صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : استفاده از کرم روشن کننده پوست؛ همان چیزی که برای جوانی لازم دارید!

استفاده از کرم روشن کننده پوست؛ همان چیزی که برای جوانی لازم دارید!

استفاده از کرم روشن کننده

وقتی صحبت مراقبت از پوست مطرح می‌شود، ناخودآگاه ذهنمان به سمت یکی از مهم‌ترین کارها در مراقبت از پوست می‌رود؛ سفید کردن صورت. احتمالاً در ادامه راه هم دنبال این می‌رویم ببینیم بهترین سفید کننده صورت کدام است. اصلاً آیا سفید کننده صورت کلمه درستی است یا به جای آن باید از کرم روشن کننده پوست صورت استفاده کنیم؟ هر دویش درست هستند اما وقتی داریم در حوزه پوست و سلامت آن حرف می زنیم بهتر است که آن را به عنوان کرم روشن کننده بدن یا پوست بشناسیم. در این مطلب قرار است به بایدها و نبایدهای استفاده از کرم روشن کننده بپردازیم و ببینیم اوضاع از چه قرار است.

برای آن‌هایی که درگیر رنگ پریدگی هستند، کرم روشن کننده می‌تواند راه‌حل جذابی باشد. لکه‌های پیری، آسیب خورشید و چین و چروک وقتی رنگ صورت هم یکسان نباشد می‌تواند باعث زشتی و افزایش سن صورتمان شود. درست مثل هر مراقبت از پوستی، مهم‌ترین چیز این است که از محصولی استفاده کنیم که بیشترین منفعت را به پوستمان برساند و کمترین آسیب را بزند.

بایدهای استفاده از کرم روشن کننده

۱. از خورشید دوری کنید!

تقریباً همه در سرتاسر جهان توصیه می‌کنند که برای محافظت از پوست خود از خورشید دوری کنید. اما وقتی می‌خواهید سراغ استفاده از کرم روشن کننده بروید، حتماً باید از نور خورشید دوری کنید. درواقع یک کرم ضد آفتاب خوب می‌تواند بخش بسیار مهمی از روتین روشن‌کنندگی پوست شما باشد. یا برای این که حسابی همه چیز امن و امان باشد حتی‌المقدور تا می‌توانید در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

درحالی‌که اقدامات روشن‌کنندگی پوست شما دارد کار می‌کند تا جلوی تولید ملانین را بگیرد (که باعث تیره شدن پوست می‌شود)، شما نیاز دارید تا جلوی اشعه ماورای بنفش را که باعث تحریک تولید بیشتر ملانین می‌شود، بگیرید. علاوه بر این، برخی مواد مؤثره و فرایندهای مورد استفاده برای روشن شدن پوست می‌تواند باعث حساسیت پوست در برابر خورشید شوند.

برای این‌که در خصوص روشن کردن پوست اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” از روشن کردن پوست تا درخشان کردن آن ” را مطالعه نمایید.

۲. چند کار هم‌زمان نکنید!

اگر دارید با تحریک‌های پوستی مثل اگزما، آکنه، پسوریازیس و… سر و کله می‌زنید، باید اول از همه کنترل این مسائل را در اختیار بگیرید و سپس سراغ استفاده از کرم روشن کننده پوست بروید. اگر پوست شما تحریک شده باشد، محصولات روشن کننده می‌توانند آسیب بیشتری برسانند.

۳. دستورالعمل‌ها را دنبال کنید!

درست مثل مواجهه با هر محصول مراقبت از پوست دیگری، باید حسابی دستورالعمل نوشته شده برای استفاده از کرم روشن کننده را بخوانید. دلایل مهم زیادی برای وجود آن‌ها روی محصول، هست: شما می‌خواهید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید با حداقل احتمال بد شدن اوضاع. و اگر محصولی پیدا کردید که توضیحات دقیق و واضحی ندارد بهتر است سراغ محصول دیگر بروید. به خصوص اگر محصولی که دستتان است، گفته شده که کرم روشن کننده قوی به حساب می‌آید.

دستورالعمل استفاده از کرم روشن کننده
دستورالعمل استفاده از کرم روشن کننده

۴. برچسب را بخوانید. بررسی کنید. خودتان آموزش ببینید.

درحالی‌که فهمیدن و توجه به این که افراد چه چیزی را روی بدنشان استفاده می‌کنند به ترند تبدیل شده است اما همیشه این‌طور نیست. اما وقتی از کرم روشن کننده استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که درباره مواد مؤثره آن بدانید – این که مواد مؤثره آن خوب است یا نه و روی بدن شما چه واکنشی خواهد داشت.

۵. مراقب کل پوستتان باشید!

استفاده از کرم روشن کننده می‌تواند قدم بزرگی در بهبود اوضاع پوستتان به حساب بیاید. اما هنوز باید روی سلامت و قوی‌تر ساختن پوست خود کار کنید. مطمئن شوید که پوستتان آب‌رسانی و تغذیه می‌شود و از کشیدن سیگار یا نوشیدن الکل پرهیز کنید چرا که به پوستتان آسیب می‌رساند.

۶. به محصولاتی که استفاده می‌کنید، زمان بدهید!

یک بار استفاده از کرم روشن کننده یا ماسک صورت احتمالاً تغییر قابل‌توجهی ایجاد نمی‌کند. بیشتر کرم‌های روشن کننده تأثیری تدریجی دارند و اگر طبق دستورالعمل استفاده شوند می‌توانند در طی زمان، نتیجه بهتری به شما بدهند.

۷. نتایج به دست آمده را حفظ کنید!

این را بدانید که روشن کردن پوست یک پروسه یک شبانه روزه نیست. نتیجه‌ای که به دست می‌آید با گذشت زمان بوده و برای حفظ آن نیز باید وقت کافی بگذارید.

نبایدهای استفاده از کرم روشن کننده

انتظار معجزه نداشته باشید!

ما در دنیای فست فودی زندگی می‌کنیم جایی که همه منتظر نتایج سریع هستیم. درنهایت، وسوسه می‌شویم که از چند محصول استفاده کنیم یا از یک محصول به میزان زیاد و مستمر استفاده کنیم. یا فکر می‌کنیم استفاده زیاد از لایه‌بردار می‌تواند کمک کند تا محصولات دیگر تأثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

انتظار معجزه نداشتن از کرم روشن کننده
انتظار معجزه نداشتن از کرم روشن کننده

در انتخاب محصولی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، صبور باشید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. اگر بعد از ۴ تا ۶ هفته، هیچ تغییر قابل‌توجهی ملاحظه نکردید، باید سراغ درمان دیگری بروید.

به خاطر داشته باشید که کرم روشن کننده برای این استفاده می‌شوند که نابرابری رنگی پوست را اصلاح کنند. قرار نیست رنگ پوستتان را کامل عوض کنند. به کرم روشن کننده به عنوان درمانی موضعی و نقطه‌ای فکر کنید.

چند اشتباه رایج در استفاده از کرم روشن کننده!

اشتباه اول

آیا تا به حال مواد مؤثره موجود در محصولی که می‌خرید را بررسی کرده‌اید؟ خب، بی‌اهمیتی می‌تواند باعث آسیب رسیدن به پوست شما شود. بسیاری از شرکت‌ها از مواد مؤثره‌ای استفاده می‌کنند که می‌تواند به سلامت و پوست ما آسیب برساند. پس بررسی این مواد مؤثره تا حد زیادی در سلامت خودمان و همچنین بهتر شدن وضع پوستمان می‌تواند مفید باشد.

اهمیت مواد موثره کرم های روشن کننده
اهمیت مواد موثره کرم های روشن کننده

اشتباه دوم

بسیاری از افراد صرفاً به کرم روشن کننده متکی هستند و دیگر چیزهای مهم مثل داشتن رژیم غذایی سالم و اطمینان از دریافت مواد مغذی را نادیده می‌گیرند. این را در نظر بگیرید که پوست شما بازتاب شفافی است از چیزی که می‌خورید و عادت‌هایی که در زندگی دارید. پس برای رسیدن به نتایجی مطلوب، سبک زندگی سالمی اتخاذ کنید. این کار همیشه باعث می‌شود تا محصولاتی که از آن استفاده می‌کنید، بهترین و بالاترین تأثیر را روی شما داشته باشند.


برای این‌که در خصوص روشن کردن پوست اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” از روشن کردن پوست تا درخشان کردن آن ” را مطالعه نمایید.

روشن کردن پوست

از روشن کردن پوست تا درخشان کردن آن

در این مقاله می‌خواهیم راجع به روشن کردن پوست و درخشندگی آن و تفاوت بین این دو صحبت کنیم و راه‌کارهایی ارائه دهیم که پوستی یکدست داشته باشید.


اشتباه سوم

بدون آب‌رسانی کامل، حتی بهترین کرم روشن کننده هم بی‌مصرف است. بسیاری از مشکلات مربوط به پوست ارتباطی با بی‌آبی پوست دارد. آب نه تنها باعث بهبود اوضاع می‌شود بلکه سمومی که می‌توانند تأثیرات بدی برای پوست داشته باشند را هم کنترل می‌کند. علاوه بر این، آب امکان بسیار خوبی است برای پاک‌سازی خون شما. پس، حواستان به میزان آبی که روزانه می‌نوشید، باشد. مقدار آبی که روزانه می‌نوشید باید حداقل نصف وزنتان باشد.

اشتباه چهارم

حتی اگر به طور مستمر از کرم روشن کننده استفاده می‌کنید، ممکن است به نتیجه دلخواهتان نرسید اگر سلول‌های مرده پوستی روی سطح پوستتان قرار گرفته باشند. استفاده از محصولات لایه‌بردار حداقل یک بار در هفته می‌تواند به شما کمک کند. لایه‌بردار به طور طبیعی به شما کمک می‌کند تا سلول‌های مرده را از بین ببرید، منافذ پوستتان را باز می‌کند و مطمئن می‌شود که پوستتان نفس بکشد.

استفاده از کرم روشن کننده
استفاده از کرم روشن کننده

اشتباه پنجم

و اما اشتباه آخر که می‌تواند باعث مشکلاتی جدی برای شما بشود. همیشه به خاطر داشته باشید که از کرم روشن کننده درست به همان روشی که روی آن نوشته شده استفاده کنید. این روزها بهترین کرم روشن کننده تحت آزمایش‌های بسیار زیادی قرار می‌گیرد و پیش از این که به بازار برسد، امتحانش را پس می‌دهد. پس مطمئن شوید که محصولی را انتخاب کنید که تقریباً معروف باشد و باعث عوارض جانبی نشود. ممکن است هنگام استفاده از برخی کرم‌های روشن کننده با عوارضی مثل آلرژی روبرو شوید که در این صورت حتماً به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

استفاده از کرم روشن کننده برای اصلاح اوضاع پوست!

در این مطلب از لیامگ آمدیم ببینیم بایدها و نبایدهای مربوط به استفاده از کرم روشن کننده چه چیزهایی هستند! علاوه بر این به چند اشتباه رایج در استفاده از کرم روشن کننده پرداختیم. به هر حال محصولی که داریم از آن حرف میزنیم، محصول بسیار حساس و مهمی برای  پوست ماست و باید به هنگام استفاده از آن حسابی حواسمان را جمع کنیم. اگر نیاز به محصولات بهداشتی و مراقبتی برای پوست خود دارید، تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی لیاتیم شوید و پس از بررسی دقیق محصولات ما، آن چیزی که مناسب روشن شدن پوست خودتان است را انتخاب کنید. خریدتان از لیاتیم، مطمئن خواهد بود.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۲.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید