صفحه اصلی > مد و زندگی : از سیر تا پیاز آرایش روزانه و فراتر از آن!

از سیر تا پیاز آرایش روزانه و فراتر از آن!

آرایش روزانه

عضو هر قشری از جامعه که باشید، در تک تک لحظات پیش روی زندگی خودتان را در موقعیت‌های مختلف نیازمند برقراری ارتباط با سایرین می‌بینید. چه ملاقات‌های کاری و رفتن به خرید باشد، چه دورهمی رفتن؛ به طور کلی، هر بار که در موقعیتی اجتماعی قرار می‌گیریم، دلمان می‌خواهد بهترین خودمان باشیم. قابل قبول بودن نه‌تنها به ما حس خوشایندی از اعتماد به نفس می‌بخشد، بلکه احساسات‌مان را نسبت به خودمان تغییر می‌دهد و بهترش می‌کند. برای همین اگر می‌خواهید ظاهرتان را تغییر دهید، آرایش، بهترین ابزار پیش روی شماست؛ آرایش روزانه.

استفاده درست از لوازم آرایش می‌تواند به شما کمک کند تا به هر شکلی که دلتان می‌خواهد دربیایید. همچنین ازآنجایی‌که آرایش می‌تواند تأثیر زیادی در ظاهرمان داشته باشد، داشتن فهمی درست از آنچه که یک آرایش خوب می‌تواند برایمان فراهم کند، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مطلب از لیامگ قرار است از همه چیز درباره آرایش روزانه برایتان بگوییم. آرایش روزانه شیک، آرایش لایت روزانه برای آن زمان‌هایی‌ که می‌خواهید آرایش‌تان خیلی به چشم نیاید، آرایش صورت و آموزش آرایش روزانه از جمله مطالبی است که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت. همراهمان باشید.

آرایش روزانه چیست؟

به طور کلی آرایش یعنی انتخاب محصولاتی مناسب که هر کدام با اهدافی متفاوت و در کنار هم، می‌توانند به چهره شما جذابیت و زیبایی ببخشند. یکی از کاربردهای اصلی آرایش هم، ایجاد یک ظاهر روزمره طبیعی است.

تقریباً همه آن چیزی است که به آرایش روزانه معنا می‌دهد، ترکیب محصولات زیبایی مختلف برای ایجاد ظاهری طبیعی و یکنواخت است که زیبایی طبیعی‌تان را افزایش می‌دهد. وقتی به این ظاهر برسید، مشخصه‌های صورتتان زیباتر و بهتر دیده می‌شود و از ظرافت بیشتری برخوردار خواهید بود.

بهترین ظاهر آرایش روزانه، آرایشی ظریف و کاملاً هدفمند است که تا حد زیادی غیرقابل تشخیص باشد. وقتی آرایش روزانه می‌کنید، می‌خواهید از ظواهر کاملاً جلب توجه‌کننده، فاصله بگیرید. هدف شما باید این باشد که با ایجاد یک هارمونی، تعادلی بین ویژگی‌های مختلف چهره زیبای‌تان ایجاد کنید.

آرایش روزانه مناسب چه کسانی است؟

اگر محصولات باکیفیتی را انتخاب کنید و از آن‌ها به درستی استفاده کنید، آرایش روزانه می‌تواند مزایای زیادی برایتان داشته باشد. این مزایا چیزی به مراتب فراتر از سطوح زیبایی‌شناسی و آرایشی است. آرایش کردن می‌تواند روی خوشحالی ما تأثیر داشته باشد و به لحاظ فیزیکی نیز برایمان فوایدی دارد. محصولات آرایشی باکیفیت می‌توانند به شما کمک کنند تا از پوستتان، لب‌ها و مژه‌هایتان مراقبت کنید.

استفاده از آرایش روزانه
استفاده از آرایش روزانه

برای مثال، بیشتر محصولاتی که این روزها در سراسر ایران و جهان تولید می‌شوند، از SPF و توان محافظت از پوست در برابر نور خوشید برخوردارند. شما هم می‌توانید محصولاتی پیدا کنید که نه‌تنها شما را زیبا می‌کند بلکه پوستتان را تغذیه می‌کند. همان‌طور که می‌بینید، یک آرایش روزانه شیک و ایده‌آل می‌تواند به افزایش اعتماد به نفستان کمک کند. به خاطر هم داشته باشید که اعتماد به نفس برای رسیدن به موفقیت، امری است بسیار مهم و افرادی که به آراستگی ظاهری‌شان اهمیت می‌دهند با اعتماد به نفس بالاتری در انظار ظاهر می‌شوند، حتی اگر خودشان چنین حسی نداشته باشند.

البته آرایش روزانه مزایای آرایشی و زیبایی دارد و با بکارگیری تکنیک‌ها و ترفندهای مناسب، می‌توانید به پوستتان ظاهری طبیعی بدهید. تنها کافی است مشخصه‌های طبیعی‌ چهره‌تان را کمی برجسته کنید و لب‌هایتان را حجیم و مرطوب کنید. به طور خلاصه، آرایش روزانه به شما ظرافتی بیشتر می‌دهد و باعث می‌شود حیرت‌انگیز به نظر برسید.

تفاوت میان آرایش روزانه و آرایش عصرگاهی در چیست؟

وقتی می‌خواهید آرایش روزانه را شروع کنید، بسیار مهم است که تفاوت اساسی میان این ظاهر و آرایش عصرگاهی را بدانید. اگرچه بیشتر محصولات را می‌توانید برای هردوشان استفاده کنید اما طرز استفاده از آن‌ها برای هرکدام متفاوت با دیگری است. محصولات آرایشی مشخصی وجود دارند که برای یک ظاهر بهتر از دیگری عمل می‌کنند. به خاطر داشته باشید که با آرایش روزانه، هدف شما افزایش زیبایی طبیعی به شکلی ظریف و زیرپوستی است.

در عوض، آرایش عصرگاهی یعنی جلب توجه از طریق برجسته ساختن ویژگی‌های صورت. بهترین راه برای ارزیابی این که کدام محصولات برای کدام یک مناسب‌تر است، شناخت درست پالت رنگی‌شان می‌باشد. در آرایش عصرگاهی معمولاً از رنگ‌های قدرتمند و پرتضاد استفاده می‌شود. اما از طرف دیگر، در آرایش روزانه بیشتر سراغ سایه‌های نرم و طبیعی می‌رویم.

یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی میان آرایش عصرگاهی، نقطه تمرکز آن است. برای آرایش روزانه، اغلب از خط چشم و ریمل استفاده می‌کنیم. اما برای ظاهر عصرگاهی، به دنبال برجسته ساختن لب‌ها و چشم‌ها هستیم. برای این که بهتر بتوانید این دو نوع ظاهر آرایشی را با هم مقایسه کنید، جدول زیر را برایتان آماده کرده‌ایم:

 آرایش روزانهآرایش عصرگاهی
هدفظاهری طبیعی با آرایشی ظریفظاهری شگفت‌انگیز با آرایشی بسیار دراماتیک و هیجانی
رنگبه رنگ پوست با سایه‌های نرماستفاده از رنگ‌های تند و روشن
صورتکرم پودر روشن درست مثل رنگ پوستکرم پودر بسیار حجیم. استفاده از کانتور و هایلایتر
چشمریمل، سایه چشم نرم و ظریف. استفاده دقیق از خط چشمبرجسته ساختن چشم با سایه چشمی جذاب، خط چشم و ریمل. احتمالاً هم مژه مصنوعی
لبرنگ‌های مات طبیعی یا گاهی براقرنگ‌های شدید و کاملاً هیجان‌انگیز
ویژگی‌های آرایش روزانه
ویژگی‌های آرایش روزانه

آرایش روزانه چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

برای این که بدانید آرایش روزانه چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، باید فقط نتیجه‌ای که می‌خواهیم به دست بیاوریم را در نظر داشته باشیم. همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، هدف از این آرایش این است کاری کنیم همه چیز طبیعی و متعادل به نظر برسند. کمی ممکن است پیچیده به نظر برسد اما اگر بدانید از چه محصولاتی استفاده کنید و چطور این کارها را انجام دهید، به سادگی نوشیدن یک لیوان آب خواهد بود.

علتش این است که کیفیت اصلی آرایش روزانه برپایه سرعت، سادگی و طبیعی بودن آن بنا نهاده شده است. به همین خاطر مطمئن شوید که از محصولاتی با رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنید که کاملاً به پوستتان نزدیک است. علاوه بر این، مطمئن شوید که آرایش چشم‌ها و لب‌های‌تان را ظریف و نرم انجام داده‌اید و سراغ ظاهری برجسته نروید.

وقتی صحبت از آرایش روزانه می‌شود، استفاده از خط چشم و رنگ‌های قوی رژ لب خیلی مطرح نیست؛ بنابراین اگر می‌خواهید از این محصولات استفاده کنید و به نتایجی طبیعی برسید، سراغ رنگ‌های خنثی یا مات بروید. این کار کمک می‌کند تا سطح درخشندگی چهره‌تان پس از آرایش به حداقل برسد.

از چه کرم پودری برای آرایش روزانه باید استفاده کرد؟

برای به دست آوردن چیزی که دنبالش هستید، کرم پودر، ابزاری است ضروری. برای شروع، مطمئن شوید که سایه‌ای را انتخاب می‌کنید که متناسب با رنگ پوستتان است. نباید محصولی بخرید که روشن‌تر یا تاریکتر از رنگ پوستتان است. درواقع این اشتباه رایج، باعث می‌شود چهره‌تان ناخوشایند به نظر برسد.

درباره مواد موثره محصولات آرایشی، مطمئن شوید محصولی را انتخاب می‌کنید که روی پوستتان طبیعی به نظر می‌رسد. کرم پودر مایع، اغلب انتخاب خوبی است چرا که سبک‌تر است و نتیجه روشن‌تری برجای می‌گذارد. کرم پودر پودری یا پن‌کیک هم می‌تواند نتایجی طبیعی برایتان داشته باشد. فقط به خاطر داشته باشید که به سراغ محصولات برپایه چربی این دسته‌بندی نروید، چون پوشش سنگینی دارند و باعث ‌می‌شوند سایه‌هایتان دیده نشوند.


اگر دوست دارید با چند آرایش خلاقانه که به زیباتر شدن شما کمک می‌کنند، آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

ترفند آرایشی

۴۰ ترفند آرایشی جالب | از خط چشم تا خط لب

به کمک چند ترفند آرایشی، دیگر نیازی نیست ساعت‌ها پای آینه وقت بگذرانید و در کمترین زمان می‌توانید جذابیت و زیبایی چهره‌تان را با آرایش چندین برابر کنید.


علاوه بر این، محصولات جدیدی وارد به نام‌های بی بی کرم و سی سی کرم وارد بازار شده‌اند که به نوعی مرطوب‌کننده‌های رنگی به شمار می‌آیند. این محصولات ثبات نسبتاً کمتری نسبت به کرم پودر دارند و باعث می‌شوند ظاهر آرایش‌تان ظریف‌تر و سبک‌تر به نظر برسد. همچنین پیش از خرید این محصولات توجه داشته باشید که فاکتور محافظت از پوست دربرابر خورشید را نیز در خود داشته باشند.

آرایش چشم روزانه
آرایش چشم روزانه

برای چشم‌ها چه کار باید کرد؟

بهترین راهکار طبیعی نگه داشتن آرایش روزانه این است که آرایش چشمان‌تان را ظریف انجام دهید. از رنگ‌های غیرطبیعی یا تیره پرهیز کنید. متخصصان پیشنهاد می‌کنند سراغ استفاده از سایه‌های نرم و خنثی بروید. سپس، می‌توانید از خط چشم نیز استفاده کنید. برای ظاهر روزانه، خط چشم خاکستری یا قهوه‌ای می‌تواند عملکردی بهتر از رنگ مشکی داشته باشد.

برای نهایی کردن آرایش چشم، می‌توان از مداد ابرو و ریمل استفاده کنید. هنگام استفاده از ریمل مطمئن شوید که از آن، در سطحی بسیار روشن استفاده می‌کنید. یک ریمل قهوه‌ای ساده، مشکی یا شفاف می‌تواند به خوبی روی صورت شما بنشیند. اگر ابروهایتان را پر می‌کنید، حتماً از مداد ابرویی متناسب با رنگ ابروی‌تان کمک بگیرید.

از چه نوع رژ لبی باید استفاده کرد؟

برای ظاهری طبیعی، رژ لب باید پرکننده و مرطوب‌کننده ظاهر شود. با این حال، نباید آن را به شکلی غلیظ رژ لب زد. به خاطر داشته باشید که یکی از مهم‌ترین المان‌ها در آرایش روزانه این است که باید به سختی تشخیص داد آرایشی صورت گرفته است. برای داشتن ظاهری ظریف، دنبال محصولاتی با رنگ‌های خنثی مثل صورتی کمرنگ و هلویی باشید.

علاوه بر این، استفاده از رژ لب کرمی بهترین کار است. این نوع محصول به شما ظاهری طبیعی و در عین حال لب‌هایی مرطوب می‌بخشد. در آرایش روزانه، می‌توانید از برق لب با رنگ‌های مات استفاده کنید.

چه نوع محصولات دیگری برای آرایش روزانه وجود دارد؟

به جز محصولات کلیدی‌ای که درباره‌شان گفتیم، می‌توانید طیف گسترده‌ای از محصولات این‌چنینی را که برای آرایش روزانه، ایده‌آل هستند را در بازار پیدا کنید. برای مثال، کانسیلر، بهترین ابزار برای پوشاندن هر نوع نقص یا لکه‌ای است. در این زمینه، کانسیلر تراست از جمله محصولات باکیفیتی است که حتماً می‌توانید سراغش بروید و از آن بهره ببرید. به خاطر داشته باشید که کانسیلر قرار نیست جایگزین کرم پودر باشد و باید یک سطح روشن‌تر از آن باشد.


تا پوشاندن نواقص، چین‌وچروک و خط‌وخطوط دور چشم‌تان، تنها یک کلیک فاصله دارید!

کانسیلرهای تراست

علاوه بر این، استفاده از کرم پودر، به خصوص کرم پودر تراست، می‌تواند آرایشتان را بهتر کند. این محصول می‌تواند در پایان روتین آرایشی‌تان استفاده شود. فقط حواستان به یک نکته مهم باشد، در استفاده از لوازم آرایشی به هیچ عنوان زیاده‌روی نکنید و سعی کنید همه چیز را طبیعی جلوه دهید.

نحوه انجام آرایش روزانه
نحوه انجام آرایش روزانه

چطور باید آرایش روزانه انجام داد؟

برای اینکه ظاهری طبیعی و ایده‌آل داشته باشید، بایستی آرایش روزانه‌تان را مو به مو درست، دقیق و ظریف انجام دهید. همیشه توصیه می‌شود که با یک ژل شستشوی صورت و مرطوب‌کننده کارتان را شروع کنید. سپس به کمک یک کانسیلر پوشاندن نواقص چهره‌تان بروید. در ادامه از مرطوب‌کننده رنگی خود استفاده کنید. سپس می‌توانید کمی روی گونه خود را رژ گونه بزنید، اما یادتان نرود که بایستی حتماً از رنگ مناسبی استفاده کنید. بعد از آن، سراغ رنگ‌های روشن یا مات برای روشن ساختن چشم‌هایتان بروید. در آخر هم نوبت به تثبیت آرایش و آرایش چشم‌ها به کمک یک خط چشم می‌رسد.

آیا آرایش روزانه، معایبی هم دارد؟

بیشتر معایبی که متوجه آرایش روزانه می‌شود به به استفاده غلط و نادرست از لوازم آرایشی یا برخی محصولات بی‌کیفیت بازمی‌گردد. برای مثال، همه محصولات آرایشی می‌توانند منجر به واکنش‌های آلرژیک بشوند. استفاده از لوازم آرایشی به شیوه اشتباه یا استفاده از نوع نامناسب آن می‌تواند اوضاع را برای پوستمان بهم بریزد و موجب بروز التهاب‌های پوستی و جوش و آکنه شود.

به همین خاطر، پاکسازی پوست از هرگونه آلودگی پیش از آرایش و آبرسانی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این، آرایش‌ چشم‌ها به شکل نامناسب، می‌تواند باعث بروز التهاب در ناحیه چشم شده و امکان خشک شدن لب، با استفاده نادرست از محصولات آرایشی، همچون رژ لب‌های بی‌کیفیت وجود دارد.

افسار اعتماد به نفستان، دست خودتان است!

در این مطلب از لیامگ به ارائه مطالبی مفید در ارتباط با آرایش روزانه پرداختیم. درباره ویژگی‌های آن و مسائل مختلف مرتبط با آن نیز سعی کردیم چیزهای مفیدی به شما ارائه کنیم که با مطالعه‌شان، بتوانید با آرایشی طبیعی و ظریف در تمام موقعیت‌ها و فعالیت‌های روزانه‌تان حاضر شوید. چه چیزی بهتر از این؟ حال اگر می‌خواهید محصولاتی مثل کانسیلر یا کرم پودر تراست را تهیه کنید تنها کافی است سری به فروشگاه اینترنتی ما بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۳/۵ - (۲ امتیاز)
حامد مقتدایی

دیدگاهتان را بنویسید