صفحه اصلی > مد و زندگی : اشتباهات آرایش ابرو که شاید شما هم مرتکب آن شوید…

اشتباهات آرایش ابرو که شاید شما هم مرتکب آن شوید…

آرایش ابرو

آرایش ابرو از موضوعاتی است که در زیبایی نقش مهمی دارد. اما تمایل جوانان به اصلاح ابرو، انبوهی از مدل‌ها برای ابرو و عدم توانایی در طریقه صحیح ابرو کشیدن، موجب می‌شود تا اشتباهات زیادی در این زمینه به‌وجود آید.

پیدا کردن بهترین حالت برای ابرو، یافتن طریقه درست کردن ابرو و انتخاب مُد روز بر اساس ساختار صورت و قوس پیشانی از موضوعاتی هستند که در آرایش ابرو اهمیت دارند. به همین دلیل ما در این مقاله راهنمایی‌هایی درباره رایج‌ترین اشتباهات در آرایش ابرو را ارائه خواهیم داد.

رایج‌ترین اشتباهات در آرایش ابرو

بسیاری از افراد ابروهای خود را پیش از حد پهن می‌کنند. آن‌ها تصور می‌کنند پرنگ و پهن کشیدن ابرو باعث زیبایی می‌شود؛ اما عدم تطابق مدل ابرو با فرم صورت و پایین بودن انتهای ابرو باعث می‌شود تا سن فرد بیشتر به نظر برسد. به همین دلیل قبل از اینکه به دنبال طریقه ابرو کشیدن باشید باید به این موضوع بپردازید که چه مدلی برای ابروهای شما با توجه به ساختار صورت مناسب‌تر است.

در ادامه با ما همراه باشید تا با اشتباهات رایج در آرایش ابرو آشنا شوید:

۱- عدم استفاده از شابلون‌های ابرو

سعی کنید در آرایش ابروهای خود از شابلون‌های آماده استفاده نکنید. استفاده از شابلون‌ها، ابروهای زنان را مشابه ابروی مردان می‌کند؛ ابرویی که برعکس یک ابروی طبیعی بیش از حد مربعی شکل است.

یکی از متخصصان زیبایی می‌گوید:

هرگز از یک شابلون ابرو استفاده نکنید. او می‌گوید برای آرایش ابرو خود را محدود نکنید. ‌مانند خط چشم که با تمرین، به آن مسلط می‌شوید، برای کشیدن ابرو نیز از استوک‌های نرم با نوک‌های قابل تنظیم استفاده کرده و با تمرین، در آن تسلط پیدا کنید.

اشتباهات رایج در آرایش ابرو
اشتباهات رایج در آرایش ابرو

۲- بزرگ کردن ابتدای ابرو با یک دم باریک

ابروی قورباغه‌ای به این دلیل نام‌گذاری شده است که با دیدن ابرو واقعا به یاد قورباغه می‌افتیم؛ ابرویی که شروعی بزرگ و پهن داشته و به دنبال آن یک دم نازک وجود دارد.

متخصصی در این زمینه می‌گوید:

اگر یک نوجوان متولد دهه ۹۰ میلادی بودید، شاید این مدل ابروها جذاب و زیبا بود! اما در حال حاضر این طرح‌ها طرفدار زیادی ندارند، زیرا با درست کردن ابرو به این شیوه، ابروها را به کانون اصلی توجه در صورت تبدیل می‌کنید. این موضوع موجب می‌شود تا چشم‌ها، مژه‌ها و حتی دهان مورد توجه قرار نگیرند.

اگر به دنبال تغییر در این طریقه ابرو کشیدن هستید باید ابتدا بررسی کنید که آیا موهای شما هنوز در اطراف ابرو رشد می‌کنند یا خیر؟!
به همین دلیل ۶ هفته ابروهای خود را رها کنید تا موهای اطراف آن تا حدودی رشد کنند. این روش برای خیلی از افراد جذاب نیست، اما نتیجه به‌دست آمده از آن ارزش زیادی دارد. سعی کنید در شب‌ها از نرم‌کننده‌ها ابرو استفاده کنید تا به تقویت ابروها پرداخته و ابروهایی پُرتری داشته باشید. اگر به این نتیجه رسیدید که ابروها امکان رشد طبیعی ندارند، به سراغ میکروبیلدینگ بروید.

۳- کشیدن ابرویی طولانی و بلند

آرایش ابرو موضوعی حساس است که باید بر اساس استایل صورت، به انتخاب بهترین شکل ممکن آن باشیم. خیلی از افراد بیش از حد انتهای ابرو را به ناحیه شقیقه نزدیک می‌کنند و اغلب انتهای دم ابرو حالت افتادگی پیدا می‌کند. برای حل این مشکل هنگام درست کردن ابرو، مداد خود را از نقطه برخورد ابرو با بینی قرار دهید و تا نقطه‌ای ادامه دهید که محل تلاقی ابرو با انتهای خط چشم است. کشیدگی بیش از حد ابرو، ظاهر واقعی آن را از بین می‌برد، زیرا موهای طبیعی ابرو هرگز تا این ناحیه رشد نمی‌کنند.

۴- کشیدن ابرو به شکلی خیلی کوتاه

همیشه اشتباه در کشیدن ابروی بلند نیست؛ کشیدن ابروهای کوتاه نیز به همان اندازه اشتباه است. با افزایش سن، دُم ابرو، کم پشت می‌شود و تا حدودی از بین می‌رود. در مردان رشد ابروها هرگز متوقف نمی‌شود ولی در زنان ابروها با افزایش سن نازک‌تر می‌شوند.

برای حل این مشکل، پُر کردن ابروها با ژل فیبر ساده‌ترین گزینه است. این ماده به پوست و مو می‌چسبد و ظاهری طبیعی و حجیم به ابروها می‌دهد. برای اندازه‌گیری دقیق جایی که ابرو باید به پایان برسد، یک برس آرایش بردارید و آن را در گوشه بینی و زوایه انتهایی چشم نگه دارید. بدین شکل جایی که ابرو باید به پایان برسد را پیدا کرده و آن را با ژل فیبر پر خواهید کرد.

۵- مصنوعی کشیدن ابروها

اگر در کشیدن ابروها به شکلی عمل کرده‌اید که مثل یک نقاشی به‌نظر می‌رسند، شک نکنید که در آرایش اشتباه کرده‌اید. باید دقت کنید که ابروهای رنگ شده طبیعی به‌نظر برسند. شما باید طوری به درست کردن ابرو بپردازید که رنگ آن‌ها در ذوق نخورد.

برای ایجاد حالت مناسب در ابرو از حرکات ساده استفاده کنید. اگر از مداد استفاده می‌کنید، مطمئن شوید تا آنجایی که ممکن است تیز باشد. هرچه مداد شما رنگ بیشتر و نوک ظریف‌تری داشته باشد، هنرمندانه‌تر به کشیدن ابرو خواهید پرداخت.

۶- اشتباه در کشیدن قوس ابرو

در آرایش ابرو باید به ساختار آن توجه کافی داشت. اگر قوس ابرو غیرطبیعی باشد، زیبایی ابرو از بین می‌رود. قوسی که خیلی به جلو یا خیلی عقب است، کل ساختار صورت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یک ابروی طبیعی باید از جای اصلی شروع شود، قوس آن در محل درستی باشد و در جای مناسبی خاتمه یابد. کشیدن ابرو به این روش تفاوت بزرگی را در چهره شما ایجاد خواهد کرد.


اگر ابروهای ضخیم یا پرپشتی ندارید و همیشه درگیر فرم دادن به آن‌ها هستید، شاید بد نباشد که “مقاله کاشت ابرو” را بخوانید:

کاشت ابرو

کاشت ابرو و چیزهایی که درباره آن نمی‌دانید

کاشت ابرو یکی از روش‌های پرپشت و ضخیم کردن ابروها به کمک موهای طبیعی خود فرد است. اگر قصد انجام آن را دارید، نکات این مقاله را از دست ندهید.


💡 نقشه‌برداری در آرایش ابرو

برای حل این مشکل کشیدن قوس ابرو باید به نقشه‌برداری محل ابرو بپردازید. البته لازم نیست همیشه این کار را انجام دهید، زیرا بعد از چند بار با کلیت آن آشنا خواهید شد و این کار به یک روال عادی تبدیل خواهد شد.

  • ابتدا یک برس آرایش بردارید و با شروع از گوشه بینی، برس را مستقیم به سمت بالا نگه دارید. این جایی است که ابروی شما باید شروع شود. اگر ابرو از جایی درست شروع شود بینی شما نازک‌تر به‌نظر می‌رسد. این نقطه را با مداد یا پودر مشخص کنید.
  • برای قوس، برس را در گوشه بینی نگه دارید و آن را از مرکز چشم زاویه دهید، این جایی است که ابرو باید قوس پیدا کند. اگر در جای مناسب قوس ابرو کشیده شود، چشمان گشادتر و بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسند. این نقطه را علامت‌گذاری کنید.
  • در پایان از گوشه بینی با زاویه به گوشه بیرونی چشم بروید. اگر ابروهای شما به جای مناسب ختم شوند، گونه‌های برجسته‌تر می‌شوند. اینجا را هم علامت بزنید.
  • سپس با استفاده از یک محصول مناسب برای آرایش ابرو، علائم را به یکدیگر متصل کنید. دقت کنید در کشیدن ابرو تا جایی که ممکن است ابتدا موهای طبیعی را بکشید و بعد جای خالی مانده را با کشیدن مداد پر کنید تا بهترین ابرو را مطابق با فرم صورت داشته باشید.

۷- انتخاب رنگ اشتباه در آرایش ابرو

رنگ بیشتر محصولات آرایش ابرو در بازار گرم است ولی ابروها دارای رنگ خنک هم هستند. همه افراد با رنگ موی گرم، رنگ طبیعی ابروهای‌شان خنک‌تر است.  سعی کنید رنگ ابروها را با رنگ موها هماهنگ کنید و مطمئن شوید که یک مداد یا سایه با رنگ مناسب انتخاب کرده‌اید.

۸- عدم استفاده از موچین

جایی که خیلی‌ها در آرایش ابرو اشتباه می‌کنند، استفاده از موچین برای برداشتن ابرو در خانه است. اگر به موچین برای درست کردن ابرو معتاد شده‌اید، آن را زمین بگذارید و خیلی سریع به یک متخصص ابرو مراجعه کنید. این افراد حرفه‌ای هستند و به شما کمک می‌کنند تا ابروهای خود را به شکل رویایی برگردانید.

اگر چه حل این مشکل ابروها زمان‌بر است و باید صبور باشید. رنگ کردن ابروها یک راهکار عالی برای ضخیم‌تر به‌نظر رسیدن ابروهای شما است. بنابراین حتما این کار را انجام دهید.

۹- عدم تناسب ابروها با فرم صورت

آرایش ابرو زمانی نتیجه مثبتی به همراه می‌آورد که فرم آن‌ها با صورت هماهنگ باشد. شکل منحصربه‌فرد ابرو باید کاملا متناسب با ساختار صورت شما باشد. بسیاری از هنرمندان میکاپ اشتباه می‌کنند و برای کشیدن ابرو یک قوس کمانی شدید ایجاد می‌کنند؛ در حالی‌که این قوس واقعاً به چهره نمی‌آید.

همیشه برای کشیدن ابرو از شکل طبیعی آن استفاده کنید. ابروها دارای سه شکل هستند:

  1. دارای شیب تند؛
  2. منحنی نرم و گرد؛
  3. ابروهای صاف.

در طریقه ابرو کشیدن به شکل و ساختار کلی ابروها توجه داشته باشید و فرمی متناسب با صورت را انتخاب کنید.

۱۰- آرایش ابروها به‌صورت متقارن

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ابروها خواهر هستند؛ ولی واقعیت این است که آ‌ن‌ها دوقلوهای همسان بوده و باید بیشترین شباهت را به یکدیگر داشته باشند. چهرۀ اکثر افراد تقریبا متقارن هستند. کشیدن ابرو در به‌وجود آوردن این تقارن از اهمیت زیادی برخوردار است. برای داشتن دو ابرو متقارن بهترین حالت را برای یک ابروی خود انتخاب کرده و سپس ظاهر ابرو دیگر را مشابه آن کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر ابتدا از مداد برای پر کردن ابروی ضعیف استفاده کنید و سپس قسمت‌های اضافه دو ابرو را به‌صورت متقارن بردارید.

آرایش ابروها به صورت متقارن
آرایش ابروها به صورت متقارن

انواع محصولات آرایش ابرو

برای آرایش صحیح ابرو می‌توان از لوازم آرایشی زیر کمک گرفت:

۱) انواع محصولات آرایش ابرو | مداد ابرو

در مداد آرایش ابرو باید به سراغ محصولاتی بروید که دارای نوک تیزی باشند تا محل خالی را به خوبی پُر کنند. تناسب رنگ آن‌ها با ابرو نیز به آرایش بهتر کمک می‌کند.

۲) انواع محصولات آرایش ابرو | لمینت ابرو

یک ابزار سریع و راحت برای آرایش ابرو که در تمام طول روز ثابت می‌ماند. این ژل برخلاف سایر محصولات ترمیمی ابرو هیچ پوسته قابل مشاهده‌ای ایجاد نمی‌کند.

۳) انواع محصولات آرایش ابرو | ژل ابرو

ژل‌های ابروی زیادی وجود دارند. ژل‌هایی را انتخاب کنید که رنگ‌دانه‌های متناسبی داشته و به موهای طبیعی ابرو ضخامت دهند.

۴) انواع محصولات آرایش ابرو | پودر ابرو

انواع محصولات آرایش ابرو | پودرها کمک زیادی به ترکیب سایه و دستیابی به رنگ موردنظر برای آرایش ابرو می‌کنند. این محصول هرچند قدیمی است ولی کار با آن ساده و بدون ریزش خواهد بود.

۵) انواع محصولات آرایش ابرو | خودکار ابرو

نوک نمدی این خودکار به شما اجازه می‌دهد تا خطوط کوچک مو را به خوبی رنگ کرده و با فشار بیشتر فضاهای خالی را پر کنید.

۶) انواع محصولات آرایش ابرو | رنگ تاتو

نوعی رنگ خانگی که تا سه روز به ابروهای شما رنگ و شکل می‌دهد. استفاده از آن بسیار ساده است و برخلاف نامش هیچ خطری ندارد.

سخن پایانی

آرایش ابرو اهمیت زیادی در زیبایی و ظاهر یک فرد دارد. کشیدن ابرو کاری سخت نیست. فقط باید تا از برخی اشتباهات رایج در آن اجتناب کنید تا ابرویی متقارن و متناسب با ساختار صورت داشته باشید. پس با تمرین کردن و استاده صحیح از محصولات آرایشی و مراقبتی مناسب، زیبایی ابروهای خود را چندین برابر کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید