صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : بازار جهانی محصولات مراقبتی پوست و مو چگونه توسعه می‌یابد؟

بازار جهانی محصولات مراقبتی پوست و مو چگونه توسعه می‌یابد؟

بازار محصولات مراقبتی

سلامت پوست و مو از جمله مواردی است که همیشه و برای همه افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. به‌همین خاطر بازار محصولات مراقبتی از گذشته تا به امروز علی‌رغم چالش‌های زیادی که سر راهش بوده، رونق زیادی داشته است. ما در این مقاله از لیامگ درباره تحقیق و توسعه بازار جهانی محصولات مراقبتی پوست و مو صحبت کرده‌ایم. همراهمان باشید.

انتظار می‌رود بازار جهانی محصولات مراقبت پوست و مو در سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۹ رشد قابل‌توجهی داشته باشد. تحقیق و تحلیل بازار این محصولات، نشان می‌دهد که بازار با ۸.۵% CAGR (Compound annual growth rate) یا نرخ رشد ترکیبی سالیانه در این دوره در حال رشد است . پیش‌بینی می‌شود که ارزش بازار جهانی محصولات مراقبت از پوست و مو تا سال ۲۰۲۷ به ۵۴ میلیارد دلار برسد.

فهرست مطالب

عوامل اصلی رشد بازار محصولات مراقبتی پوست و مو (بازار جهانی)

برای این که یک بازار جهانی رشد و توسعه پیدا کند، عوامل مختلفی در آن دخیل می‌شود که در نهایت این بازار را به رشد دلخواه می‌رساند و از رکود آن جلوگیری می‌کند. این عوامل عبارتند از:

  • افزایش آگاهی در مورد روتین مراقبت از پوست
  • برندسازی محصولات نوآورانه
  • استراتژی‌های تبلیغاتی

از سوی دیگر محصولات مرتبط با مراقبت پوست و مو را در بازار جهانی بر اساس ۶ دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

نوع محصول

بر اساس نوع محصول در سال ۲۰۲۲، انتظار می‌رود که بخش مراقبت از پوست بر بازار تسلط یابد؛ زیرا بر طبق آمار، نگرانی از سلامت پوست در اولویت مصرف‌کنندگان در بازار محصولات مراقبتی پوست و مو قرار دارد. رسانه‌های اجتماعی نیز نقش مهمی‌ در تبلیغات برندهای مراقبت از پوست داشته اند.

انواع محصولات مراقبتی
انواع محصولات مراقبتی

ماهیت محصول

بر اساس ماهیت اصلی تشکیل‌دهنده محصولات؛ بازار جهانی محصولات مراقبتی پوست و مو به دو دسته ارگانیک و غیرارگانیک تقسیم می‌شود. انتظار می‌رود در سال‌های آینده، بخش ارگانیک بر بازار تسلط یابد؛ زیرا این محصولات بسیار تأثیرگذار هستند و برای سلامت فرد و کره زمین مفیدتر و موثرتر هستند.

رنگ‌های مو، کرم‌های ضدآکنه، کرم‌های ضد چروک و محصولات مختلف دیگر به‌صورت ارگانیک تولید می‌شوند تا نتیجه‌ اثربخشی خود را افزایش دهند.

دسته‌بندی محصول

بر اساس دسته‌بندی، بازار جهانی محصولات مراقبتی پوست و مو به‌صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • محصول انبوه (محصولات روزانه و آن‌هایی که قیمت اقتصادی دارند)
  • محصولات درجه یک (محصولاتی که قیمتی کمی‌بالاتر و اثربخشی بهتر نسبت به محصولات روزانه دارند)
  • محصول حرفه‌ای (محصولاتی اختصاصی و فرموله شده خاص برای از بین بردن یک عارضه)

در سال‌های آینده، بخش محصولات انبوه به‌دلیل وجود طیف گسترده محصول، شبکه توزیع و قیمت‌های مقرون به‌صرفه، انتظار می‌رود که در بازار محصولات مراقبتی پوست و مو توسعه چشم‌گیری داشته باشند. محصولات مراقبت از پوست و مو به‌دلیل افزایش تقاضا در بازار، به صورت انبوه یا اقتصادی تولید می‌شوند.

نوع بسته‌بندی محصول

بر اساس نوع بسته‌بندی، انتظار می‌رود در سال‌های آینده، محصولات دارای بسته‌بندی بطری و شیشه‌ای در بازار محصولات مراقبتی پوست و مو محبوبیت بیشتری داشته باشند. تبلیغات زمین پاک و آگاهی و دانش مصرف‌کننده درباره مواد تجزیه ناپذیر و آلودگی‌های زیست محیطی در این انتخاب بسیار تاثیرگذار است.

کانال توزیع محصول

بر اساس کانال توزیع، بازار جهانی محصولات مراقبتی پوست و مو؛ به دو دسته آفلاین و آنلاین تقسیم می‌شود. در سال‌های آینده، انتظار می‌رود بخش آنلاین در بازار بیشتر دیده شود؛ زیرا مشتریان می‌توانند طیف گسترده ای از گزینه‌ها، پیشنهادات و نمونه‌ها را با کمترین صرف وقت دریافت کنند. همان‌طور که در حال حاضر هم افراد زیادی از جامعه خریدهای خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی و به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنند.

کاربرد محصول

بر اساس کاربرد، محصولات مراقبت از پوست و مو به زنان و مردان تقسیم می‌شود. انتظار می‌رود در سال‌های آینده، بخش زنان در بازار محصولات مراقبتی پوست و مو بیشتر شوند؛ زیرا آگاهی زنان درباره مراقبت از پوست و مو افزایش یافته و طیف گسترده‌ای از محصولات برای زنان در دسترس است.

کاربرد محصولات مراقبتی
کاربرد محصولات مراقبتی

تجزیه و تحلیل صنعت مراقبت از پوست و مو بر اساس تحقیقات بازار گوگل

امروزه رفتار مصرف‌کننده تغییر کرده است. از آنجایی که افراد بیشتری در مورد محصولات زیبایی به صورت آنلاین تحقیق و خریداری می‌کنند، برای برندهای صنعت مراقبت از پوست و مو بسیار مهم است که از فرصت رو به رشد جستجوی آنلاین برای پیش‌بینی رفتار مصرف‌کننده استفاده کنند.

چشم انداز آینده بازار محصولات مراقبتی پوست و مو (بازار جهانی) بر اساس مواد تشکیل دهنده

پیش‌بینی می‌شود که عوامل آبرسان تا سال ۲۰۲۷ بر بازار محصولات مراقبتی پوست و مو چیره شوند. این مواد مؤثره شامل طیف گسترده‌ای از مواد مختلف با خواص متعدد می‌باشد. این عوامل برای تغذیه و بازسازی پوست استفاده می‌شود. این واقعیت که پوستی که به اندازه کافی هیدراته یا تغذیه شده؛ کمتر مستعد نشان دادن علائم پیری است، باعث رشد این بخش می‌شود. افزایش عرضه محصول یک عامل کلیدی در افزایش تقاضای بازار است.

احتمالاً ترکیبات مؤثر ضدپیری نیز نیز شاهد افزایش قابل توجهی خواهند بود. مراقبت از پوست به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان اصطلاحی استفاده می‌شود . طیف وسیعی از محصولاتی را دربرمی‌گیرد که وعده کاهش، و توقف پیری و افزایش جوانسازی را می‌دهند.

انتظار می‌رود حفاظت از آسیب اشعه ماوراء بنفش یک برنامه کلیدی برای بازار باشد و پیش‌بینی می‌شود که شاهد ۷.۷% CAGR باشد.

در سال‌های گذشته مواد فعال در مراقبت از پوست؛ بازار را تحت سلطه خود داشتند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۷ همین روند را دنبال کنند. افزایش درخواست محصولات مراقبت از پوست مانند مرطوب‌کننده‌ها، محصولات ضد پیری و محصولات مراقبتی مردانه خصوصاً در خاورمیانه احتمالاً تقاضا را در دوره پیش‌بینی افزایش می‌دهد. امروزه مردم بیشتر روی خودشان سرمایه‌گذاری می‌کنند. افزایش روند رسانه‌های اجتماعی نیز باعث افزایش رشد بازار شده است.


اگر مشتاق هستید تا با جدیدترین ترکیبات آبرسان آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

ترکیبات آبرسان پوست

چقدر ترکیبات آبرسان پوست را می‌شناسید؟

ترکیبات آبرسان پوست از جمله گلیسیرین، هیالورونیک اسید، سرامیدها، سدیم پی‌سی‌ای، اسکوالن، اسیدلاکتیک، سدیم هیالورونات و… را بشناسید.


بررسی بازار محصولات مراقبتی پوست و مو در خاورمیانه

آنچه که بسیاری از روندهای مراقبتی پوست و مو در ترکیه و خاورمیانه را هدایت می‌کند، جمعیت جوان و پویا است. جوانان در این مناطق در رسانه‌های اجتماعی حضور فعال دارند؛ به‌این‌ترتیب، اینترنت و سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی به ابزارهای مهمی‌برای یادگیری و خرید محصولات زیبایی و مراقبتی شخصی تبدیل شده‌اند.

علاوه‌براین، شهرنشینی و گردشگری تأثیر مثبتی بر رشد در بازار محصولات مراقبت از پوست و مو خاورمیانه دارد. فرهنگ‌های مختلف و رفتارهای مصرف‌کننده چالش‌های اصلی این صنعت در خاورمیانه است.

خاورمیانه گروه عظیمی‌ از مصرف‌کنندگان را تشکیل می‌دهد که هرکدام فرهنگ‌های مختلفی دارند که ممکن است منجر به رفتارهای متفاوت می‌شود و چالش بزرگی را برای بازیگران اصلی این بازار ایجاد می‌کند تا محصولات خود را بر این اساس توسعه دهند.

صنعت زیبایی پس از دوران کرونا

همه‌گیری کرونا، روش‌های خرید مصرف‌کنندگان و همچنین آنچه را که از برندهای مراقبت از پوست و مو خریداری می‌کردند را تغییر داده است. با برداشته شدن محدودیت‌ها و بازگشت به حالت عادی، مشتریان همچنان منتظر نوآوری‌های جدید و ارائه محصولات منحصر به فرد هستند و به دنبال مارک‌هایی خواهند بود که آخرین فناوری‌ها را در محصولات خود گنجانده باشند.

پس از دوران کرونا بازار محصولات مراقبتی پوست و مو چه تغییری باید داشته باشد؟

برای موفقیت پس از همه‌گیری، برندها باید با نیازهای در حال تغییر مصرف‌کنندگان هماهنگی داشته باشند. اجبار به ماندن در خانه به‌دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ باعث شد بسیاری از مردم سبک زندگی خود را دوباره ارزیابی کنند و معتقد به ذهنیت حداقلی‌تری شوند. اولویت دادن به سلامتی و تندرستی در رأس هدف مردم قرار گرفت. مصرف‌کنندگان شروع به تمرکز بر روی راه‌های ساده‌تری برای سالم ماندن کردند؛ روی آنچه می‌خورند، نحوه خوابیدن و محصولاتی که روی پوست خود استفاده می‌کردند، دقت بیشتری داشتند.

تغییر محصولات مراقبتی بعد از کرونا
تغییر محصولات مراقبتی بعد از کرونا

در صنعت مراقبت از پوست قبل از همه‌گیری، مصرف‌کنندگان علاقه‌مند به استفاده از محصولات متعددی بودند که اغلب هشت تا ده مرحله را در روال مراقبت از پوست خود را شامل می‌شد. این امر در سال گذشته به‌طرز چشمگیری تغییر کرد. به‌طوری که بسیاری از مصرف‌کنندگان با استفاده از تنها سه محصول یا کمتر در کارهای روزمره خود – صرفه جویی در زمان، پول و انرژی – طرز فکر “محصول کمتر، کارایی بیشتر” را اتخاذ کردند.

علاوه‌براین، مصرف‌کنندگان علاقه بیشتری به دانستن مواد تشکیل‌دهنده محصولات نشان دادند. با تغییر سبک زندگی ساده‌تر، برندها باید به‌طور مداوم نوآوری منحصربه‌فردی را در محصولات خود به ارمغان بیاورند تا آنچه را که می‌خواهند و نیاز دارند، به مصرف‌کنندگان ارائه دهند.

نقش نوآوری در توسعه بازار محصولات مراقبتی پوست و مو بعد از کرونا

همه‌گیری کرونا؛ روشی را که کسب‌وکارها می‌توانستند به مصرف‌کنندگان دسترسی پیدا کنند، تغییر داد و با استفاده از سوئیچ به پیشنهادات فناوری در قالب الگوریتم‌های سفارشی‌شده‌تر، برندها توانستند تجربه مشتری را به‌صورت یکپارچه در پلتفرم‌های سنتی و دیجیتال ایجاد کنند. در عین چالش برانگیز بودن، انجام این کار باعث تعامل بالای برند و در نهایت منجر به رشد کسب‌وکار می‌شود.

نوآوری همچنین باید فراتر از ارائه محصول باشد و خدمات جدیدی را برای مشتریان شامل شود. از جمله مشاوره برای برندهای زیبایی، بازاندیشی در مورد نحوه آنباکسینگ یا جعبه‌گشایی محصولات توسط مشتریان و همچنین تفکر در مورد اینکه چگونه آموزش می‌تواند در تجربه کلی مشتری نقش داشته باشد.

خورده‌فروش در بازار محصولات مراقبتی پوست و مو بعد از کرونا

پس از همه‌گیری کرونا یک جزء مهم که باید به‌صورت دقیق به آن پرداخت، نوآوری در خرده فروشی خواهد بود. برندها باید در جنبه‌های سنتی، صنعت مراقبت از پوست و مو را بازنگری کنند. از جمله اینکه مصرف‌کنندگان چگونه می‌خواهند محصولات را آزمایش کنند و راه‌های جدیدی را برای برآورده کردن نیازهای خود بسازند. بسیار مهم است که برندها ظاهر نوآوری را در محیط خرده فروشی در حال حرکت رو به جلو گسترش دهند و بتوانند با اولویت دادن به خدمات آنلاین و درون فروشگاهی، تعادلی بین عرضه‌های سنتی و دیجیتال پیدا کنند تا با تقاضاهای در حال تغییر، سازگاری داشته باشند.

چه محصولاتی بعد از همه‌گیری کرونا در بازار محصولات مراقبتی پوست و مو پرطرفدار شدند؟

۱. لایه بردارها و ماسک‌های خانگی

پس از دسترسی اندک به متخصصان پوست و متخصصین فیشال، تعجب‌آور نیست که بفهمیم درمآن‌های خانگی در سال گذشته به‌شدت افزایش یافته است.

در این دوران استقبال از ماسک‌ها و درمآن‌های خانگی به‌خصوص متمرکز بر ناحیه ظریف فک و گردن و ناحیه دور چشم، قابل توجه بوده است و صاحبان برندهای مراقبتی پوست و مو باید روی این نکته تمرکز کنند.

۲. محصولات مراقبت از پوست سر

محصولات مخصوص پوست سر (اسکراب‌ها و سرم‌های پوست سر) با افزایش شدید تقاضا بعد از پاندمی ‌کرونا روبه‌رو شده است.

عباراتی مانند «سلامتی» و «مراقبت از خود» همچنان به بخش رو به رشدی از روال روزانه ما تبدیل می‌شوند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که محصولات مراقبت از مو، احتمالاً مرز بعدی برای افزایش رویکردهای جامع‌تر هستند.

۳. محصولات حمام و بدن

این تمرکز بر زیبایی و مراقبت از پوست و مو باعث جهت‌دهی بازار شده است.

ماسک‌های تقویت‌کننده، تحریک‌کننده‌های انرژی و کاهش استرس، روغن‌ها، عطرهای خانگی و محصولات حمام، تحت‌تأثیر نیاز به حس خوشایند زیبایی بعد از همه‌گیری کرونا هدایت شده‌اند. افزایش قابل‌توجهی در فروش محصولات مراقبت از پوست و مو موجود در گروه سلامتی برندها (۱۱۷ درصد) در طول اولین قرنطینه نسبت به سال قبل، و همچنین افزایش خیره کننده ۳۱۵ درصدی در دسته محصولات حمام و بدن طی همه‌گیری کرونا ثبت شده است. پیش‌بینی می‌شود این روند صعودی در سال‌های آینده ادامه خواهد داشت.

محصولاتی مانند روغن‌های حمام لوکس، محصولات رایحه درمانی، کرم‌های بدن نرم‌کننده، لوسیون‌های دست بر بازار سال‌های آینده تسلط خواهند یافت.

محصولات حمام و بدن
محصولات حمام و بدن

۴. ترکیبات آبرسان جدید

با ادامه روند COVID19 پدیده کدر شدن و افتادگی پوست ناشی از زمان بیشتر در داخل خانه در مقابل نمایشگرها و استفاده از ماسک اتفاق افتاد و مصرف‌کنندگان را بر آن داشت تا به دنبال راه حل‌های علمی‌جدید که هیدراتاسیون عمیق ارائه می‌دهد، باشند.

۵. محصولات دریایی

در طی پاندمی کرونا، افراد بیشتر در خانه و زیر نور آبی قرار داشتند؛ به‌همین خاطر محصولاتی که از پوست در مقابل نور آبی محافظت می‌کنند، در این دوره رواج پیدا کردند. برخی از محصولات محافظت از نور آبی محصولاتی هستند که از قدرت مواد دریایی استفاده می‌کنند . روندی که آن را “زیبایی اقیانوسی” می‌نامند.

در گزارش سالانه گوگل از پرجستجوترین روندهای زیبایی در سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد، مواد اصلی مانند رتینول، ویتامین C و اسید هیالورونیک بیشترین جستجو را دارند.

علاوه بر ظهور روتین‌های مراقبت از پوست مینیمالیست (Pinterest اخیراً عبارت “اسکینمالیسم” را برای توصیف این روند رو به رشد ابداع کرده است)، کارشناسان معتقدند که ما همچنین شاهد حرکت به سمت محصولاتی خواهیم بود که برای تسکین و آبرسانی مجدد به پوست حساس و تحت استرس طراحی شده‌اند. با این کار، خود را برای مشاهده جهش محصولات مراقبت از پوست آماده کنید که چیزهایی مانند پروبیوتیک‌ها و مواد تخمیر شده را تبلیغ می‌کنند، که گفته می‌شود همه آن‌ها به بازیابی و حفظ تعادل میکروبیوم ظریف پوست ما کمک می‌کنند.

۶. محصولات مناسب چشم‌ها

با توجه به اینکه اکثر مردم هنگام بیرون رفتن از ماسک استفاده می‌کنند، وقتی صحبت از مراقبت و زیبایی به میان می‌آید، ما شاهد تمرکز شدید روی چشم‌ها هستیم. این امر به برندها اجازه داده است تا از نظر نوآوری، به دنبال فرمول‌ها و محصولات مراقبتی ناحیه چشم جدید خارق‌العاده باشند.


تنها یک کلیک فاصله تا خداحافظی با چروک‌های دور چشم‌تان!


۷. محصولات برپایه بیوتکنولوژی

اصطلاحی که برای توصیف مواد ساخته شده در آزمایشگاه استفاده می‌شود که یا مواد طبیعی را با مواد شیمیایی مصنوعی ترکیب می‌کنند یا جایگزین‌های مصنوعی برای مواد طبیعی ایجاد می‌کنند.

بسیاری از برندها اکنون از صنعت بیوتکنولوژی استفاده می‌کنند تا به نوآوری، افزایش پایداری و ایجاد مواد بهتر و ایمن‌تر در مقیاس کمک کنند.

علاوه بر افزایش پایداری و مبارزه با کمبود فزاینده مواد طبیعی در سطح جهان، مواد بیوتکنولوژی مانند اسید هیالورونیک و اسکوالان نیز قوی‌تر و کارآمدتر هستند و آن‌ها را به یک برد دوطرفه برای طرفداران زیبایی پاک تبدیل می‌کند.

۸. محصولات سفارشی

کاهش مشکلات زنجیره تامین و مازاد عرضه با تغییر رویه‌های بر اساس تقاضا و سفارشی هستند. این کار شامل حرکت به سمت زنجیره‌های تامین کوتاه‌تر، دیجیتالی کردن زنجیره تامین (معروف به طراحی سه بعدی) و ارائه پیش‌سفارش است.

۹. محصولات همه‌جانبه

در سال‌های آینده مصرف‌کنندگان محصولات مراقبت از پوست و مو به‌شدت بر روی همه دسته‌های زیبایی تمرکز خواهند کرد و واجب است تا برندها سبد محصول کاملی را در اختیار مصرف‌کننده قرار دهند.

۳ تغییر عمده در صنعت زیبایی

امروزه، سه تغییر سیستمی‌بزرگ وجود دارد که آینده صنعت زیبایی و مراقبت از پوست و مو را بازتعریف خواهد کرد. این سه تغییر شامل:

محصولات طبیعی

اولین تغییر عمده، تغییر به سمت محصولات طبیعی است. این امر عمدتاً به دلیل افزایش نگرانی در مورد محصولاتی است که مصرف‌کنندگان می‌پوشند، می‌خورند و روی پوست خود می‌گذارند. تمرکز محصولات طبیعی و ارگانیک دیگر به مواد غذایی یا پاک‌کننده‌های خانگی محدود نمی‌شود، بلکه مصرف‌کنندگان می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که محصولاتی که به‌طور معمول روی بدن خود می‌گذارند، فاقد مواد شیمیایی مضر هستند.

محصولات مراقبتی طبیعی
محصولات مراقبتی طبیعی

رویکرد شخصی‌تر

دومین تغییر عمده‌ای که در صنعت زیبایی و آرایش دیده می‌شود، رویکرد شخصی‌تر است. همان خریدارانی که ظاهر محصولات زیبایی سالم‌تر و طبیعی را بازتعریف می‌کنند، خودشان جوان‌تر، از نظر نژادی، فرهنگی و قومی‌ متنوع‌تر هستند. با افزایش آگاهی نسبت به مراقبت از پوست و مو، مصرف‌کنندگان زیبایی و محصولات مراقبتی به‌طور فزاینده‌ای بر تعاریف محدودتر و شخصی‌تر زیبایی طبیعی تمرکز می‌کنند.

ارتباط نزدیک‌تر با مشتری

سومین تغییر عمده در صنعت زیبایی و آرایشی مربوط به عنصر دیجیتال و نحوه ارتباط برندها و بازاریابی برای مشتریان است. همانطور که مصرف‌کنندگان به سمت کانال‌های آنلاین به عنوان روش مصرف ترجیحی خود حرکت می‌کنند؛ خریداران می‌توانند در هر زمان و هر کجا که دوست دارند، تحقیق و خرید کنند. تلفن‌های همراه برخی از شخصی‌ترین دستگاه‌هایی هستند که ما در اختیار داریم و با توجه به اتصال گسترده تلفن همراه، جای تعجب نیست که هزینه‌های مصرف‌کننده برای محصولات زیبایی به‌صورت آنلاین سریع‌تر و بیشتر از تقریباً هر دسته کالاهای بسته‌بندی شده دیگری تغییر کرده است. در واقع، تقریباً یک دلار از هر سه دلاری که برای محصولات مراقبت پوست و مو در ایالات متحده هزینه می‌شود، به صورت آنلاین خرج می‌شود.

چگونه باعث رشد و توسعه بازار محصولات مراقبتی پوست و مو شویم؟

مصرف‌کنندگان به سمت یک رویکرد حداقلی‌تر حرکت می‌کنند و تمایل دارند روی محصولات با کیفیت بالا و با عملکرد بالا سرمایه گذاری کنند. بنابراین، نقشه‌های آینده خود را از هر نظر ساده نگه دارید. سادگی رشد خواهد کرد و تمام جنبه‌های محصولات مراقبت از پوست و مو را در بر می‌گیرد؛ نه فقط لیست مواد تشکیل‌دهنده. ترکیب محصول، دسترسی به اطلاعات و زنجیره تأمین همگی از این روند پیروی می‌کنند و آن را به‌منظور پاسخگویی به نیازهای مصرف‌کننده آگاه، شفاف و ساده می‌کنند.

البته، یک مصرف‌کننده آگاه همچنان به اطلاعات نیاز دارد؛ اما یک برند موفق نیز باید در سطحی جذابیت داشته باشد تا کامل‌ترین داستان ممکن را به مشتری ارائه دهد و از سوءتفاهم‌های احتمالی جلوگیری کند. برندها باید درک خود را از بیوتکنولوژی گسترش دهند و توضیح دهند که چگونه می‌توان از بیوتکنولوژی برای ایجاد محصولات ایمن و کاربردی استفاده کرد. اگر بخواهند در این آینده نزدیک به سرعت پیشرفت کنند، برندها باید از تغییرات پارادایم چشمگیر که صنعت زیبایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، استفاده کنند. همچنین برای آشنا با محصولات مراقبتی، آرایشی و بهداشتی تراست، کافیست به وب‌سایت لیاتیم مراجعه نمایید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید