صفحه اصلی > محصولات آرایشی : تفاوت‌های میان بی بی کرم، سی سی کرم و دی دی کرم

تفاوت‌های میان بی بی کرم، سی سی کرم و دی دی کرم

دی دی کرم

دارید به این فکر می‌کنید که کدام یک از این کرم‌ها برای پوستتان بهتر است؟ وقتی در میان فهرستی از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی می‌گردید، احتمالاً با برخی محصولات روبرو خواهید شد که مخفف چیزی هستند اما نمی‌دانید دقیقاً با چه چیزی روبرو هستید. بی بی، سی سی و دی دی کرم. اگر کسی هستید که به تازگی شروع به استفاده از محصولات مراقبت از پوست و آرایشی کرده‌اید، کاملاً طبیعی است که گیج شوید. همه این‌هاکرم‌هایی هستند که برای مراقبت از پوست و حل کردن برخی مشکلات پوستی بسیار مفید هستند. همچنین بهترین دوست شما برای استفاده روزانه به همراه آرایشتان می‌باشند. در ادامه قرار است هرکدام از این کرم‌ها را بررسی کنیم و ببینیم دقیقاً با چه چیزی روبرو هستیم.

بی بی کرم چیست؟

بی بی به معنای داروی زیبایی است. محبوبیتش را اولین بار در کره جنوبی به دست آورد و سپس در طی مدت زمان کوتاهی در سرتاسر جهان محبوب شد و این محبوبیت به خاطر ویژگی‌های خوب بسیار زیادش است.

بی بی کرم دقیقاً چه کار می‌کند؟

بی بی کرم، کرم ملایمی است که کمی بیشتر از مرطوب‌کننده های رنگی، خاصیت پوشانندگی ایجاد می‌کند. آن‌ها وظیفه آب‌رسانی پوست شما را بر عهده دارند. همچنین دارای SPF بوده و در عین حال میزان درخشندگی پوستتان را هم کنترل می‌کنند. با این حال، بسته به برند و فرمولی که از آن استفاده می‌کنید، میزان پوشانندگی بی بی کرم بین کم تا متوسط است. در مقایسه با سی سی و دی دی کرم، بی بی کرم‌ها کمترین میزان پوشانندگی را دارند. به همین خاطر، بیشتر مناسب پوست‌های جوان هستند.

بافت بی بی کرم چگونه است؟

بافتی کرمی و مشابه مرطوب‌کننده ها دارد.

بی بی کرم برای چه نوع پوستی مناسب است؟

بی بی کرم‌ها مناسب برای انواع پوست هستند. شما می‌توانید بی بی کرم‌هایی بگیرید که به طور خاص برای برطرف کردن نیازهای نوع خاصی از پوست طراحی شده‌اند. این کرم‌ها برای پوست‌های جوان و حساس مناسب هستند نه پوست‌های بالغ.

چه زمانی باید از بی بی کرم استفاده کنیم؟

بی بی کرم را می‌توانیدوقتی نیاز به پوشاندن لک‌های پوستی دارید یا می‌خواهید رنگ پوستتان یکسان شود، استفاده کنید. بی بی کرم‌ها برای استفاده روزانه بسیار خوب هستند و می‌توانند جایگزین مناسبی برای کرم پودر نیز باشند. آن‌ها پوشانندگی بسیار خوبی می‌دهند و در مقایسه با سی سی کرم، خاصیت درخشندگی پوست بیشتری دارند. تازه‌کارهای حوزه زیبایی همیشه از بی بی کرم استفاده می‌کنند.


تا داشتن بی بی کرمی با پوششی مخملی برای پوستتان، تنها یک کلیک فاصله دارید.

کرم پودر BB تراست

نحوه استفاده از بی بی کرم

مقدار بسیار کمی از بی بی کرم را روی قلم‌موی آرایشی خود بریزید و سپس روی پوست خود بمالید. می‌توانید این کار را با انگشتان خود نیز انجام دهید اما مطمئن شوید که به خوبی آن را پخش می‌کنید. بعد از استفاده از بی بی کرم، اگر احساس کردید که به پوشانندگی بیشتری نیاز دارید، می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. اما اگر با چنین شرایطی روبرو شدید، احتمالاً بهتر است سراغ استفاده از سی سی کرم بروید.

نحوه استفاده از بی بی کرم
نحوه استفاده از بی بی کرم

سی سی کرم چیست؟

سی سی به معنای اصلاح رنگ است. بیشترین استفاده از سی سی کرم برای اصلاح رنگ پوست است.

سی سی کرم چه کار می‌کند؟

سی سی کرم پوشانندگی بیشتری نسبت به بی بی کرم ایجاد می‌کند و همه عیوب پوست صورتتان مثل قرمزی و لکه‌های تیره را از بین می‌برد. این کرم به طور خاص برای پوست پیر و بالغ فرمولیزه شده است و برای این که پوستی یکدست به شما دهد لازم است که به خوبی از آن استفاده شود. به جای این که از اصلاح‌کننده رنگ جداگانه‌ای برای آرایش پایه صورتتان استفاده کنید، می‌توانید از سی سی کرم هم به عنوان اصلاح رنگ و هم به عنوان کرم پودر بهره ببرید. می‌توانید از سی  سی کرم به تنها یا زیر کرم پودر استفاده کنید. این کرم همچنین از پوست شما در برابر خورشید محافظت می‌کند و باعث روشن شدن پوستتان می‌شود.

بافت سی سی کرم به چه شکلی است؟

بافت سبکی دارد و به سرعت نیز جذب پوست می‌شود.

به شما پیشنهاد میکنیم برای برطرف شدن ابهاماتتان در خصوص سی سی کرم، مقاله “از سیر تا پیاز سی سی کرم را اینجا بخوانید” را مطالعه نمایید.

سی سی کرم

از سیر تا پیاز سی سی کرم را اینجا بخوانید

برای جلوگیری از چین و چروک و مراقبت از پوست در برابر خورشید و حل کردن تمام مشکلات پوستی خود، سراغ سی سی کرم بروید. این کرم قرار است معجزه صورت شما باشد!


سی سی کرم برای چه نوع پوست‌هایی مناسب است؟

این محصول مناسب برای انواع پوست چرب است. با این حال، افرادی که پوست مختلط و نرمال دارند هم می‌توانند از این کرم استفاده کنند.

چه زمانی باید از سی سی کرم استفاده کنیم؟

می‌توانید از آن به صورت روزانه و مرتب استفاده کنید. همچنین می‌توانید این محصول را به عنوان کانسیلر برای اصلاح رنگ یا از بین بردن لک‌های صورت خود استفاده کنید. اگر سی سی کرمی که می‌خرید، غنی از خاصیت آب‌رسانی و SPF است، می‌توانید روزانه به جای مرطوب‌کننده رنگی خود از آن استفاده کنید و در عین حال نیز این محصول از شما در برابر نور خورشید نیز محافظت خواهد کرد.

نحوه استفاده از سی سی کرم

به محض این که صورت خود را پاک‌سازی و مرطوب کردید، از یک اسفنج آرایشی یا انگشتانتان برای نقطه‌گذاری سی سی کرم روی پوست صورتتان استفاده کنید. سپس آن را با حرکتی دورانی روی پوست خود بمالید. میزان سی سی کرم به میزان پوشانندگی مورد نیاز شما بستگی دارد.

نحوه استفاده از سی سی کرم
نحوه استفاده از سی سی کرم

دی دی کرم چیست؟

دی دی به معنای «دفاع روزانه» یا «همه کاره داینامیک/قابل استفاده در هر شرایطی» است. دی دی کرم سبک‌تر از سی سی کرم و بی بی کرم است. این کرم انتخابی عالی برای پوست‌های خشک و انتخابی مناسب برای انواع پوست‌های بالغ و روبه‌افتادگی است.

دی دی کرم چه کار می‌کند؟

دی دی کرم برای محافظت از پوست شما طراحی شده است و همچنین این وظیفه را دارد تا پوست شما را به بهترین شکل خود تبدیل کند. خاصیت محافظت‌کنندگی بی بی کرم و خاصیت اصلاح رنگ سی سی کرم را دارا می‌باشد. همچنین دارای SPF بوده و جلوی هدر رفتن رطوبت را هم می‌گیرد و رنگ پوستتان را درست می‌کند. دی دی کرم مواد مؤثره ضد پیری داشته و تمرکز آن روی قدرتمند ساختن پوست شماست.

بافت دی دی کرم به چه شکلی است؟

بافت دی دی کرم، کرمی و شبیه به مرطوب‌کننده است. درست مثل بی بی کرم.

دی دی کرم برای چه افرادی مناسب است؟

از آنجایی که دی دی کرم خاصیت ضد پیری دارد و به مبارزه با خطوط صورت و نشانه‌های پیری کمک می‌کند، اغلب مناسب برای کسانی است که پوست بالغ دارند یا به دنبال راه‌حلی برای به تعویق انداختن پیری‌شان هستند. همچنین این کرم برای کسانی که پوست خشک دارند نیز بسیار ایده آل می‌باشد.

چه زمانی باید از دی دی کرم استفاده کنیم؟

برای خانم‌هایی که نگران پیری پوستشان هستند، استفاده از دی دی کرم می‌تواند در روتین روزانه مراقبت از پوستشان قرار بگیرد. استفاده مستمر از دی دی کرم می‌تواند خطوط روی صورت را محو کند. همچنین این محصول خاصیت آرایشی نیز دارید و اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که آرایش غلیظ نمی‌کنند، این محصول می‌تواند حسابی به کارتان بیاید.

نحوه استفاده از دی دی کرم

می‌توانید از دی دی کرم به عنوان کرم پودر آرایش خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از  آن به عنوان مرطوب‌کننده نیز استفاده کنید. لایه ملایمی از دی دی کرم به حدی کافی است که می‌توانید تمام عیوب پوستتان را بپوشاند.

نحوه استفاده از دی دی کرم
نحوه استفاده از دی دی کرم

انتخاب با شماست!

امیدواریم این مطلب از لیامگ به شما کمک کرده باشد تا ابهاماتی که درباره این کرم‌ها در سرتان پیش آمده، برطرف شود. پیش از این که هرکدام از این کرم‌ها را انتخاب کنید، از خودتان بپرسید که پوستتان چه نیازهایی دارد و چه انتظاری از این محصولات دارید. بسیاری از برندها اکنون طیف گسترده‌ای از این کرم‌ها را برای رفع مشکلات پوستی مختلف ارائه می‌کنند. یکی را انتخاب کنید که مناسب پوستتان باشد.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۴.۳/۵ - (۹ امتیاز)

دیدگاه کاربران (10 دیدگاه)

 1. سلام…وقت بخیر..سی سی کرم و دی دی کرم هم جزو محصولات تراست هستند؟
  چون من تو لیست محصولات آرایشی تراست فقط بی بی کرم رو دیدم…منظورتون از سی سی و دی دی کرم دقیقا چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام دوست عزیز.
   وقتتون بخیر باشه.
   در این مقاله به‌طور کامل برای شما از سی سی کرم و دی دی کرم و تفاوتشون صحبت کردیم.

 2. درود بر شما
  بسیار عالی و آموزنده بود
  واقعا بی بی کرم و سی سی کرم و دی دی کرم تراست فوق العاده هستن
  مشتری ها همه راضی
  بابت زحماتی که میکشین متشکرم
  اطلاعات خوبی بود

  1. سلام دوست عزیز 🌹
   از رضایت شما خوشحال و بابت به اشتراک گذاشتن نظراتتون برای ما خیلی ممنونیم 🌹❤️

 3. بعضی خانم هایی که چروک هایی در سطح پوست دارند با استفاده از کرم پودر چروک هاشون بیشتر نمایان میشه،اگر دی دی کرم همانطور که گفته شده خاصیت ضد چروکی داشته باشد میتواند برای این افراد انتخاب عالی باشد

دیدگاهتان را بنویسید