صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : بایدها و نبایدهای استفاده از سرم مو کراتین و آرگان

بایدها و نبایدهای استفاده از سرم مو کراتین و آرگان

استفاده از سرم مو

تابحال از خودتان پرسیده‌اید چطور مدل‌هایی که در آگهی‌های تبلیغاتی محصولات مراقبت از مو دیده می‌شوند، چقدر موهای شفاف و درخشانی دارند؟ خب قطعاً بیشترشان از بدو تولد چنین وضعیتی نداشته‌اند و پیش از اینکه تا این حد زیبا و تماشایی شوند، به وضعیت موی سرشان حسابی رسیدگی کرده‌اند و کم‌وکسر نگذاشته‌اند.  

شاید بانوان با نگاه به این افراد کمی احساس حسادت کنند، اما واقعاً نباید چنین احساسی داشته باشید، فرقی هم نمی‌کند که آقا باشید یا خانم، چون همه شما می‌توانید با کمی رسیدگی به وضعیت موی خود، به لطف سشوارها و سرم‌های مو ظاهری خیره‌کننده داشته باشید و از مدل‌ها و سلبریتی‌ها جذاب‌تر دیده شوید.

استفاده از سرم مو ضمن کنترل وزی و حفظ رطوبت مو موجب افزایش سطح شفافیت، براقیت، سلامت و زیبایی موی سر شده و واقعاً دیگر نمی‌شود بدون آن زندگی کرد. در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور می‌توان با رعایت یک سری نکات کاربردی، به بهترین شکل ممکن از سرم کراتین و آرگان یکی از بهترین انواع سرم‌های مو استفاده کرد:

چگونه از سرم مو استفاده کنیم؟

طرز استفاده از سرم مو را می‌توان در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

  • بسته به نوع سرم، بهتر است از آن روی موی تروتمیز و مرطوب استفاده کنید.
  • یک یا دو قطره از سرم را روی کف دست‌تان بریزید و سپس ۵ الی ۶ ثانیه صبر کنید تا گرم شود.
  • دست‌های خود را به سمت سرتان برده و از انتها یا نوک مو تا میانه ساقه‌ها آن را بمالید و به طور کامل در سراسر موی سر پخشش کنید؛ اجازه ندهید سرم به ریشه موی شما نزدیک شود.
  • با ملایمت از سرم روی موی سرتان استفاده کنید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.
  • بعد از اتمام کارتان با مالیدن سرم، به کمک یک شانه سرم روی سرتان را با از میانه تا نوک موها پخش کنید.

۱. محصولی متناسب با نوع موی سرتان تهیه کنید.

همه افراد می‌توانند از سرم موی سر استفاده کنند، به شرطی که پیش از اقدام برای انجام این کار، محصولی متناسب با نوع موی خود را انتخاب کرده باشند.

۲. سرم‌های مناسب پوست سر را به درستی مصرف کنید.

حتماً پیش از هر کاری، لیبل پشت محصولات را بخوانید تا ببینید که آیا قبلِ استفاده موی سرتان باید خشک باشد یا مرطوب. برای موهای مرطوب، دو یا چهار قطره از سرم را برای استفاده روی کف دست‌تان بریزید؛ و برای موهای خشک، یک یا دو قطره از سرم.

توجه: سرم‌هایی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها به طور مستقیم روی پوست سر استفاده کرد؛ برای این کار می‌توانید با یک شانه دندانه‌ای نرم، موی سرتان را دو قسمت کنید و بین‌شان یکی دو سانتی‌متر فاصله بگذارید.

نحوه استفاده از سرم کراتین و آرگان
نحوه استفاده از سرم کراتین و آرگان

۳. با انگشت‌های تمیز سرم را روی سرتان پخش کنید.

دو یا چهار قطره از محصول را روی کف دست‌تان بریزید و به کمک دست‌های تمیز و به آرامی موی سرتان را ماساژ دهید. اگر موی پرپشت و بلندتری دارید هم باید کمی بیشتر از سرم استفاده کنید.

۴. به اندازه از سرم استفاده کنید.

فرقی نمی‌کند که موی بلند و پرپشتی دارید یا موی کوتاه و کم‌پشت، استفاده بیش‌ازاندازه از سرم اصلاً خوب نیست و توصیه نمی‌شود. به خاطر داشتن موهای براق و شفاف می‌خواهید از این محصول استفاده کنید، قبول! اما قرار نیست با مصرف بیشتر سرم، موی سرتان براق‌تر و درخشان‌تر شود. برای موی سر کم پشت، به اندازه یک نخود و برای موی سر پرپشت، به اندازه نصف نخود از سرم مو روی دست‌تان بریزید.  

۵. بعدِ مصرف نیازی به آبکشی ندارید.

سرم‌ها به خاطر بهره‌مندی از سیلیکون‌ها اجازه خروج رطوبت از موی سر را نداده و با آبرسانی آن به داشتن موی شفاف، نرم و درخشان کمک می‌کنند. این سیلیکون‌ها به عنوان یک بارانی روی لایه بیرونی موی سرتان قرار گرفته و اجازه نمی‌دهند، وزی از چندقدمی‌شان عبور کند.

همچنین استفاده از سرم را در برنامه روزانه حالت‌دهی به موی سر خود قرار دهید، نه بخشی از روند شستشو. بنابراین بهتر است بعدِ مصرف سرم مو را خشک کنید و تا دفعه بعد که موی سرتان را می‌شویید، فکر آبکشی را از سرتان بیرون کنید.

۶. هر روز یا هر چند روز یک بار از آن استفاده کنید.

بسته به هدف‌تان، زمان استفاده از سرم مو را در برنامه‌تان می‌توانید به صورت روزانه، دو روز یک بار یا سه روز یک بار تعیین کنید. برای مثال، اگر کمتر به فکر شستشوی موی سرتان هستید و می‌خواهید از یک سرم شفاف‌کننده استفاده کنید، استفاده روزانه از آن معنایی ندارد. همچنین اگر برنامه‌تان استفاده از یک سرم مرطوب‌کننده باشد، اگر بیش‌ازاندازه مصرف شود، در موی سرتان احساس سنگینی خواهید کرد. بااین‌حال، زمانی‌که پای پوست سر و رشد مو در میان باشد، مصرف روزانه سرم مو توصیه می‌شود.

۷. روی موی کثیف و آلوده از سرم استفاده نکنید.

یکی از مهم‎ترین مزایای سرم، توانایی محافظت‌شان دربرابر عوامل آسیب‌رسان محیطی همچون آلودگی و گردوغبار می‌باشد. برای اینکه این محصول بتواند بالاترین تاثیرگذاری را داشته باشد، باید از سرم‌ها روی موهای کاملاً شسته‌شده و تمیز استفاده کرد. تا محافظی باشد دربرابر شرایط نامساعد آب‌‌وهوایی یک شهر. به کمک سرم‌ها می‌توان جلوی وزی موی سر را گرفت.

شیوه استفاده از سرم کراتین و آرگان
شیوه استفاده از سرم کراتین و آرگان

۸. نگذارید سرم به پوست سر شما نزدیک شود.

اگر از سرم روی ریشه سرتان استفاده کنید، باید منتظر باشید تا با عواقبش روبرو شوید. برای همین است که توصیه می‌شود حتماً از نوک موی سر کار با سرم را آغاز کرده و تا میانه‌های مو پیش برویم تا به منطقه ممنوعه پوست سر نزدیک نشویم. در ضمن شما هدف‌ اصلی‌‌تان از استفاده از سرم، بهره‌مندی از یک موی درخشان و استثنایی است، این را فراموش نکنید.

۹. بلافاصله از سرم استفاده نکنید.

اگر بلافاصله بعدِ اینکه کمی از سرم را روی کف دست‌تان ریختید و پس از آن روی موی سرتان اعمالش کردید، به محتویات سرم اجازه نداده‌اید خودشان را پیدا کنند؛ بهتر است بگذارید ۵ الی ۶ ثانیه سرم روی دست‌تان بماند و اصطلاحاً گرم شود و سپس آن را وارد میدان مسابقه کنید.

۱۰. از سرم مو برای کنترل ساقه‌های بی‌حالت استفاده کنید.

به کمک دو تا از انگشت‌های‌تان بعد از اینکه کمی از سرم را روی کف دست‌تان ریختید می‎توانید از آن برای مالش ساقه‌های مو استفاده کنید؛ درضمن آن بخش‌هایی که می‌دانید دچار وزی و موخوره شده‌اند را خوب با سرم مالش دهید، تا شکنندگی‌شان برطرف شده و حالت سابق‌ و مطلوب‌شان را پیدا کنند.

سخن آخر!

شاید در نگاه اول استفاده از یک سرم مو کار چندان دشواری به نظر نرسد، اما نکات کاربردی و جزئی‌ای در این میان وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه نکنید، به پوست سر و ساقه‌ موهای خود آسیب می‌رسانید.

اگر در ارتباط با استفاده از سرم موی کراتین و آرگان سوالی داشتید، در بخش نظرات سوال(های) خود را مطرح کنید. همچنین می‌توانید برای آشنایی با سرم مو، مزایای کراتین و آرگان برای مو و راهنمای خرید آن به مقاله زیر نگاهی بیندازید.

سرم مو

سرم کراتین و آرگان | محافظ و درخشان‌کننده مو

برای تقویت، شفافیت‌بخشی و حفظ رطوبت مو، جلوگیری از بروز موخوره و محافظت مقابل آسیب‌های ناشی از حرارت‌دهنده‌ها می‌شود از سرم مو کراتین و آرگان استفاده کرد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید