هیچ حسی را در دنیا نمی‌توانید پیدا کنید که با حس قرار دادن و کشیدن انگشت‌تان روی صورت نرم‌تان برابری کند. بیشتر شما دنبال روتین مراقبت از پوست روزانه خانگی هستید. شاید این موضوع لزوما شما را به آنچه که می‌خواهید نرساند اما کمک به حفظ سلامت پوست شما خواهد کرد. اما هر از چند گاهی، خوب است که بگذارید یک متخصص از پوست شما مراقبت کند. فکر می‌کنیم تا همین جا حدس زده‌اید قرار است درباره چه چیزی برایتان بگوییم. اینجا قرار است درباره فواید پاکسازی پوست بنویسیم.

آماده‌اید شروع کنیم؟ البته بگذارید قبل از شروع یک چیزی بپرسم. شما جزء آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید پاکسازی پوست، روشی است بیهوده که کاری برای پوست شما نمی‌کند؟ اگر اینطور است باید بگوییم سخت در اشتباهید! در یک کلام، پاکسازی پوست صورت روشی است چند مرحله‌ای که به شکل ۳۶۰ درجه از پوست شما مراقبت می‌کند.

برای این که بدانید چطور این کار را می‌کند، باید اول خودتان را آماده خواندن یک مقاله بلند اما خسته نکننده، کنید.

آنچه می‌خوانید...

چرا پاکسازی پوست صورت؟

اگر فکر می‌کنید پاکسازی پوست صورت چیزی به جز هدر دادن یک ساعت از وقت و کلی از پول‌تان است، باید بگوییم دوباره وقت بگذارید و فکر کنید. چرا که پوست شما دارد چیزی را از دست می‌دهد که به آن نیاز دارد. حتی اگر لک‌های سفید، لک‌های رنگی، آکنه شدید یا هر مشکل دیگری ندارید، پوست شما نیاز دارد تا زیر دستان یک متخصص قرار بگیرد و از هرگونه مشکل پوستی رهایی پیدا کند. علاوه بر این، بهترین راه برای فهمیدن این که پوست شما به چیزی نیاز دارد یا واکنش آن به هورمون‌ها، آلودگی، استرس و دیگر عناصر چیست، همین پاکسازی پوست است.

پاکسازی پوست
پاکسازی پوست

می‌دانیم پاکسازی پوست صورت در منزل انجام می‌دهید اما یک متخصص می‌تواند به شما کمک کند که دقیقا مشکل پوست خود را درک کنید. و لازم به اشاره نیست که ماساژ پوست صورت نه تنها باعث درخشندگی پوست شما خواهد شد بلکه به آرام شدن شما هم کمک می‌کند.

حالا برویم سراغ اصل مطلب:

فواید پاکسازی پوست | کاهش استرس و تنش‌های فیزیولوژیکی

اول این را بگوییم که این ادعا از طرف لیامگ نیامده بلکه طبق مطالعه‌ای منتشر شده در روزنامه بومدیکال ریسرچ گفته شده است که ماساژ پوست صورت، سیستم عصبی سمپاتیک را فعال می‌کند. این کار باعث کاهش سطح اضطراب و سر حال شدن شما خواهد شد.

صدها نقاط فشار روی صورت شما وجود دارند که به سیستم‌های مختلفی در بدن شما متصل هستند. وقتی این نقاط فشار ماساژ داده شوند، بدن شما به آن پاسخ می‌دهد. یک ماساژ خوب پوست صورت نه تنها باعث درخشندگی پوست شما می‌شود بلکه روی کارکرد ارگان‌های دیگرتان هم تاثیر می‌گذارد.

این به نوعی تمرین و ورزش صورت شماست. و از آنجایی که شناختن این نقاط فشار غیرممکن است، لازم است حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

فواید پاکسازی پوست | همین پاکسازی پوست!

بهترین پاکسازی پوست، همانی است که باعث تمیز شدن صورت شما شود. چنین چیزی در خانه امکان‌پذیر نیست. بیایید اینطوری ماجرا را نگاه کنید – شما همه داروها را در خانه دارید، اما هنوز باید برای ویزیت سالانه به پزشک مراجعه کنید. متخصص نیز نوع پوست شما را تشخیص می‌دهد و می‌داند چه کاری باید انجام شود تا در بهترین شکل خود قرار بگیرد. او از بخار استفاده می‌کند تا منافذ را باز کند و سپس پوست شما را پاکسازی می‌کند.

فواید پاکسازی پوست | جلوگیری از پیری

قبول کنید – شما با گذشت هر روز، جوان‌تر نمی‌شود. از آن جایی که فقط یک صورت دارید، لازم است درست و حسابی از آن مراقب کنید. درست مثل همان وقتی که می‌گویند شما فقط یک بار زندگی می‌کنید. پاکسازی پوست صورت به شکل منظم و ماساژ صورت باعث افزایش گردش خون شده و به تولید کلاژن پوست کمک می‌کند. این کار باعث جوان ماندن پوست شما خواهد شد.

فواید پاکسازی پوست | ماساژ صورت و افزایش گردش خون

مطالعه‌ای نشان داده که ماشاژ باعث افزایش گردش خون در بدن می‌شود. همین موضوع درباره صورت شما نیز صدق می‌کند. بهبود گردش خون در صورت به این معناست که سلول‌های شما کلی اکسیژن و مواد مغذی که همراه خون است را دریافت می‌کنند. این یعنی سلول‌های شما قرار است سالم و سرحال بماند و درنتیجه صورتی درخشان داشته باشید.

ماساژ صورت
ماساژ صورت

فواید پاکسازی پوست | جوانسازی پوست

با بالا رفتن سن، پوست شما درخشش خود را از دست می‌دهد. طبیعی است، نه؟ سبک زندگی شما و آلودگی باعث می‌شود پوست شما به سختی بتواند شکل و شمایل سالمش را حفظ کند. پاکسازی پوست به جوانسازی آن کمک می‌کند. متخصص پوست از روش‌ها، محصولات و تکنولوژی مختلفی برای کمک به بهبود بافت پوست بهره می‌گیرد.

فواید پاکسازی پوست | سم‌زدایی پوست

پوست شما نیاز دارد تا از زوایدی که روی آن قرار می‌گیرد خلاص شود. و اگر این کار به درستی انجام نشود باعث مشکلات مختلف پوستی خواهد شد. به همین خاطر است که سم‌زدایی پوست ضروری است. جدا از پاکسازی و شستشوی روزانه پوست، لازم است که سراغ پاکسازی و سم‌زدایی پوست بروید. متخصصان پوست از مواد اولیه‌ای مثل کرم‌های غنی از آنتی‌اکسیدان، نمک دریایی، عصاره گیاهی و روغن‌ها  برای تازه کردن صورت شما استفاده می‌کنند.

فواید پاکسازی پوست | درمان آکنه و لک‌های آن

وقتی جوش یا آکنه‌ای را می‌ترکانید، ریسک زخم شدن را می‌پذیرید. لک‌های آکنه می‌توانند کله شق باشند اما پاکسازی پوست به درمان آن‌های کمک می‌کند. زیبایی‌شناسان اغلب از محصولات حاوی سالیسیلیک اسید برای درمان آکنه استفاده می‌کنند. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که سالیسیلیک اسید به کاهش آکنه و زخم‌هایی که بر اثر آن است، کمک می‌کند.


اگر مایل هستید خودتان و در منزل پوستتان را پاکسازی کنید و به‌دنبال راهکارهایی برای پاکسازی پوست در خانه هستید، مقاله زیر را از دست ندهید.

مراحل پاکسازی پوست در خانه

انواع مراحل پاکسازی پوست در خانه را بشناسید!

آلودگی‌ها، کثیفی، جوش‌ها و باکتری‌ها از جمله مشکلاتی است که می‌تواند صورت آدم را به مرور تخریب کند. راه‌حل ما به شما طی کردن مراحل پاکسازی پوست در خانه است.


فواید پاکسازی پوست | از بین بردن سرسفید و سرسیاه

بیرون کشیدن یکی از مراحل حساس و مهم پاکسازی پوست است. فردی با مهارت با استفاده از ابزار تخصصی برای بیرون کشیدن سرسفید و سرسیاه بدون آسیب زدن به پوست اقدام می‌کند. چنین کاری در خانه ممکن نیست. سرسیاه و سرسفید، منافذ پوست را می‌بندند و باعث تیرگی و به هم ریختگی پوست می‌شوند. پس اگر پوست شما کمی رنگ پریده و مرده است، وقت آن رسیده که بروید برای پاکسازی پوست.

فواید پاکسازی پوست | باز کردن تمامی منافذ

غیرممکن است خودتان را از آلودگی و آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محیط زیست در امان نگه دارید. پوست شما به شکل روزانه در برابر موادی سمی و اشعه‌های فرابنفش قرار دارد. این‌ها روی پوست شما می‌نشینند و منافذ پوستی شما را می‌بندند. در طول پاکسازی پوست، متخصصان از بخار برای باز کردن منافذ و از بین بردن سلول‌های مرده استفاده می‌کنند و به همین خاطر جلوی آکنه و دیگر مشکلات پوستی را هم می‌توانند بگیرند.

تاثیر پاکسازی بر منافذ پوست
تاثیر پاکسازی بر منافذ پوست

فواید پاکسازی پوست | لایه‌برداری پوست

لایه‌برداری روندی است که در آن سلول‌های مرده پوست به آرامی از سطح پوست شما جدا می‌شوند. سلول‌های مرده اگر از روی صورت پاک نشوند، آن وقت منافذ را می‌بندند و باعث سفتی و خشکی پوست می‌شوند. درحالی که می‌توانید با استفاده از اسکراب در خانه لایه‌برداری را انجام دهید اما اگر می‌خواهید سلول‌های مرده پوست شما به خوبی و به طور کامل از بین بروند بهتر است سراغ متخصص پاکسازی پوست بروید. این شامل استفاده از لایه‌برداری شیمیایی هم میشود که سطح پوست شما را تمیز می‌کند و باعث می‌شود لایه سالم و جوان‌تری که آن زیر است بیرون بیاید.

فواید پاکسازی پوست | محکم ساختن پوست

با بالا رفتن سن، پوست شما خاصیت کشسانی خود را با کاهش تولید کلاژن از دست می‌دهد. در طول انجام پاکسازی پوست، متخصصان از لایه‌بردارهای شیمیایی، ماسک، لوسیون و کرم‌هایی استفاده می‌کنند که باعث تحریک تولید کلاژن و کاهش نشانه‌های پیری می‌شود.

فواید پاکسازی پوست | از بین رفتن پف زیر چشم و لک‌های تیره زیر چشم

پوست زیر چشم شما نیاز به توجه خاصی دارد چرا که نسبت به پوست باقی قسمت‌های صورت، نازک‌تر است. و وقتی آن را به درستی درمان نکنید و با آن همانطوری که لایقش است برخورد نکنید، پف زیر چشم، لک‌های تیره و اتفاقات این چنینی در انتظار آن ناحیه خواهد بود.

متخصصان پوست می‌دانند چطور و با چه ظرافتی با ناحیه زیر چشم برخورد کنند. کرم چشمی که آن‌های استفاده می‌کنند مخصوص درمان پوست حساس اطراف چشم شماست و دارای خاصیت ضد پیری است. بسیاری از برش‌های خیار بری نرم شدن نواحی زیر چشم استفاده می‌کنند. خیار حاوی ویتامین کا است و باعث آبرسانی پوست شده و لک‌های تیره و چروک زیر چشم را از بین می‌برد.

فواید پاکسازی پوست | نرمی و درخشندگی پوست

متخصصان ماسکی آماده می‌کنند که مخصوص نوع پوست شماست. این ماسک باعث آبرسانی پوست و همچنین ترمیم منافذ پوستی شما می‌شود. همچنین شامل مواد اولیه‌ای است که رنگ پریدگی را از بین می‌برد و پوست شما را محکم می‌سازد.

فواید پاکسازی پوست | افزایش توانایی جذب پوست شما

یکی دیگر از مزایای پاکسازی پوست صورت به شکل منظم، همین عنوانی است که دارید می‌خوانید. این کار باعث افزایش توانایی پوست شما در جذب موثر دیگر محصولات می‌شود. ممکن است شما کلی هزینه محصولات آرایشی کنید اما پوست شما توان جذب خوبی نداشته باشد. چرا؟ چون سطح پوست شما سفت شده و نمی‌تواند به خوبی چیزی را جذب کند. با پاکسازی منظم پوست، پوست شما نرم و آماده جذب محصولات خواهد شد. به همین سادگی.

فواید پاکسازی پوست | چه چیزی بهتر از مراقبت یک متخصص!

پاکسازی پوست همراه با نظر و توصیه‌های متخصص خواهد بود. پیش از این که هر پاکسازی‌ای انجام شود، متخصص سوالاتی درباره نوع پوست، مشکلاتی که با آن روبرو هستید و مشکلاتی که می‌خواهید نشانش دهید، می‌پرسد. آن‌ها پوست شما را معاینه و تجزیه و تحلیل می‌کنند و سپس سراغ دادن راه‌حل می‌روند. محصولات و درمان مناسب را برمی‌دارند و دست به کار می‌شوند.

متخصص فیشال
متخصص فیشال

فواید پاکسازی پوست | داشتن پوستی یک‌رنگ

نگران لک‌های تیره روی پوست خود هستید؟ همان‌هایی که هیچی به جز ملانینی که به پوست و موی شما رنگ داده‌اند نیستند؟ بالا رفتن سن، قرار گرفتن در معرض خورشید و تغییرات هورمونی می‌توانند باعث تولید بیش از حد ملانین شوند و درنتیجه لک‌های تیره شکل بگیرند. پاکسازی پوست می‌تواند به از بین بردن لک‌های تیره و روشن‌سازی پوست کمک کند.


تا داشتن پوستی روشن و یکدست، تنها یک کلیک فاصله دارید.

سرم روشن کننده تراست

خب، این هم از فواید پاکسازی پوست. حالا احتمالا کلی سوال دیگر هم در سرتان دارید، نه؟

برویم برای پاسخ به این سوالات:

میزان انجام پاکسازی پوست چند وقت یک بار باشد، خوب است؟

به فاکتورهای مختلف بستگی دارد:

 • نوع پوست شما: اگر پوستی چرب دارید که مستعد آکنه و آسیب‌های جدی‌تر است، لازم است یک بار در هر دو هفته، پاکسازی پوست انجام دهید. در شرایطی که پوست ترکیبی، خشک یا نرمال دارید، یک بار در ماه کافی است.
 • شرایط پوست شما: سرسیاه یا پوستی رنگ پریده دارید؟ آکنه چطور؟ تعداد دفعاتی که باید برای پاکسازی پوست بروید، بستگی به مشکل پوستی‌تان خواهد داشت.
 • اهداف مراقبت از پوست: اگر پوستی جوان و زیبا برای تمام عمر می‌خواهید باید سریع‌تر شروع کنید. به طور منظم روتین پاکسازی داشته باشید. اگر کسی هستید که نگران ظاهر پوست خود هستید هم داشتن این روتین را باید حسابی جدی بگیرید.
 • بودجه شما: بودجه شما روی روتین مراقبت از پوست‌تان تاثیر خواهد گذاشت. بسیاری از روتین‌های پاکسازی پوست حسابی هزینه دارد. اگر بودجه کمی د ارید، هر دو ماه یک بار سراغ پاکسازی پوست بروید.

همیشه بهتر است برای میزان مراجعه خود برای پاکسازی پوست با متخصص خود مشورت کنید.

اما پیش از این کار چند نکته را در نظر بگیرید:

عوارض پاکسازی پوست یا احتیاط‌هایی که باید در نظر گرفت، چیست؟

عوارضی برای این کار وجود ندارد. به خصوص اگر به اندازه در زمان‌های مشخصی انجام شود. اما نکاتی برای احتیاط وجود دارد که بهتر است آن‌ها را در نظر بگیرید.

 • پیش از شروع پروسه پاکسازی، همیشه تست پوستی بدهید. این کار کمک می‌کند بفهمید چه محصولاتی برای پوست شما مناسب هست و چه محصولاتی مناسب نیست. اگر پوست حساسی دارید، باید حسابی مراقب باشید.
 • سراغ سالن آرایشی معتبر و آشنایی بروید. آن‌ها نوع پوست شما را می‌شناسند و می‌توانند دقیقا همان چیزی که نیاز دارد را به شما بدهند. حتی اگر نیاز به پاکسازی پوستی ساده دارید، همینطوری سراغ هر سالنی نروید.
 • همیشه با متخصص خود درباره هرگونه آلرژی که دارید، حرف بزنید. در شرایطی که تحت داروی خاصی هستید یا از محصولی پوستی استفاده می‌کنید، باید به متخصص خود بگویید.
 • اگر باردار هستید یا هرگونه شرایط خاصی دارید که برخی مواد اولیه می‌توانند برایتان نامناسب باشند، حتما به متخصص خود بگویید.
 • از قرارگیری در معرض خورشید بلافاصله بعد از پاکسازی پوست، خودداری کنید. از کرم ضدآفتاب استفاده کرده، کلا و یک چتر را به مدت یک هفته بعد از پاکسازی همراه داشته باشید.
 • اگر سوختگی روی صورت خود دارید به هیچ وجه سراغ پاکسازی پوست نروید. صبر کنید اول ترمیم شود.
 • از استفاده از صابون حداقل یک یا دو روز بعد از پاکسازی پوست  خودداری کنید.
عوارض پاکسازی
عوارض پاکسازی

هرچه از خوبی پاکسازی پوست بگوییم، کم است!

مزایای پاکسازی پوست بسیار زیاد است. آنقدری که به کلی انگشت دیگر به جز دست و پاهایتان نیاز پیدا خواهید کرد. پاکسازی پوست اول از همه به کاهش استرس کمک می‌کند، پوست شما را تمیز می‌کند، جلوی پیری را می‌گیرد. همه و همه چیزهایی که بالاتر گفتیم را انجام می‌دهد. کم است؟ قطعا نه! شاید الان دارید به این فکر می‌کنید پاکسازی پوست را در برنامه خود قرار دهید اما کمی نگران قیمت پاکسازی پوست صورت هستید، نه؟ کمی گران است! ولی از آن چیزهایی است که نمی‌شود به خاطر قیمتش انجامش نداد.

پوست شما چقدر مهم است؟ فکر می‌کنیم هزینه کردن برای پوست از آن هزینه‌هایی است که آدم هیچوقت پشیمان نمی‌شود.

دست به کار شوید، مراقبت کنید و به پوست خود اهمیت دهید. لیامگ این مطلب را برای شما مهیا کرده تا بیش از پیش به اهمیت مراقبت از پوست خود پی ببرید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم

امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید