد. با اطمینان می‌توانیم این را بگوییم که امروزه خانم‌ها، در روز دقایقی را صرف مراقبت از پوستشان می‌کنند. چیزهای کوچکی مثل حفظ بهداشت، اطمینان از آبرسانی مناسب و همچنین تغذیه صحیح پوست از جمله روش‌هایی است که با آن مطمئن می‌شویم پوستی سالم و درخشان خواهیم داشت. یک روتین مراقبت از پوست صورت سنتی معمولاً شامل محصولاتی مثل ژل شستشو، تونر و مرطوب‌کننده می‌شود. در دهه گذشته بااین‌حال، محصول دیگری به عنوان ضرورتی مهم وارد این روتین شده است: سرم صورت. این ابتکار جدید به خاطر داشتن ویژگی مرطوب‌کنندگی و همچنین مغذی بسیار زیاد خود در بین افراد محبوب شده است. شاید تا همین جای مطلب را که خوانده‌اید، تصمیم بگیرید آن را ببندید و کلمات کلیدی مثل «بهترین سرم صورت خارجی» یا «قیمت سرم صورت» را جستجو کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراهمان باشید. اینجا قرار است هر آن چیزی که درباره سرم صورت وجود دارد را برایتان بگوییم. وقت برای جستجو کردن، هست! همراهمان باشید!

سرم صورت چیست؟

این محصولات، مرطوب‌کننده‌های سبکی هستند که برای نفوذ به لایه‌های عمیق‌تر پوست برای انتقال مواد مؤثره فعال ساخته شده اند. کارکرد اصلی آن، آبرسانی زیاد و افزایش تغذیه پوست است. علاوه بر این، بسته به فرمولاسیون محصول، سرم‌ها می‌توانند شامل خاصیت درخشندگی، آنتی‌اکسیدان و ضد پیری باشند. سرم صورت را می‌توانید به صورت‌های مختلف ژل و مایع پیدا کنید.

بافت نرم این محصول نه‌تنها باعث جذب سریع پوست می‌شود بلکه همچنین امکان نفوذ مواد مؤثره را هم فراهم می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت سرم صورت، مرطوب‌کننده‌ای است برای بیرون و داخل پوست. چنین چیزی منجر به آبرسانی، تازگی و همچنین پوستی بدون چربی می‌شود. به جز عوامل مرطوب‌کننده، بیشتر سرم‌های صورت شامل مواد مؤثره فعالی که به درمان تعدادی از مشکلات پوستی کمک می‌کنند، می‌شود.

چه کسی باید از سرم صورت استفاده کند؟

جذابیت اصلی این محصول، خاصیت خارق‌العاده مرطوب‌کنندگی آن است. به همین خاطر، سرم صورت به طور خاص به زنانی که نشانه‌هایی از پیری در آنها رویت می‌شود یا پوستی خشک دارند، توصیه می‌شود. استفاده از این محصول می‌تواند به شما در درمان خطوط صورت و همچنین رنگ‌پریدگی پوست کمک کند.

همان‌طور که می‌دانید، در ایران، صدها سرم با ویژگی‌ها و خاصیت‌های مختلف وجود دارد که برای درمان مشکلات مختلف پوستی بسیار خوب هستند. این یعنی، به‌سادگی می‌توانید سرم صورت مناسب پوست خود و همچنین مشکلات پوستی احتمالی خود را از میانشان پیدا کنید. برای مثال، می‌توانید سرم صورتی پیدا کنید که به شما در درمان لک‌های پوستی و آکنه کمک کند.

افرادی که می‌توانند از سرم صورت استفاده کنند
افرادی که می‌توانند از سرم صورت استفاده کنند

نحوه استفاده از سرم صورت به چه صورت است؟

تنها کاری که وقتی صحبت از سرم صورت مطرح می‌شود لازم است بکنید این است که از آن درست بعد از استفاده از پاک‌کننده و همچنین تونر و پیش از استفاده از مرطوب‌کننده، بهره ببرید. دلیلش این است که اگر می‌خواهید سرم بهترین و بیشترین استفاده را برایتان داشته باشد، باید مستقیماً روی پوستی که هیچ آلودگی‌ای ندارد استفاده شود. پس اگر پوست شما پاک نباشد یا آلودگی‌ای روی آن باشد، وقتی از سرم استفاده می‌کنید، اثرگذاری نخواهد داشت.

درباره میزان استفاده، باید بگوییم نصف یک سکه کوچک، کافی است. ازآنجایی‌که بافت نرم و مایع گونه‌ای دارد، مقدار کم آن، بسیار زیاد است و می‌توانید به‌راحتی آن را در سرتاسر پوست خود پخش کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد توصیه شده باعث افزایش اثربخشی نمی‌شود. در برخی موارد حتی می‌تواند باعث ایجاد اثراتی ناخواسته شود و درنهایت پولتان به هدر برود.

درنهایت به خاطر داشته باشید که سرم باید روی صورت، گردن و نهایتاً ترقوه استفاده شود. توصیه می‌شود بعد از استفاده از سرم بگذارید برای مدت‌زمان طولانی پوستتان به حال خود بماند و سپس از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید.

چند وقت یکبار باید از سرم صورت استفاده کرد؟

مزایای این محصول با هر بار استفاده، نمایان نمی‌شود. به منظور این که این محصول، کارایی خود را نشان دهد، لازم است که استمرار و صبر داشته باشید. بیشتر محصولات توصیه شده که دو بار در روز، صبح و شب استفاده شوند. مدت‌زمان آن منعطف است اما باید همیشه سرم را روی پوست تمیز و پیش از استفاده از مرطوب‌کننده، استفاده کنید.

اگر دو بار در روز برایتان امکان‌پذیر نیست، پیشنهاد می‌کنیم که شب از آن استفاده کنید. بهترین زمانی است که پوست می‌تواند سلول‌های خود را بازسازی کند. در طول بازسازی و این مدت، پوست شما از این محصول بهره می‌برد. به خاطر داشته باشید که همیشه بهتر است از سرم صورت، صبح‌ها و شب ها استفاده کنید. به‌خصوص اگر بیش از ۳۰ سال سنتان است و نکته دیگر این که سرم صورت جایگزین مرطوب‌کننده نیست!

میزان استفاده از سرم
میزان استفاده از سرم

آیا سرم صورت مؤثرتر از مرطوب‌کننده است؟

همه‌اش بستگی به این دارد که دارید کدام اثراتشان را باهم مقایسه می‌کنید. درباره آبرسانی برای مثال، می‌توانیم بگوییم که اثرگذاری سرم صورت بیشتر از کرم مرطوب‌کننده است. این به خاطر میزان بالای مواد مؤثره فعال در فرمولاسیونش است. علاوه بر این، سرم‌ها اغلب مواد مؤثره‌ای مثل پترولاتوم یا روغن‌های معدنی در خود دارند که معمولاً برای حفظ رطوبت روی پوست از آنها استفاده می‌شود.

علاوه بر این، سرم صورت معمولاً شامل میزان کمتری از فیلر، حجم دهنده یا عواملی این‌چنینی است. به همین خاطر، سرم‌ها ماندگاری ملایم‌تری دارند و درنتیجه ساده‌تر جذب می‌شوند و باعث می‌شود تا محصولات به عمیق‌ترین لایه‌های پوستمان نفوذ کنند. در عوض، کرم‌های مرطوب‌کننده روی لایه‌های مصنوعی پوست کار می‌کنند.

البته باید این نکته را به خاطر داشته باشیم که سرم صورت شامل محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد نیست ولی کرم مرطوب‌کننده هست. به همین خاطر، سرم نباید به عنوان جایگزین کرم مرطوب‌کننده استفاده شود بلکه نقش مکمل باید داشته باشد. در ادامه جدولی برایتان مهیا کرده‌ایم که می‌توانید تفاوت میان سرم صورت و مرطوب‌کننده را به خوبی ببینید:

سرم صورتکرم مرطوب‌کننده
میزان مرطوب‌کنندگی +++میزان مرطوب‌کنندگی ++
روی لایه‌های عمیق پوست کار می‌کند.روی لایه‌های رویی پوست کار می‌کند.
بافت آبکیبافت چربی
جذب بالاجذب کم
تمرکز بالای مواد مؤثره فعالتمرکز پایین مواد مؤثره فعال
مقدار کمی لازم است.مقدار زیادی از محصول لازم است.
کمبود محافظت در برابر آفتاباغلب شامل ضدآفتاب است.

مزایا و معایب استفاده از سرم صورت چیست؟

برای فهمیدن مزایای سرم صورت باید نگاهی به ترکیبات آن بیندازیم. بافت آبکی و همچنین بدون چربی سرم صورت باعث جذب بیشتر، عملکرد بالا در لایه‌های عمیق پوست می‌شود. علاوه بر این، تمرکز بالایی از مواد مؤثره فعال دارد که باعث می‌شود تا اثر مرطوب‌کنندگی سرم بیشتر باشد.

بافت سبک آن همچنین باعث استفاده بهینه از محصول می‌شود به طوری که مقدار بسیار کمی از آن برای رسیدن به میزان اثرگذاری مطلوبتان لازم است. استفاده از آن همچنین می‌تواند باعث درمان مشکلات دیگر پوستی شود. تنها عیب آن شاید این باشد که خاصیت محافظت در برابر نور خورشید را ندارد.

هنگام خرید سرم صورت حواسمان به چه مواردی باشد؟

برای خرید بهترین سرم صورت، بسیار مهم است که دنبال محصولی با بهترین ویژگی‌ها باشید. در ادامه برخی معیارهای مهم در خرید سرم صورت را برایتان فهرست کرده‌ایم که بررسی آنها خواهیم پرداخت:

عامل اول؛ کیفیت

درست مثل هر محصول دیگری در بازار همه سرم‌های صورت کیفیت خوبی ندارند. به همین خاطر بسیار مهم است که مطمئن شوید محصولی که می‌خواهید خریداری کنید بهترین کیفیت مواد مؤثره را دارا باشد. به خاطر داشته باشید که سرم روی پوست شما قرار می‌گیرد و پوست نسبت به اقصی‌نقاط بدنتان، بیشترین عیان بودن را در نگاه دیگران دارد. پس به دنبال محصولات باکیفیت باشید تا از عوارض محصولاتی بی‌کیفیت، آسیب نبینید.

کیفیت سرم صورت
کیفیت سرم صورت

عامل دوم؛ خواص مهم

همان‌طور که در سرتاسر این مقاله گفتیم، امروزه، دستتان برای انتخاب سرم صورت بسیار باز است. هرکدامشان هم اثرات و مزایای مختلفی برای پوست دارند. برای مثال، می‌توانید محصولاتی با خاصیت آنتی‌اکسیدان و همچنین ضد پیری خریداری کنید. می‌توانید سرم‌هایی پیدا کنید که هدفشان تنظیم تولید سبوم و از بین بردن آکنه باشد. سرم صورت ویتامین سی نیز از جمله سرم‌های صورتی است که وجود دارد و می‌توانید آن را خریداری کنید.

پس پیش از خرید سرم صورت، حواستان باشد دقیقاً به دنبال حل کردن چه مشکل پوستی‌ای هستید و سپس دست به انتخاب بزنید.


برای آشنایی بیشتر با سرم‌های روشن‌کننده و ویتامین سی، به شما توصیه می‌کنیم مقاله”نکاتی درباره روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده!” را مطالعه نمایید.

استفاده از سرم ویتامین سی

نکاتی درباره روشن کردن پوست با استفاده از سرم ویتامین سی و سرم روشن‌کننده!

استفاده از سرم ویتامین سی یک بخش مهم از روتین پوستی است. در این مقاله قصد داریم چند نکته را با شما در این خصوص به اشتراک بگذاریم.


عامل سوم؛ ترکیبات

این عامل بسیار مهم است. به‌خصوص اگر مشغول انتخاب لوازم آرایشی باشید. حواستان باید به ترکیبات یک محصول باشد و ببینید یک وقت ماده‌ای در آن نباشد که آلرژی یا حساسیتی نسبت به آن داشته باشید.

عامل چهارم؛ قیمت

در ایران، برندها و تولیدکنندگان بسیار زیادی وجود دارند که سرم صورت تولید می‌کنند. این یعنی تنوع بسیار زیاد است و درنتیجه قیمت‌های مختلفی در بازار وجود دارند. حواستان به این دو نکته باشد که همیشه گرانی به معنای کیفیت بالا نیست و همچنین ارزان‌قیمت بودن نیز لزوماً به معنای خوب بودن محصول نیست.

سرم‌های پوست تراست!

در این قسمت از این مقاله، قصد داریم شما را با بهترین سرم‌های پوست و صورت ایرانی آشنا کرده و برای شما از مزایای این محصولات صحبت کنیم:

سرم روشن‌کننده تراست!

این سرم با کاهش تولید رنگدانه ملانین در پوست، لک‌ها و تیرگی‌های پوست را برطرف کرده و آن را روشن می‌کند. همچنین این محصول از ایجاد لک روی پوست نیز پیش‌گیری کرده و پوستی شفاف و درخشان را به شما هدیه می‌دهد.

از دیگر مزایای این محصول آبرسانی پوست و جلوگیری از تبخیر آب پوستی است. سرم روشن‌کننده تراست، پوست شما را با مواد مغذی مورد نیاز آن تغذیه کرده و باعث تقویت آن می‌شود. علاوه بر این، التهابات پوستی را برطرف کرده و از آن در مقابل آسیب‌ رادیکال‌های آزاد، محافظت می‌کند.سرم آبرسان پوست هیالورونیک ‌اسید تراست!

این سرم مرطوب‌کننده و آبرسان فوق‌العاده قوی پوست شما محسوب شده و از خشکی آن جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، با داشتن ترکیبات فعال آبرسان مانند ساکاریدایزومرات در ساختار خود، از تبخیر آب پوستی جلوگیری کرده و خشکی‌های آن را از بین می‌برد.

همچنین این محصول از بروز چین‌و‌چروک بر پوست جلوگیری کرده و خطوط سطحی چروک‌ها را پر می‌کند. این عمل تاثیر زیادی در جوانسازی پوست دارد.

این محصول سد دفاعی پوست را تقویت کرده و از بروز التهابات در آن جلوگیری می‌کند.سرم ویتامین سی تراست!

این سرم روشن‌کننده قوی پوست شماست. ناهماهنگی‌های رنگ پوستتون رو برطرف کرده و لک‌های آن را از بین می‌برد. همچنین این محصول با داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی از آسیب رادیکال‌های آزاد به پوست جلوگیری می‌کند.

از دیگر مزایای این سرم افزایش کلاژن سازی در پوست و به دنبال آن جوانسازی و به تاخیر انداختن پیری در پوست است.وجود ویتامین سی پایدار در ترکیبات این سرم، از پوست ما در برابر آسیب اشعه‌های خورشیدی محافظت می‌کند.سرم صورت را در روتین مراقبتی خود قرار دهید!

در این مطلب از لیامگ به بررسی سرم صورت و هر آن چیزی که درباره‌اش وجود داشت، پرداختیم. سعی کردیم از ویژگی‌های استفاده از سرم صورت برایتان بگوییم و در عین حال، درباره مواد مؤثره موجود در آن و مزایای استفاده از آن نیز شما را بهره‌مند کنیم. حالا دیگر انتخاب با شماست. اگر به دنبال محصولات مراقبتی و بهداشتی باکیفیت هستید، توصیه می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات ما دیدن کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید