بسیاری از افراد، تنها به سلامت و زیبایی ناخن دست‌ها اهمیت می‌دهند و به پاهای خود بی‌توجه هستند. اصلاح و مرتب کردن ناخن‌ها باعث می‌شود که خاص بودن را تجربه کنید و حس بهتری داشته باشید. اگر بدانید که چطور می‌توان پدیکور خانگی انجام داد، وقتی که فصل صندل پوشیدن از راه برسد، می‌توانید ناخن‌های زیباتری داشته باشید.

در این مطلب، از یک متخصص ناخن درخواست کردیم تا از سیر تا پیاز یک پدیکور ناخن کامل در خانه را برای ما توضیح دهد. ما تنها در مورد یک لاک زدن ساده صحبت نمی‌کنیم. درباره‌ی یک پدیکور کامل و پدیکور اسپا صحبت می‌کنیم که به نظر می‌رسد بسیار لذت بخش باشد. پس این شما و این هم ترفندهای انجام یک پدیکور خانگی آسان و لذت‌بخش!

برای انجام پدیکور در خانه به چه چیزهایی نیاز دارید؟

قبل از شروع مراحل لذت بخش پدیکور، به توصیه‌ی یک آرتیست مشهور ناخن، ابزارهای مورد نیاز این کار را به شما معرفی می‌کنیم. اگر تا پیش از این در خانه پدیکور انجام داده باشید، احتمالا این ابزار را داشته باشید. البته باید بدانید که برای انجام این کار تعداد زیادی ابزار وجود دارند. بعضی از آنها کاربردی هستند و بعضی دیگر تجملی هستند. اگر فکر می‌کنید توان خریدن ابزار تجملی پدیکور را ندارید، هیچ اشکالی ندارد. با همان ابزارهای کاربردی که از قبل در خانه داشتید، این کار را انجام دهید.

 • لاک
 • الکل
 • حوله
 • سنگ‌پا
 • ناخن‌گیر
 • پنبه توپی
 • لاک پاک‌کن
 • روغن یا کرم
 • سوهان یا بافر
 • اسکراب لایه بردار
 • یک کاسه کم عمق
 • جدا کننده انگشتان پا
 • بیس کوت و تاپ کوت
 • نرم کننده و روغن کوتیکول
 • محلول شوینده پا یا آب و صابون

مراحل کامل پدیکور در خانه

 اکنون که وسایل مورد نیاز خود را تهیه کردید، وقت آن رسیده که مراحل لذت بخش پدیکور را شروع کنید. قرار است یک پدیکور خانگی بسیار راحت که مشابه کار اسپا است را آموزش دهیم.

پدیکور خانگی با ابزار ساده
پدیکور خانگی با ابزار ساده

۱. لوازم پدیکور خانگی خود را کنار هم بگذارید

 هیچ چیز بدتر از این نیست که در حین پدیکور، مجبور باشید که کمد خود را زیر و رو کنید تا ابزار مورد نیاز خود را پیدا کنید. بنابراین، تمام ابزارهای خود را بردارید و یک مکان راحت را برای انجام این کار انتخاب کنید. چون به هر حال قرار است یک تجربه لذت بخش داشته باشید.

۲. لاک ناخن‌ها را با دقت پاک کنید

چه روی ناخن‌هایتان لاک زده باشید یا نه، بهترین کار این است که با یک پد و لاک پاک کن از شر هرگونه بقایا، ذرات چسبناک یا خورده‌های قدیمی که روی ناخن‌ها مانده‌اند، خلاص شوید. برای پاک کردن دقیق گوشه‌های ناخن، از گوش‌پاک‌کن آغشته به محلول پاک‌کننده استفاده کنید. برای پاک کردن لاک، می‌توانید از هرگونه محلول از استون تا پاک‌کننده‌ها غیرسمی استفاده کنید. انتخاب با شما است.

۳. انگشتان خود را در آب قرار دهید

حالا به بهترین مرحله‌ می‌رسیم. وان، سطل یا کاسه‌ی خود را با آب گرم پر کنید. برای اینکه یک تجربه‌ی اسپای خانگی خوب را داشته باشید، از نمک اپسوم یا روغن‌های شستشو استفاده کنید. اگر به این مواد دسترسی نداشتید می‌توانید از صابون مایع نیز استفاده کنید.

از این مرحله راحت گذر نکنید. اگر به این فکر هستید که این کار شلوغ‌کاری و دردسر دارد، همین الان تجدید نظر کنید. این کار نه تنها آرامش بخش است، بلکه کمک می‌کند کوتیکول‌ها و پاشنه پا در آب گرم آرامبخش خیس بخورند. برای رسیدن به بهترین نتیجه، پاهای خود را به مدت تقریبا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در محلول آب و نمک یا روغن قرار دهید. سپس پاهای خود را از آب در بیاورید و به آرامی با یک حوله خشک کنید.


وقتی صحبت از مراقبت از خودمان مطرح باشد، پا گزینه آخری است که ممکن است به ذهنمان برسد. اما مراقبت از پاها خیلی مهم است؛ دلیلش را در مقاله زیر بخوانید.

مراقبت از پا

مراقبت از پا؛ بیش از آنچه فکرش را بکنید، مهم است!

حفظ سلامت پا بسیار مهم است. شما با پاهایتان روی زمین راه می‌روید. به همین خاطر مطلبی برایتان آماده کرده‌ایم تا با مطالعه آن به اهمیت مراقبت از پا پی ببرید.


۴. ناخن‌هایتان را مرتب کنید و آنها را جلا دهید

در این مرحله از پدیکور خانگی، حالا که پاهای شما حسابی نرم شده است، زمان آن رسیده که ناخن‌هایتان را مرتب کنید. ناخن‌های خود را را با یک ناخن‌گیر کوتاه کنید و سپس از سوهان و بافر برای شکل دادن و صاف کردن لبه‌های ناخن استفاده کنید. شکل و بلندی ناخن کاملاً به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. همیشه بهترین کار این است که اول ناخن را کوتاه کنید و بعد از سوهان برای ایجاد یک شکل دلخواه استفاده کنید. استفاده از بافر را فراموش نکنید. با استفاده از بافر می‌توانید سطح ناخن را یکدست کنید. همچنین این ابزار به صاف شدن لبه‌های ناخن کمک می‌کند.

۵. از کوتیکول‌ها مراقبت کنید

یک نرم‌کننده‌ی کوتیکول را به تمام ناخن‌های پا بمالید و شروع کنید کوتیکول‌ها را به سمت عقب فشار دهید. این کار نه تنها به پدیکور شما کمک می‌کند که حرفه‌ای‌تر به نظر برسد، بلکه همچنین باعث می‌شود که لاک، بهتر روی ناخن بماند.

می‌توانید برای از بین بردن پوست مرده‌ی اطراف ناخن‌های پا، از نیپر کوتیکول هم استفاده کنید، اما در این مرحله مراقب باشید که در گرفتن لبه‌ها زیاده‌روی نکنید. برای رسیدگی به کوتیکول وقت بگذارید اما ضروری هم نیست که حتما از نیپر استفاده کنید.

برای آبرسانی به پوست اطراف ناخن و لایه‌برداری کوتیکول‌ها می‌توانید از کرم ترمیم کننده ناخن تراست استفاده کنید. این محصول، حاوی روغن جوجوبا و شی باتر است و سطح ناخن را صاف و یکنواخت می‌کند.

کرم ترمیم کننده ناخن تراست
کرم ترمیم کننده ناخن تراست

۶. پینه‌ها و پوست‌های سخت و خشک پا را از بین ببرید

این مرحله از پدیکور خانگی جزو لذت بخش‌ترین قسمت‌ها است. پاهای خود را سوهان کنید یا از سنگ پا به منظور اسکراب کف پاهایتان و از بین بردن پوست مرده استفاده کنید. اگر هیچ یک از این ابزارها را ندارید، هر اسکراب لایه برداری کفایت می‌کند.

۷. لایه برداری و رطوبت رسانی کنید

اکنون که پوست‌های مرده و زبر از بین رفته‌اند، وقت آن رسیده که پدیکور را شروع کنید. یک اسکراب بدن تهیه کنید و آن را روی تمام قسمت‌ها از جمله ساق پاها، پشت پاها و پاشنه‌ها بمالید. هنگامی که از اسکراب استفاده کردید، نوبت به استفاده از روغن بدن، کرم پا یا لوسیون می‌رسد که پوست شما را آبرسانی و لطیف کند. در این مرحله حتی می‌توانید پاهای خود را یک ماساژ سریع بدهید.

۸. ناخن‌ها را تمیز کنید و از جداکننده انگشتان استفاده کنید

اکنون که پوست شما آبرسانی شده است، باید مطمئن باشید که هیچ روغن یا لوسیونی بر روی سطح ناخن‌هایتان وجود ندارد. قبل از لاک زدن، ناخن‌ها را با الکل کاملاً تمیز کنید و از جدا کننده‌های انگشتان پا برای جلوگیری از برخورد انگشتان پا و لک شدن آنها توسط لاک استفاده کنید. اگر جداکننده‌ی انگشتان پا ندارید، سعی کنید یک دستمال را لوله کنید و بین انگشتان خود قرار دهید. نیازی نیست وسواس به خرج بدهید چون هدف این است که انگشتان پا به هم نچسبند و لاک را پخش و خراب نکنند.

۹.ناخن‌ها را لاک و تاپ کوت بزنید

حالا نوبت لاک ناخن است. به ترتیب: بیس کوت، لاک ناخن و تاپ کوت بزنید. برای اینکه لاک روی ناخن شما خوشرنگ‌تر به نظر برسد، معمولا توصیه می‌شود که دو لایه لاک ناخن بزنید.

لاک زدن مرحله آخر پدیکور خانگی
لاک زدن مرحله آخر پدیکور خانگی

سه ترفند برای آسان کردن پدیکور خانگی

 اگر به دنبال بالا بردن سطح کیفیت پدیکور خانگی خود هستید، سعی کنید این کار را در خانه با یکی از این ترفندهایی که خودتان بلد هستید، شخصی سازی کنید. مثلا با هر وسیله‌ای که دم دست دارید یا برایتان مطلوب است این کار را انجام دهید.

افزودنی‌های مورد نیاز برای وان آب پدیکورتان را به دلخواه انتخاب کنید

خیس کردن پاها بخش مهمی از مراحل لذت بخش پدیکور خانگی است. با افزودن تقویت‌کننده‌هایی مثل روغن‌های ضروری و نمک‌های اپسوم به ظرف آب پدیکور خود، از این مرحله لذت ببرید. اگر در استفاده از روغن تجربه دارید، هر طور که دوست دارید آنها را ترکیب کنید. اما اگر تازه با روغن‌ها آشنا شده‌اید، سعی کنید با رایحه‌های آرام‌بخش مانند اسطوخودوس شروع کنید.

از اسکراب لایه بردار استفاده کنید

برای از بین بردن پوست‌های مرده‌ی پا، نیازی که از فروشگاه، اسکراب خریداری کنید. با چند ماده‌ی ساده در آشپزخانه، در عرض چند دقیقه خودتان می‌توانید، اسکراب لایه‌بردار تهیه کنید. برای این کار شما به روغنی مانند زیتون، جوجوبا، بادام یا نارگیل و یک لایه بردار مانند قهوه، شکر یا جو دو سر احتیاج دارید. یک روغن و یک لایه‌بردار را به دلخواه با هم ترکیب کنید؛ و تمام! شما در کمترین زمان، خودتان یک اسکراب درست کردید.

اسکراب کردن پا
اسکراب کردن پا

از خودکار نوک ساچمه‌ای برای تزئین ناخن استفاده کنید

هنر تزئین و طراحی ناخن نه تنها باعث می‌شود پدیکور حرفه‌ای‌تر به نظر برسد، بلکه ناخن‌هایتان را خاص و جذاب می‌کند. اگر یک خودکار نوک ساچمه‌ای یا سنجاق سر در دسترس دارید، سعی کنید از آن به عنوان یک ابزار برای خال‌خالی کردن روی لاک یا کشیدن خط و طراحی روی آن استفاده کنید.

سخن پایانی

پدیکور خانگی به همان اندازه که خودتان می‌خواهید می‌تواند ساده یا تجملی باشد. تنها با ۹ مرحله‌ی ساده، می‌توانید در عرض چند دقیقه ناخن‌های زیبایی داشته باشید. از مزایای پدیکور کردن در خانه این است که می‌توانید با یک لباس راحتی در خانه‌ی خودتان پدیکور کنید و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. پس وقت آن رسیده که با پاهای خود مهربان‌تر باشید.

محصولات مراقبت از پوست و مراقبت از ناخن را نیز می‌توانید به راحتی از وب‌سایت لیاتیم سفارش دهید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید