صفحه اصلی > مد و زندگی : راهنمایی کامل در مورد انواع عطر خانگی و تفاوت انواع خوشبو کننده خانه

راهنمایی کامل در مورد انواع عطر خانگی و تفاوت انواع خوشبو کننده خانه

بیایید تا کمی در رابطه با تفاوت انواع خوشبو کننده خانه صحبت کنیم. روزهایی که عطر خانگی فقط به معنای اسپری کردن عطر شخصی در اطراف خانه برای پوشاندن بوها بود، گذشته است. امروزه، عطر خانه به اندازه هر وسیله موجود در خانه، مبلمان یا اثر هنری، بخشی از دکوراسیون منزل است.

میشا شارما، یک طراح داخلی مستقر در بمبئی با این موضوع موافق است که یک فضا برای ایجاد یک حال و هوای خاص طراحی شده است. وقتی چیدمان یک اتاق را تنظیم می‌کنید و تک تک مبلمان، نور و مصنوعات اطراف آن را می‌چینید، چرا عطر را کنار بگذارید؟ یک رایحه خاص در واقع می‌تواند آخرین چیزی باشد که دکوراسیون شما را تکمیل می‌کند.»

با وجود عطرهای متعددی که در بازار موجود است، فهمیدن اینکه کدام نوع خوشبو کننده خانه برای چه اتاقی بهتر عمل می‌کند، کمی گیج کننده است. استفاده از محصول مناسب در فضای مناسب می‌تواند تاثیرگذاری عطر را تا حد زیادی افزایش دهد. در اینجا چند نوع عطر وجود دارد که می‌توانید در خانه استفاده کنید.

۱) هوم پرفیوم

سوال اصلی اینجاست که هوم پرفیوم یا هوم دیفیوزر چیست؟ اسانس‌های طبیعی یا مصنوعی توسط پخش‌کننده‌های نی که درون شیشه‌های شیشه‌ای نگهداری می‌شوند جذب می‌شوند و سپس نی‌ها عطر را وارد اتاق می‌کنند. پخش کننده نی باکیفیت، درزمانی حدود یک ساعت بو را در هوا آزاد می‌کنند و تا چند ماه دوام می‌آورند. اگر پخش کننده نی را در نزدیکی مایع قرار دهید، به رایحه بیشتر کمک می‌کند.

دسترسی چنین دیفیوزرهایی زیاد نیست، اما رایحه‌ای ثابت و در عین حال ظریف ایجاد می‌کنند و آن را برای اتاق‌های کوچک‌تر ایده‌آل می‌کند. همچنین پخش‌کننده‌های نی برای اتاق‌خواب‌ها گزینه‌ای عالی هستند، چرا که بچیزی آرامش‌بخش و ملایم هستند.


کمی بیشتر با خوشبو کننده‌های خانه آشنا شوید:

خوشبو کننده هوا

خوشبو کننده خانه: چند نی و کلی حال خوب

سالهاست از خوشبو کننده خانه استفاده می‌کنیم. اما هوم پرفیوم یا دیفیوزر جدیدترین نوع آن است که در این مطلب بیشتر با آن آشنا می‌شوید.


۲) مشعل رایحه درمانی گرمکن روغن

با استفاده از شعله نور یا شمع برای پخش کردن عطر در اتاق استفاده می‌شود. دسترسی این مشعل‌ها راحت بوده و اگر در نقاط استراتژیک یک اتاق قرار گیرند، می‌توانند به معطر شدن یک فضای بزرگ مانند اتاق نشیمن رسمی در حدود ۱۵-۱۰ دقیقه کمک کنند. اینطور که به نظر می‌آید مشعل‌های روغنی و شمع‌ها برای اتاق نشیمن بهترین کارآیی را دارند. از آنجایی که این خوشبو کننده شامل شعله است، توصیه می‌شود آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. عیب مشعل‌های روغن این است که منبع حرارت اغلب باید تعویض شود؛ اما از مزایای آن زیبایی بخشیدن به دکوراسیون منزل است.

مشعل رایحه درمانی
مشعل رایحه درمانی

۳) شمع معطر

شمع‌ها جدا از جذابیت بخشیدن به هر محیطی که وارد آن می‌شوند، یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین راه ها برای ایجاد بوی خوش در خانه و به عنوان خوشبو کننده هوا در خانه هستند. بازار پر از شمع‌های معطر است، از گزینه‌های ارزان‌تری که از پارافین و سایر فرآورده‌های نفتی ساخته شده‌اند تا شمع‌های سویا و موم زنبور عسل. بسته به اندازه اتاق، می‌توان به تعداد دلخواه شمع‌های معطر در محیط قرار داد تا عطر مناسب آن در هوا پخش شود.

پس از روشن شدن، یک شمع با کیفیت مناسب یک ساعت طول می‌کشد تا عطر آن در محیط پخش شود. عطر شمع تا ساعتی که شمع شمع خاموش شود در هوا می‌مانند. با توجه به ماهیت قابل اشتعال شمع، باید آن را با دقت در نقاط امن اطراف اتاق قرار داد. شمع‌ها نه تنها بوی بد را از بین می‌برند، بلکه به رایحه محیط و روشنایی نیز می‌افزایند. بنابراین وقتی از شمع استفاده می‌کنید، ظاهری مجلل در فضا ایجاد می‌کنید. پس پیشنهاد ما قرار دادن شع در محیط خانه برای معطر ساختن آن است.

شمع معطر برای خوشبو کردن خانه
شمع معطر برای خوشبو کردن خانه

۴) اسپری خوشبو کننده خانه

یکی از رایج‌ترین روش‌های خوشبو کردن خانه، استفاده از اسپری‌ها (چه مه‌پاشی چه قوطی) برای اتاق‌هایی که تهویه مناسبی دارند، است. اسپری‌ها به طور موثری برای حذف بوهای نامطبوع فضای خانه، مانند بوی حیوان خانگی یا غذا عمل می‌کنند. همچنین برای حذف بوهای قوی‌تر باید از اسپری بیشتری استفاده کنید.

به عنوان تفاوت انواع خوشبو کننده خانه و یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استفاده از اسپری می‌توان این نکته را گفت که بلافاصله پس از مصرف تاثیر خود را نشان می‌دهد. مه‌پاش‌ها بیشتر از اسپری‌‌های تحت فشار در هوا معلق می مانند. یک متخصص اینگوننه بیان می‌کند که از لحاظ فکری ما عادت کرده‌ایم که در ابتدا منبع عطر را ببینیم و سپس به بوی عطر فکر کنیم؛ طوری که اگر منبع عطر را نبینید، احتمالاً تصور می‌کنید که مصنوعی است. بهترین مزیت استفاده از اسپری این است که از آن‌ها به عنوان اولین لایه به عنوان اولین راه برای از بین بردن بوی ناخواسته استفاده می‌شود و سپس از وسایل دیگر مانند شمع یا نبولایزرها برای حفظ عطر استفاده کنید.

اسپری خوشبو کننده خانه
اسپری خوشبو کننده خانه

۵) چوب بخور و عود مخروطی

مصرف این خوشبو کننده های خانگی معمولاً با مراسم و رویدادهای مذهبی مرتبط می‌شود. روشن کردن چوب‌های بخور و عودهای مخروطی روشی بسیار مؤثر برای نفوذ عطر به دورافتاده‌ترین گوشه‌های خانه هستند. اگر بتوانید رطوبت را تحمل کنید،  در اتاق‌هایی که تهویه مناسبی دارند بخور بهتر عمل می‌کند. یک چوب بخور یا بخور مخرروطی باکیفیت بالا می تواند تا یک ساعت بسوزد و عطر ماندگاری از خود به جای بگذارد. شما می‌توانید از ترکیبی از رایحه‌ها برای ایجاد عطر منحصر به فرد خانگی خود استفاده کنید یا به سادگی یک عطر خاص را انتخاب کنید.

چوب بخور و عود مخروطی
چوب بخور و عود مخروطی

۶) خوشبو کننده‌ها مه‌پاش برقی یا دیفیوزر آروماتراپی

دیفیوزر آروماتراپی یکی از انواع خوشبو کننده هوا و قابل استفاده در خانه و محیط کار هستند. از آنجایی که تفاوت انواع خوشبو کننده خانه در نوع عملکرد آن‌هاست، باید گفت که این دستگاه به کمک اسانس‌هایی متنوع؛ به خوشبو کردن هوای محیط می‌پردازد. این‌ها براساس همان اصل مشعل‌های روغنی کار می‌کنند؛ یعنی استفاده از گرما برای کمک به انتشار عطر در هوا. با این تفاوت که از برق برای گرم کردن روغن استفاده می‌شود. زمان انتظار برای چنین دیفیوزرهایی حدود ۵-۱۰ دقیقه پس از زمانی است که آن‌ها را وصل کرده و در اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و حتی در اتاق کار شما به کار می‌افتد. تمام این‌ها به یک نقطه اتصال و نیز اسانس مورد علاقه شما دارند که باید به صوررت مجدد چک و پر شوند.

دیفیوزر آروماتراپی
دیفیوزر آروماتراپی

سایر خوشبو کننده‌ها و عطر خانگی رایج و پرکاربرد

انواع دیگر عطرهای خانگی عبارتند از پات پوری، پوماندر، گونی و ساشه که به مننظور انتشار عطرهای لطیف در محیط استفاده می‌شوند و گزینه‌هایی عالی برای اتاق‌های کوچک‌تر خانه مانند اتاق ابزار یا حتی لابی ورودی است. هر فرد با دانستن تفاوت انواع خوشبو کننده خانه می‌تواند بهترین گزینه را برای معطر و خوشبو کردن خانه خود انتخاب کند.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاه کاربران (5 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید