صفحه اصلی > مد و زندگی : تفاوت بالیاژ و آمبره؛ آشنایی، تمایزها و قیمت!

تفاوت بالیاژ و آمبره؛ آشنایی، تمایزها و قیمت!

تفاوت بالیاژ و آمبره

تصور کنید یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید کل اینستاگرامتان شده تصاویری از بالیاژ و آمبره. شاید از آن زمان به این طرف هم از شر عکس‌های مربوط به آن راحت نشوید. همین‌طور که روزها از پس هم می‌گذرند آدم‌های زیادی را می‌بینید که سراغ بالیاژ یا آمبره می‌روند. رنگ‌های استفاده شده در این ترندهای مو بسیار جذاب و چشم نواز می‌باشند. اما برای بیشتر ما، هر دوی اینها به شدت شبیه هم هستند. اگر شما از تفاوت بالیاژ و آمبره گیج شده‌اید و نمی‌دانید چه تمایزی از هم دارند باید بگوییم جای درستی آمده‌اید. در این مطلب از لیامگ قرار است به تفاوت بالیاژ و آمبره بپردازیم. بالاخره!

تفاوت بالیاژ و آمبره | بالیاژ چیست؟

بالیاژ، تکنیک رنگ کردن مو است به‌طوری‌که در آن رنگ با قلم‌مو روی مو کشیده می‌شود تا تأثیر پخش شدن و اثر قلم‌مو نیز مشخص شود. این تکنیک های‌لایت کردن با تکنیک رنگ کردن فویلی کلاسیک خیلی فرق دارد. بالیاژ موی شما را متحول می‌کند و ترکیب رنگی کلاسیک و اثری از گرادیان طبیعی را روی موی شما می‌سازد.

اغلب به افرادی که موی قهوه‌ای یا بلوند دارند توصیه می‌شوند اما بسته به انتخاب رنگ، بالیاژ می‌تواند روی هر رنگ موی طبیعی‌ای انجام شود. مراقبت از بالیاژ بسیار ساده است. رنگ در ریشه مو روشن‌تر از نوک تار مو خواهد بود و هرچه جلوتر می‌رویم رنگ، بیشتر می‌شود.

این تکنیک رنگ کردن به شما این امکان را می‌دهد تا انتخاب­هایتان را ارزیابی کنید. ممکن است بخواهید سراغ های‌لایت کامل بروید به‌طوری‌که همه بخش‌های موی شما را در برگیرد یا بخش‌هایی از موی خود را رنگ کنید که لایه بالایی هستند. یکی از بهترین نمونه‌های تکنیک بالیاژ ترند رنگ موی بوسه خورشید (Sun-Kissed) است.

منشأ بالیاژ از کجاست؟

بالیاژ، واژه‌ای فرانسوی به معنای رنگ‌آمیزی کردن است. منشأ آن به سالن آرایشی کاریتا در پاریس در دهه ۷۰ میلادی برمی‌گردد. در آن زمان از نوارهای پنبه‌ای برای فاصله گذاری بین بخش‌های موی رنگ شده استفاده می‌شد. در اواخر دهه ۹۰ میلادی توجه به این تکنیک بیشتر شد تا این که به اکنون رسیدیم و به خوبی تبدیل به ترند شده است.

بالیاژ
بالیاژ

تفاوت بالیاژ و آمبره | انواع بالیاژ چیست؟

دو نوع تکنیک بالیاژ وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم نشست:

روش فویلیاژ

در این تکنیک، موی رنگ شده داخل فویل قرار می‌گیرد و کنار گذاشته می‌شود. از این روش برای رنگ کردن موی تیره طبیعی استفاده می‌شود به‌طوری‌که فویل گرما گیر می‌اندازد و مو را زودتر اکسیده می‌کند.

روش فلامبویاژ

این تکنیک از چسب نواری برای اشباع کردن رنگ مو بر بخش‌های مختلف مو استفاده می‌شود تا رنگ طبیعی مو را روشن‌تر کند. همچنین به مو ظاهری ابریشمی و بازتاب‌کننده می‌دهد.

انجام بالیاژ چقدر طول می‌کشد؟

چیزی بین ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد و بسته به میزان موی موردنظر شما دارد که می‌خواهید رنگ کنید.

چه زمانی سراغ این تکنیک برویم؟

اگر می‌خواهید ترکیب رنگی طبیعی داشته باشید که در آن سایه‌های روشن‌تر به شکل طبیعی به سایه‌های تیره‌تر برسند یا برعکس، این تکنیک مناسب شماست (بسته به رنگ طبیعی موی شما). اگر به دنبال رنگی با ماندگاری پایین و ظاهری طبیعی هستید باید سراغ این تکنیک بروید.

چه زمانی سراغ این تکنیک نرویم؟

اگر موی رنگ شده دارید نباید سراغ بالیاژ بروید. اگر موی شما حالت برنجی دارد یا عجله دارید و نمی‌توانید وقت کافی برای انجام این تکنیک بگذارید نیز این تکنیک را به شما توصیه نمی‌کنیم.

تفاوت بالیاژ و آمبره | آمبره چیست؟

آمبره تکنیک دو رنگ کردن مو است که سایه تیره در سایه روشن‌تر به هم می‌رسند، درست مثل رنگ‌های گرادیان. سایه تیره‌تر اغلب رنگ طبیعی مو است. همچنین این امکان وجود دارد که بخواهید سایه تیره‌تری نسبت به رنگ موی خود استفاده کنید. سایه روشن‌تر در نوک مو معمولاً بلوند یا قهوه‌ای روشن است. این تکنیک رنگ کردن مو برای رنگ‌های روشنی مثل قرمز، آبی، سبز و بنفش نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

آمبره
آمبره

منشأ آمبره چیست؟

آمبره واژه‌ای فرانسوی به معنای سایه است. برمی‌گردد به سال ۲۰۰۸ که برای اولین‌بار از این تکنیک به جای صرف هزینه‌های زیاد برای رنگ کردن مو استفاده شد.

تفاوت بالیاژ و آمبره | انواع آمبره چیست؟

دو روش مختلف وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

سامبره

ترکیب روشن‌تر و نرم‌تر از رنگ‌ها است و بیشتر سراغ سایه‌های روشن و پاستلی می‌رود تا رنگی گرادیانی ظریفی ایجاد کند.

سامبره
سامبره

کالر ملتینگ

این تکنیک شامل دو یا سه رنگ می‌شود تا ظاهری رنگارنگ‌تر ایجاد کند.

کالر ملتینگ
کالر ملتینگ

ماندگاری آمبره چقدر است؟

با مراقبت مناسب و رسیدگی درست می‌توانید آمبره را برای مدت ۳ ماه داشته باشید.

چه زمانی باید سراغ آمبره رفت؟

اگر می‌خواهید رنگ موی طبیعی خود را های‌لایت کنید یا می‌خواهید ظاهری چشم نواز و در عین حال طبیعی داشته باشید باید از تکنیک آمبره استفاده کنید.

چه زمانی نباید سراغ آمبره رفت؟

درحالی‌که مراقبت از آمبره کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، روی موی سالم بهتر جواب می‌دهد. آمبره نیازمند بلیچینگ مو است. اگر موی خشک و آسیب دیده یا موخوره دارید، می‌تواند باعث آسیب‌های جدی شود.

تفاوت بالیاژ و آمبره؛ بالاخره برویم سر اصل مطلب!

تفاوت اساسی میان بالیاژ و آمبره این است که یکی از آنها ترند رنگ کردن مو است درحالی‌که دیگری تکنیک رنگ کردن مو است. بالیاژ تکنیک های‌لایت کردن است و آمبره ای طبیعی و نرم به شما می‌دهد. از طرف دیگر، آمبره رنگ موی طبیعی شما را تقویت می‌کند یا از آن برای چشم نواز کردن ظاهر استفاده می‌شود.


اگر مشتاق هستید با صفر تا صد انتخاب رنگ مو و خرید آن آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را از دست ندهید.

رنگ مو

صفر تا صد رنگ مو و راهنمای خرید آن

اگر به رنگ مو علاقه دارید ولی هیچ شناختی از آن، انواع موجود در بازار آن یا نکاتی که هنگام خرید رنگ مو باید آن‌ها را مدنظر بگیرید، ندارید؛ با ما همراه باشید.


قیمت بالیاژ و آمبره؛ کدام گران‌تر است؟

سالن آرایشی در هر جایی می‌توانید چیزی بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار در کشور آمریکا برای آمبره بگیرد. بالیاژ چیزی بین ۵۰ تا ۲۰۰ دلار هزینه دارد. این قیمت‌ها بسته به فاکتورهای زیر می‌توانند متفاوت باشند:

  • طول مو: قیمت رنگ کردن موی کوتاه و متوسط کمتر از موی بلند است.
  • میزان پوشانندگی: های‌لایت کامل هزینه بیشتری نسبت به های‌لایت بخشی از مو دارد.
  • برند: برخی سالن‌های آرایشی معروف قیمت گران‌تر از برخی سالن‌های دیگر دارند. برخی هزینه‌ها مبتنی بر تجربه و تخصص کسی است که می‌خواهد این تکنیک را انجام دهد.
  • هزینه‌های اضافی: اقدامات اضافی مثل بلیچینگ یا دیگر اقدامات می‌تواند هزینه بیشتری داشته باشد.

تا افزایش درخشش و طراوت موهایتان، تنها یک کلیک فاصله دارید.

سرم مو کراتین و آرگان تراست

بالیاژ یا آمبره؟ کدام؟

بالیاژ روشی است برای داشتن آمبره. صادقانه بخواهیم بگوییم تکنیک بالیاژ و ترند رنگ کردن آمبره باهم ترکیب خوبی هستند، درست مثل سیندرلا و کفشش. رنگ آمبره درست با تکنیک بالیاژ می‌تواند توهمی از موی پرحجم، ابریشمی و درخشان ایجاد کند. برای رسیدن به این هدف لازم است که سراغ آرایشگر خود بروید و با او نیز مشورت کنید. درنهایت می‌توانید تصمیم بگیرید که از کدام روش برای رنگ‌آمیزی موی خود استفاده کنید. به همین سادگی!

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید