صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : با استفاده از ماسک مو یک پله به داشتن موی سالم نزدیک‌تر شوید!

با استفاده از ماسک مو یک پله به داشتن موی سالم نزدیک‌تر شوید!

استفاده از ماسک مو

ماسک مو چیز حیرت‌انگیزی است. با استفاده از ماسک مو به سادگی می‌توانید خشک ترین و شکننده‌ترین موها را به مویی درخشان، شفاف و زیبا تبدیل کنید. متأسفانه برخی افراد قدرت ماسک مو را نادیده می‌گیرند. آن‌ها متوجه تفاوت ماسک مو و نرم‌کننده نمی‌شوند و نمی‌توانند تفاوت قابل توجه آن‌ها را از یکدیگر تمییز دهند. اما اینجا قرار نیست برایتان بگوییم ماسک مو چیست!

اگر به دنبال جوابی برای سؤال‌های زیر هستید، پیشنهاد می‌کنیم جستجویی در لیامگ ما بکنید و مطالب دیگر ما را بخوانید:

  • انواع ماسک مو کدام هستند؟
  • بهترین ماسک مو را از کجا تهیه کنیم؟
  • فواید ماسک مو چیست؟
  • ماسک مو خانگی برای ریزش مو فایده دارد؟

اما اینجا قرار است چه چیزی بگوییم؟ اینجا فرض را بر این می‌گذاریم که شما با ماسک مو به عنوان ابزاری برای مراقبت از مو آشنا هستید و قرار است برایتان درباره بایدها و نبایدهای استفاده از ماسک مو بنویسیم. همراه ما باشید. مطالب جالب و قابل توجهی برایتان خواهیم داشت:

انتخاب خود را بسته به نوع موی خود انجام دهید!

درست مشابه محصولات مختلف مراقبت از پوست که برای انواع پوست، ساخته می‌شود، محصولات مراقبت از مو نیز اهداف متفاوتی را دنبال می‌کند. انتخاب محصولاتی که مناسب برای نوع موی شما نباشد نه تنها باعث بهبود اوضاع موی شما نمی‌شود بلکه می‌تواند منجر به مشکلات پوست سر و مو شود.

وقتی صحبت از استفاده از ماسک مو مطرح می‌شود، اول از همه پیش از خرید به این فکر کنید که از ماسک مو چه انتظاری دارید:

  • اگر می‌خواهید به موی خشک و آسیب دیده خود آب‌رسانی کنید، به دنبال ماسکی کاملاً مغذی و غنی از مواد مؤثره بگردید.
  • برای مبارزه با پوست سر چرب، به دنبال ماسک پایه خاک رس باشید تا بتواند چربی‌های اضافی را جذب کند.
  • اگر هدف شما باز کردن گره‌های موی فر است، به دنبال ماسک مرطوب‌کننده‌ای باشید که در آن روغن گیاهی به کار گرفته شده باشد.
  • برای حفظ رنگ موی رنگ شده‌تان، به دنبال ماسکی با مواد مؤثره محافظتی باشید.

همان‌طور که می‌بینید، انتخاب‌های زیادی پیش روی ماست. این کار در وهله نخست می‌تواند گیج‌کننده باشد اما مزیتی که دارد این است که قادر خواهید بود با کمی وقت گذاشتن انتخاب درستی بکنید.

از آن روی موی خشک (مویی که مرطوب نیست) استفاده نکنید.

بیایید تکلیف یک چیز را همین ابتدا روشن کنیم – شما می‌توانید از ماسک مو بر روی موی خشک استفاده کنید. خیلی هم خوب جواب می‌دهد اما فقط گاهی اوقات!

از طرف دیگر، استفاده از ماسک مو روی موی خیس می‌تواند تغییر بیشتری ایجاد کند. موی خیس نه تنها مواد مؤثره را بهتر جذب می‌کند بلکه به این معناست که موی شما تمیز است. کمبود چربی و کثیفی این امکان را به مواد مؤثره ماسک می‌دهد تا بهتر در موی شما و ریشه آن نفوذ کنند.

تنها استثنا این است که بدانید مویتان تمیز است. در این مورد، ماسک مو هنوز می‌تواند مفید باشد.

البته اگر از ماسک مو پایه چربی استفاده می‌کنید، قوانین کمی فرق می‌کند.

همان‌طور که میدانید آب و چربی یکدیگر را دفع می‌کنند. استفاده از ماسک مو پایه چربی روی موی خیس یعنی این که چربی موجود در ماسک از موی خیس شما فرار خواهد کرد به جای این که جذب شود. در این شرایط، بهتر است از ماسک موی خود روی موی خشک استفاده کنید.

استفاده از ماسک مو بر موی خیس
استفاده از ماسک مو بر موی خیس

سعی کنید با موی ماسک خورده، بخوابید!

هیچ چیزی زیباتر از این نیست که صبح از خواب بیدار شوید و ببینید موهایتان گره نخورده و نشکسته و اوضاعش خوب است. این اتفاق زمانی می‌افتد که با ماسک مو بخوابید.

البته همه ماسک‌های مو برای استفاده شبانه ساخته نشده‌اند. ماکس موی آب‌رسان و مرطوب‌کننده بهتر است شب استفاده شود در حالی که ماسک پایه خاک رس و پروتئین اگر برای مدت زمان طولانی روی سرتان بماند می‌تواند به موی شما آسیب بزند.

دارید به چگونگی استفاده از ماسک مو فکر می‌کنید که بالشتان را کثیف نکنید؟

به محض این که ماسک را گذاشتید، کلاه حمام بگذارید. اگر صدای کلاه حمام می‌تواند شما را بیدار کند، می‌توانید از روسری استفاده کنید. صبح که از خواب بیدار شدید، آن را بردارید، ماسک را بشویید و از درخشندگی موی خود لذت ببرید.

در مصرف آن زیاده‌روی نکنید!

استفاده از ماسک مو می‌تواند موی شما را حیرت‌انگیز کند. آن‌قدر حیرت‌انگیز که ممکن است شما وسوسه شوید هر زمان که موی خود را می‌شویید از آن استفاده کنید. اما مسئله اینجاست استفاده زیاده از حد ماسک مو می‌تواند منجر به پوست سری چرب، موی بی‌حالت و مشکلاتی دیگر شود.


تا داشتن موهایی لطیف و حیرت‌انگیز، تنها یک کلیک فاصله دارید.

انواع ماسک های مو تراست

چرا؟ چون استفاده زیاد از ماسک مو می‌تواند باعث شود همه آن محصول روی موی شما سنگینی کند. همچنین باعث می‌شود پوست سرتان به خوبی نفس نکشد و امکان تولید سبوم پوست سرتان را افزایش می‌دهد و منجر به چرب شدن پوست سرتان می‌شود.

پس چند وقت یک بار باید از ماسک مو استفاده کرد؟

خب، ماسک مو طراحی شده تا هفته‌ای یک بار از آن استفاده شود. با این حال، یک بار هم کافی نیست!

میزان استفاده از ماسک مو به همه چیز بستگی دارد از نوع مو گرفته تا نوع ماسکی که استفاده می‌کنید. آن‌هایی که موی خشک و آسیب دیده دارند می‌توانند از ماسک آب‌رسان دو یا سه بار در هفته استفاده کنند در حالی که افراد با موی چرب بهتر است همان هفته‌ای یک بار را استفاده کنند.

اگر موی شما خیلی لخت است، پیشنهاد می‌کنیم بیشتر از دو بار در هفته از ماسک مو استفاده نکنید. موی فر البته می‌تواند بیشتر استفاده کند.

استفاده زیاد از ماسک مو، ممنوع
استفاده زیاد از ماسک مو، ممنوع

از ماسک مو به درستی استفاده کنید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که مقداری از یک محصول مراقبتی را روی دستتان می‌ریزید و سپس به انتهای موی خود اضافه می‌کنید و بعد از ۳۰ ثانیه آن را می‌شویید، احتمال این که خیری از ماسک مو نبینید و تغییری به وجود نیاید، وجود دارد. اینجا تقصیر ماسک موی شما نیست. تقصیر خودتان است.

برای پخش کردن ماسک به طور مساوی روی موی خود، از انگشت و شانه می‌توانید استفاده کنید. برای نتیجه بهتر سعی کنید سراغ شانه‌هایی بروید که دندانه پهن دارند.

اگر مو و پوست سرتان خشک است و ماسکی که استفاده می‌کنید، آب‌رسان است، می‌توانید آن را روی پوست سر هم بمالید.

با این حال، اگر پوست سر چربی دارید، سعی کنید ماسک مو به پوست سرتان برخورد نکند مگر این که فرمول آن طوری ساخته شده باشد که چربی اضافی را جذب کند. اگر ماسک سنگینی روی پوست سر خود استفاده کنید، درنهایت منافذ پوست سرتان را خواهید بست و این موضوع منجر به افزایش تولید چربی می‌شود.

به محض این که ماسک موی شما به خوبی پخش شد، پیش از این که بگذارید بماند، ۵ دقیقه‌ای آن را ماساژ دهید. هر چه بیشتر بماند، امکان نفوذ مواد مؤثره به موهایتان بیشتر خواهد بود.

با این حال، اگر بیش از زمان توصیه شده روی محصول بگذارید ماسک باقی بماند، مطمئن شوید مواد مؤثره‌ای نداشته باشد که موی شما را خراب کند.

بعد از گذشت زمان کافی، آن را بشویید.

همیشه پیش از استفاده از ماسک مو، شامپو بزنید اما بعد از ماسک مو سراغ نرم‌کننده بروید.

استفاده درست از ماسک مو
استفاده درست از ماسک مو

سراغ ماسک مو بی‌کیفیت نروید!

درست مثل هر محصول دیگری در جهان، همه ماسک‌های مو به شکل یکسان ساخته نمی‌شوند. برخی به مراتب بهتر از دیگری هستند. شاید دارید به این فکر می‌کنید که وقتی قرار است از یک محصول تنها یک بار در هفته استفاده کنید چرا باید زیاد هزینه کنید!

خوشبختانه ماسک موی خوب همیشه هزینه‌اش زیاد نیست! قیمت ماسک مو تا حد زیادی به کیفیت و اعتبار برند و محصول بستگی دارد. اگر واقعاً نمی‌توانید از پس هزینه ماسک مو بربیایید، می‌توانید نسخه خانگی آن را خودتان درست کنید. این‌طوری اتفاقاً برای پوست سرتان هم بهتر است. به طور کلی، اگر از مواد مؤثره اشتباهی استفاده کنید این احتمال هم وجود دارد که موی خود را از بین ببرید.

ماسک موی خود را عوض کنید!

خیلی طول نخواهد کشید که ماسک موی مورد علاقه خود را پیدا کنید اما به این معنا نیست که باید قید باقی محصولات را بزنید.

همان‌طور که گفتیم، ماسک مو برای کارهای مختلفی طراحی شده است. برخی ماسک‌های مو می‌توانند برخی نواحی پوست سر را بهبود ببخشند و برخی دیگر کاربری‌های دیگری می‌توانند داشته باشند.

می‌توانید هر بار از یک مدل ماسک مو استفاده کنید.

مقدار زیادی از آن را استفاده نکنید!

هر ماسک مویی دستورالعمل مصرفی خاص خودش را دارد.

ممکن است وسوسه شوید میزان بیشتری روی دستتان بریزید اما استفاده زیاد از حد ماسک مو می‌تواند منجر به چرب شدن و سنگین شدن موی سرتان شود.

برای این که همه چیز به درستی پیش برود، دستورالعمل نوشته شده روی محصول را بخوانید.

حین مصرف از گرما استفاده کنید!

آیا تا به حال حین استفاده از ماسک مو از گرما استفاده کرده‌اید؟

واقعاً حیرت‌انگیز خواهد بود. گرما سرعت واکنش دهی مواد شیمیایی را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود تا اثرگذاری محصول بیشتر شود.

این گرما را می‌توانید با استفاده از حوله گرم، استفاده از سشوار روی ماسک مو، گرم کردن ماسک و کلاه گرم منتقل کنید.

و درنهایت، حرف آخر ما درباره استفاده از ماسک مو!

ماسک مو در نگاه اول محصول ساده و معمولی مراقبت از مو به حساب می‌آید اما خیلی چیزها درباره آن وجود دارد که می‌توانید یاد بگیرید. ماسک‌های مو وقتی صحبت از تغذیه و سالم نگه داشتن موی شما به میان باشد، پتانسیلی بسیار زیاد پیدا می‌کنند و می‌توانند باعث رشد موی شما شوند. پس در روتین مراقبت از موی خود، حتماً ماسک مو را هم اضافه کنید.

در این مطلب از لیامگ به ارائه بایدها و نبایدهای استفاده از ماسک مو پرداختیم و سعی کردیم شما را با چند و چون استفاده از این محصول آشنا کنیم. حالا دیگر این شما هستید و انتخابی که می‌کنید. فروشگاه اینترنتی لیاتیم، امکان بسیار خوبی برای انتخاب محصولات مراقبتی و بهداشتی هستند. سری به محصولات ما بزنید. پشیمان نخواهید شد.

برای آشنایی بیشتر با ماسک‌های مو می‌توانید مقاله”ماسک مو | بهترین تقویت‌کننده و درخشان‌کننده مو” در لیامگ را مطالعه کنید. این مقاله کمک زیادی به شما در شناخت ماسک‌های مو می‌کند.

ماسک مو

ماسک مو | بهترین تقویت‌کننده و درخشان‌کننده مو

ما در این مقاله سعی کردیم که شما را با انواع ماسک مو آشنا کرده و کمک کنیم تا با شناخت موی خود و مشکلات آن، بهترین ماسک مو مناسب مویتان را پیداکنید.


اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید