صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : شامپو بدن؛ انتخابی هوشمندانه بین بهترین و سایرین!

شامپو بدن؛ انتخابی هوشمندانه بین بهترین و سایرین!

شامپو بدن

شامپو بدن یا صابون؟ اولین سؤالی که خیلی‌ها در مواجهه با این مطلب از خودشان می‌پرسند این است که کدام یک از این دو محصول برایشان مناسب‌تر است؟ یا آیا این نوع محصول برای صورت خوب است؟ اصلاً بهترین نوعش کدام است؟ یا سؤالی کلی‌تر این که جنس این محصولات از چیست؟ در این مطلب از لیامگ قرار است به دنبال پاسخ این پرسش‌ها باشیم و درعین‌حال به شما بگوییم چطور می‌توانید شامپو بدن مناسبی را برای خودتان انتخاب کنید.

از انواع اسکراب، ژل‌های دوش، شامپو بدن و البته صابون گرفته، ما انواع مختلفی از محصولات را داریم که می‌توانیم با استفاده از آن‌ها آلودگی‌ها را از سر تا نوک انگشتان پایمان، تمیز کنیم. مطمئن نیستید، کدام پاک‌کننده مناسب برای نیازهای شماست؟ نگران نباشید. ما اینجا هستیم که کمکتان کنیم.

در دنیای بزرگ‌تر محصولات حمام و بدن، بیشتر شرکت‌ها به جای مواد تشکیل‌دهنده روی بسته‌بندی دقیق یا بازاریابی برای انواع پوست تمرکز می‌کنند. ولی ما ترجیح می‌دهیم روی آنچه که درون محصولات وجود دارد، بنویسیم. با انواع شامپو بدن موجود که می‌توانید از میانشان انتخاب کنید، ما بهترینشان را برای پوستتان پیشنهاد خواهیم کرد و درباره خواص این محصولات برایتان خواهیم گفت.

نیازهای پوستتان را تعریف کنید!

پوستتان را چطور برای دیگران توصیف می‌کنید؟ دسته‌بندی پوست مختلط یا چیزهایی از این دست را فراموش کنید. پوست شما نیازهایی دارد که منحصربه‌فرد شماست. بسیار مهم است که پیش از انتخاب شامپو بدن، دقیقاً از نیازهای پوست خود باخبر باشید. اگر چرب است و در برخی مکان‌ها خشک می‌شود، می‌توانید به آن مختلط بگویید اما پوست شما به چه چیزی برای رسیدن به تعادل نیاز دارد. اگر مسئله این باشد، انتخاب شامپو برای بدن‍تان با مواد مؤثره متعادل کننده مثل سنبله یا عسل می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که پوستتان دوباره طراوت سابق خود را پیدا می‌کند.

توجه کنید بعد از شستشو پوستتان چه حالی پیدا می‌کند!

خب شما از صابون روزانه استفاده مکنید چرا که نیازهای روزانه‌تان را برطرف می‌کند اما باعث می‌شود بعد از شستشو چه حسی پیدا کنید؟ راحت هستید یا دستتان خشک است؟ یا شاید فکر می‌کنید حسابی تمیز نشده؟ این تأثیر نشانگر این است که پاک‌کننده شما برایتان مناسب نیست. پاک‌کننده شما نباید یک مشکل دیگر برای پوستتان ایجاد کند. نوع واکنشی که پوست شما نشان می‌دهد می‌تواند به شما در انتخاب جایگزینی مناسب‌تر مثل شامپو بدن، کمک کند.


برای آشنایی بیشتر با طرز استفاده از شامپو بدن، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

طرز استفاده از شامپو بدن

طرز استفاده از شامپو بدن؛ نکاتی که هرکسی باید بداند!

مراقبت از پوست بدن از آن کارهایی است که جدی نمی‌گیریم. طرز استفاده از شامپو بدن می‌تواند در جهت مراقبت از پوست بدنمان بسیار مهم باشد. این مطلب مناسب شماست!


تصمیم بگیرید چه نوع پاک‌کننده‌ای می‌خواهید!

شاید مهم‌ترین قسمت، این باشد. اگر به دنبال یک اسکراب خوب می‌گردید، سراغ پاک‌کننده بدن و صورت با ترکیبات طبیعی مثل بادام‌زمینی، نمک دریایی یا شن بروید. از خشکی پوست رنج می‌برید؟ مشکلی نیست! کرم‌های دوش که از روغن جوانه گندم درست شده‌اند می‌توانند به شما در حفظ رطوبت پوستتان کمک کنند و پوستتان را نرم سازند. می‌خواهید پوستتان حسابی تمیز شود، از ژل دوش استفاده کنید که از آب‌میوه‌های طبیعی تولید شده تا آلودگی را از بین ببرد.

و اگر می‌خواهید همه این مزایای را با هم تجربه کنید می‌توانید سراغ شامپو بدن بروید.

پاک‌کننده بدن مناسب
پاک‌کننده بدن مناسب

می‌خواهید پوستتان چطور به نظر برسد و چه احساسی داشته باشید؟

هرکسی می‌خواهد با آن چه که در آینه می‌بیند، خوشحال باشد. ما معتقد هستیم که پوست سالم، پوستی زیباست اما شاید شما نظر دیگری داشته باشید. شاید شما بگویید پوستی سالم است که با طراوت، درخشان، متعادل، نرم و … باشد. هیچ پاسخ اشتباهی برای این سؤال وجود ندارد. شامپو بدن، بهترین کیفیت پوست شما را به شما برمی‌گرداند.

انتخاب شامپو مناسب برای بدن خودتان!

آدم به سادگی فراموش می‌کند که پوست بدن نیاز به مراقبت‌های پوستی متفاوتی دارد که باید نگرانشان باشیم. استفاده از صابون وقتی صحبت از پاک‌کنندگی است، کاملاً اشتباه محسوب می‌شود اما چطور می‌توانیم شامپو بدن مناسب برای پوست خودمان را پیدا کنیم؟ در ادامه درباره انواع پوست و همچنین شامپو بدن مناسب برای هرکدام، مطلبی برایتان آماده کرده‌ایم.

شامپو بدن مناسب برای پوست خشک

هیچ‌کس نمی‌خواهد در حالی راه برود که حس می‌کند یک صخره شنی است. وقتی صحبت از انتخاب شامپو بدن برای پوست خشک مطرح می‌شود، همیشه بهترین راه این است که سراغ شامپو کرمی‌تر برویم تا ژل. شامپو بدن کرمی اغلب برای پوست خشک، ملایم‌تر است و هیچ صابونی درون آن نیست و به سادگی می‌تواند خشکی پوست را از بین ببرد. به دنبال مواد مؤثره‌ای باشید که خاصیت نرم‌کنندگی و آب‌رسانی پوست دارند. مثل روغن زیتون، آلوئه ورا یا عسل. اطمینان حاصل کنید که شامل برخی ویتامین‌ها از جمله A، B1 یا E باشد.

لوسیون بدن مرطوب‌کننده نیز بسیار مهم می‌شود وقتی صحبت از پوست خشک به میان باشد اما برای این که تمام روز بدنتان آب‌رسانی شود، بهترین کار این است که پیش از دوش گرفتن نیز از مرطوب‌کننده استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بیش از پیش خشکی پوست را از بین ببرید. در عوض، پوستی بسیار نرم خواهید داشت و می‌توانید درخشندگی و نرمی را به پوستتان بازگردانید.

شامپو بدن مناسب برای پوست مات

چه آب و هوای بد، چه عادت غذایی غلط و کمبود ویتامین، همه ما می‌توانیم در برخی مواقع درگیر پوستی مات و کدر شویم. این‌ها چیزهایی است کلیدی که هر زمان فکر می‌کنید پوستتان نیاز به تازگی دارد، باید حتماً سراغش بروید. اول، مطمئن شوید به اندازه کافی آب می‌خورید. دوم، لایه‌برداری کنید. سوم، آب‌رسانی کنید. لایه‌برداری منظم لایه‌های مرده پوست را به خوبی از بین می‌برد و هرگونه تیرگی را روشن می‌کند. تمیز کردن پوست بدن با شامپو بدن نیز کمک بزرگی است برای سالم نگه داشتن پوست. حتماً روزتان را با استحمام و استفاده از شامپو بدنی حاوی لایه‌بردار با مواد مؤثره با طراوت مثل توت‌فرنگی و لیمو یا کیوی شروع کنید. با یک لوسیون بدن مرطوب‌کننده، می‌توانید رطوبت بیشتری به پوستتان بدهید.

شامپو بدن مناسب پوست مات
شامپو بدن مناسب پوست مات

شامپو بدن مناسب برای پوست حساس

خشکی بیش از حد پوست، آلرژی یا اگزما احتمالاً صفات رایج در کسانی است که پوستی حساس دارند. بعضی روزها ممکن است احساس کنید که همه چیز باعث از بین بردن پوستتان می‌شود اما جای نگرانی نیست. برخی روش‌های ساده وجود دارد که می‌توانید از طریق آن جلوی تحریک پوستتان را بگیرید. اول، از لوسیون های معطر یا ژل‌های شستشوی این چنینی دوری کنید و به دنبال کلمات کلیدی‌ای مثل کرم، ملایم و نرم‌کننده باشید. با دقت لایه‌برداری کنید و به دنبال مواد مؤثره طبیعی و متعادل کننده PH باشید. یک کرم دوش با آووکادو بهترین انتخاب است خصوصاً اگر اسیدهای چرب سالم، آنتی‌اکسیدان و ویتامین داشته باشد. یا شوینده بدنی با روغن‌های آب‌رسانی مثل روغن بادام انتخاب کنید که ملایم است و پوست را تغذیه می‌کند. همیشه با یک مرطوب‌کننده و نرم‌کننده، پوستتان را در تعادل نگه دارید.

شامپو بدن مناسب برای پوست چرب

با این همه صحبت درباره روغن‌ها، احتمالاً فکر می‌کنید که روغن اضافی بدن شما به نوعی مفید است. متأسفانه، اگر به درستی از آن مراقبت نکنید می‌تواند باعث آکنه و جوش های ناخواسته شود. خوشبختانه، یک شامپو بدن عالی برای انواع پوست وجود دارد. بسیاری از افراد با پوست چرب تمایل دارند بیش از حد پوست خود را تمیز کنند و از محصولاتی با الکل زیاد استفاده می‌کنند که درواقع فقط تولید چربی پوستتان را تحریک می‌کند. تولید سبوم به دلیل ژنتیک و هورمون‌ها است بنابراین پوست شما چرب نیست، کثیف است. تمام شامپو بدن‌های جهان، باعث از بین رفتن چربی اضافی نمی‌شوند بنابراین، در یافتن محصول مناسب آب‌رسان روی بدون چربی بودنش، تمرکز کنید.

به دنبال ژل دوشی با لایه‌برداری ملایم باشید که به پوستتان کمک می‌کند تا با جلوگیری از مسدود شدن منافذ، سلول‌های مرده و تولید سبوم را کاهش دهد. یک ماده مؤثره عالی برای این کار، نعناع است که پوستتان را زنده نگه می‌دهد و باعث شادابی آن می‌شود. عصاره طبیعی موادی مثل تمشک حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان عالی و ویتامین C است درحالی‌که برخی از گیاهان مثل اسطوخودوس حتی می‌توانند سطح هورمون‌ها را متعادل کنند. اسطوخودوس همچنین رایحه‌ای آرامش‌بخش فراهم می‌کند و هر بار که دوش می‌گیرید، احساس آرامش خواهید کرد.

انواع شامپو بدن تراست

تراست، محصولات متنوعی در حوزه مراقبت از پوست بدن تولید کرده که هرکدامشان کیفیت بسیار مطلوبی دارند. در ادامه به معرفی یک خطی هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت:

شامپو بدن تخصصی کرم پلاس تراست: تغذیه‌کننده پوست، مرطوب‌کننده و همچنین آب‌رسان پوست‌های خشک و حساس.

شامپو بدن تخصصی کرم پلاس تراست

شامپو بدن رز هیپ تراست: شوینده ملایم بدن، آب‌رسان و نرم‌کننده قوی. فاقد اثرات خشکی بعد از مصرف.

شامپو بدن رز هیپ تراست

شامپو بدن بامبو تراست: شوینده ملایم پوست، دارای رایحه‌ای بسیار خوب و ایجاد حس طراوت روی پوست.

شامپو بدن بامبو تراست


شامپو اسپرت مردانه تراست: ضد تعریق، خوشبو و مناسب برای ورزشکاران

شامپو بدن اسپرت مردانه تراست

شامپو اسپرت زنانه تراست: آب‌رسان قوی پوست بدن، انرژی‌بخش و شاداب کننده و همچنین مخصوص ورزش

شامپو بدن اسپرت زنانه تراست

شامپو بدن بلوبری تراست: بهبود روند بازسازی پوست، انتقال مواد مغذی به پوست

شامپو بدن بلوبری تراست

شامپو نیلوفر آبی تراست: دارای اثرات ضد میکروبی و از بین بردن بوی بد، بازگرداندن حالت طبیعی به پوست

شامپو بدن نیلوفر آبی تراست

شامپو بدن آرگان تراست: از بین برنده لایه‌های مرده و ضد خشکی و چروک

شامپو بدن آرگان تراست

شامپو روزانه کرمی: ضد التهابات پوستی، مرطوب‌کننده و محافظی قوی در برابر اشعه فرابنفش

شامپو بدن روزانه کرمی

تصمیم نهایی برای نجات بدنتان، با شماست!

در این مطلب از لیامگ به معرفی شامپو بدن و انواع آن و همچنین نحوه انتخاب این محصول برای پوستتان پرداختیم. سعی کردیم هر آن چیزی که به شما درباره‌اش اطلاع می‌دهیم را در قالب محصولی با کیفیت به شما معرفی کنیم. برای خرید این محصولات نیز تنها کافی است وارد فروشگاه وب‌سایت لیاتیم شوید و محصول مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید