صفحه اصلی > مراقبت از مو : روتین موی خشک؛ دستورالعمل‌هایی برای داشتن موی بهتر!

روتین موی خشک؛ دستورالعمل‌هایی برای داشتن موی بهتر!

روتین موی خشک

خشک و آسیب دیده کلماتی نیستند که برای آدم خوشایند باشند. بیشتر انواع روتین مراقبت از مو برای دستیابی به موی ابریشمی یا سالم برنامه‌ریزی میشود. اما آیا شما به قدری نسبت به موی خود شناخت دارید که اگر یکی از این مشکلات را داشتید، متوجهش شوید؟ این مشکلات به لحاظ عینی قابل مشاهده هستند اما اغلب آرایشگر شماست که می‌تواند پیش از این که مشکل خودش را نشان دهد بفهمد موی شما آسیب دیده است یا نه. خبر خوب این که این موضوع مشکل رایجی است که قابل‌حل می‌باشد. در این مطلب از لیامگ قرار است به ارائه روتین موی خشک بپردازیم. اما پیش از این که سراغ آن برویم بیایید ببینیم روتین مو چیست؟

منظور از روتین مو، مراحلی است که شما در طول ماه یا به صورت روزانه انجام می‌دهید تا از موی خود مراقبت کنید و آن را به کیفیتی مطلوب برسانید.

علت خشکی مو چیست؟

باور کنید یا نه، مو می‌تواند آب از دست بدهد. وقتی موی شما نتواند رطوبت کافی را حفظ نماید نتیجه این میشود که موی شما خشک و مات به نظر می‌رسد. این موضوع می‌تواند باعث شود تا برخی انواع مو، وز شوند و در عین حال برخی دیگر کاملاً لخت شوند. آب‌وهوا، تغییر در رژیم غذایی، سن و برخی محصولات خاص می‌توانند باعث خشکی مو شوند.

استفاده بیش از حد از ابزار حالت دهنده مو و قرار گرفتن در برابر نور خورشید نیز می‌تواند باعث آسیب‌زدن به مو و خشکی آن شود. بسیار مهم است که برای موی خود از محافظ گرمایی، ضدآفتاب و کلاه استفاده کنید تا موانعی در برابر آسیب‌های موجود ایجاد شود. وقتی رطوبت کافی در روی سرتان حفظ شود آن‌وقت به‌سادگی می‌توانید به موی خود حالت دهید.

موی خشک چطور به نظر می‌رسد؟

موی خشک بافت زبری دارد و به راحتی دچار موخوره میشود. همچنین ممکن است پوست سرتان بخارد یا شوره بزند. این در صورتی است که روتین موی خشک مناسبی نداشته باشید. موی خشک به‌سادگی می‌تواند گره گره شود و درنتیجه فولیکول‌های موی شما بشکند و باعث شود تا موی بیشتری نسبت به ریزش طبیعی مو از دست دهید.

موی خشک
موی خشک

موی آسیب دیده یعنی چه؟

موی خشک یا موی آسیب دیده می‌توانند جای یکدیگر استفاده شوند اما موی آسیب دیده بیشتر به استفاده زیاد از حد محصولات اشاره دارد که باعث آسیب رسیدن به ساقه مو میشود. آسیب به مو می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

  • رنگ کردن مو
  • حالت دادن به مو با گرما
  • استفاده زیاد از حد از محصولات مراقبت از مو
  • اتو مو
  • آسیب نور خورشید
  • آسیب کلر

حتی آب لوله‌کشی نیز می‌تواند باعث آسیب به موی شما شود و این بستگی به عناصری دارد که داخل آن است. با این حال، آسیب رسیدن به مو همچنین می‌تواند در نتیجه برخی بیماری‌ها مثل کمبود ویتامین، آنورکسیا و … باشد. شناسایی منبع موی آسیب دیده اولین قدم در پیدا کردن راه‌حل برای درمان است.


بسیاری از شامپوهای تراست از آسیب کلر به تارهای مو شما جلوگیری می‌کند. برای آشنایی با آن‌ها کافیست روی لینک زیر کلیک نمایید.


موی آسیب دیده چطور به نظر می‌رسد؟

موی آسیب دیده ظاهر زبری دارد. ساقه مو شکننده و مستعد از بین رفتن است و این موضوع منجر به موخوره میشود. خیلی سخت می‌توان آن را جابه‌جا کرد یا حالت داد. وقتی مو آسیب ببیند، هر محصول یا ابزار حالت دهنده دیگری تنها می‌تواند وضعیت موی شما را بدتر کند و مدت‌زمان درمان این اتفاق را طولانی‌تر!

بهترین کاری که باید انجام دهید این است که به موی خود استراحت دهید. می‌توانید سراغ استفاده از شامپوها و نرم‌کننده‌های ساخته شده با مواد مغذی و مواد مؤثره‌ای بروید که به بازسازی مو کمک می‌کنند.

روتین موی خشک

روتین موی خشک | ملایم برخورد کنید

بله، موی شما توان بالایی دارد و مقاومت آن نیز قابل توجه است اما به این معنا نیست که نباید حواستان به آن باشد.

مراقبت از موی خشک
مراقبت از موی خشک

روتین موی خشک | از موی خود در برابر عوامل فصلی محافظت کنید

تابستان و زمستان، فصول سختی برای مو هستند. با کلر درون استخر و نور خورشید، سر و کله زدن با مو بسیار سخت میشود. از طرف دیگر، ماه‌های زمستان به خاطر هوای خشک خود شناخته میشود.

روتین موی خشک | روتین مراقبت از موی خود را حفظ کنید

سعی کنید به استفاده از محصولاتی که برای نوع موی شما طراحی شده است، عادت کنید. محصولاتی وجود دارند که برای همه نوع مو مفید هستند اما سعی کنید سراغ محصولاتی بروید که به طور خاص برای نوع موی شما ساخته شده‌اند.


تا نرم کردن و آبرسانی موهای خشک شما تنها یک کلیک فاصله دارید.

سرم مو کراتین و آرگان تراست

روتین موی خشک | بگذارید موی شما استراحت کند

هرچه بیشتر از موی خود کار بکشید، موی شما بیشتر مستعد خشکی میشود. بگذارید موی شما هوا بخورد و بعد از حمام خشک شود. سراغ سشوار نروید. موی خود را وقتی خیس است شانه بزنید و از یک نرم‌کننده نیز استفاده کنید تا باعث شکنندگی ساقه‌های مو نشود.

روتین موی خشک | شب ها ماسک مو بگذارید

از یک ماسک موی نرم‌کننده حداقل هفته‌ای یک بار استفاده کنید و بگذارید به خورد ساقه‌های موی شما برود. نه‌تنها باعث آبرسانی میشود بلکه باعث نرمی و حالت گرفتن موی شما نیز میشود.

استفاده از ماسک برای موی خشک
استفاده از ماسک برای موی خشک

روتین موی خشک | به دوش آب گرم نه بگویید!

گرفتن حمام بخار آن هم به مدت‌زمان طولانی شاید در همان لحظه لذت‌بخش باشد اما بالا رفتن دما می‌تواند باعث خشکی مو شود. این از این جهت است که گرمای زیاد آب می‌تواند چربی‌های ضروری پوست سر را از بین ببرد. مهم نیست چه حس آرامش بخشی در آن لحظه به شما می‌دهد! از طرفی منظورمان این نیست که زیر آب بسیار سرد هم دوش بگیرید، استفاده از آب ولرم بهترین کار است. از طرفی کوتاه کردن مدت‌زمان ماندن در حمام نیز می‌تواند مؤثر باشد. این‌طوری می‌توانید به محیط‌زیست خود نیز کمک زیادی بکنید.

روتین موی خشک | به طور مستمر موی خود را کوتاه کنید!

یکی از راحت‌ترین راه برای محافظت از ساقه‌های مو، این است که به طور مستمر آن را کوتاه کنید. موی شما نیاز به کوتاه شدن منظم دارد تا در بهترین حالت خود قرار بگیرد. درحالی‌که کمی سخت است روی برنامه و به طور منظم آن را کوتاه کنید اما واقعاً ارزش سختی دادن را دارد. این‌طوری می‌توانید با انواع آسیب‌های مو مثل موخوره خداحافظی کنید.


اگر مشتاق هستید تا با یک روتین مراقبت از موی فوق‌العاده آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

روتین مراقبت از مو

روتین مراقبت از مو؛ امکانی ایده آل برای حفظ موهایتان!

برای داشتن مو سالم، درخشان و همچنین پوست سری سالم و بدون خشکی، شوره یا چیزهایی از این دست، داشتن روتین مراقبت از مو به شدت توصیه می‌شود.


روتین موی خشک | روش بالش و تشک ابریشمی بخوابید!

چه کسی فکرش را می‌کرد که بالش و تشکی که روی آن می‌خوابید می‌تواند دلیلی برای خشکی مو باشد. خب، به نظر می‌رسد که بالش و تشک پنبه‌ای می‌تواند رطوبت را از پوست سرتان بگیرد و باعث خشکی ساقه‌های مو شود. این اصلاً خوب نیست! در عوض، می‌توانید این بالش و تشک را از نوع ابریشمی کنید. نه‌تنها به موی شما کمک می‌کند بلکه بسیار لوکس و زیبا نیز به نظر می‌رسد. آماده این نیستید که از شر تشک و بالش پنبه‌ای خود خلاص شوید؟ می‌توانید سراغ پارچه ابریشمی بروید و آن را به هنگام خواب روی تخت پهن کنید.

روتین موی خشک | به پزشک خود مراجعه کنید!

اگر این نکاتی که به شما گفتیم باز هم برای رسیدن شما به موی مطلبوتان کافی نبود، وقتش است تماسی با متخصص مو بگیرید و برای خودتان وقت ملاقاتی تعیین کنید. برخی مشکلات مرتبط با مو هست که با معاینه پزشک به‌سادگی می‌توانید به آن پی ببرید و مشکلاتتان را حل کنید.

روش های ترمیم موی آسیب دیده چیست؟

اول، با ماسک نرم‌کننده عمیق شروع کنید، بگذارید حسابی به خورد موی شما برود و ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای موی شما را به آن برساند. یک نرم‌کننده عمیق باعث آبرسانی مو میشود و همچنین باعث میشود تا مو در برابر آسیب‌های دیگر، قوی شود. این اقدامات درمانی را حداقل هفته‌ای یک بار انجام دهید. اگر موی شما مستعد خشکی است، این کار را به بخشی از روتین موی خشک خود تبدیل کنید و هر چند روز یک بار از یک ماسک استفاده کنید.

ترمیم موی آسیب دیده
ترمیم موی آسیب دیده

سپس، شامپو و نرم‌کننده قدیمی خود را با محصولاتی که برای کمک به آبرسانی و نرم‌کنندگی موی شما طراحی شده‌اند عوض کنید. مطمئن شوید که موی خود را به خوبی می‌شویید و از آن جایی که هر محصولی که باقی بماند می‌تواند باعث خشکی موی شما شود، به این مرحله حسابی توجه کنید. اگر از نرم‌کننده در حمام استفاده نمی‌کنید، یک نرم‌کننده برای بعد از بیرون آمدن از حمام بخرید و از ریشه تا نوک موی خود را به آن آغشته کنید.

نکته سوم برای کسانی است که موی خود را رنگ کرده‌اند، بهتر است از نرم‌کننده قبل و بعد از حمام استفاده کنید. از محصولاتی نیز استفاده کنید که به طور خاص برای موی رنگ شده هستند.

درنهایت، داشتن موی خشک به این معنا نیست که نباید از حالت دهنده‌های گرمایی استفاده کنید. دمای آن را پایین بیاورید و پیش از استفاده از آن از محافظ گرمایی استفاده کنید. ترمیم موی آسیب دیده زمان می‌برد اما اگر این مراحل را طی کنید به خوبی از پس آن برخواهید آمد.


تا داشتن موهایی درخشان و ابریشمی تنها یک کلیک فاصله دارید.

انواع ماسک های مو تراست

هیچ‌کس از لمس موی خشک لذت نمی‌برد!

در این مطلب از لیامگ به بررسی موی خشک، علت این که موی آدم خشک میشود و همچنین ارائه روتین موی خشک مناسب پرداختیم. پیگیری هرکدام از مراحلی که بالاتر به آنها اشاره کردیم می‌تواند به شما در رسیدن به موی سالم و ابریشمی کمک بکند. برای خرید محصولات مراقبت از موی خشک می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و سفارش خود را به‌سادگی و تنها با چند کلیک، ثبت کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید