صفحه اصلی > مد و زندگی : کلیدی‌ترین نکات در مسیر میکاپ آرتیست فریلنس شدن

کلیدی‌ترین نکات در مسیر میکاپ آرتیست فریلنس شدن

برای میکاپ آرتیست شدن از کجا شروع کنم؟ پاسخ شما اینجاست! درحالی‌که بسیاری از افراد می‌توانند آرایش سبک و ملایم را بر روی صورت خود انجام دهند، برخی از موقعیت‌ها نیاز به یک آرایش کمی حرفه‌ای‌تر دارند؛ حالا چه توسط آموزش‌هایی که خواهند دید و چه به کمک یک متخصص. آرایشگران یا متخصصان زیبایی از آرایش کردن به کمک لوازم آرایشی برای تغییر ظاهر افراد یا بهبود ویژگی‌های ظاهری آن‌ها برای یک رویداد یا مناسبت خاص استفاده می‌کنند. درک نحوه تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست فریلنس که به آرایشگر آزاد نیز معروف است، می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا این یک مسیر شغلی مناسب برای شما است؟ و آیا برای شروع و ادامه تخصصی این شغل، به مهارت خاصی نیاز است؟ ما در این مقاله، به این موضوع می‌پردازیم که میکاپ آرتیست کیست؟ میکاپ آرتیست آزاد کیست؟ و چگونگی تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست فریلنسر را بررسی می‌کنیم. علاوه‌براین مهارت‌هایی را که برای یک میکاپ آرتیست فریلنس خوب نیاز دارید، شناسایی می‌کنیم.

میکاپ آرتیست فریلنس کیست؟

یک میکاپ آرتیست فریلنس، متخصص آرایشی است که به طور مستقل کار می‌کند. این متخصص به کمک لوازم آرایشی، چهره افراد را به جهت افزایش زیبایی و گاهی اوقات نیز به منظور سرگرمی و سایر دلایل، آرایش و تغییر می‌دهد. میکاپ آرتیست فریلنس کسب‌وکار خود را اداره کرده و لوازم مورد نیاز را برای مشتریان تهیه می‌کند. این افراد معمولا سالن ندارند و برای ملاقات با مشتریان خود به هر جایی که نیاز داشته باشند سفر می‌کنند. برخی از آرایشگران فریلنس مشتریان مورد اعتماد را در خانه‌های خود می‌پذیرند، در حالی که برخی دیگر، کار در سالن را با شغل آزاد ترکیب می‌کنند. به‌طورکلی داشتن یک استودیو شخصی برای آرایشگران فریلنس در درازمدت مفید است.

یک میکاپ آرتیست فریلنس می‌تواند برای مشتریان مختلف از جمله بازیگران، مجریان یا افراد خصوصی کار کند. همچنین می‌تواند بخشی از یک پروژه بزرگ‌تر باشد؛ مثلا در پروژه گریم برای یک مجموعه فیلم. فعالیت‌های منظم میکاپ آرتیست‌ها شامل سفر برای ملاقات و ارائه خدمات به مشتریان، طراحی چهره و آرایش کردن روی صورت و درنهایت گرفتن عکس‌ها یا فیلم‌های تبلیغاتی است.

میکاپ آرتیست فریلنس
میکاپ آرتیست فریلنس

چطور یک میکاپ آرتیست فریلنس شویم؟

در اینجا خلاصه و اشاره‌ای کلی به چگونگی تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست فریلنس وجود دارد:

۱- یک مکان مناسب انتخاب کنید.

آرایشگری حوزه‌ای وسیع همراه با زیرشاخه‌های زیاد است؛ و هر فرد با توجه به علایق شخصی، گرایش خود را تعیین می‌کند. به عنوان یک میکاپ آرتیست فریلنس، می‌توانید به صورت تخصصی تمرکز خود را روی نوع خاصی از سبک آرایش بگذارید. برای مثال می‌توانید برای زیبایی، گریم‌های متفاوت و یا آرایش‌های مصنوعی و نمایشی آموزش آرایشگری ببینید.

زیرمجموعه‌های دیگری نیز وجود دارد؛ مثلا آرایش و طراحی چهره کودکان یا آرایش برای نوع خاصی از پوست. این انتخاب به شما کمک می‌کند تا تمرکز خود را برای آموزش و حتی فعالیت تخصصی بر روی سبک مشخصی بگذارید. این کار به شما در کسب درآمد ایده‌آل و یافتن مشتری مناسب کمک خواهد کرد.

۲- دانش لازم را بدست آورید.

قدم بعدی برای میکاپ آرتیست شدن، آموزش آرایش در جهت افزایش دانش است. اگرچه بسیاری از مردم می‌توانند نحوه استفاده از آرایش سبک را بیاموزند، اما تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست موفق نیاز به درک بهتر و بیشتری از لوازم آرایشی دارد. برای این آموزش‌ها می‌توانید هم به موسسات معتبر مراجعه کنید و هم از افرادی که در این زمینه دارای سابقه هستند، کمک بگیرید. همچنین می‌توانید آموزش‌ها را هم به صورت آنلاین و هم آفلاین دریافت کنید. همچنین اگر می‌توانید، آموزش آرایش را به دو صورت آنلاین و آفلاین دریافت کنید. اگر هم با یادگیری مستقل رابطه خوبی دارید، می‌توانید ویدیوهای آموزشی تماشا کنید و مهارت‌ها و اطلاعات خود را افزایش دهید.

همچنین می‌توانید آموزش‌های همراه با مدرک آموزشی را امتحان کنید. برخی از موسسات نیز به عنوان بخشی از برنامه تئاتر یا هنرهای نمایشی خود آموزش‌هایی در زمینه زیبایی ارائه می‌دهند. درحالی که می‌توانید از طریق خودآموزی آموزش را شروع کنید، اما ثبت‌نام در یک دوره آرایشی در یک مدرسه زیبایی نیز مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، بسیاری از کارفرمایان از مشتریانی که تحصیلات رسمی در یک مدرسه زیبایی دارند، استقبال بیشتری می‌کنند. به طور مشابه، مدارس زیبایی برنامه‌های آموزشی ساختار یافته و کاملی را ارائه می‌دهند که به دانشجویان درک کاملی از آرایش می‌دهند. این موضوع هنگام درخواست برای نقش‌های ارشد در سالن آرایش یا تغییر شغل مفید خواهد بود.

۳- یک کیت آرایش بخرید.

مهمترین لوازم میکاپ آرتیست فریلنس، در کیت آرایش او وجود دارد. این کیت اولین و مهمترین خریدی است که میکاپ آرتیست‌ها انجام می‌دهند. درحالی‌که کیت‌های آرایش حرفه‌ای می‌توانند کمی گران باشند، اما خرید آن‌ها یک سرمایه‌گذاری خوب به حساب می‌آید. انتخاب لوارم آرایشی باکیفیت برای ارائه خدمات رضایت‌بخش و ایجاد رضایت و وفاداری در مشتریان نکته‌ای بسیار مهم است. اکثر موسسات آموزشی به هنرجویان خود کیت آرایش رایگان یا با تخفیف بالا ارائه می‌دهند. این موضوع باعث صرفه‌جویی هزینه‌ها در کارآموزها می‌شود. علاوه‌براین، اگرچه احتمالاً از اکثر لوازم آرایشی در طول تمرین استفاده می‌کنید، اما به دلیل بالا بودن تنوع محصولات، در مصرف آن‌ها به طور ویژه‌ای صرفه‌جویی می‌شود.

داشتن یک کیت آرایش کامل می‌تواند حرفه‌ای بودن را به عنوان یک آرایشگر فریلنس نشان دهد. به عنوان مثال، درخواست‌های خاصی از مشتریان وجود دارد که به ابزارهای خاصی نیاز دارند. همچنین، اگر مشتری دارای نوع خاصی از پوست باشد، ممکن است برای بهترین نتیجه به محصولات خاصی نیاز داشته باشید. فراتر از این، مطمئن شوید که با مدل‌های جدید و نیز لوازم آرایش جدید آشنا هستید. در مسیر انتخاب شغل میکاپ آرتیست، باید دقت کنید که کیت شما همیشه به‌روز باشد. بهداشت کیت آرایش نیز برای جلوگیری از آسیب به محصولات، سلامت پوست و جلوگیری از ارائه خدمات با کیفیت پایین ضروری است.


در این میان خوب است که اشتباهات آرایشی که خودتان هم از آنها بی‌خبرید را بشناسید:

اشتباهات آریشی رایج

اشتباهات آرایشی شما که خودتان هم از آنها بی‌خبرید!

همه ما ممکن است هنگام آرایش کردن مرتکب اشتباهات آرایشی شویم. از بیرون زدن رژ تا ریمل لایه‌لایه. اصلاح آنها به زیبایی بیشتر ما کمک میکند.


۴- تجربه کسب کنید.

تمرین زیاد و کسب تجربه در این حرفه اهمیت زیادی دارد. برای یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای شدن، مهمترین موضوع تجربه است. این تجربه را می‌توانید با تمرین بر روی چهره دوستان و خانواده کسب کنید. این موضوع باعث توسعه مهارت‌های شما می‌شود. راه پیشنهادی ما دوره کارآموزی در سالن زیبایی یا فروشگاه لوازم آرایشی است. اگر هم برای سرگرمی آرایش می‌کنید، در تئاترهای محلی که بازیگران به خدمات رایگان نیاز دارند، کارآموز شوید. در دوران کارآموزی، از نمونه کارهای خود تصاویر باکیفیت بگیرید. پیش از عکسبرداری نیز از مدل خود اجازه بگیرید و پس از آن تصویربرداری را انجام دهید.

۵- نمونه کارهای آنلاین بسازید.

وبسایتی داشته باشید که بهترین آثار شما در آن به نمایش گذاشته می‌شود. داشتن وبسایت برای آرایشگران و به خصوص یک میکاپ آرتیست فریلنس ضروری است. این کار به افزایش اعتماد مشتری پیش از انجام کار کمک خواهد کرد. پلتفرم‌های آنلاین به شما این امکان را می‌دهند که به سرعت و به راحتی یک نمونه کار آنلاین بسازید.

دقت کنید که نمونه کارها در هر دو دستگاه تلفن همراه و دسکتاپ قابل دسترسی و نمایش باشند. همچنین از تصاویر و ویدیوهای باکیفیت استفاده کنید تا مطمئن شوید مشتریان فقط بهترین نمونه‌کارها را می‌بینند. می‌‌توانید تصاویری را اضافه کنید که رشد شما در طول زمان  را به عنوان یک هنرمند نشان می‌دهند.

۶- در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال داشته باشید.

میکاپ آرتیست فریلنس برای رشد مشتریان خود نیاز به حضور فعال در رسانه‌های اجتماعی دارد. رسانه‌های اجتماعی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای به نمایش گذاشتن نمونه‌کار و دسترسی به افراد زیاد است. به عنوان مثال، یک آرایشگر فریلنس می‌تواند کل تجارت خود را با حساب رسانه‌های اجتماعی خود رشد دهد. همچنین تجزیه‌وتحلیل رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات به شما این امکان را می‌دهد که پست‌هایتان را برای افرادی که در مکان‌های دور یا نزدیک به شما هستند نمایش دهید.

برای ایجاد یک حساب رسانه اجتماعی، مطمئن شوید که نام حساب را حرفه‌ای و قابل به یاد ماندن انتخاب کرده‌اید. علاوه‌براین، برای افزایش فالوورها و تعاملات خود، به طور مرتب محتوای جذاب در مورد کار خود را پست کنید. سرمایه‌گذاری بر روی یک دوربین خوب به منظور افزایش کیفیت محتواهای تصویری نیز می‌تواند برای این کار مفید باشد.

۷- کسب‌وکار خود را ثبت کنید.

ثبت رسمی کسب‌کار، به خصوص اگر قصد دارید درآمد سالانه بالایی داشته باشید می‌تواند موضوعی ضروری باشد. با ثبت کسب‌وکارتان، می‌توانید از مزایای دولتی استفاده کنید. برای ثبت کسب‌وکار خود، قوانین و مقررات مربوط به شهر، استان و کشور خود را به طور کامل مطالعه کنید. همچنین مناسب بودن نام انتخابی را با توجه به قوانین کشور مورد سنجش قرار دهید.

۸- خدمات خود را بازاریابی کنید.

آخرین مرحله برای تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست فریلنس شناخته شده، بازاریابی خدمات خود است. یکی از موثرترین روش‌‌ها برای ایجاد پایگاه مشتریان وفادار، تلاش برای رضایت و  بازگشت مشتریان قبلی است. ارائه خدمات باکیفیت می‌تواند مشتریان را ترغیب کند تا شما را به دوستان و خانواده خود معرفی کنند. برای دریافت ارجاعات مثبت، مطمئن شوید که در کار خود حرفه‌ای و کامل هستید. همچنین می‌توانید بازاریابی آنلاین و رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنید. به عنوان مثال، می‌‍توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید تا ترافیک اینترنت را به صفحه خود بکشید. روش‌های بازاریابی سنتی مانند فلایر (بروشور تبلیغاتی)، نیز در جذب مشتری مؤثر هستند.


تراست، با کانسیلرهای فوق‌العاده خود شما را مجذوب خواهد کرد…


مهارت‌هایی که برای میکاپ آرتیست فریلنس شدن به آن نیاز دارید:

در اینجا از مهارت‌هایی صحبت کرده‌ایم که شما برای یک میکاپ آرتیست فریلنس شدن باید دارا باشید:

۱) مهارت ارتباطی

میکاپ آرتیست‌ها برای درک نیازهای مشتریان خود، نیاز به گوش دادن مداوم به صحبت‌ها دارند. آن‌ها همچنین به مهارت‌های ارتباطی عالی برای ارائه بازخورد به مشتریان در مورد امکان‌سنجی خواسته‌هایشان نیاز دارند. میکاپ آرتیست فریلنس همچنین با اشخاص ثالث مانند تامین‌کنندگان نیز تعامل دارند.

۲) خلاقیت

خلاقیت برای آرایشگران، به ویژه کسانی که به منظور سرگرمی به آرایش علاقه دارند، ضروری است. خلاقیت در تمامی این روند اهمیت زیادی دارد. آرایشگران برای رفع برخی از مشکلات پوستی یا استفاده از برخی محصولات به خلاقیت نیاز دارند.

۳) اطلاع رسانی در شبکه اجتماعی

میکاپ آرتیست‌های فریلنس برای کار به شدت به رسانه‌های اجتماعی متکی هستند. آن‌ها نیاز به درک درستی از نحوه کارکرد با این ابزارها دارند. این افراد می‌توانند برای آموزش این ابزار از ویدئوها و دوره‌های آنلاین کمک بگیرند.

۴) آشنایی با عکاسی پایه

برای کاهش هزینه‌های فرعی از جمله فیلم‌برداری و عکاسی، خوب است که فرد تا حدودی با عکاسی آشنا باشد. این موضوع کمک می‌کند تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود. همچنین باعث می‌شود که بتوانید نمونه‌ کارهای بیشتر و جامع‌تری را فراهم کنید.

کمی تلاش لازمه یک فریلنس موفق شدن است…

شاید گفتن این موضوع نیز در پایان خوب باشد که برای میکاپ آرتیست حرفه‌ای شدن، مهمترین شرط علاقه فرد است. تمامی افرادی که با علاقه این کار را شروع و برای آن تلاش کنند، روزبه‌روز موفقیت‌های بیشتری کسب خواهند کرد. اما در این بین انگیزه و نیز تلاش کردن مداوم نیز مهم است. این اتفاق باعث می‌شود به یکی از موفق‌ترین‌ها در این زمینه تبدیل شوید.

در رابطه با تهیه محصولات مورد نیاز نیز می‌توان وسایت لیاتیم را که دارای محصولات آرایشی فوق‌العاده‌ای است معرفی کرد. با مراجعه به این وبسایت می‌توانید کیف لوازم آرایشی خود را کامل‌تر از چیزی که هست کنید.

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید