صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : بایدها و نبایدهایی درخصوص نحوه استفاده از آبرسان پوست

بایدها و نبایدهایی درخصوص نحوه استفاده از آبرسان پوست

استفاده از آبرسان

هر فردی باید روزانه از آبرسان استفاده کند، اما مهم است که آبرسانی را انتخاب کنید که بهترین مزایا را برای نیازهای پوست شما فراهم کند و از آن مهم‌تر نحوه استفاده از آبرسان است. باید آبرسانی را انتخاب کنید که بدون ایجاد کوچک‌ترین مشکلی برای پوستتان، از خشکی آن جلوگیری کند. در این مقاله نکاتی تخصصی را در مورد نحوه استفاده از آبرسان برای شما بیان کردیم.

بایدهایی در زمان استفاده از آبرسان پوست

۱. استفاده از آبرسان مناسب پوستتان

هر فردی به محصول مراقبتی پوست منحصربه‌فردی نیاز دارد. ازآنجاکه آبرسان یک بخش اصلی روتین مراقبتی پوست در روز و شب است، بنابراین وقتی به خود که میاییم متوجه می‌شویم آن را به مدت ۲۴ ساعت در روز، یعنی ۳۶۵ روز سال استفاده می‌کنیم. هر محصولی که این مقدار زمان را روی پوست شما سپری می کند بهتر است محصول مناسبی برای نوع پوست شما باشد، درست است؟ به همین دلیل محصولاتی را برای نه نوع مختلف پوست ایجاد کردم. نوع پوست خود را پیدا کنید تا بتوانید بهترین آبرسان توصیه شده را دریافت کنید.

۲. استفاده از آبرسان حاوی ضدآفتاب در طول روز

از آن‌جا که استفاده از ضدآفتاب و آبرسان برای پوست ضروریست، پیدا کردن آبرسانی که حاوی SPF باشد باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می‌شود. اما اگر دارای پوست مستعد جوس و آکنه هستید، باید دقت کنید ضدآفتاب-آبرسانی که انتخاب می‌کنید، باعث افزایش چربی روی پوست شما نشوند.

۳. استفاده از آبرسان فاقد ضدآفتاب در شب‌ها

پوست شما نیازهای متفاوتی در روز نسبت به شب دارد و استفاده از آبرسان حاوی ضدآفتاب در رختخواب کمکی به پوست شما نمی‌کند. در عصر، پوست شما در حالت استراحت است و به حالت ترمیم می‌رود؛ بنابراین، این زمان ایده ال برای تهیه مواد ترمیم‌کننده شبانه است (مانند رتینول، پپتیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها) تا بهترین و کامل ترین خواب را داشته باشید.

استفاده از آبرسان فاقد ضدآفتاب در شب
استفاده از آبرسان فاقد ضدآفتاب در شب

۴. استفاده از آبرسان با رایحه مصنوعی، ممنوع برای پوست‌های حساس

افراد با پوست حساس می‌توانند نسبت به عطرهای مصنوعی که هنوز هم به طور گسترده در کرم‌ها استفاده می‌شوند، واکنش منفی نشان دهند. قبل از خرید آبرسان، به مواد تشکیل‌دهنده آن توجه کنید.  از محصولاتی که حاوی “عطر”، “عصاره عطر”، “رایحه طبیعی” یا “رایحه ” هستند، خودداری کنید. اطلاعات مربوط به رایحه مصنوعی معمولاً در انتهای قسمت مواد تشکیل‌دهنده و ترکیبات ذکر می‌شوند.

۵. آبرسانی تمام صورت به طور مساوی

بسیاری از افراد دارای منافذ بسته پوست هستند.(برجستگی‌های غیرعفونی که به‌عنوان کومدون‌های بسته شناخته می‌شوند). این برجستگی‌ها در اطراف خط مو و نزدیک به گوش‌ها قرار دارند. علت این امر ممکن است یک محصول ناسازگار برای مو باشد، اما بیشتر اوقات به نحوه استفاده آبرسان توسط افراد برمی‌گردد. هنگامی که شروع می‌کنید آبرسان را از وسط صورت خود استفاده کرده و آن را به بیرون فشار می‌دهید، آبرسان بیشتر در اطراف صورت شما قرا می‌گیرد. این لایه‌ها ممکن است منافذ را مسدود کنند که این کار منجر به گرفتگی برجستگی‌هایی می‌شود که به استخراج نیاز دارند. مهم است که از نحوه استفاده از آبرسان خود آگاه باشید.

۶. استفاده از آبرسان‌های مختلف در تابستان و زمستان

توانایی پوست شما در حفظ رطوبت با آب‌وهوایی که در آن زندگی می‌کنید ارتباط مستقیم دارد. اگر در یک محیط مرطوب زندگی می‌کنید، ممکن است بخواهید از یک آبرسان سبک استفاده کنید. اگر در آب‌وهوای خشک زندگی می‌کنید، نیازهای شما بسیار متفاوت خواهد بود. این ایده سپس در فصول متغیر گسترش می‌یابد. آبرسانی که در تابستان استفاده می‌کنید برای هوای سردتر در پاییز یا زمستان ممکن است به‌اندازه کافی مؤثر نباشد.

آبرسان مختلف برای تابستان و زمستان
آبرسان مختلف برای تابستان و زمستان

تفاوت بین پوست کم آب و خشک را دریابید.

واقعیت این است که شما نمی‌توانید پوست چرب و خشکی داشته باشید. شما می‌توانید پوستی چرب و کم آب داشته باشید اما نه پوستی چرب و خشک. در قسمت‌های زیر برای شما بیشتر در این مورد توضیح داده‌ایم.

اکنون به نبایدهای استفاده از آبرسان می‌رسیم:

۱. استفاده بیش از حد از آبرسان ممنوع

افزودن چندین لایه آبرسان برای برطرف کردن خشکی پوست به معنای تبدیل آن لایه به لایه ای با قوام بهتر نیست. استفاده از لایه‌های ضخیم‌تر آبرسان فقط باعث می‌شود که سریع‌تر از آبرسان استفاده کنید (و هزینه خود را هدر دهید). اگر این کار را انجام می دهید، واضح است که پوست شما به چیز دیگری نیاز دارد. اگر متوجه شدید که آبرسان شما این کار را انجام نمی دهد، به دنبال محصول مناسب‌تری برای پوستان باشید.


برای رهایی از خشکی‌های پوستتان و داشتن پوستی شفاف و باطراوت، تنها یک کلیک کافیست!


۲. اکتفا نکردن به آبرسان

اگر پوست شما سفت و کم آب است ، ممکن است لازم باشد بیشتر از لایه بردار استفاده کنید. همچنین، فواید آبرسانی را که تونرها و سرم های بدون الکل برای شما می توانند داشته باشند را نادیده نگیرید. تمام این موارد به روتین شما اضافه می شوند می‌توانند اثرات آبرسانی منظم شما را تقویت کنند.


برای آشنایی بیشتر با آبرسان‌ها و عملکرد آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله”با آبرسان پوست، سد نفس کشیدن پوستتان را بشکنید!” را مطالعه نمایید.

آبرسان پوست

با آبرسان پوست، سد نفس کشیدن پوستتان را بشکنید!

برای کمک به حفظ رطوبت پوست خشک یا جلوگیری از مشکلات پوست چربتان، آبرسان پوست روزانه خود را بخرید. اما پیش از آن وقتی بگذارید و کمی با این محصول آشنا شوید.


۳. عدم استفاده از محصولات روغنی در زیر آبرسان

روغن‌های درمانی خالص این روزها متقاضی بسیاری دارند. به‌هرحال، یک روغن، رطوبت فوری و درخشش شبنمی را به پوست شما می‌بخشد. اما بسیاری از افراد، از آن به طور نامناسب استفاده می‌کنند. مهم است که بدانیم هر محصول مراقبتی پوست دارای اندازه مولکولی است. یک روغن خالص دارای بزرگ‌ترین مولکول‌ها است، یک آبرسان دارای مولکول کوچک‌تر و یک سرم پوست دارای کوچک‌ترین مولکول است. اگر روغن پوست بخشی از روتین شماست، همیشه از آن به‌عنوان آخرین مرحله یعنی روی آبرسان استفاده کنید. این عمل از نفوذ مولکول کوچک‌تر جلوگیری می‌کند. استفاده روغن پوست بر روی آبرسان به‌عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبتی پوست، راهی عالی برای افزودن سد محافظتی دیگر است.

استفاده نکردن از محصولات روغنی در زیر آبرسان
استفاده نکردن از محصولات روغنی در زیر آبرسان

۴. غفلت نکردن از ناحیه گردن برای آبرسانی

ضدآفتاب، بهترین محصول در کره زمین برای جلوگیری از علائم قابل‌مشاهده پیری است؛ بنابراین ضروری است که کرم‌های ضدآفتاب را همیشه خدا (حتی در زمستان) به گردن خود بزنید. با این‌حال، اکثر مردم ناآگاه‌اند و به‌درستی این کار را انجام نمی‌دهند. به طور معمول، افراد ابتدا ضدآفتاب را به‌صورت خود می‌زنند. سپس، هرچه در نوک انگشتان مانده برای گردن استفاده می‌کنند. این‌طور نیست؟

اثربخشی ضدآفتاب بر اساس میزان فراوانی استفاده از آن است نه لزوماً عدد SPF. یک SPF ۵۰ که به میزان کم استفاده می‌شود فقط ممکن است با SPF ۱۰ برابر باشد. بهترین روش برای استفاده از ضدآفتاب، صورت و گردن به‌عنوان دو ناحیه جداگانه در نظر بگیریم. ضدآفتاب را به مقدار فراوان به‌صورت بمالید، سپس تیوب را بیشتر فشار دهید و آن را به فراوانی به ناحیه گردن بمالید. (آیا گردن و سینه شما از آفتاب آسیب‌دیده؟ این نکات را برای ترمیم آن بخوانید)

۵. نترسیدن از روغن موجود در آبرسان‌ها

تقریباً همه کرم‌ها و لوسیون‌ها دارای نوعی روغن یا نرم‌کننده هستند تا محصول در سطح پوست بلغزد. بااین‌حال، همه روغن‌ها، مسدودکننده منافذ وکمدوژنیک نیستند. نکته دیگر این که، استفاده از آبرسان به طور مستقیم باعث ترک پوستی نمی‌شود. آکنه هنگامی رخ می‌دهد که سلول‌هایی که منافذ داخلی را پوشانده‌اند نتوانند به‌درستی ریخته شوند و منافذ مسدود شوند. این فرایند اتفاق می‌افتد خواه از محصولات بدون روغن استفاده کنید یا نکنید. در نهایت، انتخاب محصولات مناسب برای نوع پوست شما بهترین نتایج را تضمین می‌کند.

پوستی نرم و باطراوت داشته باشید!

در این مقاله از لیامگ ما باید و نبایدهایی را درخصوص استفاده از آبرسان برای شما بیان کردیم تا از این محصول بیشترین بهره را ببرید. برای دستیابی به پوست سالم راه‌های زیادی برای رفتن و نکات زیادی برای رعایت کردن وجود دارد که گاهی اوقات ممکن است برایتان خسته‌کننده باشد؛ اما مطمئن باشید که در نهایت از دیدن پوست شفاف و درخشنده خود در آینه لذت خواهید برد.

برای این‌که پوستی نرم و باطراوت داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم از وبسایت لیاتیم دیدن نمایید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید