صفحه اصلی > محصولات مراقبتی : راهنمای خرید پاک کننده آرایش دوفازی و سایر پاک کننده ها

راهنمای خرید پاک کننده آرایش دوفازی و سایر پاک کننده ها

پاک کننده آرایش

یک پاک کننده آرایش با کیفیت خوب به اندازه خود آرایش اهمیت دارد. افراد به دنبال بهترین محصولاتی هستند که علاوه بر نتایج عالی، از پوست‌شان نیز مراقبت کنند. آنچه برخی از خانم‌ها اغلب به آن توجه نمی کنند این است که برای حفظ سلامت و تمیزی پوست، استفاده از یک پاک‌کننده آرایش مناسب ضروری است. امروز ما آمده ایم تا در این مورد با شما صحبت کنیم و راهنمایی هایی را به شما ارائه دهیم.

در طول روز منافذ پوست شما با مواد آرایشی بسته می‌شود و واجب است که هنگام شب حتماً اجازه تنفس و استراحت به آنها بدهیم. اگر قرار است این امر به طور مداوم اتفاق بیفتد، انتخاب پاک کننده آرایش مناسب پوست شما بسیار مهم است. هنگامی که محصول مناسب را انتخاب و خریداری کردید، برای پاکسازی کامل باید یک سری مراحل را دنبال کنید. در راهنمای زیر ما همه چیز را در مورد پاک کردن آرایش برای شما توضیح خواهیم داد.

آگاهی از پوست و مراقبت های مورد نیاز آن و یافتن پاک کننده کامل آرایش کاری پیچیده و دشوار است. مخصوصاً برای چشم‌ها یا لب‌ها که نواحی بسیار حساس صورت ما هستند. در این مقاله قصد داریم برای شما از اهمیت پاک‌کننده‌های صورت علی‌الخصوص پاک‌کننده آرایش دوفازی که برای پاک کنندگی آرایش چشم و لب مناسب است، صحبت کنیم.

پاک کننده آرایش چیست و چه مزایایی برای پوست دارد؟

پاک کننده آرایش یک محصول ضروری است که در روتین پوستی شما برای پاکسازی صورت استفاده می شود. به لطف این محصول، می توانید آخرین آثار آرایش را از روی پوست خود پاک کرده و آن را برای بازسازی در شب آماده کنید. حتی اگر احساس تنبلی می کنید، باید خودتان را مجبور کنید که آرایش خود را پاک کنید تا پوست شما استراحت کرده و به طور طبیعی خود را ترمیم کند.

افزودن پاک‌کننده آرایش به روتین روزانه علاوه بر این که به پوست ما اجازه تنفس می‌دهد، مزایای دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، محصولات پاک کننده آرایش، علاوه بر پاک کردن آرایش واقعی، پوست را از سایر ناخالصی ها پاک می کند. بدون تمیز کردن صحیح پوست، با جوش های سرسیاه و نقص روی پوست خود مواجه خواهید شد.

چه نوع پاک کننده های آرایش موجود است؟

انواع بسیار زیادی. اغلب پاک کننده ‌آرایش بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد. ما در قسمت زیر برخی از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم تا هنگام انتخاب مناسب‌ترین محصول برای پوست‌تان، با انواع اصلی، عملکردها و مزایای هر پاک‌کننده آرایش آشنا باشید.

شیر پاک‌کن: اگر پوست خشک یا حساسی دارید، این محصول ایده آل شماست. شیر پاک‌کن پوست شما را خشک نمی کند و به میزان قابل‌توجهی به حفظ تناژ آن کمک می کند.

میسلار واتر: این محلول صورت را تمیز می کند و ناخالصی ها را بدون افزودن روغن یا خشک شدن پوست از روی آن از بین می برد. این نوع، تعادل ایده آل برای هر نوع پوستی دارد.

پاک‌کننده‌های صابونی: احساس طراوت و تمیزی با استفاده از صابون‌ها، آن را برای انواع پوست مناسب می کند. این نوع به ویژه برای پوست های مختلط یا چرب مفید است.

دستمال مرطوب: ایده آل برای استفاده در مواقعی که زمان زیادی برای پاک کردن آرایش ندارید. دستمال مرطوب برای هر نوع پوستی طراحی شده است.

پاک کننده آرایش دو فاز: ساخته شده از مخلوط پاک کننده آرایش و روغن برای از بین بردن انواع آرایش، از جمله آرایش ضد آب. این محصول همانی است که همه ما به آن در روتین پوستیمان نیاز داریم. از مزایای این محصول این است که با خیال راحت می‌توانیم تمام آرایش صورت به ویژه آرایش چشم‌ها و لب را با آن پاک‌کنیم بدون اینکه نگران آسیب دیدن آن‌ها باشیم.

انواع پاک کننده آرایش
انواع پاک‌کننده آرایش

انواع پوست‌ و پاک‌کننده آرایش مورد نیاز آن‌ها کدامند؟

آگاهی از نوع پوست برای استفاده از محصولات آرایشی که به بهترین وجه با نیازهای پوستی شما مطابقت دارد، ضروری است. همانطور که همه ما هنگام خرید کرم صورت یا کرم شب این عامل را در نظر می گیریم، هنگام انتخاب یک محصول پاک کننده آرایش نیز باید آن را در نظر بگیرید. به طور کلی، ۴ نوع پوست وجود دارد: خشک، معمولی، چرب یا مختلط، در جدول زیر برای شما نیازهای هرکدام را آورده‌ایم:

نوع پوستظاهر پوستنیازمندی
پوست خشکناهموار، سفت و کدرپاک‌کننده آرایشی با خواص آبرسانی و مرطوب‌کنندگی خوب
پوست نرمال و معمولینه خیلی چرب نه خیلی خشکپاک‌کننده آرایش حافظ تعادل طبیعی پوست
پوست چربدرخشندگی زیاد و منافذ قابل مشاهدهپاک‌کننده آرایش با خاصیت لایه برداری
پوست مختلطچرب در نواحی در پیشانی، بینی و چانه چرب، خشک در ناحیه گونهپاک‌کننده های آرایشی تخصصی برای پوست های مختلط

برای اینکه نوع پوست خود را بشناسید، مهم است که بین نوع و وضعیت پوست خود تفاوت قائل شوید. نوع پوست شما متفاوت نیست، در حالی که وضعیت پوست به عوامل خارجی مانند آلودگی، آب و هوا یا استرس بستگی دارد. بنابراین، شما باید پوست خود را در زمان های مختلف سال مشاهده کنید تا به یک نتیجه دقیق در مورد نوع پوست طبیعی خود برسید.

هنگام استفاده از پاک کننده آرایش چه روتینی را باید رعایت کنم؟

این یک سوال پرتکرار است. بسیار طبیعی است که در مورد مراحلی که باید برای پاک کردن صحیح آرایش انجام دهید، شک دارید. شاید سوالات زیر را از خود پرسیده باشید ؛ آیا باید همیشه مراحل یکسانی را دنبال کنم یا می‌تواند انعطاف پذیر باشد؟ هنگام پاک کردن آرایش از صورت خود از کجا شروع کنم؟ خوب، اگر می خواهید پوستی سالم و درخشان داشته باشید، مهم است که روتین ما را برای پاک کردن آرایش قدم به قدم بخوانید و رعایت کنید.

مراحل پاک‌کنندگی صورت در روتین پوستی

۱. صورت خود را با آب ولرم مرطوب کنید. این کار لایه سطحی ناخالصی ها را از بین می برد و پاک کننده آرایش بهتر روی پوستتان اثر می‌گذارد. بسته به نوع آرایشتان، پاک کننده آرایش موردنیاز را انتخاب کنید. برای آرایش‌های ضدآب، پاک کننده آرایش دوفازی گزینه خوبی است.

۲. با ناحیه دور چشم شروع کنید. اگر به یک پد یا پنبه نیاز دارید، به یاد داشته باشید که برای هر چشم از یک پد یا پنبه‌ی متفاوت استفاده کنید. بدانید بهترین گزینه برای این مرحله استفاده از محلول پاک‌کننده آرایش دوفازیست. زیرا این محصول با pH طبیعی اطراف چشم‌ها و لب سازگار است و به این نواحی صدمه نزده و موجب بروز حساسیت نمی‌شود.

۳. حالا نوبت بقیه صورت شماست. برای این قسمت نیز از پد دیگری استفاده کنید. این نکته را بدانید که استفاده از یک پد برای کل صورت میتوند آلودگی‌های هر قسمت را به باقی نقاط انتقال دهد یا آرایش شما را به خوبی از پوستتان پاک نکند. اگر آرایش را با دستان خود پاک می کنید، قبل از پاک کردن آرایش آن‌ها را کاملاً بشویید.

۴. برای به پایان رساندن مراحل پاک‌کنندگی پوست و حذف هرگونه ناخالصی که ممکن است باقی مانده باشد از صابون پاک کننده یا ژل‌های شوینده استفاده کنید.

۵. در نهایت، یک لایه تونر سبک منافذ اجازه تنفس داده و جذب مواد مغذی را افزایش می دهد.

روتین پاک کردن آرایش
روتین پاک کردن آرایش

رایج ترین اشتباهات در مورد پاک کردن آرایش چیست؟

برخی از رایج ترین اشتباهات فراموش کردن پاک کنندگی آرایش از ناحیه گردن است.

ما مطمئن هستیم که هنگام آرایش گاهی اوقات ناحیه گردن خود را نیز آرایش می‌کنید. شما احتمالاً از ترفند قدیمی تطبیق با رنگ آرایش صورت و گردن پیروی می کنید. اما هر چند وقت یکبار آرایش را از این ناحیه از بدن خود پاک می کنید؟ اگر از آرایش روی گردن خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که آرایش را در پایان هر روز از آن ناحیه پاک می کنید.

اشتباه بعدی این است که از پاک‌کننده‌هایی که توانایی پاک کردن آرایش ضدآب را ندارند استفاده می‌کنید. گاهی اوقات که آرایش چشم یا لبتان ضدآب است، از پاککننده‌هایی که مناسب این نواحی نیستند استفاده کرده و وقتی مشاهده میکنید که هنوز مواد آرایشی از پوست شما پاک نشده، بیشتر و محکم‌تر سعی به پاک کردن آن‌ها می‌کنید که این کار می‌تواند به پوست این نواحی آسیب‌های جدی وارد کند. پاک کننده آرایش دوفازی، گزینه مناسبی برای این موضوع است.

از دیگر اشتباهات رایج می توان به استفاده از آب خیلی گرم یا خیلی سرد یا عدم شستشوی کافی صورت اشاره کرد. نکته مهم دیگر در  ارتباط با نحوه خشک کردن صورت پس از شستشو است. مهم است که حوله را روی صورت خود نکشید، زیرا باعث تحریک پوست می شود. به مراتب بهتر است حوله را با لمس نرم روی صورت گذاشته و بردارید.

بهترین زمان برای پاک کردن آرایش

ساعتی از روز که تصمیم به حذف آرایش می گیرید مهمترین نیست. آنچه بسیار مهم است این است که هر روز این کار را بدون شکست انجام دهید. اکثر مردم ترجیح می دهند آرایش را شب ها، قبل از خواب پاک کنند. این زمان ایده آل برای تمیز کردن پوست است تا در طول شب به طور طبیعی بازسازی شود.

دلیل این که خوابیدن با آرایش برای پوست شما بسیار مضر است این است که آرایش منافذ پوست شما را مسدود کرده و اجازه نمی دهد پوست شما به طور طبیعی نفس بکشد. مخصوصاً اگر آرایش شما ضدآب باشد. این یکی از شایع ترین علل ظاهر شدن لکه ها، افزایش دید منافذ، خشکی یا ریزش مژه است.


به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی بیشتر با پاکسازی پوست، مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

پاکسازی صورت

پوست سالم، میوه‌ای است که از درخت پاکسازی صورت به دست می‌آید!

پوست صورت در طول روز در معرض آلودگی‌ها مخرب زیادی است. برای پاکسازی صورت خود، نیاز به رعایت نکاتی مهم وجود دارد. اینجا درباره این نکات برایتان خواهیم گفت.


آیا استفاده از محصول دیگری پس از پاک کننده آرایش توصیه می شود؟

محصولاتی که معمولاً بعد از روتین پاکسازی صورت استفاده می شوند، تونرها و مرطوب کننده‌هایی مانند کرم چشم و آبرسان‌ها. این محصولات باعث طراوت، متعادل شدن پوست و بسته شدن منافذ می شود، که قبل از خواب عالی است. با تمام مزایایی که تونر برای پوست به ارمغان می آورد، حیف است که این یک محصول آرایشی به ندرت استفاده می شود.

بافت ، خواص مرطوب کنندگی و اثر آرامش بخش مرطوب کننده، روتین پوستی صورت شما را تکمیل کرده و پوستی سالم و درخشان به ارمغان می‌آورد.

چگونه بفهمم که به پاک کننده آرایش حساسیت دارم؟

ممکن است مشاهده کنید که پاک کننده آرایش تاثیری را که انتظار داشتید ندارد. زمان های دیگری نیز وجود دارد که متوجه قرمزی یا خارش پوست می شوید. یک واکنش منفی مانند این ممکن است به این دلیل باشد که محصول باعث ایجاد واکنش آلرژیک می شود. علائم ممکن است در ابتدا قابل مشاهده نباشند، اما با گذشت زمان ممکن است آشکارتر شوند.

در حقیقت، مواردی وجود دارد که ما حتی فکر نمی کنیم علائم آلرژی باشند. علائم شایع عبارتند از: ظاهر شدن آکنه، التهاب یا سوزش چشم و لکه ها، گال یا فلس بر روی پوست. گاهی اوقات تنها چیزی که متوجه آن می شویم ناراحتی جزئی یا احساس سوزش است.

سوزش چشم ناشی از پاک کننده آرایش
سوزش چشم ناشی از پاک کننده آرایش

معیارهای خرید پاک کننده آرایش

هنگام خرید یک پاک کننده آرایش بسیار مهم است که عوامل خاصی را در نظر بگیرید. در زیر، ما نکات اصلی را که هنگام خرید پاک کننده آرایش باید به آن توجه کنید، توضیح می دهیم. با رعایت دقیق این معیارهای خرید، مطمئن می شوید که با خرید خود انتخاب درستی را انجام داده اید.

نوع پوست شما

ما قبلاً به اهمیت نوع پوست هنگام استفاده از پاک کننده آرایش اشاره کرده ایم. این عامل همیشه باید اولین و اصلی ترین معیار خرید شما باشد. همه انواع پوست یکسان نیستند، بنابراین خرید یک پاک کننده آرایش مناسب برای پوست شما مزایای بی شماری را به همراه خواهد داشت.

ضروری است که نیازهای پوست خود را درک کنید. اگر پوست شما به طور طبیعی چرب است، از استفاده کردن پاک کننده آرایش با ترکیبات بیش از حد چرب اجتناب می کنید. این موضوع همچنین به شما کمک می کند تا از استفاده پاک کننده های آرایشی که تمایل به خشک کردن پوست خشک شما دارند جلوگیری کنید. قبل از خرید، نوع پوستی که محصول برای آن توصیه می شود را به خوبی بررسی کنید.

نوع آرایش که انجام می‌دهید

یکی دیگر از عواملی که باید خرید پاک کننده آرایش را تعیین کند، نوع آرایش مورد استفاده شما است. نوع آرایشی که به ذهن می رسد آرایش ضد آب است. آرایش ضد آب معمولاً سخت تر از بین می رود، بنابراین توصیه می شود از پاک کننده مخصوص برای آرایش ضد آب مانند پاک‌کننده آرایش دوفازی استفاده کنید.

همچنین باید نوع آرایش مورد استفاده برای چشم یا لب را در نظر بگیرید. اگر فقط از آرایش روی لب ها یا چشم ها استفاده می کنید، پاک کننده آرایش دوفازی مناسب ترین گزینه برای آنهاست.

ترکیب بندی محصولات

مطمئن شوید که ترکیبات پاک کننده آرایش با نوع پوست شما متناسب هستند. باید به خاطر داشته باشید که این محصولات روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و با پوست صورت و چشم ها که از ظریف ترین نواحی بدن شما هستند در تماس هستند. بنابراین، موادی که در ترکیب پاک کننده آرایش استفاده می شود باید تا حد ممکن طبیعی یا ارگانیک باشد.

سعی کنید پاک کننده های آرایش با مواد ضد حساسیت که از نظر پوستی آزمایش شده اند را خریداری کنید. با این کار از واکنش های حساسیتی نامطلوب جلوگیری می کنید. سعی کنید مواد پاک کننده آرایشی که انتخاب می‌کنید، دارای خاصیت مرطوب کنندگی باشند تا به بازسازی پوست کمک کنند.

کیفیت محصولات

کیفیت یکی دیگر از عوامل مهم هنگام خرید پاک کننده آرایش است. این امر به ویژه برای مراقبت طولانی مدت از پوست بسیار اهمیت دارد. این فرض را دور بریزید که محصولات با قیمت بالا با کیفیت‌تر هستند، زیرا به راحتی می توانید محصولات عالی را با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید. جنبه اساسی خرید یک محصول پاک کننده این است که کیفیت آن مورد آزمایش قرار گرفته باشد.

آزمایشات پوستی یک راه عالی برای تایید کیفیت پاک کننده آرایش است. با توجه به این موضوع که پوست صورت بسیار ظریف است و کوچک‌ترین مشکلی میتواند باعث بروز حساسیت و قرمزی روی آن شود، بررسی ترکیبات و کیفیت محصول تحت نظر متخصصین پوست بسیار اهمیت دارد.

اهمیت کیفیت پاک کننده آرایش
اهمیت کیفیت پاک کننده آرایش

نیازمندی شما

اگرچه بیشتر افراد دوست دارند یک محصول “چند منظوره” داشته باشند، اما نیازهای هر لحظه می تواند شما را به داشتن بیش از یک پاک کننده آرایش سوق دهد. به عنوان مثال، اگر حمل پاک کننده مایع در سفر با هواپیما مجاز نباشد، ممکن است هنگام سفر به دستمال مرطوب مخصوص پاک کننده آرایش نیاز داشته باشید. برای حل این مشکل، باید به تمام نیازهایی که برای پاک کننده آرایش دارید فکر کنید و بر این اساس خرید کنید.

نیازهای شما ممکن است به زمان و مکان پاک کردن آرایش خود نیز بستگی داشته باشد. اگر روال تمیز کردن صورت خود را در خانه و در حمام خود با فضا و زمان کافی انجام می دهید، انجام هیچ روال عادی مشکلی ندارد. با این حال تصور کنید که عجله دارید یا از خانه دور هستید، استفاده از دستمال مرطوب تنها راه حل شماست. با این اوصاف، قانون ساده حذف آرایش در هر شب را فراموش نکنید. به یاد داشته باشید که دفع طبیعی سموم از بدن در طول شب اتفاق می افتد، بنابراین پوست شما باید تمیز و آماده باشد تا این روند رخ دهد.

محلول پاک کننده آرایش دوفازی

در این بخش از لیامگ میخواهیم با شما از محلول پاک کننده آرایش دوفازی، مزایا و عملکرد آن صحبت کرده و در آخر بهترین محلول پاک کننده آریش دوفازی ایرانی را به شما معرفی کنیم.

برخی از پاک‌کننده های صورت ممکن است حاوی موادی باشند که برای چشم و پوست اطراف آن مضر است. اینجاست که پای پاک کننده های دوفازی به داستان باز می‌شود.

این محصول یکی از پرطرفدارترین محصولات برای پاک کردن آرایش چشم است؛ زیرا خیلی سریع و بدون هیچ آسیبی مواد آرایشی را در خود حل کرده و آن‌ها را از صورت پاک می‌کند و دیگر لازم نیست چند بار پد یا پنبه را به پاک کننده آغشته کرده و روی پوست خود بکشید تا آرایشتان کامل پاک شود.

این پاک کننده ها ظاهری دو طبقه دارند و از دو فاز تشکیل شده‌اند؛ فاز روغن و فاز آب. فاز روغن این محصول، آرایش ضدآب و چربی مواد آرایشی را در خود حل کرده و پوست را نرم میکند. فاز آب حاوی سورفاکتانت هاییست که وظیفه پاک کنندگی را برعهده دارد.

و حالا نوبت معرفی بهترین محلول پاک کننده آرایش ایرانی است:

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست!

این محصول فوق‌العاده بدون ایجاد کوچکترین حساسیتی روی پوست، آرایش صورت، چشم‌ها و لب را به خوبی پاک می‌کند. اگر از مواد آرایشی ضدآب استفاده میکنید، پاک کننده آرایش دوفازی محصول مناسب شما جهت پاک‌سازی صورت است. این محصول با داشتن دو فاز روغن و آب، تمام چربی‌ها را از پوست پاک کرده و آن را کامل از آلودگی‌ها پاک می‌کند.

محلول پاک کننده آرایش دوفازی تراست، منافذ پوست را جمع کرده و از انباشت مواد آرایشی و گرد و غبار در آنها جلوگیری میکند. این محصول pH طبیعی پوست را تنظیم کرده و التهابات آن را رفع می‌کند.

برای داشتن پوستی با طراوت و سالم، تنها یک کلیک کافیستکلام آخر!

پاک کننده آرایش یک محصول ضروری در روتین پاکسازی پوست است. مهم است که از پاک کننده آرایش متناسب با نوع پوست خود و نیازهایی که دارد، استفاده کنید. استفاده روزانه از این محصولات باعث مراقبت خوب از پوست می شود و به دفع سموم از بدن در طول شب کمک می کند.

برای شما از معیارهای انتخاب پاک کننده آرایش مورد نیازتان گفتیم تا به کمک آن‌ها بهترین پاک کننده آرایش مناسب پوستتان را در روتین پوستی خود قرار دهید و ببینید چگونه پوست شما روز به روز بهبود می یابد. اگر از یک روتین پوستی پیروی کنید، وقتی صبح بیدار می‌شوید ، پوست شما شاداب و با نشاط است.

همچنین شما می‌توانید سری به فروشگاه لیاتیم بزنین و با محصولاتی بی‌نظیر و شگفت‌انگیز که باعث ارتقای سطح کیفیت پوست و موی شما می‌شوند، آشنا شوید.

اینستاگرام لیاتیم

تلگرام لیاتیم

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید