صفحه اصلی > مد و زندگی : بهترین عطر اتاق را برای خوشبو کردن محیط خانه انتخاب کنید

بهترین عطر اتاق را برای خوشبو کردن محیط خانه انتخاب کنید

هوم پرفیوم چیست؟

هوم پرفیوم، عطر اتاق یا عطر خانگی جز لوازم جانبی ضروری برای هرفردی است که می‌خواهد ظاهری خاص و منحصر به فرد به خانه خود ببخشد. یک چیدمان دکور شیک که به فضای خانه ما استایل داده و ما آن را مانند مبلمان، لوازم جانبی یا پارچه‌ها با وسواس و دقت زیاد انتخاب می‌کنیم.

خوشبو کننده های خانگی، خانه ما را با عطر خود تزئین کرده و بویی عالی در محیط خانه پراکنده می‌کنند. این یک راه جدید برای اختصاص دادن یک بوی منحصربه‌فرد به خانه شما است؛ یعنی جایی که عطرهای خانگی می‌توانند نقشی متفاوت داشته باشند. پس برای پیدا کردن بهترین عطرها برای هر اتاق در خانه تا ادامه این مقاله همراه ما باشید.

عطر خانه چگونه محیط را معطر می‌کند؟

این عطر به تدریج پخش شده و فضا را از بوی خوب و دلپذیر پر می‌کند. همانطور که ادو پرفیوم ما علایق، شخصیت و سلیقه ما را نشان می‌دهد، عطر خانه ما هم همین احساس را منتقل خواهد کرد. به هر حال انتخاب عطر مناسب کار آسانی نیست؛ انتخاب آن‌ها بسته به نت‌ها و میزان پخش شوندگی در یک مکان بسیار متفاوت هستند.

با خواندن این مقاله و پیروی از راهنمای ما یاد خواهید گرفت که بهترین عطر اتاق را برای هر یک از فضاهای خانه خود انتخاب کنید. شما به ویژگی‌های آن‌ها پی خواهید برد و خواهید فهمید که چگونه از آ‌نها به بهترین شکل استفاده کنید و هر فضای خانه را به کمک این عطرهای خانگی زیباتر کنید. همچنین متوجه خواهید شد که بهترین اسانس ها برای اتاق های خانه کدامند، کدام نت‌های بویایی مناسب‌تر برای هر اتاقی است و چگونه می‌توانید ماندگاری اسانس عطرها را در فضای خانه بیشتر کنید.

بهترین عطر اتاق
بهترین عطر اتاق

انتخاب بهترین عطر خانه برای هر اتاق

عطر خانه جدای از فضای خاصی که به خانه و چیدمان آن می‌دهد، با معطر کردن خانه فضایی صمیمی و آرام‌بخش را نیز برای شما خواهد ساخت. تصور کنید بعد از یک روز کاری طولانی به خانه می‌آیید؛ چراغ‌ها هنوز خاموش هستند و عطر ملایمی وجود دارد که بینی شما را نوازش می‌دهد. در این شرایط اولین چیزی که به شما منتقل می‌شود احساس آرامشی فوق‌العاده است. به همین دلیل در انتخاب عطر خانگی باید از سلیقه شخصی کمک گرفت و از فضایی که هر عطر ایجاد می‌کند نباید غافل شد. عطرهایی وجود دارند که می‌توانند ارتعاشات آرامش بخش ایجاد کنند؛ درحالی‌که عطرهای دیگر برای پنهان کردن بوی بدی که ماندگار هم هستند مناسب‌تر خواهند بود.

پخش‌کننده‌های عطر، خانه را دو بار تزئین می‌کنند؛ ابتدا در اتاق‌ها یک مسیر معطر ملایم و ماندگار شکل می‌گیرد و سپس پخش‌کننده شیشه‌ای به عنوان یک لوازم جانبی محیط را به صورت دائمی تزیین می‌کند. این کار ساده و لذت بخش کردن عطر در اتاق لذت‌بخش است. پخش‌کننده‌های عطر خانگی عطر را به تدریج منتشر می‌کنند، وقتی در بطری را باز می‌کنید، فقط باید نی‌های حصیری را وارد کنید و این یک بازی کودکانه است. فقط باید هر از چندگاهی نی ها را زیر و رو کنید تا عطر تازه شود.

عطر اتاق مناسب آشپزخانه

آشپزخانه قلب فضای خانه و یک منطقه نشیمن که صندوقچه‌ای از خاطرات و عطرها بوده به حساب می‌آید. بنابراین بهتر است نت‌های مرکبات را برای خوشبو کردن این اتاق انتخاب کنید. مرکبات منبع طبیعی انرژی هستند و تازگی آن‌ها باعث تصفیه هوا و ایجاد حس خوشایند و احساس تندرستی می‌شود. لیمو منبع کاملی از طراوت است. ترکیب لیمو شیرین و لیمو ترش هوا را خوشبو و به از بین بردن هرگونه بوی بدی کمک می‌کند. هوم پرفیوم با نت‌های مرکبات علاوه‌بر آشپزخانه، برای راهروها، راه پله‌ها و ورودی‌های ساختمان نیز مناسب هستند.

هوم پرفیوم مناسب اتاق نشیمن

اتاق نشیمن خانه، فضایی است که برای پذیرایی و میزبانی مهمانان طراحی و استفاده می‌شود. خوب است که پیش از تغییر هر فصل هوم پرفیوم هر یک از اتاق‌های خانه و به خصوص اتاق نشیمن خانه خود را انتخاب کنید. عطرهایی با رایحه‌های گلی، شرقی یا ادویه‌ای مناسب‌ترین انتخاب برای اتاق نشیمن هستند. نت‌های رایحه وانیل به دلیل گرم بودن اما نه ماندگاری زیاد، در میان مبلمان اتاق نشیمن عالی به نظر خواهند رسید. عطر ظریف و شیرین وانیل در ترکیب با آغوش گرم کارامل احساس آرامش مطلق را در محیط ایجاد خواهد کرد.

اگر عطرهایی با اسانس متفاوت را دوست دارید، پاتچولی تجسمی از فضاهای شرقی برای خانه شما است. نت‌های معطر این عطر به ما احساس خوبی می‌دهد؛ اسانسی که به فضا گرمی خواهد بخشید. برعکس، اگر می‌خواهید فضای آرامش‌بخشی ایجاد کنید، غرق در دسته گل شمعدانی شوید که نت‌های معطر آن با اسطوخودوس از مزارع پروونس به دست آمده و با خواص ضد پشه ترکیب شده و گزینه‌ای ایده‌آل در تابستان است. فضای نشیمن که به قسمت ورودی و گذرگاه نیز می‌رود، پذیرای نت‌های گرم و میوه‌ای نارنگی و ادویه جات است که فضا را با اسانس مرکباتی شیرین همراه با گرمای دارچین و جوز هندی معطر می‌کند.

هوم پرفیوم مناسب اتاق نشیمن
هوم پرفیوم مناسب اتاق نشیمن

حمامی خوشبو و معطر با هوم پرفیوم

حمام اتاقی است که ما سعی داریم انرژی را با هم ترکیب کنیم و در آن آرامش داشته باشیم؛ به همین دلیل عطرهای دریایی و اسانس نسیم دریا را پیشنهاد می‌کنیم. این عطر راه رفتن را در میان صخره‌های خیس برای ما تداعی می‌کند.

از طرف دیگر اگر به دنبال فضایی آرام هستید، خود را در دسته گل شیرین مشک سفید گم قرار دهید؛ عطری ایده آل برای یک حمام آرامش بخش. این عطر ملایم و در عین حال تند هوا را با حسی مخملی در آغوش می گیرد که جلوه‌ای ملکوتی به شما خواهد بخشید.

هوم پرفیوم مناسب حمام
هوم پرفیوم مناسب حمام

عطر اتاق مناسب اتاق خواب

هیچ مکانی صمیمی‌تر از اتاق خواب وجود ندارد و در این مکان است که بهترین عطر خانه را انتخاب می‌کنیم تا باعث احساس راحتی در ما شود. در این منطقه از خانه که آرامش واقعی حاکم است، منطقه خواب و آسایش، ما باید عطرهایی را انتخاب کنیم که آرامش و احساسات شیرین را آزاد می‌کنند. رایحه‌های ملایم و پودری که بینی شما را نوازش می‌کنند، برای اتاق خواب مناسب‌تر هستند.

هوم پرفیوم مناسب اتاق خواب
هوم پرفیوم مناسب اتاق خواب

نحوه استفاده از هوم پرفیوم

استفاده از خوشبو کننده خانگی واقعاً آسان است؛ فقط باید نی‌ها را داخل دیفیوزر شیشه‌ای فرو کنید. برای لذت بردن از عطر در بهترین حالت باید هفته‌ای یک بار نی‌ها را زیر و رو کنید تا احساس تازه شدن عطر لمس شود. اسانسی که نی‌ها در آن قرار دارند، در تماس با هوا تبخیر شده و حس عطر جدیدی را القا می‌کند.

توصیه ما به شما این است که این عمل را به دور از لباس‌ها یا موادی که ممکن است در اثر تماس عطر لکه‌دار شوند، انجام دهید؛ چرا که در حین وارونه کردن نی‌ها، قطره‌هایی از بطری خارج می‌شود.

نقاط ایده‌آل برای قرار دادن هوم پرفیوم

بعد از اینکه عطرهای خانگی را شناختید، فقط باید مکان درست قرارگیری خوشبو کننده خانه خود را انتخاب کنید. بطری‌های شیشه‌ای حاوی عطر و نی‌های حصیری یک لوازم جانبی شیک و زیبا برای استفاده در نزدیکیمبلمان هستند: آن‌ها ظریف بوده و برای هر نوع مبلمانی مناسب هستند. اما مکانی که پخش کننده عطر خانگی را در آن قرار می‌دهید روی میزان و همچنین مدت زمان پخش عطر تأثیر می‌گذارد.

انتشار با چند دیفیوزر نی در خانه

هوم پرفیوم‌ها هرگز نباید در فاصله زیر یک متر یا بالاتر از بینی شما قرار گیرند. عطر به طور طبیعی بالا می‌آید و هوا را پر می‌کند؛ پس اگر شیشه عطر خانگی را خیلی بالا قرار دهید، عطر با تاثیر کمتری پخش شده و شما آن را با شدت کمتری حس خواهید کرد. جزئیات دیگری که باید مراقب آن باشید نوع سطح است. دیفیوزر باید روی قفسه‌ای قرار گیرد که پیش از آن قفسه دیگری وجود نداشته باشد؛ و در عین حال نیز، نباید هیچ مانعی بالای دیفیوزر وجود داشته باشد. به همین دلیل مکان‌های ایده‌آل، میز و میز ناهارخوری، مبلمان کم ارتفاع یا کمد هستند. از سطوح نزدیک به منابع گرما یا جریان هوا و همچنین قرار گرفتن در نزدیکی طاقچه و قفسه کتاب نیز اجتناب کنید.


مقاله ما در رابطه با “خوشبو کننده خانه” را بخوانید:

خوشبو کننده هوا

خوشبو کننده خانه: چند نی و کلی حال خوب

سالهاست از خوشبو کننده خانه استفاده می‌کنیم. اما هوم پرفیوم یا دیفیوزر جدیدترین نوع آن است که در این مطلب بیشتر با آن آشنا می‌شوید.


نحوه انتخاب مناسب‌ترین سایز عطر اتاق

بطری‌های مختلفی با سایزهای مختلف برای هوم پرفیوم موجود است؛ از یک شیشه ۲۵۰ میلی‌لیتری تا پخش کننده عطر خانگی ۱۲۵۰ میلی‌لیتری با نی‌هایی حصیری. انتخاب سایز نه تنها به مدت زمان ماندگاری عطر که ایده‌آل شما است بستگی دارد، بلکه یک انتخاب زیبایی شناختی نیز هست.

انتخاب یک دیفیوزر سایز بزرگ برای یک اتاق بزرگ

درحالی‌که خوشبو کننده‌های خانگی ۲۵۰ میلی‌لیتری برای اتاق‌های کوچک یا متوسط ​​مانند حمام، اتاق‌های ابزار، کمد دیواری یا آپارتمان‌های کوچک مناسب هستند، پخش‌کننده‌های سایز ۵۰۰ میلی‌لیتر برای اتاق‌ های متوسط ​​و بزرگ مانند سالن‌ها، آشپزخانه یا راهروها مناسب هستند. هوم پرفیوم‌های ۱۲۵۰ میلی‌لیتری نیز برای قرار گرفتن در آپارتمان‌های فضای باز، استودیوها یا هر اتاق دیگری با ابعاد بزرگ مناسب هستند.

اگر دوست دارید که عطر تمام اتاق‌های خانه را در بر بگیرد و حضور آن به طور مداوم قابل درک باشد، فقط باید با اندازه‌های مختلف بازی کنید و یک پخش کننده بزرگ‌تر را در اتاق کوچک‌تر قرار دهید.

مدت بخش شدن بو و ماندگاری عطر اتاق

دلایل زیادی وجود دارد که بر انتشار و همچنین مدت ماندگاری عطر خانگی تأثیر می‌گذارد. اگر یک پخش کننده عطر خانگی ۲۵۰ میلی‌لیتری حدود دو ماه دوام داشته باشد و یک پخش کننده ۵۰۰ میلی‌لیتری دو برابر دوام داشته باشد، عوامل دیگری نیز بر طول مدت پخش عطر خانگی تأثیر می‌گذارند:

  • وجود منابع مستقیم گرما به عنوان مثال شومینه ممکن است باعث شوند عطر به سرعت تبخیر شود. هرچه فاصله بین این منابع گرمایی و عطر اتاق کمتر باشد، این تبخیر با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
  • وجود جریان هوا در داخل اتاقی که پخش کننده عطر خانه در آن قرار گرفته است.
  • دفعات واژگونی نی‌های حصیری که توصیه می‌شود حداکثر دو بار در هفته این کار انجام شود.


مقاله “راهنمایی کامل در مورد انواع عطر خانگی و تفاوت انواع خوشبو کننده خانه” به شما در انتخاب بهترین هوم پرفیوم کمک می‌کند:

راهنمایی کامل در مورد انواع عطر خانگی و تفاوت انواع خوشبو کننده خانه

“کدام عطر برای خانه من مناسب است؟” اگر این سوال اغلب به ذهن شما خطور می‌کند، مقاله ما در رابطه با تفاوت انواع خوشبو کننده خانه مناسب شما است.


وقتش رسیده اسپری خوشبو کننده خانه خود را انتخاب کنید…

اگر به دنبال بهترین خوشبو کننده خانه برای خود هستید، باید بدانید که پخش کننده‌های عطر خانگی با نی یک لوازم جانبی برای دیزاین خانه هستند. بطری‌های شیشه‌ای هر اتاقی را تزئین می‌کنند و استفاده از آن‌ها بسیار آسان است. زیرا آن‌ها بارها و بارها و بدون نیاز به هیچ دخالتی اتاق را معطر می‌کنند. فقط باید به یاد داشته باشید که نی‌ها را مرتباً وارونه کنید.

علاوه‌براین اسانس هایی برای اتاق های خانه انتخاب کنید که بهترین احساس را به شما می‌دهند. مراقب حساسیت به بوی برخی اسانس‌ها هم باشید و در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید