صفحه اصلی > مد و زندگی : تزریق ژل لب راهی برای حجم دهی بیشتر به لب‌ها

تزریق ژل لب راهی برای حجم دهی بیشتر به لب‌ها

تزریق ژل لب

در دنیای فعلی و مدرن، تزریق ژل به لب از جمله کارهایی است که اکثر خانم‌ها دوست دارند انجام بدهند. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که تابه‌حال با تزریق فیلر به لب آشنا نبوده و حالا می‌خواهید آن را امتحان کنید، این مقاله برای شما است. ما در این مقاله قرار است به شما کمک کنیم تا از این به بعد تجربه تزریق ژل لب‌های تقلبی را نداشته باشید. ما اینجا برندهای مورد تأیید دکترها، نحوه تزریق، عوارض تزریق ژل لب و همچنین فواید تزریق ژل لب را برای شما توضیح داده‌ایم.

در دنیای فعلی و مدرن، تزریق ژل به لب از جمله کارهایی است که اکثر خانم‌ها دوست دارند انجام بدهند. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که تابه‌حال با تزریق فیلر به لب آشنا نبوده و حالا می‌خواهید آن را امتحان کنید، این مقاله برای شما است. ما در این مقاله قرار است به شما کمک کنیم تا از این به بعد تجربه تزریق ژل لب‌های تقلبی را نداشته باشید. ما اینجا برندهای مورد تأیید دکترها، نحوه تزریق، عوارض ژل لب و همچنین فواید تزریق ژل لب را برای شما توضیح داده‌ایم.

ژل لب از چه ماده‌ای ساخته شده؟

بزرگ کردن لب یک روش زیبایی است که به حجم دادن و زیباتر کردن لب‌ها کمک می‌کند. در تزریق فیلر لب از متداول‌ترین محلول‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک مانند ژوویدرم یا رستیلن استفاده می‌شود. فیلر برای افزودن حجمی طبیعی و یکنواخت کردن فرم لب‌ها گزینه‌ای عالی است.

درحالی‌که ممکن است با شنیدن تزریق ژل به لب، به لب‌هایی بزرگ و عجیب فکر کنید، بهتر است بدانید که تزریق فیلر فوق‌العاده قابل‌کنترل است. به همین دلیل همیشه اولین کار در زمان ورود به کلینیک یا مطب زیبایی، مشورت درباره میزان تغییر مورد نظر مراجعه‌کننده است.

هیالورونیک اسید چیست؟

اسید هیالورونیک قطعاً اسمی آشنا برای شما است؛ هیالورونیک اسید همان ماده‌ای است که در سرم‌های جوانسازی و مرطوب‌کننده پوست با آن روبه‌رو می‌شوید. تمامی ژل‎‌هایی که پیش از این نام برده شد، از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. تفاوت این مدل‌ها در ضخامت و ظاهری بوده که به لب می‌بخشند.

هیالورونیک اسید یک مشتق قند است که به طور طبیعی در بدن شما یافت می‌شود و توانایی نگهداری ۱۰۰۰ برابر وزن خود در آب را دارد. به همین دلیل، هم برای آبرسانی به پوست و هم برای حجیم کردن لب‌ها، گونه‌ها، چانه، فک و… استفاده می‌شود.

هیالورونیک اسید چیست؟
هیالورونیک اسید چیست؟

بهترین مارک ژل لب چیست؟

ژل‌های رایجی که برای تزریق به لب استفاده می‌شوند عبارتند از ژوویدرم، ژوویدرم اولترا، ژوویدرم اولترا پلاس، رستیلن و ‌رستیلن سیلک. اگر ظاهری طبیعی‌تر و توانایی حل‌شدن در طول زمان برای شما اهمیت دارد، دو برند ژوویدرم و رستیلن گزینه‌هایی مناسب هستند. این ژل‌ها بسیار نازک‌ و سطحی‌تر بوده و می‌توانند لب را کمی پف‌تر نشان دهند.

پزشکان ترجیح می‌دهند که برای مراجعین مسن‌تر، از رستیلن که برای ترمیم مصرف می‌شود استفاده کنند. در بیماران جوان‌ با لب‌های نازک‌تر نیز پزشکان از ژوویدرم برای حجیم و پرکردن لب استفاده می‌کنند.

تفاوت بین تزریق ژل لب و بوتاکس لب چیست؟

فیلر برای افرادی که به دنبال حجم دادن به لب‌های خود هستند، گزینه‌ای عالی است، درحالی‌که بوتاکس می‌تواند برای افرادی که لب‌های نازک‌تر و لبخند لثه‌ای دارند مفید باشد. بوتاکس لب‌ها را به طور طبیعی تقویت می‌کند، بدون اینکه حجم بیشتری به آن اضافه کند.

برای اطمینان از مناسب‌ بودن هر یک از این روش‌ها بهتر است با یک دکتر متخصص صحبت و مشورت کنید. پزشک متخصص به شما کمک می‌کند تا قبل از تصمیم‌گیری، همه گزینه‌های پیش روی خود را مرور کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب با توجه به مدل و مارک ژل تزریقی یا ماده بوتاکس و برحسب میزان سابقه کاری پزشک متفاوت خواهد بود. به این نکته هم توجه داشته باشید که ژل و بوتاکس باید هرچند ماه یکبار ترمیم شوند و احتمالاً باید هر ۶ تا ۹ ماه یکبار پرکننده لب را ترمیم کنید. چیز دیگری که در هزینه تزریق ژل لب تاثیر دارد مقدار فیلر مورد نیاز برای تزریق است. هرچه میزان سی‌سی دریافتی بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

هزینه تزریق ژل لب چقدره؟
هزینه تزریق ژل لب چقدره؟

دوام ژل لب چقدر است؟

دوام تزریق ژل به لب بستگی به میزان دریافتی بیمار، متابولیسم بدن، چاق یا لاغر بودن و مارک محصول دارد. با اینحال می‌توان گفت به طور متوسط از شش ماه تا سه سال طور می‌کشد تا اثر فیلر لب به طور کامل از بین برود. بعضی از افراد نیاز خواهند داشت که بعد از شش ماه مجددا فیلر تزریق کنند و برخی دیگر ممکن است مدت طولانی‌تری هم اثرات تزریق فیلر را مشاهده کنند.

روش تزریق طبیعی فیلر لب چیست؟

پرکننده‌های دائمی و نیمه‌دائمی لب برگشت‌پذیر نیستند و به همین دلیل نام دائمی به آن‌ها داده‌اند. اگر از آن‌ها خسته شوید، نمی‌توان کاری برای رفع آن‌ها انجام داد. در بیشتر موارد، طبیعی بودن فیلر بیشتر به محل و مقدار آن مربوط می‌شود تا نوع ماده مورد استفاده. البته متابولیسم بالای بدن باعث جذب فیلر شده و در صورت پشیمانی یا خراب شدن فرم لب، می‌توان تزریق مجدد را انجام نداد و منتظر جذب تدریجی ماده تزریقی شد.

اگر کسی لب‌های پرتر می‌خواهد، بهترین گزینه اغلب این است که به‌مرورزمان به‌تدریج فیلر اضافه کند تا طبیعی به نظر برسد. هنگامی که این روش را بارهاوبارها انجام می‌دهید، فراموش می‌کنید که در ابتدا چگونه بوده‌اید؛ بنابراین شما باید پزشکی را پیدا کنید که شما را تحت کنترل خود نگه دارد، چرا که قطعاً نمی‌خواهید زیاده‌روی کنید و با لب‌هایی زشت یا متورم روبه‌رو شوید.

برای تزریق ژل لب چند سی سی ژل لازم است؟

معمولاً یک سرنگ که حاوی یک سی‌سی ژل است اگر به طور مناسب در تمام لب پخش شود، مقداری کافی برای شروع تزریق ژل لب در بیشتر افراد است. باید تزریق ژل به صورت تدریجی و با حفظ فرم و زیبایی لب انجام شود. برخی از پزشکان یا متخصصان زیبایی اغلب با نیم سی‌سی شروع می‎کنند و بعد از یک یا دو هفته نیم سی‌سی ژل دیگر را تزریق می‌کنند. البته که این موضوع ارتباطی مستقیم با حجم لب‌ هر فرد نیز دارد.

دقت کنید که اگر برای اولین‌بار فیلر می‌زنید، تزریق را با بیش از یک سی‌سی ژل شروع نکنید. اینکار ظاهر طبیعی لب‌های شما را از بین می‌برد.

آیا تزریق لب درد دارد؟

تمام پرکننده‌های اسید هیالورونیک با لیدوکائین که نوعی داروی بی‌حس‌کننده است ترکیب می‌شوند. علاوه‌براین پزشک می‌تواند اطراف لب‌ها را با یک ماده بی‌حسی عصبی دندانی، بی‌حس کند. همچنین می‌توانید کرم بی‌حس‌کننده موضعی را انتخاب کنید که بعضی از پزشکان آن را ترجیح می‌دهند. هنگامی که شما یک بی‌حسی تزریقی انجام می‌دهید، نحوه حرکت لب‌هایتان تغییر می‌کند و چهره شما برای چند ساعت، عجیب و متورم به نظر می‌رسد. ممکن است هنگام بی‌حسی کمی سوزش، فشار خفیف و نوعی ضربان را نیز احساس کنید که نگران کننده نیست.

تزریق ژل لب درد داره؟
تزریق ژل لب درد داره؟

آیا فیلرهای لب خطرناک هستند؟

هر چیز خارجی که وارد بدن شود می‌تواند با عوارض جانبی زیادی همراه باشد. ژل‌ها نیز از این قاعده مثتثنی نیستند. اگرچه پرکننده‌ها معمولاً به‌عنوان یک روش ساده در نظر گرفته می‌شوند، اما باید آن را به‌عنوان یک روش بالقوه تهاجمی با احتمال عوارض جانبی و خطرات احتمالی در نظر گرفت.

احتیاطات مهم قبل از تزریق فیلر لب

قبل از مراجعه به پزشک برای تزریق ژل لب، از مصرف رقیق‌کننده‌های خون خودداری کنید. خون رقیق‌تر، ناحیه را مستعد کبودی و خونریزی می‌کند، بنابراین ۱۰ روز قبل، مصرف مسکن‌ها (مانند آسپرین یا ایبوپروفن)، روغن ماهی و ویتامین E را متوقف کنید. نوشیدن الکل را نیز کنار بگذارید. اگر سابقه تبخال دارید نیز باید دو روز قبل از تزریق، داروهای پیشگیری مصرف کنید تا باعث تشدید تبخال نشود.

بعد از تزریق لب چه‌کارهایی را نباید انجام داد؟

بهتر است ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل باشگاه رفتن و ورزش‌کردن را فراموش کنید. همچنین باید از فعالیت‌هایی که جریان خون را در صورت شما افزایش می‌دهند، مانند ماساژ اجتناب کنید. یک چیز دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که احتمالاً بعد از درمان کمی متورم و یا قرمز خواهید شد، بنابراین ایده بدی نیست که یک کیسه یخ در دست و مقدار زیادی آب بنوشید.

آیا فیلر به طور دائمی لب‌ها را بزرگ می‌کند؟

تزریق لب‌ها به طور غیرمستقیم باعث تحریک تولید کلاژن در زمانی می‌شود که سوزن پوست شما را سوراخ می‌کند. در واقع لب‌ها می‌توانند بعد از تزریق کمی بزرگ‌تر به نظر برسند. البته به نحوه تزریق ژل لب هم بستگی دارد.

آیا فیلر لب به طور طبیعی جذب می‌شود؟

اگر از پرکننده اسید هیالورونیک استفاده می‌کنید، بله!

پرکننده لب در عرض چند ماه جذب می‌شود. یکی دیگر از مزایای پرکننده این است که اگر به هر دلیلی از حالت لب‌هایتان خوشتان نمی‌آید، پزشک می‌تواند آنزیم پاک‌کننده‌ای به نام هیالورونیداز را برای شکستن ذرات و افزایش سرعت انحلال و جذب پرکننده‌ها تزریق کند. این فرایند فقط چند ثانیه طول می‌کشد و نتایج آنی است، اما ممکن است چند روز طول بکشد تا تورم کاملاً کاهش یابد.

چگونه می‌توان ماندگاری تزریق لب را بیشتر کرد؟

خبر بد این است که شما نمی‌توانید ماندگاری فیلر لب را بیشتر کنید. ازآنجایی‌که مدت‌زمان ماندگاری ژل لب به هزاران فاکتور مختلف بستگی دارد،  نمی‌توانید کاری انجام دهید تا آنها را برای مدت طولانی‌تری نگه دارید.

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟
ماندگاری فیلر لب چقدر است؟

آیا امکان ساخت فیلر لب خانگی وجود دارد؟

اگر می‌خواهید بدون پرداخت چندین میلیون، در خانه لب‌ها را حجیم کنید، یک نرم‌کننده لب که حاوی اسید هیالورونیک، نعناع و یا نعناع فلفلی است می‌تواند به طور موقت و ملایم لب‌ها را حجیم کند. نتیجه اینکار شاید خیلی زیاد نباشد، اما درد و خطر کمتری به همراه دارد.

لب‌هایی پر و طبیعی بدون تزریق!

گاهی اوقات افراد از تزریق ژل لب پشیمان شده و به دنبال راه دیگری برای برجسته کردن موقت لب هستند. در این روش‌ها ‌می‌توان از برق لب‌های حجم دهنده یا فلفل و دارچین هم استفاده کرد. برخی از خانم‌ها هم تزریق ژل لب را انجام داده‌اند و لب‌هایشان کمی خشک شده. این موضوع بعد از تزریق موضوعی بسیار طبیعی است.

مراقب باشید که برای انجام این کار پزشکی را انتخاب کنید که تمام نمونه کارهای او را دیده و می‌پسندید. حواستان باشد که در تزریق زیاده‌روی نکنید چرا که به‌مرورزمان چشم شما عادت کرده و خواهان تزریق بیشتر می‌شوید. ما در این مطلب از لیامگ به برسی تزریق ژل لب، نوع فیلر و برندها، عوارض تزریق ژل لب و باید نبایدهای قبل و بعد تزریق را برایتان کامل توضیح دادیم. حالا وقت آن است که شما از تجربه‌تان برای ما بنویسید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید