صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : نرم کننده مو؛ ابزاری مهم برای بهداشت و سلامت مو!

نرم کننده مو؛ ابزاری مهم برای بهداشت و سلامت مو!

نرم کننده مو

ما کاملاً متوجه این موضوع هستیم که با وجود برندهای بسیار زیاد برای نرم کننده مو، سخت می‌شود فهمید بهترین نرم کننده مو کدام است. شما می‌توانید با ورود به یک سوپرمارکت با انواع سایز، بو و رنگ نرم کننده مو روبرو شوید. انتخاب در چنین شرایطی بسیار سخت است و اگر اطلاعات درستی نداشته باشید می‌توانید محصولی بخرید که به موی شما آسیب برساند. برای پاسخ به همه ابهامات شما، اکنون این مطلب را در لیامگ برایتان آماده می‌کنیم. بسیار مهم است که از مو و پوست سر خود محافظت کنید به‌خصوص اگر سن شما دارد بالا می‌رود! خب دیگر، برویم سر اصل مطلب!

نرم کننده مو چیست؟

نرم کننده مو یکی از انواع مرطوب‌کننده‌هاست که معمولاً از سیلیکون، روغن و نرم کننده ساخته می‌شود. وقتی این موارد باهم ترکیب شوند، رطوبت را به موی شما برمی‌گردانند. استفاده از نرم کننده بسیار مهم است چرا که شامپو اغلب آب مو را بیرون می‌کشد.

اهمیت نرم کننده مو در چیست؟

کارکرد اصلی یک نرم‌کننده خوب این است که مو را نرم می‌کند و کار کردن با مو ساده‌تر می‌شود. با این حال، این تنها کارکرد آن نیست. این محصول همچنین رطوبت را حفظ می‌کند، موی آسیب دیده را درمان می‌کند و به عنوان مانعی است برای آسیب‌های خارجی که به سمت مو می‌آیند.

نرم کننده مو باعث تقویت مجدد کوتیکول مو با یک پوشش محافظ می‌شود و به مو اجازه می‌دهد تا رشد خودشان را حفظ کنند و به سادگی شکسته نشوند. وقتی مو در معرض دنیای بیرون قرار می‌گیرد، کوتیکول یا پوشش خارجی آن آسیب می‌بیند و درنهایت شکسته می‌شود. نرم کننده این آسیب‌ها را جبران می‌کند و به کوتیکول کمک می‌کند.

مزایای استفاده از نرم کننده مو چیست؟

نیازی نیست نرم‌کننده مو را بگذارید برای مدت‌زمان طولانی روی موی شما بماند چرا که معمولاً تأثیر خود را به‌سرعت می‌گذارد.

 • آرامش‌بخش: نرم کننده مو، کوتیکول‌ها را نرم می‌کند و باعث می‌شود موی شما نرم و درخشان شود و حس آرامش‌بخشی در شما ایجاد می‌کند.
 • تقویت‌کننده: این محصول جلوی شکنندگی مو را می‌گیرد.
 • آب‌رسان: نرم کننده مو همیشه موی شما را در وضعیت آبرسانی قرار می‌دهد.
 • محافظ: وقتی موی شما خیس است، بسیار آسیب‌پذیرتر است و خشک‌کردن آن با حوله می‌تواند باعث کلی آسیب شود. نرم کننده از موی شما محافظت می‌کند و استرسی که ممکن است در طول خیس بودن تجربه کنید را کاهش می‌دهد. همچنین، مواد مؤثره داخل آن به عنوان سپری موقتی عمل می‌کنند که از موی شما در برابر ناصری که ممکن است در دنیای بیرون به شما آسیب بزنند، محافظت می‌کند.
 • درخشان‌کننده: نرم کننده مو مواد مؤثره بسیار زیادی روی مویتان پخش می‌کند که باعث درخشنده‌تر شدن و سلامت موی شما می‌شود.
 • کاهش الکتریسیته ساکن: این محصول موی شما را نرم و آبرسانی می‌کند. به عنوان عوارض جانبی، الکتریسیته ساکن کمتری جذب می‌کند.
 • مواد مؤثره ضروری را باقی می‌گذارد: در حال حاضر، بیشتر نرم‌کننده‌های باکیفیت و خوب حاوی مواد مؤثره ضروری مختلفی هستند که موی شما برای سالم ماندن به آنها نیاز دارد.
مزایای استفاده از نرم کننده مو
مزایای استفاده از نرم کننده مو

انواع نرم کننده مو کدام‌اند؟

باور کنید یا نه، طیف گسترده‌ای از انواع نرم کننده مو در بازار وجود دارد و هرکدامشان کاملاً از یکدیگر متمایز هستند. در جدول زیر قرار است درباره انواع نرم کننده مو و مزایا و معایب آنها برایتان بنویسیم.

نوع نرم کننده مومزایامعایب
نرم کننده قبل از شامپواین نوع نرم کننده را پیش از شامپو استفاده می‌کنید. به نرمی و تمیزی مو کمک می‌کند.شستشوی آن می‌تواند مدتی طول بکشد. سخت می‌شود این روش را با ماسک مو یا روغن داغ ترکیب کرد.
۲ در ۱مواد مؤثره آن به اندازه شامپو تهاجمی نیستند. انتهای موی شما را نرم می‌کند.از آنجایی که ترکیبی است، بهترین گزینه به عنوان نرم کننده یا شامپو نیست. گزینه‌ای است کاملاً معمولی. تنها برای موهای نازک یا لخت توصیه می‌شود.
نرم کننده بعد از شامپوبه باز شدن مو کمک می‌کند. مو را به خوبی نرم می‌کند.به اندازه دیگر انواعش قدرتمند نیست.
نرم کننده عمیقنرم کننده مو قوی برای موی آسیب دیده یا خشکنباید از آن زیاد استفاده کنید چرا که می‌تواند جلوی رشد مو را بگیرد.
نرم کننده مؤثراین نوع نرم کننده به نرمی و باز شدن مو کمک می‌کند. رطوبت را داخل مو حفظ می‌کند و از مو در برابر اشعه فرابنفش و خورشید محافظت می‌کند.اگر مقدار زیادی از آن استفاده کنید درحالی‌که برای نوع موی شما مناسب نباشد می‌تواند باعث چرب شدن مو شود.
نرم کننده اسید شوبه بسته شدن کوتیکول موی شما کمک می‌کند و باعث درخشندگی مو می‌شود.خاصیت نرم‌کنندگی ندارد.
بازکننده گرهبه باز شدن مو کمک می‌کند. از چسبناک شدن مو جلوگیری می‌کند. از موی شما در برابر اشعه فرابنفش محافظت می‌کند.اگر موی شما لخت و خوب است، این نوع نرم کننده می‌تواند برای موی شما سنگین باشد و باعث چرب شدن مو شود.

اگر زیاد از نرم کننده استفاده کنیم، ممکن است از کار بیفتد؟

موی شما هرگز به نرم کننده عادت نمی‌کند. این افسانه‌ای است که می‌گویند در صورت استفاده زیاد اثرگذاری نرم کننده از بین می‌رود. اگر متوجه شدید محصولی که خریداری کرده‌اید، نتایج مطلوبتان را نمی‌دهد شاید به این خاطر است که نوع موی شما تغییر کرده و نیاز به نوع دیگری نرم کننده دارید.

آیا باید نرم کننده را روی کل مو بگذاریم؟

نباید نرم کننده زیادی روی ریشه مو قرار دهید. احتمالاً دارید به این فکر می‌کنید که چرا؟ دلیلش این است که مو در ناحیه ریشه بسیار جدید و سالم است و این انتهای مو است که قدیمی‌تر و آسیب دیده تر است. به همین خاطر، نوک و انتهای مو نیاز به توجه بیشتری نسبت به ریشه مو دارد. منطقی است، نه؟ درنتیجه، تنها لازم است که نرم کننده را روی نیمه مو به انتها، بریزید.

نحوه استفاده از نرم‌کننده مو به چه صورتی است؟

پیش از این که نحوه استفاده از نرم‌کننده مو را توضیح دهیم بسیار مهم است که بیشترین شکایت افراد در حین استفاده از این محصول را بررسی کنیم. «مو را چرب می‌کند». برای جلوگیری از این عارضه جانبی، بسیار مهم است که مقدار زیادی از این محصول را هر بار استفاده نکنید. برای موی بلند، فقط کف دستتان را پر کنید. برای موی کوتاه، به اندازه بند انگشت کافی است. در ادامه توضیح می‌دهیم که مرحله به مرحله چطور از نرم کننده استفاده کنید:

 • بعد از شستشوی مو با شامپو، مقدار کمی نرم کننده را کف دستتان بریزید و دو دستتان را به هم بمالید.
 • مطمئن شوید که نرم کننده را از نیمه مو تا نوک مو بمالید.
 • بگذارید برای ۱ تا ۲ دقیقه نرم کننده روی موی شما بماند. از آب گرم برای شستشوی مو استفاده کنید.
نحوه استفاده از نرم کننده مو
نحوه استفاده از نرم کننده مو

چگونه بهترین نرم کننده را انتخاب کنیم؟

طبق گفته برخی متخصصان، تفاوت زیادی بین محصولاتی که برای موی فر، چرب، آسیب دیده یا نرمال می‌شود، وجود ندارد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که چند نوع مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر است. اگرچه مشابه یکدیگر هستند، بیایید درباره برخی تفاوت‌هایی که میان انواع نرم کننده وجود دارد کمی برایتان بنویسیم:

 • موی چرب، لخت: از نرم‌کننده‌های آب‌رسان و نرم‌کننده‌هایی که گفته می‌شود مناسب موی فر هستند، پرهیز کنید. به دنبال محصولاتی باشید که به موی شما حجم و سبکی می‌دهد و باعث قوی شدن مو می‌شود.
 • موی رنگ‌پریده، آسیب دیده یا خشک: از نرم‌کننده‌های حجم دهنده و قوی کننده پرهیز کنید. به دنبال محصولات آب‌رسان باشید.
 • موی خیلی آسیب دیده: به دنبال محصولاتی باشید که مناسب برای موی آسیب دیده هستند. نرم کننده‌ای بخرید که شوره سر را کنترل کند و از موی شما در برابر اشعه فرابنفش خورشید محافظت کند. یک نرم‌کننده عمیق بهترین گزینه برای موی شماست.
 • موی فر: نرم‌کننده‌هایی که برای این مو ساخته شده‌اند معمولاً آب‌رسان هستند.

برای آشنایی با دیگر راه‌های مراقبت از مو، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله “رمز و راز‌های مراقبت از مو” را مطالعه نمایید.

مراقبت از مو

رمز و راز‌های مراقبت از مو

ترفندهای مراقبت از مو، به ما کمک می‌کنند تا از موهایمان در برابر آلودگی‌های محیطی یا آسیب‌های وارد شده توسط خودمان، محافظت کنیم.


آیا نرم کننده می‌تواند به موی ما آسیب بزند؟

برخی عوارض جانبی منفی وجود دارد که نرم کننده مو می‌تواند برای موی شما داشته باشد. کم هستند اما به هر حال باید به آنها اشاره کنیم. اول‌ازهمه، نرم کننده‌ها از مواد مؤثره مختلفی ساخته می‌شوند. این بدین معناست که ممکن است شما نسبت به نرم کننده‌ای واکنش آلرژیک نشان دهید. همچنین به خاطر داشته باشید که حتماً در هر بار استفاده از نرم کننده مو آن را به خوبی بشویید چرا که می‌توانند باعث بروز آکنه شوند.

عوارض جانبی نرم کننده مو
عوارض جانبی نرم کننده مو

تفاوت میان نرم کننده مو و ماسک مو در چیست؟

بسیاری از افراد این دو محصول را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند درحالی‌که کاملاً باهم فرق دارند.

 محصولمدت‌زمان ماندنجای استفادهمزایازمان استفاده
نرم کننده۱ تا ۲ دقیقهاز میانه مو تا انتهاباعث نرم شدن مو می‌شود.هر روز
ماسک مو۱۵ دقیقه تا کل شبکل موآب‌رسان عمیق مو استهر هفته

برای آشنایی با ماسک مویی بی‌نظیر که تارهای آسیب‌دیده موی شما را ترمیم می‌دهد، روی لینک زیر کلیک کنید.


معیارهایی که باید در هنگام خرید نرم کننده مو در نظر بگیرید، چیست؟

اکنون اطلاعات زیادی درباره نرم‌کننده مو دارید و تصمیم گرفته‌اید برای سلامت موی خود، نرم‌کننده بخرید. خب این خبر خوبی است اما چطور می‌توانید محصولی مناسب را در بازار پیدا کنید. همراهمان باشید تا راه‌حل را پیش پایتان بگذاریم.

عامل اول؛ نوع مو

لازم است نرم کننده‌ای را انتخاب کنید که هر کاری می‌گوید انجام دهد. برخی برندها درباره اثرگذاری و ویژگی‌های نرم کننده‌شان دروغ می‌گویند. به خاطر داشته باشید که نرم کننده‌ای مناسب شماست که مناسب نوع موی شما باشد.

عامل دوم؛ مواد مؤثره

همان‌طور که پیش‌تر در این مطلب گفتیم، پیش از خرید نرم کننده لازم است که به خوبی درباره مواد مؤثره داخل آن اطلاع داشته باشید. به خاطر داشته باشید موی شما قرار است هر چیزی که داخل نرم کننده است، جذب کند. شما که نمی‌خواهید آسیبی به مویتان برسد. برخی مواد مؤثره مثل روغن آرگان برای موی شما بسیار مفید هستند.

عامل سوم؛ اندازه

پیش از خرید نرم کننده باید به این فکر کنید که چقدر قرار است از آن استفاده کنید. بسته به میزان موی خود باید تصمیم بگیرید. برخی از افراد که موی آنها به اندازه موی راپونزل است قطعاً باید از نرم کننده بزرگ‌تری استفاده کنند.

هوای موی خود را داشته باشید!

در این مطلب از لیامگ به بررسی نرم‌کننده مو پرداختیم و سعی کردیم هر مطلبی که درباره نرم‌کننده مو وجود دارد را اینجا درباره‌اش برایتان بنویسیم. از مزایا گرفته تا نحوه استفاده و شیوه خرید نرم‌کننده مو مناسب! حالا این دیگر تصمیم شماست که می‌خواهید از نرم کننده استفاده کنید یا نه. اگر به دنبال محصولات باکیفیت و استانداردی هستید که پس از استفاده از نتیجه آن مطمئن باشید، تنها کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید