صفحه اصلی > مد و زندگی : امتحان مدل ریش‌های ترند ۲۰۲۳ ضرر ندارد

امتحان مدل ریش‌های ترند ۲۰۲۳ ضرر ندارد

ترند مدل ریش 2023

ریش و سبیل جز عناصری از صورت هستند که تأثیر بسیار زیاد و انکارنشدنی در استایل و جذابیت افراد دارند. افراد مختلف، مدل ریش‌های متفاوتی را امتحان می‌کنند و دلیل آن، تفاوت‌هایی است که در چهره و  فرم صورت آن‌ها وجود دارد. این روزها شاهد تعداد بی‌شماری از مدل مو و ریش‌های مختلف هستیم که محبوبیت بالایی دارند. زمانی استفاده از مدل موها و ریش‌های مختلف، خصوصاً در محیط‌های رسمی با محدودیت‌هایی همراه بود؛ اما این روزها ریش تبدیل به یک عنصر فشن و مد روز شده و افراد تمایل به امتحان انواع ترند مدل ریش ۲۰۲۳ دارند.

مدل ریش و سبیلی که به‌صورت و چهره شما بیاید، منجر به افزایش جذابیت ظاهری و اعتمادبه‌نفس شما خواهد شد. بنابراین، باید به دنبال ریش‌های مختلف بگردید، با انواع آن‌ها آشنا شوید تا مدل ریش محبوب و جذاب خود را پیدا کنید. ما در این مطلب ترند مدل ریش ۲۰۲۳ را به شما معرفی خواهیم کرد. گزینه‌های جذابی که حتماً نظر شما را جلب خواهند کرد. پس لطفاً تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

انواع ترند مدل ریش 2023

انواع مدل‌ ریش کوتاه ترند سال ۲۰۲۳

وقتی صحبت از ریش می‌شود، همیشه ریش بلند‌تر به معنی ریش بهتر و جذاب‌تر نیست. گاهی اوقات مدل ریش کوتاه بر روی چهره‌های مختلف، ظاهری بسیار جذاب‌تر از ریش‌های بلند و پرپشت می‌سازد. به‌عنوان یک اصل و یک قانون ساده، ریشی را انتخاب کنید که به شما احساس اعتمادبه‌نفس می‌دهد! حتی اگر کوتاه و به اندازه ته ریش باشد.

در ادامه چند نمونه مدل‌ ریش، که ترند مدل ریش ۲۰۲۳ هستند را برای شما لیست کرده‌ایم:

انواع مدل‌ ریش کوتاه ترند سال 2023

۱) ته‌ریش سایه روشن ساعت ۵ (THE 5 O’CLOCK SHADOW)

سایه روشن ساعت ۵ یا ته ریش، در عین سادگی در بین انواع ترند مدل ریش ۲۰۲۳ قرار دارد. این مدل ریش، کلاسیک و جاودانه بوده و همیشه مورد استقبال تمام افراد قرار گرفته است. دیوید بکهام، آدام لوین، زک افرون و بسیاری دیگر از افراد، از این مدل ریش استفاده می‌کنند. مدل‌های ساده همیشه طرفدار دارند و به این زودی‌ها از مد نمی‌افتند.

دلیل نام‌گذاری این مدل ریش این است که در گذشته، مردانی که ریش خود را اول صبح با تیغ می‌تراشیدند، ساعت ۵ عصر به بعد شاهد بلندشدن مجدد ریش‌های خود بوده‌اند. سایه روشنی از ریش‌های تیره که مردان به اصطلاح شش تیغ را وادار به اصلاح مجدد می‌کرد.

ته‌ریش سایه روشن ساعت 5 (THE 5 O’CLOCK SHADOW)

۲) ریش ژولیده و نامرتب ترند مدل ریش ۲۰۲۳  (SCRUFFY BEARD)

ریش ژولیده کمی بلندتر از ته ریش و مدل ریش سایه روشن ساعت ۵ است. این مدل کمی هم چهره را می‌پوشاند. فرقی نمی‌کند ریشتان تکه‌تکه باشد یا خیلی پرپشت، مدل ریش اسکراف همان مدلی است که هر کسی می‌تواند آن را انتخاب کند.

برای داشتن ریش ژولیده، اجازه دهید موهایتان دو تا چهار هفته رشد کنند. ریش ژولیده به احتمال زیاد منجر به خارش خواهد شد. برای این ریش از یک محصول حالت‌دهنده استفاده کنید تا موها را نرم و پوست خود را هیدراته نگه دارید.

ریش ژولیده و نامرتب (SCRUFFY BEARD)

۳) ریش رسمی یا شرکتی (CORPORATE BEARD)

ریش شرکتی چیزی حدود ۱۲.۵ تا ۲۰ سانتی‌متر و بلندتر و پرپشت‌تر از ریش ژولیده است. همان‌طور که از نام آن پیدا است، ریش شرکتی مدل ریشی است که شما می‌توانید با آن، در هر محیط کاری و رسمی حضور پیدا کنید، بنابراین مراقبت منظم و مرتب نگه‌داشتن آن باشید.

به‌طور متوسط روی صورت مردان ۳۰ هزار تار موی ریش وجود دارد که متأسفانه همه آن‌ها با سرعت یکنواخت رشد نمی‌کنند. اگر تمام تارهای ریش خود را در یک اندازه بلند کنید، می‌توانید ریش دلخواه خود را داشته باشید. این مدل ریش در بین ترند مدل ریش ۲۰۲۳ و سال‌های گذشته قرار دارد.

ریش رسمی یا شرکتی (CORPORATE BEARD)

۴) ریش گرد کوتاه (SHORT ROUNDED BEARD)

دسته‌ای از خانواده مدل ریش شرکتی، ریش‌های گرد هستند که گزینه‌ای مناسب برای آقایان با صورت گرد، مربعی یا الماسی خواهند بود. این مدل ریش که در لیست ترند مدل ریش ۲۰۲۳ قرار دارد، از انحنای طبیعی صورت پیروی می‌کند، بدون اینکه حجم بیشتری به گونه‌ها اضافه کند. برای داشتن ریش گرد کوتاه، اجازه دهید ریش شما یک تا دو ماه رشد کند و در این مدت، تار موهای ریش خود را یکنواخت نگه دارید.

ریش گرد کوتاه (SHORT ROUNDED BEARD)

۵) ریش جعبه‌ای کوتاه (SHORT BOXED BEARD)

ریش جعبه‌ای کوتاه یک نوع زاویه‌دار از ریش شرکتی است، با اندکی طول بیشتر در اطراف چانه که به ایجاد لبه‌های تیزتر ریش کمک کرده و خط فک را برجسته‌تر می‌کند. برای داشتن ریش جعبه‌ای کوتاه، اجازه دهید ریش شما دو تا سه ماه رشد کند. سپس از کناره‌ها تا چانه یک نوار مخروطی ایجاد کنید. ریش جعبه‌ای گزینه خوبی برای صورت‌های بیضی و مستطیلی نیست؛ اما به‌طور قطع در لیست ترند مدل ریش ۲۰۲۳ قرار می‌گیرد که سایر افراد می‌توانند آن را انتخاب کنند.

ریش جعبه‌ای کوتاه (SHORT BOXED BEARD)

۶) ریش سایه‌دار (FADED BEARD)

ریش سایه‌دار که یکی از انواع محبوب ترند مدل ریش ۲۰۲۳ است، هم بر روی ریش‌های بلند و هم بر روی ریش‌های کوتاه قابل اجرا است. این ریش در قسمت گونه‌ها و خط ریش بسیار کم پشت و سایه روشن بوده و هر چه به سمت پایین فک حرکت می‌کنیم، سایه پررنگ‌تر شده و تراکم و بلندی تارهای ریش افزایش پیدا می‌کند. سایه روشن کردن گونه‌ها با حفظ ضخامت ریش روی چانه به لاغری و کشیده شدن شکل صورت کمک می‌کند.

ریش سایه‌دار (FADED BEARD)

۷) مدل ریش هالیوودی (HOLLYWOODIAN)

مدل ریش هالیوودی توجه را از گونه‌ها و به سمت فک و چانه جلب می‌کند. در این مدل ریش، خطوط گونه پایین‌تر می‌آیند و به ایجاد خط فک برجسته‌تر کمک می‌کنند. این مدل ریش نام خود را از لئوناردو دی کاپریو و کریستین بیل گرفته است. هالیوودی گزینه خوبی برای مردانی است که در پر کردن گونه‌ها و ریش‌های خود مشکل دارند یا فقط می‌خواهند کمی طول و ابعاد به خط فک خود اضافه کنند.

مدل ریش هالیوودی (HOLLYWOODIAN)

مدل‌های ریش بلند یا ریش کامل

هنگامی‌که بلندی تارهای ریش از حدود ۱۵ سانتی‌متر بیشتر شود، ریش شما در دسته ریش بلند و ریش کامل قرار دارد. رشد این مدل‌های ریش بلند یک سال یا بیشتر طول می‌کشد. به‌طور متوسط، موها حدودا ۳ سانتی‌متر در ماه رشد می‌کنند، به این معنی که ۳۶۵ روز کامل طول می‌کشد تا ریش به اندازه کافی رشد کند و بلند شود. در ادامه در فهرست ترند مدل ریش ۲۰۲۳ چند مدل ریش بلند جذاب برای شما آماده کرده‌ایم.

۱) ریش پاور (POWER BEARD)

ریش پاور اندازه ۱۵ سانتی‌متری ندارد و در واقع چیزی مابین ریش بلند و ریش کوتاه است؛ اما با توجه به تراکم و پرپشت بودن آم می‌توان این ریش را در میان ریش‌های بلند دسته‌بندی کرد. این مدل ریش طولی در حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر داشته و به دو دسته بزرگ فر (مجعد) و صاف تقسیم می‌شود. ریش پاور با سبیل والروسی ترکیب بسیار جذابی را تشکیل می‌دهد.

ریش پاور (POWER BEARD)

۲) ریش پاور با سبیل کوتاه شده

اگر طرفدار سبیل بلند نیستید و در حین غذا خوردن به مشکل برمی‌خورید، ریش پاور با سبیل کوتاه نیز ترکیب خوبی خواهد داشت. سبیل‌ها را طوری کوتاه کنید که موها، روی لب بالایی را نپوشانند و در این راه، از انحنای طبیعی دهان خود پیروی کنید.

مدل ریش‌های زیر نیز جز ریش‌های بلند قرار گرفته و در فهرست ترند مدل ریش ۲۰۲۳ قرار دارند:

  • مدل ریش توئرد Tweard؛
  • مدل ریش Yeard؛
  • مدل ریش Terminal beards؛
  • مدل ریش باند هولز هلندی BANDHOLZ BEARD.

هرکدام از این مدل ریش‌ها که در بین مدل ریش مردانه جدید قرار می‌گیرند، طرفداران خاص خود را دارند و با مدل صورت‌ها و چهره‌های مختلفی قابلیت ترکیب شدن دارند. ریش‌های جذابی که قطعاً بر جذابیت صورت شما نیز خواهند افزود.


“بهترین و مناسب‌ترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ را انتخاب کنید” و همراه با مدل ریش ترند امسال امتحان کنید:

مدل موی مردانه ۲۰۲۳

بهترین و مناسب‌ترین مدل موی مردانه ۲۰۲۳ را انتخاب کنید

ما در این مقاله شما را با نمونه‌های جذاب و پرطرفدار مدل موی مردانه ۲۰۲۳ آشنا خواهیم کرد. این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.


بهترین مدل ریش بر اساس فرم صورت

اکنون که با چند مدل ریش از فهرست جذاب ترند مدل ریش ۲۰۲۳ و بیشتر مدل‌های ریش مردانه ۲۰۲۳ آشنا شده‌ایم، زمان آن رسیده است که اطلاعات مفیدی نیز در مورد بهترین مدل ریش بر اساس فرم صورت‌های مختلف به دست بیاورید. ریش آقایان باید بر اساس فرم صورت آن‌ها اصلاح شود تا جذابیتی دوچندان پیدا کند.

به‌طور معمول، هدف از انتخاب هر مدل مو یا مدل ریش مردانه، ایجاد ظاهری بیضی شکل‌تر از صورت است. شکل صورت شما می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام استایل و کدام ریش مردانه برای شما مناسب‌تر است. ریش مردانه ۲۰۲۳ جذاب و تأثیرگذار ریشی است که بیشترین سازگاری را با فرم چهره شما داشته باشد.

به‌طور کلی، شش شکل صورت وجود دارد: بیضی، مستطیلی، گرد، مربعی، الماسی و مثلثی. ریش مردانه ۲۰۲۳ خود را با شناخت فرم صورت خود پیدا کنید.

بهترین مدل ریش بر اساس فرم صورت

۱) صورت بیضی شکل

این مدل صورت در بالا و پایین گرد و همچنان کمی هم بلند است و با هر مدل ریش مردانه‌ای سازگاری دارد. دقت کرده‌اید در اطراف شما افرادی وجود دارند که هر ریش مردانه ای که امتحان می‌کنند، بسیار شکیل و جذاب به نظر می‌رسند؟ این افراد دارای فرم صورت بیضی شکل هستند.

۲) صورت مستطیلی شکل

اگر فرم صورت شما مستطیلی است، ریش مردانه ۲۰۲۳ متناسب با صورت شما، ریشی است که از موهای سرتان کوتاه‌تر و کم‌پشت‌تر است. اگر فک شما باریک‌تر از پیشانی است، همیشه سعی کنید ریش خود را بلندتر از موهایتان نگه دارید. ایجاد تعادل همان چیزی است که مدل‌های جذاب ریش مردانه ۲۰۲۳ و ترند مدل ریش ۲۰۲۳ به آن پایبند هستند.

۳) صورت مربعی شکل

مدل‌های ریشی که معمولاً با صورت‌های مربعی بهتر به نظر می‌رسند، آن‌هایی هستند که موهای بیشتری روی چانه و موهایی کم‌پشت‌تر و سایه‌روشن‌تر در پهلوها و گردن دارند.


مقاله ما با عنوان “نکاتی برای مراقبت از ریش که باید جدی بگیرید!” را برای مراقبت از ریش‌هایتان بخوانید:

نکات مراقبت از ریش

نکاتی برای مراقبت از ریش که باید جدی بگیرید!

ریش بلند به یکی از ترندهای فشن مردانه تبدیل شده است. اما اگر مراقبت از ریش را نادیده بگیرید، ظاهری ژولیده برایتان ایجاد می‌کند.


۴) صورت گرد

صورت گرد دارای خط فک نرم‌تری است. اگر فرم صورت شما گرد و دایره‌ای است، مدل‌هایی از ریش مردانه ۲۰۲۳ را انتخاب کنید که در پهلوها کوتاه‌تر و در پایین بلندتر باشند. همچنین موهای پهلو و گونه‌های خود را کنترل کنید تا بیش از حد بلند نشوند.

موهای پهلو و گونه زیاد، چهره شما را بیش از پیش گرد کرده و از حالت تعادل خارج خواهد کرد. در حالی که هرچه ریش‌های شما در پهلوهای صورت کوتاه‌تر و در پایین بلندتر باشد، از گردی صورت شما کاسته و تعادل را به فرم صورت و مدل ریش مردانه شما باز خواهد گرداند.

۵) صورت الماسی شکل

داشتن زاویه در استخوان گونه همان چیزی است که مدل‌های زیبایی این روزها به دنبال آن هستندداشتن زاویه فک نشان‌دهنده ویژگی برجسته صورت‌های الماسی شکل است. اگر صورت شما لماسی شکل است، باید مدل ریش مردانه‌ای را انتخاب کنید که مقدار مناسبی مو روی چانه باشد تا استخوان چانه را بپوشاند. صورت‌های الماسی از آن دسته فرم‌هایی هستند که با هر ریش مردانه‌ای سازگار می‌شوند. فهرست ترند مدل ریش ۲۰۲۳ و ریش مردانه ما را برسی و یکی را به اختیار و دلخواه خود انتخاب کنید.

۶) صورت مثلثی

صورت مثلثی در بالا باریک و در امتداد فک بسیار پهن است. بنابراین، بهتر است توجه‌ها را از چانه برجسته دور کنید. ته ریش در مورد فرم صورت مثلثی یک گزینه عالی است، یا در واقع، هر مدل ریش مردانه ۲۰۲۳ که بتواند توجه را از خط فک دور کند.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با چند نمونه از ریش‌های مردانه جذاب و ترند آشنا کردیم. اگر به دنبال یک ریش جذاب مردانه هستید، لیست ترند مدل ریش ۲۰۲۳ را مطالعه کرده و ریش دلخواه خود را براساس فرم صورتتان انتخاب کنید.

برای ما بنویسید شما چه مدل ریشی را ترجیح می‌هید؟

اینستاگرام لیاتیم
تلگرام لیاتیم
امتیاز دهید.

دیدگاه کاربران (4 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید