صفحه اصلی > مد و زندگی : ویژگی های یک عطر خوب را می‌دانید؟

ویژگی های یک عطر خوب را می‌دانید؟

ویژگی های یک عطر خوب

پیدا کردن یک عطر خوب می تواند دشوار باشد. برخی از مردم ممکن است بوی میوه‌ای و شیرینی را که امروزه در عطرها رایج است دوست داشته باشند، اما برخی دیگر، رایحه چوبی یا حتی مدیترانه‌ای را بیشتر دوست داشته باشند. افرادی هم هستند که می‌توانند هم رایحه‌های شیرین و هم رایحه مشک را استفاده کنند و از آن نهایت لذت را ببرند. با این حال، در مقطعی از زندگی احتمالاً متوجه خواهید شد که از عطر مورد علاقه خود خسته شده اید؛ چرا که عمر استفاده از آن عطر تمام شده است. در این شرایط شما باید عطر جدیدی پیدا کنید که مناسب شما باشد و با سبک زندگی‌تان مطابقت داشته باشد. انتخاب عطر مناسب کار آسانی نیست، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

ما ۱۳ ویژگی که باید در یک عطر خوب به دنبال آن‌ها باشید را جمع آوری و در این ماله به شما ارائه کرده‌ایم. ادامه این مقاله را از دست ندهید.

۱- ویژگی های یک عطر خوب | رایحه

همانطور که در بالا ذکر شد، رایحه کاملا به ذائقه شما بستگی دارد. اینکه رایحه‌های میوه‌ای یا گلی را ترجیح می‌دهید یا چیزی که مشک یا چوب دارد را انتخاب می‌کنید با ذائقه شما ارتباطی مستقیم دارد.

۲- ویژگی های یک عطر خوب | سهولت کاربرد

عطر چیزی بسیار شخصی است. برخی ممکن است دوست داشته باشند که عطرشان به تمام بدن اسپری شود، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند کمی از عطر را روی مچ دست یا پشت گوش اسپری کنند. هیچ روش درست یا نادرستی برای استفاده از عطر وجود ندارد، اما روش‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید تا تأثیر مصرف عطر را به حداکثر برسانید.

۳- ویژگی های یک عطر خوب | خلق و خو و سبک زندگی

همه روزهای شلوغ و روزهای آرامش خود را دارند و مهم است که عطر شما با خلق‌وخوی شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر روز بزرگی برای انجام دادن در محل کار دارید، چه در حال شروع یک کار جدید یا آماده شدن برای مصاحبه هستید، استفاده از عطر مشک به اعتماد به نفس شما کمک می‌کند. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید بعد از یک روز سخت استراحت کنید، احتمالاً بهتر است از رایحه‌ای نرم و میوه‌ای استفاده کنید.

۴- ویژگی های یک عطر خوب | قیمت

همه ما در مورد عطرهای گران قیمتی شنیده‌ایم. این عطرها با وجو قیمت‌های بسیار بالا برای برخی از افراد بسیار محبوب هستند. اما آیا آ‌ن‌ها واقعاً ارزش آن قیمت را دارند؟ هیچ پاسخ قانع کننده‌ای برای این سوال وجود ندارد. اگر عطری را دوست دارید، خواه عطری باشد که می‌توانید با قیمتی کمتر از ۱ میلیوم بخرید یا چیزی که ده‌ها میلیون قیمت دارد، باید آن را بخرید. تنها چیزی که باید در نظر داشت این است که گاهی اوقات عطرهای مناسبی هستند که با قیمت منصفانه به فروش می‌‍‌رسند.

ویژگی‌های یک عطر خوب و با کیفیت

۵- ویژگی های یک عطر خوب | مورد علاقه واقعی

وقتی نوبت به یافتن یک عطر جدید و اطمینان از محبوبیت واقعی آن می‌رسد، دو نکته وجود دارد که باید استفاده کنید: همیشه بطری‌های کوچک بخرید، به خصوص اگر قبلاً چیزی را امتحان نکرده‌اید و از اطرافیانتان بپرسید که چه کسی طعم شما را خوب می‌داند. شرط می‌بندیم که اگر از دوستانتان بپرسید که درباره عطر مورد علاقه‌تان چه فکر می‌کنند، آن‌ها می‌توانند چیزی را پیشنهاد کنند که فکر می‌کنند شما هم دوست خواهید داشت.

استفاده از یک عطر حس و طراوت عالی به شما می دهد. همچنین در اطراف افراد اعتماد به نفس بیشتری دارید. برای داشتن عطر خاص خود، باید عطرهای جدید را امتحان کنید. شما خواهید دانست که بالاخره چه زمانی آن را پیدا خواهید کرد.

۶- ویژگی های یک عطر خوب | عمق

در یک عطر سه نت وجود دارد که آن را عالی می‌کند. این نت‌ها همچنین عطر را پیچیده می‌کنند. بسیاری از مردم عطرهای پیچیده را ترجیح می‌دهند زیرا این پیچیدگی عطرها را منحصر به فرد کرده و حدس زدن نام آن را سخت می‌کند.

  • نت اول یعنی چیزی که ابتدا بینی جذب می‌کند، بوی روشنی دارد؛
  • نت دوم را نت قلبی نیز می‌نامند زیرا ترکیبی از میوه و گل است؛
  • نت سوم نت قدرتی است که معمولا از مشک یا چوب می‌آید.


در مقاله “راهنمای خرید انواع عطر برای خانم‌ها و آقایان” با همه چیزهایی که درباره عطرها باید بدانید آشنا خواهید شد:

انواع عطر

راهنمای خرید انواع عطر برای خانم‌ها و آقایان

شما با انواع عطر آشنایی دارید؟ می‌دانید تفاوت عطر، ادکلن و پرفیوم چیست؟ ادو پرفیوم چیست و چه تفاوتی با ادو تویلت دارد؟ با ما همراه باشید.


۷- ویژگی های یک عطر خوب | اعتبار

اصالت یک عطر یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید در نظر داشته باشید چه کسی هستید که آن را می‌خرید چه کسی که عطر را می‌فروشید. تا به حال شمعی داشته‌اید که قرار بوده بوی زنبق بدهد اما بوی سیب گندیده داشته؟ در مورد عطرها هم همینطور است. شما می توانید هر بویی را انتخاب کنید، اما مطمئن شوید که بوی آن همانطور که قرار است باشد، است.

۸- ویژگی های یک عطر خوب | کیفیت متمایز

همیشه از عطر خود برای کیفیت متمایز آن استفاده کنید. از خود بپرسید چه چیزی باعث می شود بوی آن نسبت به سایر عطرهای یک دسته خاص متفاوت باشد؟ اگر عطری را بر اساس گلی که بوی آن را دوست دارید انتخاب می‌کنید، متوجه شوید که چه چیزی باعث برجسته شدن عطر می‌شود. معمولاً مخلوط یک میوه یا گل به مقدار مناسب است که یک عطر خاص را از بقیه متمایز می کند. بنابراین، حتی اگر عطر خود را بر اساس گل مورد علاقه خود انتخاب می‌کنید، بوی خاص آن را زیاد تحت تأثیر قرار ندهید. به یاد داشته باشید، عطر شما باید بویی منحصر به فرد داشته باشد.

۹- ویژگی های یک عطر خوب | ماندگاری طولانی مدت

ماندگاری طولانی مدت بوی عطر یکی از ویژگی‌های یک عطر خوب است. یک عطر خوب باید حداقل ۱۲ ساعت ماندگاری داشته باشد. پیدا کردن عطری که ماندگاری زیادی داشته باشد آسان نیست. گاهی اوقات یک عطر ماندگاری زیادی دارد اما در پایان بوی بدی به جا می‌گذارد. همیشه عاقلانه است که قبل از خرج کردن پول خود برای خرید عطر در حجم زیاد، یک بطری کوچک‌تر یا یک بطری نمونه عطر خریداری کنید و پس از اطمینان از مناسب بودن عطر مجددا برای خرید آن اقدام کنید.

۱۰- ویژگی های یک عطر خوب | قدرت پخش بو

هیچ کس نمی‌خواهد عطری بخرد که آنقدر سبک باشد که بویش به کسی نرسد مگر اینکه آن فرد یا به شما خیلی نزدیک باشد یا شما را در آغوش بگیرد. با این حال، برخی از افراد آنقدر عطرهای قوی را ترجیح می‌دهند که اطرافیانشان احساس ناراحتی می‌کنند. بنابراین، در این صورت، حتی اگر عطر به طور کلی خوب باشد، اما اگر بیش از حد قوی باشد، در نهایت باعث آزار اطرافیان می‌شود. این اتفقا خوب نیست، به خصوص اگر کسی در اطراف به عطر حساسیت داشته باشد. بنابراین، شما باید عطری را انتخاب کنید که نه خیلی سبک باشد و نه خیلی قوی. چیزی که مردم فقط وقتی می‌توانند احساسش کنند که نزدیک شما بایستند یا از کنار شما عبور کنند.

مهمترین ویژگی در خرید و انتخاب عطر خوب
مهمترین ویژگی در خرید و انتخاب عطر خوب

۱۱- ویژگی های یک عطر خوب | مناسب بودن برای موقعیتی خاص

یکی دیگر از ویژگی‌های یک عطر خوب این است که می‌توانید آن را در دفتر کار، عروسی، با دوستان یا حتی در حین قدم زدن و پیاده روی استفاده کنید. عطری که برای استفاده در تمام موقعیت‌ها مناسب است، واقعاً یک نعمت است! حتی اگر عاشق عطر هستید، اهمیت آن عطر را در کلکسیون خود می‌دانید که می‌خواهید بدون توجه به اینکه کجا می‌روید، آن را انتخاب کنید. اگر اهل عطر نیستید، پس چاره ای ندارید جز اینکه عطری را پیدا کنید که همه جا کار کند. وقتی بالاخره عطری از این دست پیدا می‌کنید، احساس آرامش می‌کنید.

۱۲- ویژگی های یک عطر خوب | هارمونی

شما همیشه می‌توانید چیزی را انتخاب کنید که ترکیبی از چند میوه یا گل باشد. با این حال، اگر چیزی از این نوع را انتخاب می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که در رایحه همه مواد اصلی، هماهنگی وجود دارد. شما نمی‌خواهید عطرتان بوی عجیب و غریبی داشته باشید. اگر یک عطر هارمونی ایجاد نکند، ممکن است خیلی شیرین، خیلی ترش یا خیلی تلخ باشد. سعی کنید تعادلی بین ترش و شیرین پیدا کنید تا عطری عالی داشته باشید.

۱۳- ویژگی های یک عطر خوب | به جا گذاشتن رد خود روی پارچه لباس

آخرین چیزی که باید قبل از گذاشتن عطر در سبد خرید خود بررسی کنید این است که نباید لباس پس از برخورد با ذرات عطر لکه دار شود. اغلب حتی عطرهای مارک دار و گران قیمت نیزمی‌توانند لکه بدی روی پیراهن شما باقی بگذارند. اگر لکه روشن باشد و در عرض یک ساعت محو شود اشکالی ندارد، اما اگر لکه تیره است و حتی رنگ دارد، نباید این کار را تکرار کنید.


فقط با یک کلیک، بهترین عطر و دنیای خوشبوی لیاتیم را بشناسید:


با آگاهی عطر دلخواهتان را انتخاب کنید!

همه می‌خواهند بوی خوبی داشته باشند. با این حال، همه از عطرهای متناسب با شخصیت خود آگاه نیستند. مردم آگاه نیستند که چگونه نوع عطری که انتخاب و استفاده می‌کنند در شکل گیری شخصیتشان تاثیر دارد.

پیدا کردن یک عطر عالی می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. در عین حال، این بخش مهمی از سبک زندگی شما است و باید هنگام خرید چیز جدید به آن توجه کنید. اگر به دنبال یک رایحه جدید هستید یا برای اولین بار قصد خرید آن را دارید، به یاد داشته باشید که به لیست ویژگی هایی که باید در یک عطر خوب به دنبال آن باشید نگاهی بیندازید. با در نظر گرفتن این جزئیات به سراغ خرید عطر دلخواهتان بروید.

بادی میست، پرفیوم و ادو پرفیوم مناسب خود را با هر نوع رایحه‌ای که دوست دارید در وبسایت لیاتیم خواهید یافت. پس سری به وبسایت بزنید و با این محصولات بیشتر آشنا شوید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید