صفحه اصلی > مراقبت از پوست : مزایای کرم دور چشم برق از سرتان می‌پراند!

مزایای کرم دور چشم برق از سرتان می‌پراند!

مزایای کرم دور چشم

از گذشته تاکنون، روش‌های مراقبت از پوست دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. احتمالا اگر شما هم مثل ما دیوانه مراقبت از پوست خود باشید، متوجه این موضوع شده اید. در گذشته روش‌های ساده‌ای برای مراقبت از پوست وجود داشته که اکنون جای خود را به ابزارهای دیگری داده است. از رول یشم و ابزار گواشا گرفته تا درماپلنینگ.

خب، این موضوع هیچ اشکالی ندارد! هر چیزی که احساس نازپروردگی، سلامتی و اعتماد به نفس به آدم می‌دهد، عالی است. اما وقتی صحبت از محصولات بی‌شماری که آن بیرون است می‌شود، کرم دور چشم از آن چیزهایی است که جا می‌ماند.

ممکن است با خودتان بگویید «چرا باید از کرم دور چشم استفاده کنم وقتی مرطوب کننده خودم را دارم؟»

اصلا به خاطر همین یک سوال است که ما این مطلب را داریم برایتان می‌نویسیم. برای این که درباره مزایای کرم دور چشم بخوانید و ببینید چه لبعتی نزدیک دستتان است و از آن بهره نمی‌برید. قرار است هر آن چیزی که درباره کرم دور چشم وجود دارد را برایتان بگوییم و دست آخر بهترین کرم دور چشمی که می‌شناسیم را به شما معرفی کنیم.

از نحوه استفاده و تفاوت کرم دور چشم یا لوسیون صورت گرفته تا این که چه کسانی باید کرم دور چشم بزنند را اینجا برایتان خواهیم گفت. اگر چشم‌ها پنجره‌ای به روح آدم باشد، پس برخی از ما داریم قاب این پنجره را نادیده می‌گیریم.

فهرست مطالب

کاربرد کرم دور چشم چیست؟

تا به حال به این دقت کرده‌اید بعد از یک شب طولانی چشم شما روز بعدش چطور واکنش نشان می‌دهد؟ پف می‌کند یا تیره می‌شود؟ یا تا به حال به علائم اولیه پیری که در زیر چشم شما درست مثل خطوطی منظم شکل می‌گیرد، دقت کرده‌اید؟

خب، بگذارید بگوییم این‌ها اصلا تصادفی اتفاق نمی‌افتند. پوست دور چشم شما به مراتب حساس‌تر از پوست باقی صورت و بدن شماست. نازک‌تر است و دارای غدد چربی کم‌تری برای مرطوب‌سازی است و مرکز بسیاری از حرکات احساسی صورت ما نیز به طور روزانه است.

به این توجه کنید که چطور چشمک می‌زنید، لبخند می‌زنید یا می‌خندید. به این دقت کنید پوست دور چشم شما دارد چه کار می‌کند. نواحی حساس نیازمند نگهداری خاصی هستند و باید حسابی مراقب‌شان باشید. کرم دور چشم تنها محصولی است که این کار را برایتان می‌کند. این کرم به طور خاص برای هدف قرار دادن پوست ظریف دور چشمان شما ساخته شده تا رطوبت کافی و همچنین مواد موثره مناسب را به آن برساند و آسیبی به آن ناحیه حساس وارد نکند.

کرم دور چشم می‌تواند پف زیر چشم و عدم یک‌رنگی آن ناحیه را از بین ببرد و آن را تغذیه کند. همچنین جلوی نشانه‌های پیری را هم خواهد گرفت. این شما و این قهرمان پوست دور چشمان‌تان: کرم دور چشم!

مرطوب کننده‌های معمولی ممکن است حاوی عناصری مفید برای باقی قسمت‌های صورت‌تان باشد اما برای دور چشم مناسب نیست.

کاربرد کرم دور چشم
کاربرد کرم دور چشم

مزایای کرم دور چشم چیست؟

در ادامه با مزایای کرم دور چشم بیشتر آشنا خواهیم شد.

مزایای کرم دور چشم | جلوگیری از علائم پیری

تیرگی و رنگ‌پریدگی پوست می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد اما دو دلیل بزرگ آن عوامل محیطی و کم آبی بدن است. کرم دور چشم طبیعی که حاوی عوامل موثره مرطوب کننده و آنتی‌اکسیدان باشد می‌تواند جلوی حمله این عوامل را بگیرد.

مزایای کرم دور چشم | کاهش چین و چروک و خطوط

یکی دیگر از کارهایی که آنتی‌اکسیدان، ویتامین‌ها و آب‌رسان‌ها انجام می‌دهند چیست؟ نرم کنندگی و همچنین جوان‌سازی پوست که منجر به کاهش و از بین رفتن چین و چروک و خطوط می‌شود.

مزایای کرم دور چشم | کاهش پف زیر چشم

پف از مایعی که بر اثر کم خوابی، آلرژی و پیری زیر چشم جمع شده، ایجاد می‌شود. کرم دور چشم خوب دارای مواد موثره‌ای است که این نشانه‌های واضح خستگی را کاهش می‌دهد.

مزایای کرم دور چشم | کاهش لک‌های تیره

کرم دور چشم طبیعی پر از فوایدی است که رنگ تیره زیر چشم را از بین می‌برد و باعث درخشندگی پوست می‌شود.

کاهش لکه‌های تیره با کرم دور چشم

مزایای کرم دور چشم | آب‌رسانی قوی

پوست نازک اطراف چشم نیاز به نوع خاصی از آب‌رسانی است که کرم دور چشم می‌تواند آن را فراهم سازد. کرم دور چشم این کار را با متمرکز ساختن میزان مناسبی از مواد موثره‌ای که باعث تحریک و خشکی پوست نمی‌شوند، انجام می‌دهد.

مزایای کرم دور چشم | کمک به یک‌رنگی پوست

پوست مرطوب و تغذیه شده سالم‌تر و روشن‌تر به نظر می‌رسد. اضافه شدن ویتامین‌های جوان‌سازی که می‌تواند جلوی محرک‌ها را بگیرد، باعث درخشندگی و یک‌رنگی پوست خواهد شد.

مزایای کرم دور چشم | مهیا ساختن صورت برای آرایش

کرم‌های دور چشم ظاهر تیره و پف صورت را از بین می‌برد. این کار به کانسیلر کمک می‌کند تا یک‌دست‌تر عمل کند و جلوی ایجاد خطوط اضافه روی صورت را خواهد گرفت.

مزایای کرم دور چشم | تقویت و محافظت از پوست ظریف

پوست نازک زیر چشم آسیب‌پذیرتر و نسبت به بقیه قسمت‌های صورت برای تحریک پوستی مستعدتر است. کرم دور چشم مواد موثره مناسب برای مقاوم ساختن پوست اطراف چشم را به پوست ما می‌دهد.

مزایای کرم دور چشم | جوان‌سازی نواحی‌ای که زیاد آسیب می‌بیند

همینطور که سن ما بالا می‌رود، پوست دور چشم ما لطافت و جوانی خود را از دست می‌دهد. این موضوع را در کنار عوامل بیرونی، محرک‌ها و میلیون‌های حالت صورتی که در زندگی به خود می‌گیریم، بگذارید. آن وقت می‌بینید حسابی از پوست اطراف چشم خود کار می‌کشیم. کرم دور چشم مختص این است که پوست ما را به زیبایی سابق خود برگرداند.

مزایای کرم دور چشم | آرام ساختن چشمان خسته

کرم دور چشم دارای مواد موثره مغذی و آرام‌کننده‌ای است که نواحی دور چشم شما را آرام می‌کند. همچنین می‌تواند کرمی و چرب یا غیرچرب باشد و خنکی خوبی به آن نواحی بدهد.


حالا که با مزایای کرم دور چشم آشنا شدیم وقت آن رسیده که با اشتباهات رایج در استفاده از کرم دور چشم نیز آشنا شویم.

استفاده از کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم و اشتباهات رایج در مصرف آن

برای استفاده از کرم دور چشم آن را به صورت نقطه نقطه بالا و زیر چشم‌تان قرار دهید و از داخل به خارج با نوک انگشتان دست و خیلی آرام آن را ماساژ دهید.


مواد موثره کرم دور چشم چیست؟

یک کرم دور چشم چطور از پس انجام این همه کارهای مفید برمی‌آید؟ با فرمولاسیون درست اگه ساخته شده باشد، به راحتی! بهترین کرم دور چشم، کرم دور چشمی است که بدون هیچ‌گونه مواد سمی، حیوانی، مصنوعی و اسانس باشد.

در ادامه برخی از بهترین مواد موثره که باید در یک کرم دور چشم وجود داشته باشد را باهم بررسی خواهیم کرد:

 • کافئین: این ماده به پوست خسته شما ظاهری جوان می‌دهد و تیرگی‌ها و پف زیر چشم را از بین می‌برد.
 • پپتیدها: این آمینواسیدها پروتئین‌هایی مثل کلاژن و الاستین که مناسب پوست هستند و پوست شما به آن نیاز دارد را تولید می‌کنند. یک دوز از این‌ها می‌تواند منجر به پوستی جوان شود.
 • چای سبز: با قدرت آنتی‌اکسیدانی خود، از نواحی آسیب‌پذیر دور چشم محافظت کرده و آن را تازه و با طراوت نگه می‌دارد.
 • ویتامین C: یکی از آن خوب‌هاست! این ماده موثره می‌تواند تیرگی زیر چشم را از بین ببرد، پوست را یک‌رنگ کند و باعث درخشندگی آن شود.
 • هیالورونیک اسید: این ماده بی‌حس کننده به طور طبیعی در بدن ما تولید می‌شود و باعث مقاومت و تقویت پوست می‌شود.
 • آلوئه‌ورا: چشمان خسته و مضطرب همیشه از خاصیت آرام‌کننده آلوئه‌ورا می‌توانند بهره‌مند شوند. همچنین دارای خاصیت آب‌رسانی قوی است.
 • اسکوالن: اسکوالن یک نرم‌کننده فوق‌العاده و آب‌رسانی است که سبوم پوست را کنترل می‌کند.
 • رتینول: این مشتق ویتامین A به سفتی پوست کمک می‌کند و در عین حال جلوی رنگ‌پریدگی پوست را می‌گیرد.
 • ویتامین B3: ویتامینی مهم که به حفظ رطوبت و همچنین یک‌رنگی پوست کمک می‌کند.

کرم دور چشم خوب کدام است؟

کرم دور چشم تراست. چرا؟ بگذارید نگاهی به مواد موثره موجود در آن بیندازیم، ببینیم ارزش این همه گفتن را دارد یا نه:

کافئین، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین A، روغن آووکادو (دارای خواص آنتی‌اکسیدان)

خب؟ نظرتان چیست؟ ظاهرا با یک کرم دور چشم کاملا طبیعی طرف هستید، نه؟ بگذارید ببینیم نحوه استفاده از این کرم چگونه است؟

نحوه استفاده از کرم دور چشم چگونه است؟

اینجا قرار است نحوه استفاده از کرم دور چشم تراست را برایتان بنویسیم و ببینید چقدر ساده می‌توانید این کرم را در روتین مراقبت از پوست خود استفاده کرده و بهره ببرید:

 1. صورت خود را با ژل شستشوی صورت بشویید.
 2. تونر بزنید.
 3. با چند قطره سرم ویتامین C یا هیالورونیک اسید یا هر سرمی که دوست دارید، پوست خود را ماساژ دهید.
 4. کرم دور چشم تراست را حالا به آرامی روی نواحی زیر چشم خود بگذارید و سپس به آرامی با انگشت وسط یا انگشت حلقه شروع به ماساژ دادن آن ناحیه بکنید. از گوشه داخلی شروع کنید و به صورت حرکاتی دورانی به بیرون بیایید. سعی کنید به مژه‌هایتان برخورد نکند.
 5. مرطوب کننده بزنید.

برای این که بیشترین بهره را از کرم دور چشم ببرید، برخی کارها هست که می‌توانید انجام دهید. مثلا وقتی از محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌کنید همیشه از رقیق‌ترین به غلیظ‌ترین بروید. اگر کرم دور چشم شما غلیظ‌تر از مرطوب کننده شماست، پس اول مرطوب کننده بزنید و سپس آن یکی را.

نحوه استفاده از کرم دور چشم

چند نکته دیگر

برخی دیگر از این مدل نکات را در ادامه برایتان می‌نویسیم:

 • آرام برخورد کنید! با ظرافت پوست دور چشم خود را لمس کنید در غیر این صورت به پوست خود آسیب خواهید زد.
 • زمان بدهید. بگذارید کرم دور چشم شما به خوبی حل شود و سپس سراغ مرحله بعدی بروید.
 • استمرار داشته باشید. تلاش خود را بکنید که یک روز هم کرم دور چشم را از دست ندهید و صبح و شب از آن استفاده کنید. این تنها راهی است که به شما پوستی درخشان می‌دهد.
 • خنکش کنید. اگر فرمولاسیون کرم شما این امکان را می‌دهد، کرم دور چشم خود را بگذارید داخل یخچال. دمای سردتر به تازه شدن، از بین رفتن پف و نرمی پوست اطراف چشمان‌تان کمک بسیار زیادی می‌کند.
 • رطوبت، دوست شماست. با استفاده از کرم دور چشم، پوست شما مرطوب می‌شود و این همان چیزی است که پوست شما نیاز دارد.

کرم دور چشم بهترین راه برای جلوگیری و مبارزه با علائم پیری هستند و به چشمان شما ظاهری درخشان و روشن می‌دهند.

وقتی آن را با محصولات مراقبت از پوست طبیعی ترکیب کنید، رژیم غذایی سالمی هم داشته باشید، مقدار زیادی آب بنوشید و بخوابید، کرم ضد آفتاب هم یادتان نرود، آن وقت هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی شما را از بهترین بودن، بگیرد.

عوارض کرم دور چشم چیست؟

از آن جایی که این محصول به طور خاص برای پوست دور چشم شما طراحی شده است، بعد از مصرف برخلاف بوتاکس که عوارض بسیار زیادی دارد، آسیبی به پوست نمی‌رساند.

البته بگذارید این را هم بگوییم که افرادی وجود دارند که پوست‌شان خیلی خیلی حساس است. در چنین شرایطی ممکن است به برخی مواد موثره آلرژی داشته باشند و پوست‌شان نسبت به آن واکنش نشان دهد. به همین دلیل اگر پوست شما بسیار حساس است، زیر نظر متخصص پوست خود از این محصول یا هر محصول دیگری برای دور چشم‌تان استفاده کنید.

بایدها و نبایدهای استفاده از کرم دور چشم چیست؟

اول بایدها را بگوییم یا نبایدها؟ فرقی که نمی‌کند، نه؟ بگذارید با بایدها شروع کنیم:

 • گاهی ممکن است اولویت شما مبارزه با علائم پیری باشد. درنتیجه شما باید دنبال محصولی باشید که امکان از بین بردن چین و چروک‌های پوستی را به شما بدهد. این یعنی باید محصول مورد نظرتان حاوی ویتامین A، ویتامین C، پپتید یا هیالورونیک اسید باشد.
 • حتما باید از انگشت وسط یا انگشت حلقه خود به صورت چرخشی و ساعت‌گرد اقدام به ماساژ کرم دور چشم برای پوست آن نواحی بکنید. از گوشه خارجی چشم شروع کرده و به سمت بیرون بکشید. این ماساژ دادن را آنقدر تکرار کنید تا کرم به طور کامل جذب پوست شما شود.
 • از آن جایی که کرم دور چشم تراست به طور خاص برای پوست اطراف چشم شما تولید شده، آسیبی به پوست شما قرار نیست برسد.
 • نواحی اطراف چشم خیلی بزرگ نیست. پس حتما به اندازه یک نخود کرم دور چشم بردارید و می‌بینید برای هر دو چشم شما کافی خواهد بود.
 • اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از استفاده از کرم دور چشم ببرید، بهتر است از آن بر روی پوست مرطوب استفاده کنید و ماساژ دهید.
 • کرم دور چشم را باید به شکلی کاملا منظم، صبح‌ها و شب‌ها استفاده کرد.
کرم دور چشم تراست

خب، برویم سراغ نبایدها؟

 • استفاده از کرم دور چشم تراست روی افتادگی پوست و همچنین چین و چروک‌های پوست تاثیر دارد، اما مصرف آن می‌تواند پوست را سفت و محکم کند به طوری که جبران آن تقریبا غیرممکن خواهد بود.
 • از آن جایی که کرم نباید وارد چشم شود، پیشنهاد می‌شود آن را روی ناحیه پلک بالایی استفاده نکنید.

آیا استفاده از کرم دور چشم ضروری است؟

پوست و اهداف هرکسی متفاوت است اما کرم دور چشم می‌تواند بخشی حیاتی از تغذیه و سلامت در روتین مراقبت از پوست هرکسی باشد. درنتیجه نمی‌شود اهمیت بسیار بالای آن را نادیده گرفت.

آیا باید کرم دور چشم را روی پلک هم زد؟

ما چنین چیزی را توصیه نمی‌کنیم. کرم دور چشم بهتر است نزدیک چشم استفاده شود اما روی پلک بالایی یا نزدیک مژه پلک پایین، نه! سعی کنید تنها اطراف چشم را مورد هدف قرار دهید.

چه کسانی به کرم دور چشم نیاز دارند؟

هرکسی که به طور معمول تیرگی اطراف چشم، پف یا خستگی دارد و از عوامل محیطی تاثیر می‌گیرد. همچنین همه کسانی که می‌خواهند جلو علائم پیری را بگیرند باید از کرم دور چشم تراست استفاده کنند.


با یک کلیک شادابی را به پوست دور چشم خود هدیه کنید.

کرم دور چشم

آیا استفاده از کرم دور چشم، ریسکی هم دارد؟

درست مثل هر محصول مراقبت از پوست دیگری، برخی مواد موثره وجود دارد که به طور طبیعی برای شما مناسب نیست. کرم دور چشم طبیعی بدون مواد شیمیایی و اسانس‌های مصنوعی کمتر احتمال ایجاد حساسیت را دارند. همیشه پیش از خرید محصولات مراقبت از پوست، مواد موثره آن را بخوانید یا اول روی قسمت کوچکی از پوست خود آن را تست کنید.

خب، ظاهرا با یک معجزه مواجه شده‌اید، نه؟

در این مطلب دقیقا چه اتفاقی افتاد؟ اول از همه آمدیم و از اهمیت استفاده از کرم دور چشم برایتان گفتیم. بعد گفتیم همین که کافی نیست، بگذارید کمی از مزایای کرم دور چشم برایتان بگوییم. سپس آمدیم گفتیم مواد موثره موجود در کرم دور چشم چه چیزهایی باشد، خوب است!

بعد به همین‌ها راضی نشدیم. بهترین کرم دور چشم یعنی کرم دور چشم تراست را به شما معرفی کردیم و گفتیم مواد موثره طبیعی موجود در آن برای پوست نواحی چشم شما بسیار مفید است. سپس به نحوه استفاده از کرم دور چشم پرداختیم و بعد از آن سعی کردیم برخی سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد را پاسخ دادیم. مطالعه این مطلب جامع می‌تواند به شما در رسیدن به پوست اطراف چشم درخشان و روشن کمک کند.

این همان چیزی است که دنبالش بودید، نه؟ برای خرید کرم دور چشم تراست هم تنها کافی است از طریق فروشگاه اینترنتی لیاتیم اقدام کرده و آن را سفارش دهید. به همین سادگی، پوست اطراف چشم‌تان، خواهند درخشید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید