صفحه اصلی > مد و زندگی : آیا می‌دانید اکستنشن مژه چیست؟

آیا می‌دانید اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه چیست

مژه‌ها نقش مهمی در آرایش و زیبایی صورت ایفا می‌کنند. استفاده از ریمل‌های حجم‌دهنده یا بلندکننده مژه از معمول‌ترین شیوه‌های آرایش مژه‌ها به حساب می‌آید. در این بین اکشتنشن مژه (Eyelash Extensions) چیزی است که به تازگی به وفور از آن صحبت می‌شود. اما واقعا اکستنشن مژه چیست؟ چسباندن مژه‌های مصنوعی یا غیرطبیعی به مژه‌های اصلی چشم را اکستنشن مژه می‌گویند. اینکار باعث بلندتر، پرپشت‌ و زیباتر به‌نظر ررسیدن مژه‌ها خواهد شد. اکستنشن‌ها در طول‌ها، ضخامت‌ها و فرهای متفاوتی تولید می‌شوند؛ و به همین دلیل امکان ایجاد استایل‌های مختلف را در آرایش صورت فراهم می‌آورند.

در اکستنشن مژه، مژه‌های مصنوعی به صورت تکی با چسب مخصوص چسبانده می‌شوند. این چسب دائمی نیست و بعد از مدتی مژه مصنوعی از چشم جدا خواهد شد. علاوه‌براین اکستنشن مژه دارای جنس‌های متفاوتینیز هست. خز مصنوعی، خز واقعی، الیاف مصنوعی، الیاف ابریشمی و… از مواد اصلی اکستنشن مژه هستند که در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که اکستنشن مژه چیست و چه مزایا و معایبی به همراه دارد.

فهرست مطالب

انواع اکستنشن مژه

در تمامی انواع اکستنشن مژه، جنس آن‌ها از الیاف مصنوعی یا تارهای ابریشمی است که دارای وزن سبکی بوده و حس سنگینی را روی پلک چشم ایجاد نمی‌کنند. باید توجه داشت که اکستنشن مژه یک روش موقت است که بین ۴ تا ۸ هفته دوام می‌آورد و بعد از آن نیاز است تا با ترمیم تارهای مژه ریخته شده وضعیت مژه‌ها را اصلاح کرد.

اگر قصد دارید تا با انجام اکستنشن مژه در آرایش صورت خود تغییر جدید و موثری ایجاد کنید، باید اطلاعات کاملی درباره این موضوع داشته باشید که اکستنشن مژه چیست و انواع آن کدامند؟ به همین دلیل ما سعی داریم شما را با انواع اکستنشن مژه آشنا کنیم. انواع اکستنشن مژه عبارتند از:

۱) انواع اکستنشن مژه | اکستنشن مژه تکی

در این نوع از اکستنشن شاهد مژه‌های مصنوعی تکی هستیم. هر کدام از آن‌ها به تنهایی روی یک مژه قرار گرفته و با جنس موی مصنوعی که دارند، به تقویت و پرپشت شدن بشتر مژه‌ها کمک می‌کنند.

۲) انواع اکستنشن مژه | مژه‌های نواری

نوارهایی از پیش ساخته شده از مژه هستند که به‌صورت یک تکه روی پلک‌ها قرار می‌گیرند. آن‌ها اغلب مژه‌های مصنوعی هم نامیده می‌شوند.

۳) انواع اکستنشن مژه | مژه‌های خوشه‌ای

مژه‌های خوشه‌ای از چندین الیاف مژه مجزا ساخته می‌شوند که در دسته‌های کوچکی در کنار همدیگر قرار گرفته و روی پلک‌ها نصب می‌شوند. به این نوع مژه Flares هم گفته می‌شود.

۴) انواع اکستنشن مژه | مژه‌های مغناطیسی

مژه‌های مغناطیسی یا مگنتی از چندین آهن‌ربا ساخته شده‌اند که با یکدیگر به مژه‌های طبیعی متصل می‌شوند و خط مژه‌ای ممتد را ایجاد می‌کنند.

انواع اکستنشن مژه
انواع اکستنشن مژه

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

در بازار لوازم آرایشی، انواع محصولات مختلف برای آرایش صورت عرضه می‌شوند. هر چه اطلاعات مصرف‌کنندگان درباره محصولات بیشتر باشد، انتخاب بهتری برای آرایش صورت خود خواهند داشت.

حالا که می‌دانید اکستنشن مژه چیست بهتر است با تفاوت آن با مژه مصنوعی هم آشنا شوید. مژه مصنوعی کیفیت پایینی داشته و تفاوت آن با مژه طبیعی به‌سادگی قابل تشخیص است. این در حالی است که در اکستنشن مژه نتیجه کار بسیار باکیفیت خواهد بود، دوام زیادی خواهد داشت و در اغلب موارد تفاوت آن با مژه واقعی به راحتی قابل تشخیص نیست.

تفاوت اکستنشن مژه با کاشت مژه

اکستنشن مژه و کاشت مژه هر دو با هدف افزایش ضخامت و حجم مژه‌ها انجام می‌شوند. در رابطه با تفاوت کاشت و اکستنشن مژه می‌توان گفت که در کاشت مژه سعی می‌شود تا مژه‌های جدید مانند مژه طبیعی به مژه‌ها اضافه شوند. این در حالی است که در اکستنشن مژه، حجم مژه‌ها به‌صورت موقت افزایش می‌یابد و در صورت عدم رضایت فرد، امکان حذف مژه‌ها وجود دارد.

چگونگی انجام اکستنشن مژه

حالا که می‌دانیم اکستنشن مژه چیست و با آن آشنا شده‌ایم، بهتر است با مراحل نصب مژه‌ها نیز آشنا شویم. فرایند اعمال اکستنشن مژه بسیار ساده بوده و برای انجام آن تنها لازم است تا مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مژه‌ها را یکی‌یکی از بسته جدا کنید: از موچین برای جدا کردن مژه‌های تکی استفاده کنید تاتا مطمئن شوید که هر دانه آن روی یک مژه طبیعی اعمال می‌شود.
  • به مژه‌های مصنوعی چسب بزنید: در مرحله بعد، اکستنشن را در چسب مخصوص فرو کنید.
  • اکستنشن مژه را وصل کنید: با استفاده از موچین، اکستنشن را به مژه طبیعی وصل کنید. نکته مهم این است که هرگز نباید اکستنشن مژه پوست را لمس کند.
  • تمام مراحل را تکرار کنید: این فرآیند را تا زمانی تکرار کنید که تک‌ تک اکستنشن‌ها روی مژه‌های طبیعی قرار گیرند.

نکته مهم:

خیلی از افراد تصور می‌کنند که چون می‌دانند اکستنشن مژه چیست و نحوه نصب آن آسان است، خودشان می‌توانند این کار را در خانه انجام دهند. اما باید دقت کرد که اگر مژه به درستی نصب نشود یا روی پوست نصب شود مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است با مراجعه به فردی متخصص نسبت به نصب اکستنشن مژه اقدام کنید.

چگونگی انجام اکستنشن مژه
چگونگی انجام اکستنشن مژه

تکنیک‌های مختلف اکستنشن مژه چیست؟

امروزه استایل‌های مختلفی برای آرایش صورت استفاده می‌شوند. به همین دلیل از سبک‌های مختلفی نیز برای اکستنشن مژه استفاده می‌شود. تفاوت‌های ظریفی بین تکنیک‌های اکستنشن مژه وجود دارد که در ادامه پس از آشنا با هر یک از آن‌ها تصمیم‌گیری بهتری خواهید داشت:

۱) تکنیک‌های مختلف اکستنشن مژه | اکستنشن مژه کلاسیک

اکستنشن‌های مژه کلاسیک با دقت ساخته شده‌اند تا با مژه‌های طبیعی بیشترین تطابق را داشته باشند. بنابراین آن‌ها خیلی بلند یا سنگین نیستند. از این تکنیک برای ایجاد ظاهری طبیعی در چشم‌ها استفاده می‌شود. استفاده از تکنیک ۱:۱ در این روش مرسوم است. یعنی روی هر مژه طبیعی یک تار مژه قرار می‌گیرد. ۱.۵ ساعت بعد از انجام اکستنشن، ظاهری کامل و طبیعی البته با طول، ضخامت، بلندی و فرهای متفاوت روی مژه خواهید داشت.

۲) تکنیک‌های مختلف اکستنشن مژه | اکستنشن مژه‌های حجیم یا والیوم

مژه‌های والیوم یا حجم‌دهنده زمانی شکل می‌گیرند که چندین اکستنشن به هم چسبانده شوند و سپس به مژه‌های طبیعی اضافه شوند تا مجموعه‌ای از مژه‌های شاداب، ضخیم و مجعد را ایجاد کنند. در این شیوه سعی می‌شود تا از اکستنشن‌های مژه سبک استفاده شود تا از سنگینی مژه‌ها جلوگیری شود.

۳) تکنیک‌های مختلف اکستنشن مژه | اکستنشن‌های مژه‌های ترکیبی یا هیبرید

ترکیبی از سبک‌های اکستنشن کلاسیک و حجم‌دهنده را هیبریدی می‌نامند. با توجه به امکان سفارشی‌سازی استایل‌های هیبریدی، استقبال گسترده‌ای از آن‌ها برای ایجاد ظاهری منحصربه‌فرد شده است. این تکنیک به‌عنوان مژه‌های آمریکایی یا مژه‌های کارداشیان نیز شناخته می‌شود.

۴) تکنیک‌های مختلف اکستنشن مژه | اکستنشن مژه رنگی

در سبک‌های آرایش فانتزی ممکن است برای زیبایی بیشتر میکاپ صورت، از اکستنشن‌های رنگی نیز استفاده شود. رنگ اکستنشن با توجه به سایه چشم، رنگ مو و آرایش صورت باید انتخاب شود.

انواع تکنیک اکستنشن مژه
انواع تکنیک اکستنشن مژه

آشنایی با انواع مدل اکستنشن مژه

استفاده از تکنیک‌های فوق برای اکستنشن مژه، استایل‌های مختلف را ایجاد می‌کند. بعد از اینکه دانستیم اکستنشن مژه چیست، باید با استایل‌های مختلف نیز آشنایی پیدا کنیم. این استایل‌ها باید با توجه به ساختار استخوانی، شکل صورت و شکل طبیعی مژه‌ها انتخاب شوند. انواع مدل اکستنشن مژه عبارتند از:

۱) انواع مدل اکستنشن مژه | طبیعی (Natural)

درراین مدل ترکیب تکنیک کلاسیک با تکنیک حجم‌دهنده، ظاهری طبیعی برای مژه‌ها ایجاد می‌کند.

۲) انواع مدل اکستنشن مژه | چشم عروسکی (Doll eye)

مدل چشم عروسکی از آنجایی که چشم‌ها را بازتر می‌کند، برای چشم‌های بادامی شکل مناسب است. آرایشگران این مدل مژه را با طولانی‌تر کردن اکستنشن مژه به سمت وسط چشم انجام می‌دهند. این استایل تمرکز بیشتری به مرکز چشم می‌دهد. به‌خصوص اگر قوس ابروها تیز باشد، ظاهر چشمان بسیار زیبا می‌شود.

۳) انواع مدل اکستنشن مژه | چشم گربه‌ای (Cat Eye)

استایل چشم گربه‌ای طرفداران بسیاری در اکستنشن مژه دارد. چشم گربه‌ای برای تغییر شکل چشم‌ها مناسب است. با افزودن مژه‌های بلندتر به گوشه‌های بیرونی و مژه‌هایی کوتاه به گوشه‌های داخلی این استایل ایجاد می‌شود.

مزایای اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه‌ها به علت مزایایی که دارد با استقبال گسترده‌ای مواجه شده‌ است. در ادامه مزایای اکستنشن مژه را برای شما نام برده‌ایم:

🟢 تغییر چهره:

با اکستنشن مژه در کمترین زمان امکان تغییر چهره وجود دارد. تمایز ایجاد شده بعد از اکستنشن به حدی است که توجه همه افراد جذب خواهد شد. مژه‌های اکستنشن شده به خوبی زیبایی چشمان را به نمایش می‌گذارند و تفاوتی جدی در آرایش صورت ایجاد می‌کنند.

🟢 امکان حذف اکستنشن:

اکستنشن روشی با ماندگاری بالا ولی غیردائمی است. بنابراین اگر از مدل مژه‌ها خوش‌تان نیامد، به‌سادگی امکان حذف اکستنشن و برگشت به حالت عادی وجود دارد.

🟢 خاصیت ضد آب:

به طور کلی مژه‌های اکستنشن در مقابل آب مقاوم بوده و با آن‌ها می‌توان به استخر و حمام رفت.

🟢 بدون درد:

برخلاف کاشت مژه، در اکسستنشن مژه درد، عفونت یا حساسیت خاصی ایجاد نمی‌شود.

🟢 روشی مقرون‌به‌صرفه:

هزینه اکستنشن مژه به نسبت سایر روش‌های تقویت مژه بسیار مناسب است.


اگر اکستنشن مژه برای شما مناسب نیست، در مقاله “آرایش مژه و تاثیر آن بر زیبایی بیشتر چشم‌ها” با روش‌های دیگر آرایش مژه آشنا شوید:

آرایش مژه و تاثیر آن بر زیبایی بیشتر چشم‌ها

آرایش مژه یکی از مراحل مهم در آرایش صورت است و به همان اندازه‌ای اهمیت دارد که از بقیه لوازم آرایش استفاده می‌کنیم. دربارش بیشتر بدانید..


عوارض اکستنشن مژه چیست؟

هر روش آرایشی ممکن است دارای عوارضی باشد. عوارض اکستنشن مژه نیز شامل مواردی می‌شوند که در ادامه نام برده‌ایم:

🔴 سنگینی اکستنشن مژه: اهمیت زیادی دارد که آرایش‌گر به خوبی داشته باشد که اکستنشن مژه چیست. او باید با توجه به ضخامت مژه‌های طبیعی و میزان وزنی که تحمل می‌کنند، مدل و نوع اکستنشن را انتخاب کند. سنگینی بیش از حد اکستنشن موجب ایجاد ناراحتی و سنگینی پلک چشم می‌شود.

🔴 سایش قرنیه: اگر از اکستنشن‌های ضعیف و غیراستاندارد استفاده شود موجب سایش قرنیه یا ایجاد خراش روی آن خواهد شد.

🔴 جلوگیری از رشد مژه‌های طبیعی: استفاده بیش از حد از چسب یا چسباندن چندین اکستنشن مژه روی مژه طبیعی مانع رشد مژه‌ها خواهد شد. همچنین جداسازی چسب از مژه‌های طبیعی نیز ممکن است باعث آسیب به آن‌ها شود.

🔴 احتمال تحریک و عفونت: هر چند اکستنشن مژه و چسب استفاده شده برای چسباندن آن از مواد طبیعی تولید می‌شوند، اما ممکن است باعث ایجاد حساسیت، خارش و عفونت در پلک چشم و خود چشم شوند.

🔴 مشکل در شست‌وشوی صورت: یکی از عوارض جدی که اکستنشن مژه ایجاد می‌کند، سخت شدن شستشوی صورت است. در هنگام شستن صورت و چشم‌ها احتمال کشیدگی مژه‌ها و کنده شدن آن‌ها به همراه مژه‌های طبیعی وجود دارد.

🔴 نیاز به ترمیم: اکستنشن‌ها در بهترین حالت بین ۴ تا ۸ هفته دوام می‌آورند. ریزش مژه‌های طبیعی به همراه اکستنشن‌ها ظاهری بی‌نظم و نامناسب را در مژه‌ها ایجاد می‌کند. به همین دلیل بعد از گذشت چند هفته نیاز به ترمیم به شدت احساس خواهد شد.

عوارض اکستنشن مژه
عوارض اکستنشن مژه

مراقبت‌های بعد از انجام اکستنشن مژه

اکستنشن مژه مانند بسیاری از آرایش‌های زیبایی دیگر نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد. از جمله:

💡 در ۴۸ ساعت اول بعد از اکستنشن نباید صورت خود را با آب بشویید. این کار علاوه‌بر اینکه از تحریک چشم جلوگیری می‌کند باعث دوام بیشتر چسب اکستنشن مژه می‌شود.

💡 در زمانی که اکستنشن روی چشم است نباید از شوینده‌های روغنی یا لوازم آرایشی چرب استفاده کرد. زیرا چربی باعث حل شدن چسب و جدا شدن اکستنشن می‌شود.

💡 رفتن به استخر یا استحمام مشکل زیادی را ایجاد نمی‌کند ولی باید توجه داشت که خیس شدن طولانی مدت مژه‌ها باعث سنگینی آن‌ها و افزایش احتمال جدا شدن اکستنشن مژه می‌شود.

💡 از مالیدن چشم‌ها یا لمس و کشیدن اکستنشن‌ها اجتناب کنید. در هنگام خواب نیز باید دقت کرد تا اکستنشن‌ها به بالش کشیده نشوند.

💡 در هنگام آرایش مژه‌ها از فرمژه‌ها یا ابزارهایی استفاده نکنید که مژه‌ها را می‌کشند.

قیمت اکستنشن مژه

پیدا کردن یک سالن آرایش خوب که خدمات اکستنشن مژه را به درستی انجام دهد از قیمت اکستنشن مژه هم اهمیت بیشتری دارد. بهتر است قبل از انتخاب اکستنشن و سبک آن، نمونه کارهای آرایشگر را مشاهده کنید تا با اطمینان خاطر بیشتری به انتخاب سالن، سبک مژه و جنس اکستنشن بپردازید.

با این روش زیبایی چشمان خود را چند برابر کنید…

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که اکستنشن مژه چیست. این سبک آرایشی کاربرد زیادی برای داشتن استایل‌های متفاوت در آرایش صورت دارد. ماندگاری اکستنشن مژه به مراقبت‌های بعد از انجام آن بستگی دارد. برای برداشتن اکستنشن مژه‌ها بهتر است به متخصص یا آرایشگران حرفه‌ای مراجعه شود؛ اما با داشتن ریموور مناسب در شرایطی که مژه نیمه رها شده یا باعث ایجاد حساسیت و سوزش شده است، امکان جداسازی اکستنشن مژه وجود دارد.

اگر تابحال تجربه انجام این روش زیباسازی را داشته‌اید، برای ما از تجربیات مثبت و منفی خود بنویسید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید