صفحه اصلی > مد و زندگی : نکاتی که هنگام آرایش چشم در خانه باید رعایت کنید!

نکاتی که هنگام آرایش چشم در خانه باید رعایت کنید!

آرایش چشم در خانه

داشتن چشمانی حساس به این معنا نیست که باید برای همیشه با آرایش چشم خداحافظی کنید. در عوض، می‌توانید آن را به بوم نقاشی خود تبدیل کنید و با چند نکته آرایش چشم برای چشم‌های حساس، آرایشی خلاقانه و زیبا را تجربه کنید. با به‌کارگیری نکات و ترفندهای صحیح، می‌توانید از آبریزش و خارش چشم‌ها جلوگیری کنید و درعین‌حال ظاهری خمار در چشمان خود ایجاد کنید. آیا دلتان می‌خواهد این نکات و ترفندهای هیجان‌انگیز را یاد بگیرید؟ این مطلب از لیامگ را تا انتها بخوانید. راه یادگیری آرایش چشم در خانه همین‌جاست و خیلی هم ساده است.

دلیل اذیت شدن چشم هنگام آرایش چیست؟

افرادی که چشمانی حساس دارند، می‌دانند که چشمان آنها در صورتی که از لوازم آرایش در اطراف چشمان خود استفاده کنند، اذیت می‌شود. بااین‌حال، افرادی هستند که به مرور زمان حساسیت را به هنگام آرایش چشم در خانه تجربه می‌کنند. این نوع واکنش به آرایش چشم می‌تواند به خاطر درماتیت تماسی باشد.

درماتیت تماسی، مشکلی پوستی است که در آن چیزی باعث برانگیخته شدن سیستم ایمنی شما می‌شود و منجر به خارش و التهاب پوست می‌شود.

درماتیت ناشی از آرایش چشم می‌تواند دو نوع باشد – درماتیت تماسی آلرژیک یا درماتیت تماسی ملتهب:

  • نوع آلرژیک: ممکن است به یک یا چند ماده موثره استفاده شده در محصولات آرایشی آلرژی داشته باشید. این موضوع باعث تحریک سیستم ایمنی می‌شود و نتیجه آن قرمزی و خارش است. دیگر نشانه‌های درماتیت تماسی آلرژیک، کهیر و تورم است.
  • نوع ملتهب: این مشکل به مرور زمان به دلیل استفاده از محصولات آرایشی زیاد رخ می‌دهد. به همین خاطر ممکن است پوست خود را ببینید که به برخی محصولات آرایشی مشخص واکنش نشان می‌دهد. شاید برخی از آنها که قبلاً پوستتان هیچ واکنشی نسبت به آنها نداشت. نشانه‌های رایج درماتیت تماسی ملتهب، خارش، سوختگی و سوزش چشم است. وقتی شدید باشد، ممکن است تاول‌هایی نیز ایجاد کند.

برخی مواد موثره مشخص در محصولات آرایش چشم وجود دارد که می‌تواند منجر به واکنش‌های آلرژیک در چشمان شما شود. در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

مواد آلرژیک برای چشم
مواد آلرژیک برای چشم

مواد موثره آلرژی زا برای چشم چیست؟

  • تالک: اگر به لیست مواد موثره هر سایه چشمی نگاه کنید، می‌بینید ماده موثره اصلی آن پودر تالک است. استفاده بیش از حد از تالک در اطراف چشم می‌تواند باعث تحریک و التهاب شود.
  • مواد نگهدارنده: تقریباً تمام محصولات آرایش چشم حاوی نوعی مواد نگهدارنده مانند برونوپول یا دایمتیکون است که ممکن است باعث تحریک پوست و چشم شود.
  • رنگ‌ها: رنگ‌های مورد استفاده در سایه چشم نیز می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک شود.
  • عطرها: بیشتر اوقات، عطرهایی که در محصولات آرایشی استفاده می‌شوند، دلیل اصلی واکنش آلرژیک هستند.

خب، وقتی عاشق آرایش هستید اما چشمان حساسی دارید، چه باید کرد؟ خب، برخی نکات و ترفندها هست که می‌توانید هنگام آرایش چشم در خانه از آن استفاده کنید.

نکات آرایش چشم برای چشمان حساس

آرایش چشم در خانه | سراغ لوازم آرایش ضد حساسیت بروید.

اولین قانون خرید لوازم آرایش وقتی چشمان حساسی دارید این است که سراغ محصولات ضد حساسیت بروید. محصولات ضد حساسیت حاوی هیچ ماده موثره ای نیستند که می‌تواند باعث واکنش آلرژی در داخل یا اطراف چشم شود. علاوه بر این، می‌توانید سراغ محصولات آرایشی بدون بو بروید و این‌طوری احتمال ایجاد التهاب برای چشمان خود را به حداقل برسانید.

آرایش چشم در خانه | سایه چشم کرمی بهتر از سایه چشم پودری است.

انتخاب سایه چشم کرمی نسبت به سایه چشم پودری می‌تواند انتخاب خوبی برای جلوگیری از هرگونه واکنش آلرژیکی است. اساساً، سایه چشم پودری حاوی تالک است که به عنوان عامل ملتهب شناخته می‌شود. سایه چشم پودری همچنین می‌تواند پخش شود و باعث واکنش آلرژیک شود.

آرایش چشم در خانه | نحوه آرایش چشم خود را تغییر دهید.

جدای از محصولات آرایشی، نحوه آرایش چشم نیز می‌تواند باعث التهاب چشم شود. استفاده محکم از برس بر روی مژه می‌تواند التهاب را افزایش دهد؛ بنابراین، به‌آرامی رفتار کردن در هنگام کشیدن سایه چشم باید هدف اصلی شما باشد. بهترین راه برای آرایش چشمان حساس، با استفاده از حرکاتی آرام بدون ایجاد هرگونه فشار است.


اگر مشتاق هستید تا با مراحل کشیدن خط چشم‌هایی جذاب و زیبا آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

کشیدن خط چشم

آموزش کشیدن خط چشم؛ سخت اما ممکن!

آرایش چشم از آن کارهایی است که نمی‌توان به سادگی انجامش داد. خصوصاً وقتی صحبت از کشیدن خط چشم باشد. اینجا آموزش کشیدن خط چشم را برایتان قرار داده‌ایم.


آرایش چشم در خانه | سراغ برس باکیفیت بروید.

یکی دیگر از مواردی که باید حتماً به خاطر داشته باشید این است که استفاده از برس‌های کثیف یا برس‌هایی که دندانه محکمی دارد می‌تواند باعث التهاب چشم شود. در عوض، استفاده از برس‌هایی که دندانه نرم دارند و شستشوی منظم آن احتمال التهاب را کاهش می‌دهد.

آرایش چشم در خانه | سراغ خط آبی چشم نروید.

استفاده از خط چشم روی خط آبی باعث می‌شود ظاهر خوبی داشته باشید و زیبایی چشم را زیاد می‌کند. بااین‌حال، اگر چشمان حساسی دارد بهتر است روی خط آبی چشم خود هیچگونه خط چشمی استفاده نکنید. اگر هنوز به دنبال ظاهری زیبا هستید، بهتر است زیر خط آبی را خط چشم بکشید.

آرایش چشم در خانه | ساده برخورد کنید.

بهتر است زیاد از محصولات آرایش چشم استفاده نکنید. خصوصاً اگر چشمانی حساس دارید. برای مثال، اگر می‌خواهید خط چشم بکشید، بهتر است سایه چشم نداشته باشید. استفاده از کلی محصولات آرایش چشم به طور هم‌زمان می‌تواند باعث التهاب چشمان شما و واکنش آلرژیک شود.

آرایش چشم در خانه | حتماً آرایش خود را پاک کنید.

پاک کردن کامل آرایش چشم در پایان روز یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای مراقبت از چشمان حساس خود باید انجام دهید. هرگز با آرایش نخوابید. استفاده از یک پاک کننده خوب و استفاده آرام از آن راه بسیار خوبی است.


تا داشتن پوستی پاکیزه و سالم، تنها یک کلیک فاصله دارید.

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست

خرید محصولات آرایشی چشم را جدی بگیرید!

در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که باید به همه چیز دقت کنیم. دیگر دوران این که بخواهیم نسبت به خودمان بی‌اهمیت باشیم، گذشته است. چشم از آن اعضایی است که اهمیت زیادی دارد. ساده از کنار آن گذاشتن، چیزی جز پشیمانی برای خودتان نخواهد داشت. در این مطلب از لیامگ به بررسی آرایش چشم در خانه و نحوه برخورد با چشمان حساستان، پرداختیم. به‌هرحال انجام این مراقبت‌ها به شما کمک می‌کند تا از تماشای خود در آینه و حضور در جمع لذت ببرید. پس همین حالا برای خرید محصولات آرایش چشم خود دست به کار شوید و بهترینشان را خریداری کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید