اگر مجبور شده باشید که محصولات مرتبط با مراقبت از موی خود را خودتان انتخاب کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که چه کار سختی در پیش دارید. جدای از محصولات مختلفی که باید در فهرستتان باشد، روغن مو یکی از آن چیزهایی است که هرگز نباید فراموشش کنید. اما در این مسیر پیدا کردن بهترین روغن برای مو و یاد گرفتن روش استفاده از روغن مو از آن چیزهایی است که می‌تواند برایتان چالشی به همراه داشته باشد.

از فاکتورهای محیطی مثل آلودگی هوا و گرما گرفته تا سبک زندگی‌تان مثل شستشوی زیاد مو، شانه زدن مستمر و رنگ کردن مو، باعث می‌شود تا کلی مشکلات برای موی شما پیش بیاید. خوشبختانه استفاده از روغن مو به شکلی درست می‌تواند باعث سلامت مو، قوی‌تر شدن و همچنین تغذیه آن شود و در عین حال باعث درخشندگی بیشتر موی شما خواهد شد.

فواید روغن مو

شاید این سؤال به ذهنتان رسیده باشد که چرا باید از روغن مو استفاده کنید وقتی به صورت عادی مدام از موهایتان مراقبت می‌کنید. یکی از دلایل اصلی استفاده از روغن مو این است که سلامت و زنده ماندن موی شما وابسته به روغن‌های طبیعی‌ای است که غدد چربی آن‌ها را ترشح می‌کند. بدون آن، موی شما خشک می‌شود و می‌میرد. اگر از روغن مو استفاده نکنید، سطح پوست سرتان خشک می‌شود.

کوتیکول خارجی موهای شما با روغن روان می‌شود و با ایجاد رطوبت لازم برای استحکام پیوندها، هسته داخلی را تقویت می‌کند.

فواید استفاده از روغن مو
فواید روغن مو

بله درست است که مو و پوست سر هرکس متفاوت است. پوست سر شما ممکن است چرب تر از دیگران باشد. مشکلات موی شما نیز ممکن است متمایز از دیگران باشد. این همان جایی است که باید با دقت روغن مو خود را انتخاب کنید. وارد فروشگاه نشوید و اولین روغن مویی که می‌بینید را انتخاب نکنید. کیفیت موی خود را ارزیابی کنید، نیازها و مشکلات موی خود را پیش از خرید روغن مو به دقت بررسی کنید. با این حال، اگر می‌خواهید در منطقه امنی قرار داشته باشید می‌توانید از روغن مو نارگیل به عنوان روغن مویی مناسب برای انواع مو استفاده کنید.

بهترین روش برای استفاده از روغن مو

  • از آن برای درخشان کردن موی خود استفاده کنید: اگر موی کم‌پشتی دارید، بهتر است سراغ محصولات حالت دهنده مثل ژل و تافت نروید. به جای این که وزنی به موی خود اضافه کنید، می‌توانید از روغن‌های سبکی مثل نارگیل استفاده کنید. استفاده از این روغن باعث درخشندگی موی شما می‌شود و باعث می‌شود از خشکی به حالت ابریشمی تبدیل شود.
  • پیش از استفاده از شامپو، از روغن مو استفاده کنید: می‌توانید از روغن مو به عنوان اقدامی درمانی پیش از شامپو استفاده کنید به طوری که موهایتان پیش از شستشو نرم و مرطوب می‌شود. استفاده از روغن مو به حفظ روغن طبیعی مو کمک می‌کند.
  • از روغن مو برای باز کردن گره های مو استفاده کنید: اگر موی فری دارید که فرصت شانه کردنش را ندارید، به راحتی روی موی خود روغن مو بریزید و آن را به آرامی شانه بزنید. حتی اگر بعد از استفاده از شامپو موهایتان به  هم گره بخورند، می‌توانید چند قطره روغن مو بریزید و سپس گره های مو را از هم باز کنید. این کار جلوی شکستن مو را هم می‌گیرد.
بهترین روش استفاده از روغن مو
بهترین روش استفاده از روغن مو

بایدها و نبایدها؛ ضروری‌ها و الزامی‌ها!

  • بلافاصله بعد از زدن روغن مو، آن را شانه نکنید. صبر کنید تا پوست سرتان ریلکس کند. سپس از نوک مو شروع کنید به شانه کردن. این کار باعث می‌شود تا گره های موی شما باز شود و در عین حال روغن مو در سرتاسر پوست سرتان پخش شود.
  • بلافاصله بعد از زدن روغن مو از خانه بیرون نروید. موی روغن زده به سادگی آلودگی را جذب می‌کند و با روغن طبیعی پوست سر آن را مخلوط می‌کند. پس مطمئن شوید که از روغن مو روی موی تازه شسته شده استفاده می‌کنید و بهتر است این کار را شب‌ها انجام دهید. پیش از این که پایتان را از خانه بیرون بگذارید، روغن را از مویتان بشویید. این کار را می‌توانید با استفاده از یک شامپوی معمولی انجام دهید. اکنون که به خاطر کرونا احتمالاً بیشتر زمان خود را در خانه هستید، می‌توانید هر زمان که دلتان خواست از روغن مو استفاده کنید.
  • به خوبی روغن مو را ماساژ دهید تا جذب پوست سرتان شود و بعد می‌توانید به سرعت شاهد تأثیراتش باشید.
  • می‌توانید روغن مو را گرم کنید تا اثرگذاری بیشتری به موی شما بدهد. روغن مو گرم می‌تواند باعث افزایش رشد مو شود.
  • درست مثل بسیاری از محصولاتی که خاصیت درخشندگی دارند، روغن مو را باید روی نیمه مو تا انتهای آن بمالید. به هیچ عنوان از روغن مو برای ریشه مو استفاده نکنید چرا که می‌تواند باعث از بین رفتن موی شما شود.

بهترین روغن مو

بهترین روغن مو همان‌طور که بالاتر هم به آن اشاره کردیم، روغن مو نارگیل است. این روغن مو مناسب همه است و هیچ عوارض جانبی‌ای ندارد. برای زنان، مردان و حتی کودکان خوب است. این روغن مو هم مقرون به صرفه است و هم به سادگی می‌توانید آن را گیر بیاورید. تقریباً همه خانواده‌های هندی یک بطری روغن نارگیل دارند.روغن نارگیل بهترین روغن برای موهای خشک است. البته به جز این روغن مو می‌توانید سراغ روغن‌های دیگر نیز بروید:

بهترین روغن مو
بهترین روغن مو

روغن آرگان: مناسب برای موهای خشک و وزوزی – طرز استفاده روغن آرگان برای مو ساده است. تنها کافی است چند قطره از آن را روی موی خود بریزید. برای دیگر روغن‌های مو که در ادامه معرفی می‌کنیم نیز به همین صورت می‌توانید از آن استفاده کنید.


تا داشتن روغن آرگانی عالی برای طراوت بخشیدن به موهایتان، تنها یک کلیک فاصله دارید.


روغن بادام: مناسب برای افرادی که شوره سر دارند.

روغن آملا: بهترین روغن برای پرپشت شدن مو و رشد آن.

روغن کرچک: بهترین روغن برای تحریک رشد مو

روغن مو؛ عنصری مهم در روتین مراقبت از مو

باید حسابی مراقب موی خود باشید چرا که بخش مهمی از ظاهرتان است. مهم‌ترین بخشی است که در چشم قرار دارد و می‌تواند ظاهر و شخصیت کلی شما را در نگاه اول مشخص کند. به طور منظم از روغن مو استفاده کنید و آن را به روتینی برای مراقبت از موی خود تبدیل کنید. این‌طوری تمام مشکلات مربوط به موی خود را اعم از استفاده از محصولات حالت دهنده، آلودگی و گرد و خاک را از بین می‌برید.

اگر به دنبال محصولات بهداشتی و مراقبتی مناسب برای موی خود هستید، تنها کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید و از محصولات تراست ما دیدن کنید. ارزش یک بار امتحان کردن که چه عرض کنیم، ارزش مدام و مستمر امتحان کردن را دارد.

اگر سوالی در ارتباط با باید و نبایدهای استفاده از روغن مو دارید، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. برای آشنایی بیشتر با روغن‌های مو به شما پیشنهاد میکنیم مقاله”با روغن مو، موهایتان را در باد برقصانید!” را مطالعه فرمایید.

روغن مو

با روغن مو، موهایتان را در باد برقصانید!

برای جلوگیری از شکنندگی مو، شوره سر، خشکی پوست سر و همچنین برای داشتن موهایی براق و درخشان، از انواع روغن مو طبیعی استفاده کنید.


اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید