صفحه اصلی > محصولات مراقبتی و مراقبت از پوست : با فواید روغن نارگیل برای پوست چقدر آشنا هستید؟

با فواید روغن نارگیل برای پوست چقدر آشنا هستید؟

فواید روغن نارگیل برای پوست

همان‌طور که میدانید روغن نارگیل به عنوان اکسیری جادویی شناخته می‌شود که هم در آشپزخانه و هم در حمام استفاده‌های مختلفی دارد. از فواید روغن نارگیل برای مو گرفته تا فواید روغن نارگیل برای پوست! اینترنت را که جستجو کنید می‌بینید پر است از اطلاعاتی مهم درباره استفاده از این روغن استوایی.

اما با وجود کلی اطلاعات در اینترنت سخت می‌شود فهمید کدامشان شایعه است و کدام واقعیت دارد؟ پس اگر می‌خواهید درباره فواید روغن نارگیل برای پوست اطلاعات خوبی به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب از لیامگ را مطالعه کنید.

در این مطلب قرار است به ۱۰ فواید روغن نارگیل برای پوست بپردازیم. بعد ببینیم روغن نارگیل چگونه درست می‌شود، بهترین نوع روغن نارگیل برای پوست کدام است و نحوه استفاده از این روغن به چه صورتی است! همراهمان باشید که کلی حرف برای گفتن داریم:

فهرست مطالب

مزایای استفاده از روغن نارگیل

فواید روغن نارگیل برای پوست | آب‌رسان پوست است

روغن نارگیل از زنجیره‌ای از اسیدهای چرب متوسط ساخته شده که به کاهش خشکی پوست کمک می‌کند و باعث حفظ رطوبت پوست می‌شود.

فواید روغن نارگیل برای پوست | به محافظت از پوست کمک می‌کند

روغن نارگیل مانعی محافظ ایجاد می‌کند و به کمک آن جلوی سموم محیطی، آلودگی و همچنین کثیفی‌هایی که روزانه با آنها طرف هستیم، می‌گیرد.

فواید روغن نارگیل برای پوست | پوست را نرم می‌کند

روغن نارگیل را به پوست خود بمالید و نرمی پوستتان را بلافاصله بعد از آن حس کنید. به‌مرور به بهبود بافت پوست شما نیز کمک شایانی می‌کند. خواص روغن نارگیل برای سفیدی پوست یکی دیگر از مزایای بسیار مهم این روغن به شمار می‌رود.

فواید روغن نارگیل برای پوست | چین‌وچروک صورت را کاهش می‌دهد

خواص روغن نارگیل برای چروک صورت بر هیچ‌کس پوشیده نیست. شما با استفاده منظم از این روغن می‌توانید نشانه‌های پیری را از بین ببرید. این روغن توسط پوست جذب می‌شود و می‌تواند چین‌وچروک را محو کند. روغن نارگیل برای لک صورت نیز بسیار مناسب است.

فواید روغن نارگیل برای پوست | قرمزی پوست را کاهش می‌دهد

این روغن نارگیل دارای اثر آرام‌بخش بوده و می‌تواند قرمزی موقت پوست را کاهش دهد.

فواید روغن نارگیل برای پوست | حاوی آنتی‌اکسیدان است

با داشتن ترکیبات آنتی‌اکسیدان و فیتونوترینت، روغن نارگیل می‌تواند به افزایش مواد مغذی لازم برای صورت کمک کند و عوامل محیطی مخرب که باعث سرعت بخشیدن به پیری پوست می‌شوند را از بین ببرد.

روغن نارگیل، آنتی اکسیدان پوست
روغن نارگیل، آنتی اکسیدان پوست

فواید روغن نارگیل برای پوست | به سادگی جذب می‌شود

روغن نارگیل به سادگی جذب پوست می‌شود و آبرسانی و محافظت آن از پوست به سرعت اتفاق می‌افتد.

فواید روغن نارگیل برای پوست | بهترین اساس برای لایه‌برداری است

اگر شما روتین مراقبت از پوست خانگی دارید، روغن نارگیل بهترین لایه بردار خواهد بود وقتی با شکر یا نمک دریایی مخلوط شود. هردو را مخلوط کنید و آن را روی پوست صورت قرار دهید و سپس با پارچه خیس و گرم آن را تمیز کنید.

فواید روغن نارگیل برای پوست | التهاب پوست را کاهش می‌دهد

اگر مستعد حساسیت یا التهاب هستید، روغن نارگیل می‌تواند به شما در از بین بردن این التهابات پوستی کمک کند.

فواید روغن نارگیل برای پوست | بوی خوبی دارد

چه کسی از بوی خوشمزه و استوایی نارگیل خوشش نمی‌آید؟ این بوی فوق‌العاده یک مزیت در مقایسه با دیگر روغن‌های مناسب برای پوست به حساب می‌آید.

روغن نارگیل چگونه درست می‌شود؟

روغن نارگیل از میوه نارگیل درست می‌شود. این را خودتان می‌دانستید، نه؟

برای این که دقیق‌تر بگوییم باید بگوییم این روغن از قسمت سفید رنگ و داخلی این میوه تهیه می‌شود. روغن نارگیل به هر شکلی که باشد از میوه رسیده آن تهیه می‌شود.

پروسه تهیه روغن نارگیل خالص شامل فشرده کردن میوه می‌شود. میوه فشرده شده گرما می‌بیند. سپس با سرما فشرده می‌شود و این‌طوری می‌تواند تراکم بیشتری از مواد مغذی را در خود نگه دارد.

چگونگی درست شدن روغن نارگیل
چگونگی درست شدن روغن نارگیل

روغن نارگیل تصفیه شده شامل فشرده کردن کوپرا، سپس گرم کردن آن برای از بین بردن بو می‌شود. سپس برای از بین بردن هرگونه باکتری و بقایای اضافی گاهی اوقات با استفاده از مواد شیمیایی فرآوری شده و از فیلتر رد می‌شود.

روغن نارگیل طبیعی یعنی رشد آن بدون استفاده از هیچ‌گونه سم شیمیایی بوده است.

همچنین لازم به ذکر است که روغن نارگیل در دمای اتاق منجمد است و در دماهای گرم به مایع تبدیل می‌شود. معمولاً پیش از استفاده باید آن را بین دستان خودتان بمالید که حالت مایع پیدا کند.

بهترین نوع روغن نارگیل برای پوست

بهترین نوع روغن نارگیل برای پوست نوع طبیعی، خالص و فشرده شده با هوای سرد آن است که بیشترین میزان مواد مغذی در آن حفظ شده است.

وقتی از روغن نارگیل بر روی صورت خود استفاده می‌کنید از خرید محصولات فرآوری شده آن به‌خصوص برای درست کردن غذا پرهیز کنید. روغن نارگیل برای غذا بسیار خوب است اما نه آن مدلی که می‌خواهید روی صورت خود بگذارید.

توصیه می‌کنیم حتماً سراغ روغن نارگیل طبیعی و خالص بروید.

نحوه استفاده از روغن نارگیل بر روی پوست

مزایای روغن نارگیل واقعاً بسیار زیاد است. کلی روش استفاده برای پوست و مو وجود دارد. وقتی صحبت پوست به میان باشد، می‌توانید از روغن نارگیل به عنوان پاک‌کننده، مرطوب‌کننده یا پاک‌کننده آرایش استفاده کنید.

بسته به نوع مراقبت از پوست، روغن نارگیل برای پوست شما می‌تواند امکانی مفید برای روتینتان باشد. از مرطوب‌سازی گرفته تا کاهش نشانه‌های پیری تا کاهش التهابات پوستی از جمله خواص با ارزش روغن نارگیل است که می‌تواند نتیجه حیرت انگیزی به جا بگذارد.

برای استفاده از روغن نارگیل به عنوان پاک‌کننده، مقدار کمی از آن را روی دستتان بریزید و بمالید تا به مایع تبدیل شود و سپس آن را در سرتاسر صورت خود پخش کنید. اجازه دهید چند لحظه بگذرد و به خوبی جذب پوستتان شود سپس صورت خود را با پارچه مرطوب گرم پاک کنید. همین پروسه را وقتی از روغن نارگیل به عنوان پاک‌کننده آرایش استفاده می‌کنید به کار بگیرید. همچنین می‌توانید مقدار کمی از آن را روی تکه پنبه‌ای بریزید و سپس دور و اطراف چشمتان را هم تمیز کنید.

اگر نمی‌خواهید از روغن نارگیل خالص استفاده کنید می‌توانید دنبال ژل شستشوی صورتی باشید که حاوی روغن نارگیل است و از آن استفاده کنید.

مراحل استفاده از روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده

  1. پوست خود را با یک ژل شستشوی صورت تمیز کنید.
  2. تونر بزنید.
  3. سرم بزنید.
  4. مقدار کمی روغن نارگیل جامد را بردارید و در دستانتان بمالید تا مایع شود و سپس آن را به صورت و گردن خود بزنید.
  5. کرم دور چشم بزنید.
  6. کرم ضدآفتاب بزنید.

روغن نارگیل خالص همچنین می‌تواند به عنوان مرطوب‌کننده بدن نیز استفاده شود. همچنین می‌توانید از آن به عنوان مرطوب‌کننده مو یا ماسک مو نیز استفاده کنید. می‌توانید آن را به انتهای مو خود یا کل سرتان بزنید و بخوابید و صبح آن را بشویید.


برای آشنایی بیشتر با روغن‌های پوستی و باید و نبایدهای استفاده از آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را از دست ندهید.

استفاده از روغن پوست

استفاده از روغن پوست؛ بایدها و نبایدها

مراقبت از پوست از آن کارهای واجبی است که همه‌مان باید حواسمان به آن باشد. استفاده از روغن پوست، بهترین روش برای مراقبت از آن است اما به چه قیمتی؟

روغن پوست

روغن پوست؛ معجزه‌‌ای طبیعی برای جوانی و شادابی پوست شما

برای ترمیم جای زخم، جوان‌سازی پوست، آب‌رسانی آن و همچنین کمک به سلامت پوستتان، حتماً باید از روغن پوست استفاده کنید، اما کدامشان مناسب پوست شماست؟


روغن نارگیل مناسب چه پوستی است؟

یک فاکتور کلیدی که باید درباره روغن نارگیل بدانید این است که روغن نارگیل به طور بالقوه می‌تواند منافذ پوست را ببندد.

پوست حساس

روغن نارگیل انتخاب خوبی برای روتین مراقبت از پوست حساس است چرا که خاصیت آرام کنندگی پوست دارد. همچنین می‌تواند التهابات و قرمزی پوست را از بین ببرد.

پوست خشک

برای پوست خشک، روغن نارگیل می‌تواند گزینه خوبی باشد چرا که توانایی بسیار خوبی در آبرسانی دارد و به پوست کمک می‌کند تا رطوبت را حفظ کند.

پوست بالغ

برای پوست بالغ، روغن نارگیل می‌تواند به کاهش چین‌وچروک صورت کمک کند و باعث جوان‌سازی پوست شود.

پوست چرب یا ترکیبی

اگر پوست شما چربی زیادی تولید می‌کند، باید استفاده از روغن نارگیل را کنار بگذارید چرا که می‌تواند باعث تولید چربی بیشتر شود. اما به خاطر داشته باشید که اگر روغن نارگیل به عنوان یک ماده مؤثره داخل محصولات مراقبت از پوست باشد، باعث هیچ مشکلی نمی‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید.

استفاده از روغن نارگیل
استفاده از روغن نارگیل

سؤالات پرتکرار درباره فواید روغن نارگیل برای پوست

آیا روغن نارگیل برای پوست شما خوب است؟

بله. روغن نارگیل برای پوستتان خوب است. حاوی آنتی‌اکسیدان، مرطوب‌کننده، کاهش‌دهنده نشانه‌های ظاهری و مواد مغذی خوبی است که به محافظت از پوست کمک می‌کند.

آیا روغن نارگیل برای صورتتان خوب است؟

روغن نارگیل مزایای زیادی برای صورت دارد. از کمک به کاهش نشانه‌های پیری گرفته تا مرطوب‌سازی، کاهش قرمزی پوست و همچنین نرمی آن. اما به صورت بالقوه این توانایی را دارد که منافذ پوست را ببندد و آن‌هایی که پوست چرب یا ترکیبی دارند بهتر است از این روغن استفاده نکنند.

آیا می‌توانید از روغن نارگیل به عنوان مرطوب‌کننده استفاده کنید؟

بله، می‌توانید از روغن نارگیل به عنوان مرطوب‌کننده استفاده کنید. البته این بسته به نوع پوستتان هم دارد.


تا داشتن پوستی شاداب و جوان، تنها یک کلیک فاصله دارید.


از فواید روغن نارگیل برای پوست هرچه بگوییم، کم است!

در این مطلب از لیامگ به بررسی فواید روغن نارگیل برای پوست پرداختیم. همچنین از این گفتیم که این روغن چگونه به دست می‌آید و برای چه نوع پوست‌هایی مناسب است. درباره مضرات روغن نارگیل برای پوست صورت باید بگوییم که اگر پوست چرب دارید بهتر است سراغ آن نروید چرا که باعث تولید بیش از اندازه چربی می‌شود و می‌تواند باعث آکنه یا جوش شود. در غیر این صورت هیچ عوارض دیگری ندارد. اگر می‌خواهید با انواع روغن‌های مناسب برای مو و پوست آشنا شوید تنها کافی است نگاهی به باقی مطالب ما در لیامگ بیندازید. برای خرید محصولات ما نیز باید سری به فروشگاه اینترنتی لیاتیم بزنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید