صفحه اصلی > محصولات آرایشی : قبل از آرایش، حتماً پرایمر بزنید | مزایای فوق‌العاده پرایمر در میکاپ

قبل از آرایش، حتماً پرایمر بزنید | مزایای فوق‌العاده پرایمر در میکاپ

فواید پرایمر

نمی‌شود اهل آرایش کردن باشید و اسم پرایمر را نشنیده باشید یا آن را در پیشخوان یا وبسایت فروشگاه‌های حضوری یا اینترنتی محصولات آرایشی بهداشتی ندیده باشید؛ اما شاید از فواید پرایمر بی‌خبر باشید! بگذارید رک و راست به شما بگوییم که اگر یک‌بار استفاده از پرایمر را تجربه کنید و حس خوب بکارگیری این محصول آرایشی بی‌نظیر را ‌روی چهره‌ و پوست‌تان نبینید، شاید هیچ‌وقت هم در آینده به سراغش نروید؛ اما چرا؟

در این مقاله از لیامگ برای شما از فواید و مزایای متعدد پرایمر قبل از میکاپ صحبت می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چرا آشنایی با طرز استفاده از پرایمر و ویژگی‌هایش می‌تواند تا این حد برایتان اهمیت پیدا کند. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید:

۱. منافذ روی پوست‌تان را می‌پوشاند.

اگر نگاهی به نتایج جستجوی گوگل بیندازید می‌بینید که «بهترین پرایمر برای منافذ پوست» از آن دست مواردی است که بین کاربران خیلی موردتوجه قرار دارد؛ کاملاً هم درست است، چون یکی از فواید پرایمر، پوشاندن منافذ روی پوست است. اما اگر می‌گویید تابحال چنین منافذی روی پوست‌تان ندیده‌اید، باید با اطمینان بگوییم که سخت در اشتباهید، چون کافی است یک‌بار از کرم‌پودرهای مایع برای آرایش استفاده کنید، آن‌وقت می‌بینید که این منافذ که تا پیش از این کوچک بوده‌اند، آنقدر بزرگ شده‌اند که دهان شما را از تعجب باز نگه‌ می‌دارند. چاره راه چیست، استفاده از یک پرایمر آرایشی مناسب، تا روی این منافذ لحاف بیندازید.

۲. به پوست‌ صورت‌تان لطافت می‌بخشد.

مزیت دیگری که می‌تواند شما را به آرایش با پرایمر علاقمند کند، شیوه‌‌ای است که پوست‌تان لطافت می‌بخشد؛ کاملاً ملایم، نرم و لطیف تا زیبایی چهره‌تان چندبرابر شود.

پوستی لطیف با استفاده از پرایمر
پوستی لطیف با استفاده از پرایمر

۳. آرایش راحت‌تری برایتان به ارمغان می‌آورد.

هر زمان ‌که پای صحبت از یک میکاپ راحت‌تر در میان باشد، پرایمر حرف اول را می‌زند. پیش از اینکه بخواهید دست به آرایش روی صورت‌تان ببرید، پیشنهاد می‌کنیم از پرایمر استفاده کنید تا چهره‌تان حالتی نرم و مخملی به خود بگیرد. ظاهر اغواکننده و جذابی هم که بعد از آشنایی با طرز استفاده از پرایمر و بکارگیری آن روی صورت‌تان پیدا می‌کنید را نمی‌توان فراموش کرد و خیلی سخت است که بعد از عادت کردن به آن، بتوانید دیگر سراغش نروید؛ حسابی به پرایمر اعتیاد پیدا می‌کنید.  

۴. التهاب‌زا نیست.

بیشتر پرایمرهای آرایشی موجود در بازار (نه همه‌شان)، غیرکمدوژنیک هستند، یعنی هیچ آسیبی به صورت‌تان نمی‌رسانند یا باعث ایجاد التهاب روی آن نمی‌شوند. همچنین منافذ روی پوست را مسدود نمی‌کنند و برای همین است که اگر پوست‌تان مستعد گرفتگی یا بروز جوش باشد، جای هیچ نگرانی نیست.

۵. جلوی پیری صورت‌تان را بگیرید.

بیشتر پرایمرهای آرایشی واقعاً از خواص و ویژگی‌های ضدپیری برخوردار نیستند، اما اگر خوب بگردید، حتماً تعدادی را پیدا می‌کنید که روی بسته‌بندی‌شان، چنین مزیت فوق‌العاده‌ای به شکل برجسته درج شده است. این پرایمرها نحوه عملکرد و کارایی‌شان به گونه‌ای است که باعث می‌شوند ظاهر پوست شما جوان‌تر به نظر برسد و خط‌وخطوط ایجادشده روی صورت‌ شما را می‌پوشانند. با این کار، ظاهری جوان، شاداب و بدون چین‌وچروک پیدا می‌کنید.  

۶. ظاهر جوش و آکنه‌ای پوست شما را بهبود می‌بخشد.

اگر روی پوست صورت‌تان جوش و آکنه ظاهر می‌شود و از این مشکل رنج می‌برید باید به شما بگوییم که پرایمرهای آرایشی می‌توانند واقعاً برایتان مفید باشند، البته این را بدانید، پرایمرها کمکی به مبارزه با آکنه نمی‌کنند، اما باعث می‌شوند این مهمان‌های ناخواسته پوست، بهتر پوشانده شوند. البته پیشنهادمان به شما این است که پس از پرایمر، حتماً از کانسیلر استفاده کنید.


برای آشنایی با روش استفاده از کانسیلر و پرایمر و همچنین انواع پرایمر، می‌توانید مقالات زیر را مطالعه کنید.

پرایمر

با پرایمر ، آرایش کردن از هر کاری آسان‌تر است! آن را جدی بگیرید.

مسئله آرایش کردن در بین خانم‌ها بسیار مهم است. استفاده از پرایمر می‌تواند انقلابی در آرایش شما بکند. باور نمی‌کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

طرز استفاده از کانسیلر | پاک‌کن جادویی نواقص

برای استفاده از کانسیلر، آن را به صورت مثلثی وارونه زیر چشمتان مالیده و سپس با انگشت حلقه و با ضربات آرام آن را پخش کنید.


۷. آرایش روی پوست، بیشتر می‌ماند.

عمده‌ترین دلیل استفاده از پرایمر این است که به شما کمک می‌کند، آرایش‌تان از سطح ماندگاری بالاتری برخوردار شود. پرایمرها به کاهش تعریق از طریق منافذ پوست کمک می‌کنند و باعث می‌شوند تا میکاپ شما به راحتی سرجایش بماند و تکان نخورد. همچنین به عنوان یک سپر طبیعی دربرابر گردوغبار، آب و ذرات معلقی عمل می‌کند که ممکن است آرایش‌تان را بر هم بریزد و روزتان را خراب کند.

۸. روی پوست‌تان احساس سنگینی نخواهید داشت.

اگر نگران هستید که نکند پرایمر زدن باعث شود حس کنید روی پوست‌تان ماسک گذاشته‌اید، این مسئله را به طور کامل از ذهن‌تان پاک کنید. پرایمرها به آرایش شما ظاهری لطیف و ایده‌آل می‌بخشد تا پوستی مخملی، نرم و دوست‌داشتنی پیدا کنید. از هر کس که از پرایمر استفاده کرده بپرسید، به شما می‌گوید که پوستش بعد مصرف سبک‌تر شده و زیبایی دوچندانی را تجربه کرده است.

۹. طرز استفاده از پرایمر، آسان است.

یکی دیگر از فواید پرایمر این است که واقعاً نحوه مصرف راحتی دارد. این محصول را می‌توان همانند سایر کرم‌های آبرسان که روی پوست‌تان می‌نشیند، به کار گرفت با این تفاوت که سبک‌تر بوده و اصلاً چرب و روغنی نیستند. این محصول به صورت مایع بوده و پس از استفاده روی پوست خشک می‌شود. بنابراین، نگران نباشد، چون مثل چسب به صورت‌تان نمی‌چسبد؛ در عوض، مانند یک ابر بالشتی نرم می‌ماند که استفاده از آن لذت‌بخش و دوست‌داشتنی است.

نحوه استفاده از پرایمر
نحوه استفاده از پرایمر

۱۰. از سطح التهاب و قرمزی پوست می‌کاهد.

ویژگی دیگر آرایش با پرایمر است که این توانایی را دارد که از سطح التهاب و قرمزی پوست شما می‌کاهد و دیگر لازم نیست نگران التهابات پوستی باشید. راستش را بخواهید، اگر مشکلات مربوط به قرمز شدن پوست را دارید، از این بابت مطمئن باشید که با یک بار استفاده، عاشقش می‌شوید.

۱۱. برای هر نوع و رنگ پوستی مناسب‌اند.

و آخرین مزیت و ویژگی‌ درباره یک پرایمر این است که مناسب هر نوع پوستی در بازار، پیدا می‌شوند و برای هر رنگ پوستی گزینه‌ای ایده‌آل به شمار می‌روند. در واقع، هیچ سایه‌ و تناژ خاصی وجود ندارد که لازم باشد از بین‌شان انتخاب کنید و در این بین، دچار تردید شوید.

استفاده از پرایمر، به راحتی نوشیدن یک جرعه آب!

استفاده از پرایمر، اصلاً کاری ندارد؛ کافی است در ابتدای هر روتین نرمال آرایشی که دارید، پوست صورت‌تان را خوب تمیز کنید و بشویید. سپس صورت‌تان را خشک کنید. کمی پرایمر را بردارید و به سادگی آن را روی پوست صورت‌تان بمالید و ۳ الی ۵ دقیقه اجازه دهید بماند تا خشک شود. شما می‌توانید بعد از اینکه پرایمر به صورت خود زدید، روی موهای سرتان کار کنید و آن‌ها را صاف کنید. سپس در ادامه برای آرایش آماده خواهید بود و می‌توانید به سراغ کرم پودر بروید و روتین آرایشی خود را ادامه دهید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
۳.۹/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید